Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή πιστεύεις ότι το αισχρό map design των Fao Fortress, Sinai Desert, Giant's Shadow, Empire's Edge και Monte Grappa, κ.α., δεν είναι αποτέλεσμα ιστορικής ακρίβειας;

Ή πιστεύεις ότι τα όπλα και τα άρματα της εποχής για να είναι ιστορικά ακριβή δεν έκαναν ζημιά στο gunplay/vehicular gameplay;

Επεξ/σία από dfk_7677
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τωρα εσυ  προσπαθείς να μας πείσεις οτι το πρόβλημα του bf 1 ηταν η ιστορικη ακριβεια και για αυτο καλα κανουν το V κουλουβαχατα γιατι ετσι θα γινει καλυτερο.Βεβαια το οτι στον καταλογο γραφουν μπριζολα αλλα στο τραπεζι σου φερνουν φασολια ,εσενα προφανώς δεν σε απασχολει.Ετσι και αλλιώς οτι σου σερβίρουν θα το φας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Τωρα εσυ  προσπαθείς να μας πείσεις οτι το πρόβλημα του bf 1 ηταν η ιστορικη ακριβεια και για αυτο καλα κανουν το V κουλουβαχατα γιατι ετσι θα γινει καλυτερο.Βεβαια το οτι στον καταλογο γραφουν μπριζολα αλλα στο τραπεζι σου φερνουν φασολια ,εσενα προφανώς δεν σε απασχολει.Ετσι και αλλιώς οτι σου σερβίρουν θα το φας.

Διορθωση, δε φερνουν φασολια, αυτα τουλαχιστο μπορεις να τα φας, μπριζολα φερνουν αλλα σαπια, δε τρωγεται με τιποτα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spyros007

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Αδιάφορο μου είναι σε πόσους αρέσει το BFV ή όχι, μόνο αν μου αρέσει εμένα και στην παρέα μου με νοιάζει ειλικρινώς.

Σε όσους δεν αρέσει η σάπια μπριζόλα (sic), δεν την αγοράζει ;)

Τόσες άλλες μπριζόλες ζουμερές και χορταστικές κυκλοφορούν, ευτυχώς δεν είμαι μέτοχος της EA.

Φαντάζομαι όμως μπορώ να έχω γνώμη γιατί το BF1 ήταν μάπα στο gameplay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και εμάς ουδόλως μας ενδειαφερει τι θα κανείς εσυ και η παρεα  σου και φυσικα μπορούμε να εχουμε  και να λεμε την δικια μας γνωμη.Οποτε που καταληγουμε??????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω είχα κάποιες μέρες να δω gameplay , ο ήχος των όπλων θέλει αλλαγή άμεσα, από την αρχή να τα αλλάξουν όλα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να φανατιζόμαστε. Σεβαστή η άποψη όσων θα αγοράσουν το παιχνίδι γιατί τους αρέσει, το αυτό ισχύει και για εμάς που δεν θα το πάρουμε.

@dfk_7677 Ποτέ δεν είπα ότι το bf1 είναι πρότυπο bf game. Ίσα-ίσα. Το κατέγραψα και στην προηγούμενη ανάρτησή μου.

Προέβην, επίσης, σε μία μίνι ανάλυση του τι θα περίμενα προσωπικά από ένα πολεμικό παιχνίδι. Δεν το έχει το bf1, αλλά με κέρδισε περισσότερο εν συγκρίσει με το v, δεν το έχει και το τελευταίο, το οποίο, όμως, έχει, επιπροσθέτως, χίλια δυο άλλα άσχημα και απωθητικά για εμένα στοιχεία.

Γενικά μιλώντας, έστω κι αν δεν είμαι φαν των πολεμικών παιχνιδιών, λείπει ένα αυθεντικό-ρεαλιστικό war game. Όλα, σχεδόν, κινούνται στην κατεύθυνση της ευκολίας και του φαίνεσθαι. Έτσι έχει εκπαιδευτεί και το κοινό, εδώ που τα λέμε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Όπως και εμάς ουδόλως μας ενδειαφερει τι θα κανείς εσυ και η παρεα  σου και φυσικα μπορούμε να εχουμε  και να λεμε την δικια μας γνωμη.Οποτε που καταληγουμε??????

Εσύ ξεκίνησες μια κουβέντα ότι προσπαθώ να πείσω κάποιον και εγώ σου απάντησα. Καταλήγουμε στο ότι δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν οι υπόλοιποι. Απλά γράφω την άποψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Εσύ ξεκίνησες μια κουβέντα ότι προσπαθώ να πείσω κάποιον και εγώ σου απάντησα. Καταλήγουμε στο ότι δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν οι υπόλοιποι. Απλά γράφω την άποψή μου.

Spoiler

Είστε στην ίδια clan με τον Νικηφόρο; Τον πάω, γιατί είναι ο προσωπικός μου medic:D.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το Battlefield (λίγο είχα παίξει κάποτε κάποιο απ'τα πρώτα παιχνίδια  - ούτε καν θυμάμαι πλέον ποιο - και λίγο έπαιξα με έναν φίλο ως μικρό διάλειμμα απ'το Overwatch και το Siege το battlefield one) οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά που λέει ο Luetin09 στο βίντεο του "BFV The real problem" που ανέβασε κάποιος λίγο παραπάνω. Όμως αν αληθεύουν τότε προσωπικά μου φαίνεται πως το κυρίως πρόβλημα είναι πως η εταιρία διάλεξε να ανοίξει υπερβολικά πολλά μέτωπα αντιπαράθεσης. Μόνο η απότομη αλλαγή γενικής κατεύθυνσης σε αρκετά λιγότερο ατομικιστικό τρόπο παιχνιδιού, που δεν θα αρέσει σε πολλούς, είναι αρκετή. Απ'αυτά που λέει ο συγκεκριμένος μου μοιάζει πως θα είναι κρίμα να πάει στράφι αυτή η προσπάθεια. Θα είναι σαν η Blizzard να κάνει μαζικά κάποιες αλλαγές στο Overwatch για να ξεμπλέξει το κουβάρι που μας οδήγησε στο σημείο που έχουμε γεμίσει με cc κλπ, και ταυτόχρονα να διαλέξει την ίδια στιγμή για να πει πως η Zarya είναι transsexual και να κάνει και τον doomfist σε μετάβαση σε γυναίκα. Έτσι είναι τα πράγματα;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Μετά τη φόλα που έφαγαν από το battlefront νομίζω δε θα το κάνουν γιατί θα είναι ταφόπλακα. Σε γενικές γραμμές μου αρέσει το spotting που περιγράφεις.

εχω την εντυπωση οτι ειχαν ενσωματωσει ηδη το real money currency στο upgrade system τους. γιαυτο και το ειχαν επανασχεδιασει εξαρχης με currency, δεν ειναι τυχαιο αυτο. αλλα μετα  το φιασκο του BF2, το αφαιρεσανε τελειως. ισως και γιαυτο ειναι τοσο buggy oι αγορες με VC, απο οτι ειδα στο βιντεο του AngryJoe. 

αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν θα το επαναφερουν/προσθεσουν καποια στιγμη. προχτες βγηκε η ειδηση οτι η ΕΑ παει στα δικαστηρια την βελγικη κυβερνηση, επειδη απαγορεψε τα loot boxes ως παρανομο τζογο. αρα εχει σχεδια για το μελλον και εφοσων ανακοινωσανε οτι το BF5 θα ειναι live service, ειναι θεμα χρονου να δουμε MT/LB στο παιχνιδι, περα απο τα DLC.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

Δηλαδή πιστεύεις ότι το αισχρό map design των Fao Fortress, Sinai Desert, Giant's Shadow, Empire's Edge και Monte Grappa, κ.α., δεν είναι αποτέλεσμα ιστορικής ακρίβειας;

Ή πιστεύεις ότι τα όπλα και τα άρματα της εποχής για να είναι ιστορικά ακριβή δεν έκαναν ζημιά στο gunplay/vehicular gameplay;

Ποιά ιστορική ακρίβεια ακριβώς δημιούργησε θέμα στο map design?

Το πού θα βάλουν το πεσμένο/καμένο zep ή το σχήμα των αμμόλοφων? Δεν καταλαβαίνω.

Τα άρματα, ακριβή? Που πάνε 2-3-5 φορές πιο γρήγορα (πιθανότατα ακόμα περισσότερο) από ότι πήγαιναν τα "αυθεντικά"? Δεν πιάνω καν το γεγονός για τον τρόπο επισκευής τους, όπως και για τα αεροπλάνα.

Να γράψω πάλι το χιλιογραμμένο, ότι ο Α'ΠΠ ήταν πόλεμος χαρακωμάτων κι όχι το ντου από παντού που γίνεται στο 1? Το μόνο που κράτησαν σε αυτόν τον τομέα, είναι η σφυρίχτρα της επίθεσης...

Μόλις τώρα, KilliK είπε

ε...

αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν θα το επαναφερουν/προσθεσουν καποια στιγμη. προχτες βγηκε η ειδηση οτι η ΕΑ παει στα δικαστηρια την βελγικη κυβερνηση, επειδη απαγορεψε τα loot boxes ως παρανομο τζογο. αρα εχει σχεδια για το μελλον και εφοσων ανακοινωσανε οτι το BF5 θα ειναι live service, ειναι θεμα χρονου να δουμε MT/LB στο παιχνιδι, περα απο τα DLC.

Έχω την εντύπωση πως ακριβώς ανάποδα πάει...αρνήθηκε η ΕΑ να το βγάλει από το παιγνίδι και πάει να το κυκλοφορήσει όπως είναι, και την κυνηγά η κυβέρνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

λες να κυκλοφορησει το παιχνιδι με microtranscations και μας το κρυβουν; θα ειναι η ταφοπλακα του τοτε.

Τί να πω?

Μαγκιά τους αν το κάνουν, ειλικρινά. Μετά από ότι έγινε με το Βfront2 (δεν μπορώ να γράψω BF2...πάει αυτόματα η σκέψη μου στο λατρεμένο Battlefield 2), αν κάνουν το ίδιο πράγμα τελικά, δείχνει τουλάχιστον μια προσήλωση, μια συνέπεια, ένα στόχο.

Απλά, ελπίζω να αντιδράσει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και η κοινότητα...φτύσιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...