Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Βγήκε ο Joe να υποστηρίξει την SJW προπαγάνδα..Πήρε τα dislike του και ησύχασε.

Λευκός ιπποτακος και αυτός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Μετά από τόσο κράξιμο και rant σχετικά με τις πολιτικές ατζεντες που προωθούν, τις sjw παπαριτσες και τις φεμινίστριες κουτσουλιες που πετανε διάσπαρτα, με βλέπω να το αγοράσω και να με κράζετε χαχα :P :D καθώς αυτό που βλέπω από τη beta εδώ και μέρες μέσα απ'τα livestream κλπ μαρεσει σε σχέση με το 1. Ναι δεν έχει πολύ ww2 feeling αλλά το gameplay, gunplay μου φαίνεται αρεστω στα δικα μου μάτια

Αυτό ακριβώς που λες τώρα, εννοούσα πιο πάνω που έλεγα για το κλάμα και το κράξιμο που έπεφτε. Τις εν λόγω παπαρίτσες για να τις λάβει υπόψη του, πρέπει να είναι πολύ "κολλημένος" κάποιος. Αυτό που μετράει πάνω και περισσότερο από όλα είναι το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτικοποιούν την διασκέδαση, είναι τρομερό αυτό που συμβαίνει..Κάποτε τα παιχνίδια ήταν παιχνίδια, τώρα περνάνε τις πολιτικές απόψεις τους μέσα από αυτά.

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Λευκός ιπποτακος και αυτός. 

Είπε τους υποστηρικτές του Τραμπ αμόρφωτους..Το 'χουν τερματίσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Παίζει να σκαλωνει τπτ με το origin overlay καμιά φορά. Τσεκαρε το μια on/off

 

5 ώρες πριν, panoc είπε

Είχα 5-6 από δαύτα. 

 

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Μια φορά μόνο. Όλα τα overlays κλειστά, εκτός από του Wattman για να βλέπω fps, gpu temp/usage etc.

Ευχαριστώ παίδες.Τα έκλεισα και δεν το βγάζει πλέον.Εμφανίζει άλλο κουλό πρόβλημα όμως.Ξεκινάει σε πολύ χαμηλή ανάλυση και δεν είναι κεντραρισμένη σωστά η οθόνη του παιχνιδιού.Έτσι δεν μπορώ να πατήσω accept στην αρχική οθόνη που είναι να δώσω συναίνεση και να προχωρήσω.Είναι τραβηγμένα όλα προς τα δεξιά και βλέπω λίγο το κείμενο στην αριστερή του πλευρά.Επιστρέφοντας υποθέτω θα πρέπει να δώσω καμιά εντολή να ξεκινήσει σε μεγαλύτερη ανάλυση και ελπίζω να δουλέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Ευχαριστώ παίδες.Τα έκλεισα και δεν το βγάζει πλέον.Εμφανίζει άλλο κουλό πρόβλημα όμως.Ξεκινάει σε πολύ χαμηλή ανάλυση και δεν είναι κεντραρισμένη σωστά η οθόνη του παιχνιδιού.Έτσι δεν μπορώ να πατήσω accept στην αρχική οθόνη που είναι να δώσω συναίνεση και να προχωρήσω.Είναι τραβηγμένα όλα προς τα δεξιά και βλέπω λίγο το κείμενο στην αριστερή του πλευρά.Επιστρέφοντας υποθέτω θα πρέπει να δώσω καμιά εντολή να ξεκινήσει σε μεγαλύτερη ανάλυση και ελπίζω να δουλέψει.

Γενικά όταν παίζετε BF ειδικότερα κλείσε τα πάντα μόνο το παιχνίδι να τρέχει. Αυτούσιο. Βέβαια τα invites by friends δε.ξερω πώς θα τα λαμβάνεις καθώς δεν έχω παίξει πολύ πέραν της εποχής του λιωσιματος Bf3, 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.Ρε,θα μας τρελανει αυτο.Εκει που ειχα αρχιζει να βριζω με εχει κανει να με πιανουν τα γελια.Overkill μου εγραψε και γεμισε νεκροκεφαλες 9 kills με μια βομβα.Σας τα ζαλισα με τα αεροπλανα αλλα καθιστε να τα δοκιμασετε.Αγαπητε κυριε saxo θελουμε αναλυτικο  βιντεο απο την beta.Απο κατω ενας συντομος οδηγος για το καθε class.

 θα ξεκινησω με τον support και πως χτιζεται οχυρα.

1504102575_.jpg.5a0b378f473f4b859520315e62fbe1f5.jpg

754063232_-.jpg.66a785317838a987086754def3d65bb5.jpg

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

By the way, τα αυτοκίνητα / φορτηγά είναι φτιαγμένα από αδαμάντιο και δεν παθαίνουν τίποτα; -_-

Αυτό το λένε αρκετοί στο reddit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

By the way, τα αυτοκίνητα / φορτηγά είναι φτιαγμένα από αδαμάντιο και δεν παθαίνουν τίποτα; -_-

 

12 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό το λένε αρκετοί στο reddit

......και τι θέλετε δηλαδή. Να είναι κάπως έτσι;;;;; 😜😜

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά να σκάνε και να μένει ένα λιωμένο κουφάρι ώστε να μην μοιάζει λες και προσπαθούμε να περάσουμε πάνω από βράχο.

Αλλά μην ξεχνάμε ότι αυτά τα αμάξια θα έχουν τα νέα FX, οπότε "must not destroy". :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Γενικά να σκάνε και να μένει ένα λιωμένο κουφάρι ώστε να μην μοιάζει λες και προσπαθούμε να περάσουμε πάνω από βράχο.

Αλλά μην ξεχνάμε ότι αυτά τα αμάξια θα έχουν τα νέα FX, οπότε "must not destroy". :P

Αυτό πήγα να γράψω και γω 

DlD5l4jX0AIo7Lf.jpg

Αν δεν φαίνονται οι αντανακλάσεις πώς θα πουλήσουμε δερμάτινα μετά :P αν είναι ένα με το χώμα οι λαμαρίνες

Κάθε φορά να μας σηκώνεται η .... τρίχα με τα soundtrack που φτιάχνουν.

Το έχουν σε αυτό τον τομέα πάντως :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον ας πω και εγω μερικα λογια για την Beta. Θα αφησω στην ακρη τις πολιτικορεκτιλοαναγουλες και τις κινεζες snipers του βρετανικου στρατου και θα εστιασω στο παιχνιδι.

Οπτικος τομεας: Προσωπικα δεν βλεπω καμια αλλαγη στην "ομορφια' του παιχνιδιου σε σχεση με το 1. Με ξενιζουν λιγο τα χρωματα αλλα γενικα διατηρω ουδετερη σταση.

Ηχος: Τα οπλα ακουγονται σαν αεροβολα που πουλανε στα πανηγυρια, τα αεροπλανα ακουγονται σαν τα σκορδακια που πετουσαμε κατω και εκαναν πλιτσ πλιτσ, τα αρματα ακουγονται σαν λιγο μεγαλυτερα σκορδακια και επιπλεον το παιχνιδι δεν εχει καποιο background ηχο πολεμου. Οι πυραυλοι V1 που στην πραγματικοτητα σου γ@μο@σαν την ψυχολογια τωρα ακουγονται σαν συνεχομενες μασχαλοκλανιες... Γενικα ΑΘΛΙΟΣ, ελπιζω να το φτιαξουν.

Performance: Εγω προσωπικα παιζω σε 4κ αναλυση οποτε τα πραγματα εξαρχης ηταν πολυ δυσκολα. Με το συστημα της υπογραφης μου σε 4κ medium ρυθμισεις τρεχει σχεδον απροβληματιστα 60φπς και θα ελεγα λιγο καλυτερα απο οτι τρεχει και το Bf1 ( για το δικο μ συστημα αναφερομαι παντα ). Τωρα προσπαθω να βρω ενα sweetspot στα settings για να ισορροπησω λιγο graphics και performance. Γενικα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα.

Gameplay: Πραγματικα, τι στον κ@ρακα σκεφτονταν την ωρα που αποφασιζαν να κανουν το revive με animation που κραταει 2 Sec οταν εισαι medic και 4 sec οταν παιζεις αλλο class?!?!?!?!?!?! Ειναι τερμα βλαμενο το ολο concept. Εχεις ενα παιχνιδι οπως το Bf1 που το revive ειναι Instant αλλα και παλι σχεδον κανενας δεν μπαινει στον κοπο ουτε ΚΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΡΙΓΓΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. Οποτε λες, ας το κανω πιο ευκολο η να δινει πχ 150 ποντους. ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ, θα το κανουμε ακομα χειροτερο ωστε και αυτοι οι λιγοι καημενοι που εκανα στο 1 να μην κανουν καθολου εδω!!!!!!!!!!!!!! Πυρομαχικα δεν αλλαζει τιποτα, στο 1 μολις σου τελειωναν παρακαλουσες τους supportαδες μεχρι να ψοφησεις. Εδω το ιδιο πραγμα, απλα θα σου τελειωνουν πολυ πιο γρηγορα και αμα εισαι τυχερος και δεις κανα Ammo point πανω στον πανικο που θα γινεται εχει καλως. Αν ο σκοπος τους ηταν να γινεται περισσοτερο focus στο teamplay, ας τους ενημερωσει καποιος οτι μεχρι τωρα εχουν αποτυχει ολοκληρωτικα. Το fortification system καλο, θελει λιγη δουλεια πχ στο παραμικρο Movement ακυρωνει ολο το progress. Θα φτιαξει στην πορεια.

Μenu-ui κλπ: Χαλια μαυρα, εντελως δυσχρηστα και πολυ laggy ( ελεος με τα 30φπς ). Βεβαια αυτα θα τα αλλαξουν στο μελλον αλλα και παλι η πρωτη εμπειρια ειναι αρνητικη.

 

Για να κλεισω, η beta μεχρι τωρα ειναι μια πολυ κακη εμπειρια. Μεχρι και τα οπλα μου εχουν κλειδωμενα, αντι να ειναι ολα unlocked να μπορει ο κοσμος να τεσταρει διαφορους συνδιασμους. Αντε να κρατουσε τα stats και στο κανονικο παιχνιδι, θα ελεγα οκ... Αλλα οχι να με βαζεις να ξανω grind ενα οπλο στην beta... Οοοοοταν μπει στο απλο origin access και παλι θα το σκεφτω να το κατεβασω...

Επεξ/σία από Manoleros95
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα low, 70% render scale, το game σε high cpu priority κλπ κλπ... 25-40 fps. Δεν περίμενα να τα πάει πολύ καλύτερα στο πισι μου (phenom2 x4 955, 8 gb ram και gtx 1050), παρολο που στο προηγούμενο battlefield έπιανε 50-70 fps. Overwatch, siege και γενικότερα τα περισσότερα παιχνίδια μέχρι σήμερα τα έπαιζε, με το ζόρι μερικές φορές αλλά τα έπαιζε με 60+ fps ...αλλά μάλλον ως εδώ ήταν. Μάλλον θα πρέπει να δω σε λίγο καιρό μπας και βάλω άλλη μητρική, cpu και μνήμη. 

Όπως και να'χει, ένα πράγμα που νομίζω πως μπορώ να σχολιάσω (έπαιξα ακόμα και έτσι μερικούς γύρους) είναι το ανύπαρκτο positioning audio. Γιατί τόσο μαύρα χάλια ρε Dice;;;

 

Όσων αφορά τον AngryJoe δεν καταλαβαίνω γιατί οι anti-SJWs έχουν πέσει να τον φάνε τον καημένο, πραγματικά δεν έκανε κάτι. Υποθέτω πως οι γιουτιουμπερς μάλλον για τα views πιάνονται από το παραμικρό και το γιγαντώνουν, οι υπόλοιποι (οι θεατές τους) όμως;;  :/ Εμένα μου φαίνεται πως SJWs και anti-SJWs τα ίδια σκατά είναι, όλο witchhunts για το παραμικρό.

Όσων αφορά την θέση της Dice προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα να βάλουν γυναίκες στο παιχνίδι και νομίζω πως είναι τεράστια υποκρισία να λέει κάποιος πως έχει κάποιο θέμα λόγο ιστορικής ακρίβειας ή απώλειας στο immersion κλπ κλπ. Το πρόβλημα, αν υπάρχει πρόβλημα, είναι κάποια σχόλια που απ'οτι κατάλαβα έγιναν απ'τους developers του παιχνιδιού μετά, και πως τελικά φάνηκε πως πήγαν να το κάνουν σημαία τους αυτό το γεγονός για να φανούν φιλελεύθεροι προοδευτικοί επαναστάτες στο αντίστοιχο κεντρώο φιλελεύθερο (όχι όχι δεν είναι αριστεροί αυτοί) κοινό.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...