Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν:

Σε DX11 (no cfg), με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις όπως στο 12 (αλλά και στο 1), η εικόνα είναι βελτιωμένη σε σχέση και με τα 2.

Για κάποιο περίεργο λόγο, η μηχανή του V, δεν έχει πρόβλημα με τον FX...κρατά σχεδόν (-10-15%) τα fps του 1, χωρίς όμως "περίεργες" ρυθμίσεις. Ούτε 100% CPU bug, ούτε stutterfest, ούτε τίποτα.

Σε αυτόν τον τομέα, το παιγνίδι είναι αξιοπρεπέστατο.

Όμως...μέχρι εκεί.

Οπτικά δεν λέει απολύτως τίποτα παραπάνω σε σχέση με το 1, παρά σε ελάχιστα σημεία μόνο (αλλά ok...Ballroom fest, οπτική πανδαισία εντός του κάστρου). Επιπλέον, η χρωματική παλέτα είναι κάπως. Τα κτίρια δε που καταστρέφονται, είναι άθλια.

Ο ήχος είναι απλά τραγικός. Με π.ρδές αυγά δεν βάφεις, αλλά προφανώς φτιάχνεις τους ήχους των όπλων ενός ΑΑΑ τίτλου, πλέον. Για Positional audio...ούτε αστείο.

Στο θέμα του spot, δεν έχω πολλά να πω. Μου αρέσει η ιδέα του να δέιχνεις "περιοχή" που είδες οχτρό, κι όχι το τυράκι ή οτιδήποτε άλλο. Είναι μια σωστή αλλαγή.

Τα όπλα...νταξ...από το random everything πήγαμε στο άλλο άκρο. Suppress δεν κατάλαβα να έχω...δεν ξέρω, κάτι με χαλάει.

Ο Narvic, που έπαιξα κυρίως (σε διάφορα σενάρια), μου έδωσε την ίδια εντύπωση που είχα από τα videos της Α: Για πέταμα. Για Rotter, ίσως αργότερα, αν μπορέσω.

Τα άρματα, περισσότερο μου θύμισαν τα hovertank του 4...δεν... Στον αέρα, δεν πρόκαμα.

Το ζήτημα με ammo κλπ, δεν με ενόχλησε. Το revive το βρήκα αξιοπρεπές (σκ@τά στον τάφο όσων ρίχνουν κατά τη διάρκεια του animation).

Το UI, είναι ελεεινό. Καθόλου χρηστικό, πετάγονται κέρατα μέσα στη μέση του οπτικού σου πεδίου, ενώ και στο αισθητικό κομμάτι είναι άστα να πάνε. Δεν σε βάζει καθόλου στο κλίμα (ας κρατούσαν του 1, τουλάχιστον). Το chatbox, για γέλια...πολύ κακός σχεδιασμός.

Επιφυλάσσομαι για περισσότερα αργότερα, ή από Σάββατο πια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηρα το bomber που μου θυμιζει c130 και 41 kilstreak σε operation.To ειδα απο εχθες οτι εχουν αλλαξει αλλα δεν το περιμενα και ετσι.Με μια βομβα εβλεπες 4-5 kills.Μου αρεσε πολυ ο ηχος που εχει το συγκεκριμενο.Στο conquest αηδιασα με το camping.Παντως εχω προβλημα με fps drops που ειναι πολυ ενοχλητικα.Εχω και σαπιο pc fx8320 960gtx4gb 8giga ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 λεπτά πριν, panoc είπε

Εγώ ευτυχώς που το origin access που έβαλα για ένα μήνα έχει και άλλα παιχνίδια 😛 γιατί δε με βλέπω να παίζω πολύ τη beta... 

Παίξε Titanfall 2 campaign, είναι μικρό και καλό. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τόσο κράξιμο και rant σχετικά με τις πολιτικές ατζεντες που προωθούν, τις sjw παπαριτσες και τις φεμινίστριες κουτσουλιες που πετανε διάσπαρτα, με βλέπω να το αγοράσω και να με κράζετε χαχα :P :D καθώς αυτό που βλέπω από τη beta εδώ και μέρες μέσα απ'τα livestream κλπ μαρεσει σε σχέση με το 1. Ναι δεν έχει πολύ ww2 feeling αλλά το gameplay, gunplay μου φαίνεται αρεστω στα δικα μου μάτια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Kανένας με dx error; Είδα πρότειναν να κλείσω το in game overlay του gf experience, αλλά κολοκύθια. 

Παίζει να σκαλωνει τπτ με το origin overlay καμιά φορά. Τσεκαρε το μια on/off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bigi444444 είπε

Kανένας με dx error; Είδα πρότειναν να κλείσω το in game overlay του gf experience, αλλά κολοκύθια. 

Είχα 5-6 από δαύτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα βάλει πριν 15 μέρες το origin access και εχει παρα πολλά παιχνιδια.Πετρο τον fx8320 εχεις και εσυ?Γιατι εγω παιζω ολα στο low και τρώει κολλήματα συνήθως οταν κανω scope.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bigi444444 είπε

Kανένας με dx error; Είδα πρότειναν να κλείσω το in game overlay του gf experience, αλλά κολοκύθια. 

Μια φορά μόνο. Όλα τα overlays κλειστά, εκτός από του Wattman για να βλέπω fps, gpu temp/usage etc.

58 λεπτά πριν, gildo είπε

Το ειχα βάλει πριν 15 μέρες το origin access και εχει παρα πολλά παιχνιδια.Πετρο τον fx8320 εχεις και εσυ?Γιατι εγω παιζω ολα στο low και τρώει κολλήματα συνήθως οταν κανω scope.

Ναι, τον 8320. Στα 4.5, με 16 γίγα RAM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Παίξε Titanfall 2 campaign, είναι μικρό και καλό. :)

Ισχύει πριν λίγες μέρες το τερμάτισακαι μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Το campaign γτ το multi δεν με τρέλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα χτες έπαιξα λίγο Rotterdam και μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Εν τω μεταξύ μέσα στο μενού νιώθω τρελά κολλήματα, με το που μπω στο παιχνίδι σε όλα high βγάζω 30-60 fps με τον τίμιο 1090T, 16GB DDR3 και την Radeon RX480. Η γενική αίσθηση στο παιχνίδι ήταν καλύτερη από το BF1 το οποίο ακόμα και μετά από τόσα updates είναι πιο βαρύ.

Ζητώ συγγνώμη από όσους δεν έκανα revive χτες γιατί μου πήρε λίγο να βρω ότι το revive γίνεται πλέον με το E και δεν έχει συγκεκριμένο item ο medic :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έριξα και 4-5 ώρες BF1 αυτές τις μέρες, να πιάσω πάλι την "αίσθηση", σε DX11 μπορώ να πω πως πλέον το 1 συμπεριφέρεται πάρα πολύ καλά (μόλις ξεπεράσει τα θέματά του με τους πυρήνες/νήματα...για τον 6πύρηνό σου, είναι λίγο συγκεκχυμένη η κατάσταση).

Σίγουρα πάντως το V, παρουσιάζει αξιοπρεπέστατη εικόνα σε αυτότο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...