Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, darkman είπε

Σωστο και αυτο ,σιγουρα υπάρχουν και κάποιοι που στράβωσαν και με αυτο μην νομιζεις οτι δεν εχασαν κοσμο και απο αυτην την παπαρια :)

 

 

Όταν δεν ακούν τις λογικές παρατηρήσεις του κοινού και λένε αυτά τα πράγματα τότε...άντε γεια. Υπάρχει και το Insurgency Sandstorm ( το WW3 μου φάνηκε μεγάλη βλακεία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Απορώ γιατί το κουράζετε το θέμα. Ένας dev της EA είπε "αυτό είναι το game, άμα δεν σας αρέσει μην το αγοράσετε". Ακολουθήστε τη συμβουλή του και να δούμε μετά αν θα ξανά βγάλουν τέτοιες παπαριές.

Γιατί έχεις την εντύπωση πως δε θα το μοσχοπουλήσει η ΕΑ;;;

Καταρχάς ξέρεις πόσοι από εδώ μέσα που κράζουν θα τρέξουν να το αγοράσουν και θα το "λιώσουν";;; 😋

2 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

Πετυχαίνεις στα 50 μέτρα κουνούπι χωρίς σκόπευτρο ναι έχεις δίκιο δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο έξω. Ακόμα και το gameplay που για μένα ήταν η απόλαυση στα battlefield έχει αρχίσει τη κατηφόρα θες ανάλυση και για αυτό;

Καλά αυτή την κατηφόρα την ακούω από εποχής BC2. 

Είπαμε η ΕΑ δεν θέλει να αλλάξει μόνο στυλ στα παιχνίδια της αλλά να κάνει και refresh στο κοινό της και αυτό είναι το κακό για μας τους παλιούς παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, black66.gr είπε

 Μάλλον και πάλι δεν κατάλαβες καλά τι θέλω να πω. Να το κάνω φραγκοδίφραγκα λοιπόν. Δεν διαφωνώ επί της ουσίας. Και εμένα δεν μου αρέσουν πολλές αλλαγές και προσθαφαιρέσεις στο παιχνίδι. Διαφωνώ όμως κάθετα ως προς τον τρόπο αντίδρασης κάποιων που από το πρωί ως το βράδυ κάθονται και κλαίγονται και μοιρολογούν και τα χώνουν σε ένα φόρουμ. Υπάρχει καμμία περίπτωση να άλλαξει τίποτα με τους αναθεματισμούς στο Insomnia!;;;

Στο κάτω κάτω ή αναγκαστικά δέχεσαι τις όποιες αλλαγές, συμβιβάζεσαι και το αγοραζεις το παιχνιδάκι, ή απλά το προσπερνάς. 

Is just a game, and nothing else.

Πληροφοριακά σε ενημερώνω πάντως ότι, ναι είμαι funboy, αλλά όχι του battlefield αυτό καθ' αυτό, αλλά του gameplay της σειράς, απλά γιατί εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο.

Για μένα ένα game είναι δύο τρείς ώρες την ημέρα λίγο ξεκούραση και χαλάρωμα και όχι τρόπος να μάθω ιστορία. Καθόλου δεν με ενδιαφέρει αν πίσω από τα χέρια που κρατάνε το όπλο που χειρίζομαι βρίσκεται άντρας, γυναίκα, μαύρος, άσπρος, ο Βούδας, ο Κούδας, ο Ιησούς ή ο Ιούδας.

Και μια συμβουλή. Κάνε αυτό που κάνω και εγώ. Ξόδεψε τα λεφτά σου όπως ΕΣΥ νομίζεις και όχι όπως νομίζουν οι άλλοι. 

 

Ωραία, αυτή είναι η δική σου οπτική των πραγμάτων. Κάποιοι άλλοι έχουμε διαφορετική οπτική από εσένα και προτιμούμε κάτι πιο ποιοτικό. Και σου εξήγησα ήδη ότι δεν πρόκειται για "μυξόκλαμα" ούτε για "μοιρολόϊ". Πρόκειται για διαφωνία. Μπορείς εύκολα να ανοίξεις ένα λεξικό και να δεις τη διαφορά στις έννοιες. Απλά επειδή (όπως αποδέχτηκες τον χαρακτηρισμό) είσαι BF fanboy, ενοχλείσαι ως fanboy από την κριτική και χαρακτηρίζεις μειωτικά τις αντιδράσεις ως "μυξόκλαμα". Αν γράφαμε αλεπάλληλα σχόλια εξύμνησης του τίτλου, δεν θα σε χαλούσε και θα έκανες like. Επίσης, τα φόρουμ γενικά είναι χώροι κατάθεσης απόψεων, είτε θετικών είτε επικριτικών ώστε να γίνεται κουβέντα. Πως μπορείς να πεις σε κάποιον ότι δε πρέπει να "γκρινιάζει στο νήμα" όταν έχει πχ μεγαλώσει παίζοντας Battlefield? Και δεν γνωρίζω τι χρησιμότητα έχει ένα φόρουμ που όλοι λένε τα ίδια. Άμα είναι, να κλειδώσουμε τα σχόλια και να ποστάρουμε μόνο βίντεο και άρθρα.

Τέσπα, αυτά. 😛

24 λεπτά πριν, darkman είπε

Φυσικά και κανουμε κουβεντα :) η ενσταση ειναι στα επαναλαμβανόμενα αρνητικά σχόλια :(  αν αρχίσω και εγω και λεω πωωωωω τι σουπερ ντουπερ παιχνιδι ειναι αυτο , το καλυτερο battlefield απο ολα :P και το κανω για 3 - 4 ποστ ειμαι σιγουρος οτι θα αντιδράσεις ;)  αν και εγω δεν βλεπω δυο να διαφωνούν αλλα εναν να διαφωνεί και εναν να λεει οκ το καταλάβαμε φτανει :P 
βρες μου ενα ποστ απο πριν που να λεει καποιος ειναι το καλητερο BF να το παρετε ολοι ? :P  :P  

Σωστο και αυτο ,σιγουρα υπάρχουν και κάποιοι που στράβωσαν και με αυτο μην νομιζεις οτι δεν εχασαν κοσμο και απο αυτην την παπαρια :)

 

Δεν είναι ανάγκη να σου βρω κάποιον που να λέει "αγοράστε το όλοι". Μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες να ρίξεις, θα δεις ανθρώπους να διαφωνούν με τον χαρακτήρα του παιχνιδιού και άλλους να τους ζητούν το λόγο με επιχειρήματα τύπου "φύγε από το νήμα", "αφού δε θα το αγοράσεις τι σε νοιάζει" κτλ κτλ 😉

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

Ωραία, αυτή είναι η δική σου οπτική των πραγμάτων. Κάποιοι άλλοι έχουμε διαφορετική οπτική από εσένα και προτιμούμε κάτι πιο ποιοτικό. Και σου εξήγησα ήδη ότι δεν πρόκειται για "μυξόκλαμα" ούτε για "μοιρολόϊ". Πρόκειται για διαφωνία. Μπορείς εύκολα να ανοίξεις ένα λεξικό και να δεις τη διαφορά στις έννοιες. Απλά επειδή (όπως αποδέχτηκες τον χαρακτηρισμό) είσαι BF fanboy, ενοχλείσαι ως fanboy από την κριτική και χαρακτηρίζεις μειωτικά τις αντιδράσεις ως "μυξόκλαμα". Αν γράφαμε αλεπάλληλα σχόλια εξύμνησης του τίτλου, δεν θα σε χαλούσε και θα έκανες like. Επίσης, τα φόρουμ γενικά είναι χώροι κατάθεσης απόψεων, είτε θετικών είτε επικριτικών ώστε να γίνεται κουβέντα. Δεν γνωρίζω τι χρησιμότητα έχει ένα φόρουμ που όλοι λένε τα ίδια. Άμα είναι, να κλειδώσουμε τα σχόλια και να ποστάρουμε μόνο βίντεο και άρθρα.

Δεν είναι ανάγκη να σου βρω κάποιον που να λέει "αγοράστε το όλοι". Μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες να ρίξεις, θα δεις ανθρώπους να διαφωνούν με τον χαρακτήρα του παιχνιδιού και άλλους να τους ζητούν το λόγο ή να προσπαθούν να τους φιμώσουν με παιδικά επιχειρήματα τύπου "να μην το αγοράσεις", "φύγε από το νήμα" κτλ κτλ. 😉

Μάλλον υπάρχει θέμα κατανόησης εδώ.

Έγραψα: 

"Πληροφοριακά σε ενημερώνω πάντως ότι, ναι είμαι funboy, αλλά όχι του battlefield αυτό καθ' αυτό, αλλά του gameplay της σειράς, απλά γιατί εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο."

και εσύ κατάλαβες ότι ήθελες. Τεσπά.

Μερικοί πάντως μου θυμίζουν μια ψυχή. 

 

 

Πως να το κάνουμε. Και η Λούκα έχει τα δίκια της που φωνάζει αλλά .....

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά εγώ δεν βλέπω κάποια διαφωνία. Όλοι συμφωνούν ότι η ατμόσφαιρα δε θυμίζει 2ΠΠ ή ότι προωθεί γυναίκες κτλ.

Απλά άλλους τους νοιάζει και άλλους όχι. Αυτό δεν είναι διαφωνία απόψεων, απλά διαφορετικά γούστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Συγγνώμη αλλά εγώ δεν βλέπω κάποια διαφωνία. Όλοι συμφωνούν ότι η ατμόσφαιρα δε θυμίζει 2ΠΠ ή ότι προωθεί γυναίκες κτλ.

Απλά άλλους τους νοιάζει και άλλους όχι. Αυτό δεν είναι διαφωνία απόψεων, απλά διαφορετικά γούστα.

Ασε εσυ μην μιλας πετρα του σκανδαλου :P  :P 

34 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

Ωραία, αυτή είναι η δική σου οπτική των πραγμάτων. Κάποιοι άλλοι έχουμε διαφορετική οπτική από εσένα και προτιμούμε κάτι πιο ποιοτικό. Και σου εξήγησα ήδη ότι δεν πρόκειται για "μυξόκλαμα" ούτε για "μοιρολόϊ". Πρόκειται για διαφωνία. Μπορείς εύκολα να ανοίξεις ένα λεξικό και να δεις τη διαφορά στις έννοιες. Απλά επειδή (όπως αποδέχτηκες τον χαρακτηρισμό) είσαι BF fanboy, ενοχλείσαι ως fanboy από την κριτική και χαρακτηρίζεις μειωτικά τις αντιδράσεις ως "μυξόκλαμα". Αν γράφαμε αλεπάλληλα σχόλια εξύμνησης του τίτλου, δεν θα σε χαλούσε και θα έκανες like. Επίσης, τα φόρουμ γενικά είναι χώροι κατάθεσης απόψεων, είτε θετικών είτε επικριτικών ώστε να γίνεται κουβέντα. Πως μπορείς να πεις σε κάποιον ότι δε πρέπει να "γκρινιάζει στο νήμα" όταν έχει πχ μεγαλώσει παίζοντας Battlefield? Και δεν γνωρίζω τι χρησιμότητα έχει ένα φόρουμ που όλοι λένε τα ίδια. Άμα είναι, να κλειδώσουμε τα σχόλια και να ποστάρουμε μόνο βίντεο και άρθρα.

Τέσπα, αυτά. 😛

Δεν είναι ανάγκη να σου βρω κάποιον που να λέει "αγοράστε το όλοι". Μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες να ρίξεις, θα δεις ανθρώπους να διαφωνούν με τον χαρακτήρα του παιχνιδιού και άλλους να τους ζητούν το λόγο με επιχειρήματα τύπου "φύγε από το νήμα", "αφού δε θα το αγοράσεις τι σε νοιάζει" κτλ κτλ 😉

Ξαναδιαβασε μια τα ποστ και τα λεμε παλι ;) σου δινω και ενα τιπ "Μας κουρασες" :) :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, black66.gr είπε

Μάλλον υπάρχει θέμα κατανόησης εδώ.

Έγραψα: 

"Πληροφοριακά σε ενημερώνω πάντως ότι, ναι είμαι funboy, αλλά όχι του battlefield αυτό καθ' αυτό, αλλά του gameplay της σειράς, απλά γιατί εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο."

και εσύ κατάλαβες ότι ήθελες. Τεσπά.

Μερικοί πάντως μου θυμίζουν μια ψυχή. 

Πως να το κάνουμε. Και η Λούκα έχει τα δίκια της που φωνάζει αλλά .....

 

Δεν υπάρχει θέμα κατανόησης. Υπάρχει θέμα πως γράφεις ότι να ναι. Ναι, μας είπες ότι είσαι "fanboy του gameplay" και το καταλάβαμε. Δεν μιλάς αρχαία ελληνικά ούτε καθαρεύουσα. Όμως από τη στιγμή που είσαι fanboy του gameplay του Battlefield, γίνεσαι fanboy του Battlefield και υπάρχει κάποιος λόγος για να το υποστηρίξεις (είτε λόγω gameplay, είτε λόγω πλοκής, είτε λόγω setting κτλ κτλ). Αυτό έγραψα. Ειδάλλως θα ήσουν ψύχραιμος και θα δεχόσουν με ανάλογη ψυχραιμία την αρνητική κριτική. Όχι με χαρακτηρισμούς τύπου "μίρλα", "γκρίνια", "μυξόκλαμα" επειδή απλά τολμήσαμε να γράψουμε πως το παιχνίδι δεν έχει σχέση με τον ΒΠΠ και κάνει προπαγάνδα.

ΥΓ. Βάλε όσες Λουκάδες θες. Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα, αρχίζουν τα strawman arguments και τα ad hominem.

1 ώρα πριν, darkman είπε

Ασε εσυ μην μιλας πετρα του σκανδαλου :P  :P 

Ξαναδιαβασε μια τα ποστ και τα λεμε παλι ;) σου δινω και ενα τιπ "Μας κουρασες" :) :)  

Χαχα, οκ! 

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

Δεν υπάρχει θέμα κατανόησης. Υπάρχει θέμα πως γράφεις ότι να ναι. Ναι, μας είπες ότι είσαι "fanboy του gameplay" και το καταλάβαμε. Δεν μιλάς αρχαία ελληνικά ούτε καθαρεύουσα. Όμως από τη στιγμή που είσαι fanboy του gameplay του Battlefield, γίνεσαι fanboy του Battlefield και υπάρχει κάποιος λόγος για να το υποστηρίξεις (είτε λόγω gameplay, είτε λόγω πλοκής, είτε λόγω setting κτλ κτλ). Αυτό έγραψα. Ειδάλλως θα ήσουν ψύχραιμος και θα δεχόσουν με ανάλογη ψυχραιμία την αρνητική κριτική. Όχι με χαρακτηρισμούς τύπου "μίρλα", "γκρίνια", "μυξόκλαμα" επειδή απλά τολμήσαμε να γράψουμε πως το παιχνίδι δεν έχει σχέση με τον ΒΠΠ και κάνει προπαγάνδα.

ΥΓ. Βάλε όσες Λουκάδες θες. Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα, αρχίζουν τα strawman arguments και τα ad hominem.

Χαχα, οκ! 

Σου απάντησε ο @dfk_7677 ακριβώς από πάνω.

Δεν περιγράφω άλλο!!!!!!

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

Συγγνώμη αλλά εγώ δεν βλέπω κάποια διαφωνία. Όλοι συμφωνούν ότι η ατμόσφαιρα δε θυμίζει 2ΠΠ ή ότι προωθεί γυναίκες κτλ.

Απλά άλλους τους νοιάζει και άλλους όχι. Αυτό δεν είναι διαφωνία απόψεων, απλά διαφορετικά γούστα.

Ετσι ειναι φιλε μου ,απλα εσυ προσπαθείς να μας πείσεις οτι εσυ έχεις δικιο και οτι ολοι οι αλλοι ειναι μιρλες και μυξοκλεναι.Τα δικα σου γουστα λοιπον ουδεμια σχεση εχουν με την ιστορια του bf και τα χαλια που το καταντήσανε.Για την ακριβεια δεν ειναι καν bf.Οποτε η  μαλλον δεν ξερεις τι ακριβώς γουσταρεις η αυτο που γουστάρεις δεν ξερεις τι ακριβως ειναι.Κοινός αγνοια.................Εκτός αν γουστάρεις να σε ταΐζουν σανο και εσυ να νομίζεις οτι τρως κατσικακι οποτε παω πασο.Εγω λοιπον γουσταρω οταν τρώω φασολάδα να ειναι φασολάδα και οχι κατι που μοιαζει με φασολάδα και αυτο δεν ειναι θεμα γούστου αλλα του πως βλέπεις τα πράγματα.

 

Το σχολιο ειναι συνολικό και δεν αναφέρεται προσωπικά στον dfk...

Επεξ/σία από men in black
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Preload στις 3, early access για Origin/EA κλπ "συνδρομητές" στις 4, οι υπόλοιποι από τις 6 (θα μπούμε και θα δούμε τίποτα lvl 50 μέσα, να έχουν βρει ήδη κάθε κρυφό/κουλό/ξεχασμένο από τον κώδικα σημείο...).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, Πέμπτη δουλεύω όλη μέρα κι όλη νύχτα, Παρασκευή έχω γάμο, Κυριακή γαμοβάφτιση, Δευτέρα πάλι όλο το 24ωρο δουλειά...άμα πιάσω 10 ώρες στην Open beta, καλά θα είναι (εκτός κι αν πάρει παράταση, τώρα που πήγε πίσω η κυκλοφορία του παιγνιδιού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εν τω μεταξύ, Πέμπτη δουλεύω όλη μέρα κι όλη νύχτα, Παρασκευή έχω γάμο, Κυριακή γαμοβάφτιση, Δευτέρα πάλι όλο το 24ωρο δουλειά...άμα πιάσω 10 ώρες στην Open beta, καλά θα είναι (εκτός κι αν πάρει παράταση, τώρα που πήγε πίσω η κυκλοφορία του παιγνιδιού).

Πιστεύω θα κάνουν και 2η Beta, αν δεν πάρει παράταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...