Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγη ακόμα γκρίνια:

Δυο φορές σήμερα έπεσα στο 9'' bug, δηλαδή καθόμουν και κοιτούσα το παιγνίδι σα μλκς με κολλημένο το χρονόμετρο respawn...την 1η φορά Alt+f4, τη 2η εδέησε κάποιος και με σκότωσε (αφού από ότι κατάλαβα πρέπει να έχω γίνει spawn στο παιγνίδι και να φαίνομαι, αλλά δεν το βλέπω/ελέγχω εγώ. Βάλτε και το μόνιμο θέμα με το chat που δεν λειτουργεί αν δεν έχεις αγγλικά όταν ξεκινάς (με κυριλικά δεν είχε θέμα, όπως διαπίστωσα).

Μπήκα αεροπλάνο...χάλι μαύρο. Άλλος για τη βάρκα μας κατάσταση. Απαράδεκτη κίνηση/αίσθηση/αντιδραση. Ώρες ώρες νόμισα πως ήμουν ακίνητος στον αέρα. Κατέβασα 3-4, αλλά χάλι.

Λίγο παραπάνω support...το Bren gun είναι op του κερατά.

O ήχος, πάλι: Αεροπλάνο, απογοήτευση. Μαχαίρωμα, απογοήτευση. Πυροβολισμοί κάθε είδους, απογοήτευση. Με ακουστικά σήμερα, δεν άλλαξαν και πολλά από Positional κλπ.

Αρκετοί αναφέρουν πως "δεν ξέρουν από πού τους έρχεται", γενικότερα. Οκ, είναι και θέμα ότι δεν ξέρουμε τους χάρτες. Πολλές φορές όμως, αναρωτιέσαι τί διάλο έγινε.

Επίσης, ως προς τους χάρτες: Πολλές πόρτες κλειστές/κλειδωμένες, χωρίς "λογική". Από τη μια μεριά μπαίνεις στο κτίριο (κάτι γωνιακά ισόγεια), από την άλλη όχι...παράθυρο μόνο.

Το καλό, είναι ότι στο τελευταίο Rotterdam από το πουθενά μου έσκασαν squadmates της προκοπής και πηγαίναμε όλοι μαζί, με κάποια στοιχειώδη συνεργασία (χωρίς ομιλία). Μεγάλη υπόθεση για οτιδήποτε κινείται εναντίον σου άναρχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα γράψεις ''White man'' στο chat στο βγάζει με ******, lol

Το ίδιο ισχύει και για εθνικότητες, πήγα να γράψω για ένα γειτονικό λαό και με έκοψε.
Παραδόξως όμως πέρναγε το macedonian

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, black66.gr είπε

Τι σχέση έχει το ένα παιχνίδι με το άλλο;;;;;;;;😜😜😜

Σε τι μπορούν να συγκριθούν τα δύο games μεταξύ τους;;;;;;;

Αλλα αφού θες απάντηση, να σου πω.

Για τα δικά μου γούστα ναι δεν μου αρέσει, αν και δεν θέλω να κρίνω ένα παιχνίδι απο τα βιντεάκια πριν το δω ιδίοις όμμασι. Και προ πάντων αν δεν μου αρέσει δεν θα μπω στο αντίστοιχο νήμα να το κράζω 😉.

την συγκριση εσυ την εκανες με ολα τα υπολοιπα παιχνιδια. εγω απλως πανω σε αυτο απαντησα:

Αναφορά σε κείμενο

Το gameplay ολόκληρης της σειράς Battlefield ( όπλα, οχήματα, άρματα, αεροπλάνα, ελικόπτερα, καράβια, άλογα, τραίνα, αερόστατα, squads, revives, heal, resuply, spot, modes, κλπ, κλπ, δεν θα τα βρεις όλα μαζί σε κανένα άλλο game που κυκλοφορεί. 

εφοσων τωρα συμφωνεις οτι η συγκριση αυτη ειναι ακυρη, κανενα προβλημα τοτε.

good for you. εμενα απο την αλλη μου αρεσει να επικρινω τα κακως κειμενα οταν τα βλεπω, παρα να στρουθοκαμηλιζω.

3 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Εχουμε φτασει σε αλλο επιπεδο...

a9u3t8uej2l11.png

πειτε μου οτι ειναι ψευτικο. 😧

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη ακόμα μουρμούρα...

Φωνάζει (δικαίως) ο κόσμος ότι οι αεροπλανάδες ασχολούνται κυρίως να βαράνε κόσμο στο έδαφος και όχι να αλληλοεξουδετερώνονται μεταξύ τους.

Τί κάνουμε?

Μα φυσικά, βγάζουμε 3 εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους κλάσεις, οι οποίες έχουν φτιαχτεί για εντελώς διακριτούς ρόλους...τα καταδιωκτικά κατεβάζουν οτιδήποτε πετάει (καημένοι gunners στα βομβαρδιστικά...είχαν μείνει στο σκηνικό στο 1 που σε τσάκιζαν και τώρα βαράνε απελπισμένοι) αλλά στο έδαφος μόνο από τύχη (έκανα το 1ο μου roadkill με αεροπλάνο ever...εκεί που νόμιζα ότι θα τσακιστώ), τα βαριά βομβαρδιστικά παρακαλάνε να υπάρχει καταδιωκτικό συνοδείας αλλιώς πέφτουν πιο εύκολα από τα AC-130 στο 3, και τα ενδιάμεσα έχουν σοβαρά θέματα ταυτότητας.

Όλα τα παραπάνω, πετάνε με εντελώς γελοίο τρόπο. Κυνηγούσα έναν και μου τράβηξε χειρόφρενο (σε στυλ Στραβοί πιλότοι...)...σαν πλοίο με το πηδάλιο από τη μία και την αντίθετη μηχανή όπισθεν ένα πράμα.

Λίγο sniper/scout που δοκίμασα, δεν κατάλαβα τη γκρίνια...πάλι "απλό" μου φάνηκε το concept (και εντελώς αταίριαστο με εμένα). Ίσως πέφτει μουρμούρα επειδή δεν έχει τόσο quickscope καταστάσεις?

Ακόμα μια φορά, σαν "μηχανή" τρέχει καλά, καλύτερα από το 1. Από την άλλη, κάπου πήρε το μάτι μου πως μόλις μπει στο παιγνίδι το anti-cheat, θα βλαστημήσουμε πάλι (αναφερόταν πως αυτός ήταν ο πραγματικός λόγος στο 1 με το 100% cpu bug). Δεν ξέρω περισσότερα.

Πάντως, όλο και περισσότερο κλίνω προς το No-No-No...μετά το 6μηνο, ίσως, αν δω κανένα χάρτη της προκοπής, και μετά την απαραίτητη "διόρθωση" τιμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με καλό tailgunner και συνεννόηση στο Discord έχουμε φάει αρκετούς που πήγαν να μας ρίξουν. Πάντως το Stuka φαίνεται πιο εύκολο από το Blenheim, γιατί σαν dive bomber κάνω πιο εύκολα τα bombing runs του και έχω διαβάσει ότι το BF-109 παίζει να είναι πιο δυνατό απ' ότι το Spitfire.

Στο Βlenheim θέλω να μάθω αν οι βόμβες πάνε εκεί που βλέπει το στόχαστρο "κέντρο" ή εκεί ξεκινάει να πέφτει η πρώτη και οι άλλες ακολουθούν ή εκεί τελειώνουν. Επίσης ο tailgunner του Blenheim απ' ότι έχω καταλάβει αν και βλέπει 360, δεν έχει καλή όρατότητα πίσω.

+ ότι τα upgrades δεν είμαι σίγουρος αν λειτουργούν και διάβαζα για rank 4 ότι δεν μπορείς να μπεις στο όχημα ξανά και θες νέο, που θα κοιτάξω.

Έχω κάνει πάντως πολλά kills με βόμβες, αρκεί να έχω πάλι κάποιον να μου λέει στο έδαφος ή να πηγαίνω σε σημαία που πέφτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ρωτησω, υπαρχει glitch με το πως ξαπλωνει και σερνεται ο χαρακτηρας στο εδαφος; ειδα streaming της χιονισμενης πιστας, και ειτε απο POV, ειτε απεξω, το μοντελο του χαρακτηρα χωνοταν το μισο μεσα στο εδαφος σαν να μην υπηρχε καθολου collision detection. ειναι bug η απλως δεν μπηκαν στο κοπο να φτιαξουν ενα πιο αληθοφανες εφε αυτης της στασης;

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο λόγια για το παιχνίδι:

Το gameplay του είναι καλό (ειδικά στο Narvik το ευχαριστήθηκα) ΑΛΛΑ δεν έχει σχέση με Β΄ΠΠ. Δηλ απο τους ήχους των όπλων μέχρι τις ενδυμασίες των στρατιωτών πιο πολύ θυμίζει modern shooter παρά WW2. Κρίμα γιατί αν δεν υπήρχε η λογοκρισία (όχι σβάστικες κτλ) θα μπορούσε να είναι ένα αρκετά καλό παιχνίδι. Σημαντικό θετικό το γεγονός ότι είναι optimized καθώς στο σύστημα μου, που δεν είναι και κάνα τούμπανο, με όλα τα γραφικά απο default στα ultra έτρεχε σταθερά στα 60 καρέ κλειδωμένα. Παρατήρησα μόνο κάτι πτώσεις στα 50 καρέ όταν κοίταγα μέσα απο την διόπτρα σαν sniper αλλά λογικά αυτό θα διορθωθεί με patch.

Απο εμένα προς το παρόν τρώει άκυρο γιατί μου αρέσουν τα "immersive" παιχνίδια και αυτά  με ιστορική ακρίβεια κάτι στο οποίο πάσχει σοβαρά το συγκεκριμένο game. Αλήθεια παρατήρησε κανείς την Κινέζο-Αμερικάνα στρατιώτη σε κάποια φάση στο Μενού;😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...