Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, pral13 είπε

Μακάρι να μην αλλάξει. Αυτό είναι το πιο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Τα squad να έχουν απ όλα τα classes και να πηγαίνουν μαζικά σε συγκεκριμένες σημαίες το πολύ 2 σε κάθε πίστα και να τις διατηρούν. Αν αναγκαστούν να παίζουν όλοι έτσι για να μείνουν ζωντανοί για ένα συνεχόμενο λεπτό θα πάρουν δρόμο οι παρτάκιδες και το game θα είναι πιο ποιοτικό..

Συμφωνώ. Απλά, πρέπει να βελτιώσουν τους medic/scouts, γιατί τους έχουν καταστήσει (ψιλο)άχρηστους.

Επίσης, μεγάλη πληγή το weapon customization. Δεν θα βαρεθώ να το επαναλαμβάνω. Δώστε μας τα όπλα του WW2 όπως ήταν και αφήστε μας να τα μάθουμε και να γίνουμε καλοί χρησιμοποιώντας τα. Δεν θέλω να πάρω ένα vanilla generic όπλο (με την αυθεντική ονομασία) και να το μετατρέψω σε μηχανή του κιμά. Θέλω το όπλο όπως ήταν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Συμφωνώ. Απλά, πρέπει να βελτιώσουν τους medic/scouts, γιατί τους έχουν καταστήσει (ψιλο)άχρηστους.

Επίσης, μεγάλη πληγή το weapon customization. Δεν θα βαρεθώ να το επαναλαμβάνω. Δώστε μας τα όπλα του WW2 όπως ήταν και αφήστε μας να τα μάθουμε και να γίνουμε καλοί χρησιμοποιώντας τα. Δεν θέλω να πάρω ένα vanilla generic όπλο (με την αυθεντική ονομασία) και να το μετατρέψω σε μηχανή του κιμά. Θέλω το όπλο όπως ήταν.

Πρέπει και νομίζω θα γίνει. Και στο BF1 δεν έπαιζε κανείς support και του έδωσαν στο πρώτο patch ένα δυο δυνατά όπλα και το τόξο με τα grenades αν θυμάμαι.

Απλά τώρα έκαναν το ανάποδο. θα παίρνουν όλοι support που το πρώτο όπλο τους είναι πένα , ρίχνεις σαν assault όρθιος χωρίς να φεύγει , και δε θα παίρνει κανείς medic. Άλλα αυτά τα διορθώνουν εύκολα για να υπάρχει ισορροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, dfk_7677 είπε

Οι σημαίες παίζουν ρόλο, όπως ήταν στο BF4 και προηγουμένως. Όταν μία ομάδα έχει περισσότερες από τις μισές, οι αντίπαλοι χάνουν points/tickets.

Για να προσθέσω, στις μπάρες πάνω που γράφονται τα tickets δίπλα, όταν πέφτουν λόγω σημαίας, ενώ "κόβει" εμφανίζεται μια λευκή σημαία, ενώ αν χάνεται από respawn, εμφανίζεται μια νεκροκεφαλή στην άκρη της μπάρας που μικραίνει.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ώρα έχω προλάβει να παίξω. Και δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε όπως τα προηγούμενα στην αρχή. Τα γραφικά εντάξει κλασικά πάρα πολύ καλά όπως κάθε παιχνίδι της σειράς αν και με χαλάει όλη αυτή η χρωματική παλέτα θα προτιμούσα κάτι πιο μουντό να το πω κάτι πιο κοντά στην απόγνωση του ww2. Επίσης ο ήχος. Τι γίνεται με τον ήχο δεν μ άρεσε καθόλου δεν μπορείς να ακούσεις τι γίνεται γύρω σου από τα ουρλιαχτά των γυναικών που έχουν βάλει μέσα πιο πολύ τις ακούω γυναίκες ιαχές πάρα οτιδήποτε άλλο στο παιχνίδι μέσα. Ο ήχος των όπλων δεν ξέρω κάπως με χάλασε. Ένα καλό που μ φάνηκε είναι ότι τρέχεις λίγο πιο αργά  και ρεαλιστικα από το bf1 που ένιωθα λες και ειμαι παρκουρας. Δεν ξέρω θα το παίξω και άλλο να δω αν μπορέσω να παρατηρήσω κάτι αλλά δεν με βλέπω να το τιμώ για κάνα χρόνο σίγουρα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
56 λεπτά πριν, pral13 είπε

Πρέπει και νομίζω θα γίνει. Και στο BF1 δεν έπαιζε κανείς support και του έδωσαν στο πρώτο patch ένα δυο δυνατά όπλα και το τόξο με τα grenades αν θυμάμαι.

Απλά τώρα έκαναν το ανάποδο. θα παίρνουν όλοι support που το πρώτο όπλο τους είναι πένα , ρίχνεις σαν assault όρθιος χωρίς να φεύγει , και δε θα παίρνει κανείς medic. Άλλα αυτά τα διορθώνουν εύκολα για να υπάρχει ισορροπία.

Γενικά μια squad με medic και support που ξέρει που πάει, κάνει δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2018 στις 9:42 ΜΜ, black66.gr είπε

Μιλάς για το gameplay και σου απαντάω γι'αυτό ακριβώς, και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Για να σου το κάνω "νιανιά" μπας και το καταλάβεις. Το gameplay ολόκληρης της σειράς Battlefield ( όπλα, οχήματα, άρματα, αεροπλάνα, ελικόπτερα, καράβια, άλογα, τραίνα, αερόστατα, squads, revives, heal, resuply, spot, modes, κλπ, κλπ, δεν θα τα βρεις όλα μαζί σε κανένα άλλο game που κυκλοφορεί. 

Τώρα αν θα πετύχει το "παιχνιδάκι" μου, άσε να το δούμε. Έτσι και αλλιώς το κέρδος μου από τις μετοχές που έχω στην ΕΑ θα είναι τεράστιο 😋😜.

Εσύ γιατί ασχολείσαι με το αποτυχημένο παιχνιδάκι δεν μπορώ να καταλάβω. Μιας και δεν σου αρέσει γιατί δεν πας σε άλλες παραλίες να το φχαριστηθείς κιόλας βρε αδερφέ!!!

επομενως με βαση την λογικη σου, το RDR2 που βγαινει τωρα δεν θα ειναι το ιδιο καλο, επειδη δεν εχει ολα αυτα τα στοιχεια. οοοκ..

και ασε με τι ασχολουμαι, εγω, ειναι δικο μου θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^^

xXvBezH.jpg

Τι σχέση έχει το ένα παιχνίδι με το άλλο;;;;;;;;😜😜😜

Σε τι μπορούν να συγκριθούν τα δύο games μεταξύ τους;;;;;;;

Αλλα αφού θες απάντηση, να σου πω.

Για τα δικά μου γούστα ναι δεν μου αρέσει, αν και δεν θέλω να κρίνω ένα παιχνίδι απο τα βιντεάκια πριν το δω ιδίοις όμμασι. Και προ πάντων αν δεν μου αρέσει δεν θα μπω στο αντίστοιχο νήμα να το κράζω 😉.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμαν ρε φιλε, τσουρέκια μας τα έκανες...................... Και εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δε τρελαθήκαμε.

Επεξ/σία από men in black
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα πρώτα match που έπαιξα μου άρεσε το παιχνίδι, άλλα όσο περισσότερο παίζω τόσο ποιο πολύ ξενερωμα τρώω, ένα call of duty με μεγάλα maps και αργά respawns

καμιά επαφή με τα παλιότερα bf, όταν πάει στα 15 ευρό ίσως το πάρω για την ώρα back to battlefield 1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...