Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως αγοράζω και παίζω κάποιο παιχνίδι για το gameplay και μόνο. Μου αρέσει; Το λυώνω. Δεν μου αρέσει; Το τρώει η μαρμάγκα.

Αν πάλι θέλω να μορφωθώ ιστορικά ανατρέχω στην Πάπυρος-Larousse-Britannica να διαβάσω, και στα αρχεία της ΕΡΤ ή στο History Channel να δω real time σκηνές ΒΠΠ. Δεν τα περιμένω αυτά από καμμία ΕΑ και από κανένα political ή historical correct online game.

PS. Όλοι εσείς που είστε τόσο ευαίσθητοι στην πολιτική και ιστορική ορθότητα για πείτε μου πότε έγινε στην πραγματικότητα πόλεμος ή έστω εχθροπραξίες μεταξύ Αμερικής και Ρωσίας και Αμερικής με Κίνα που είναι βασισμένα τα BF2, BC2, BF3, BF4 και δεν το πήρα χαμπάρι;;;; 

Γιατί δεν βγήκε κάποιος από εσάς να κράξει και τότε;;;

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, KilliK είπε

στο ενα χανεις την ατμοσφαιρα του BΠΠ, στο αλλο χανεις ολοκληρο το class του medkit.

...το οποίο θα έκανε το παιχνίδι πιο ρεαλιστικό, γιατί ανανήψεις δε γίνονται τόσο εύκολα κανονικά, δε λέω κάτι διαφορετικό. Νομίζω όλοι συμφωνούμε ότι επειδή είναι παιχνίδι, κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις για να ευχαριστηθούμε το gameplay οι οποίες δεν συνάδουν με ένα πραγματικό πόλεμο. Δεν εννοώ ότι πρέπει να δεχτείς εσύ ή όποιοσδήποτε άλλος γυναίκες (ή ότι άλλο σε ενοχλεί). Δε σου αρέσει, δεν το αγοράζεις, ούτε προσπαθώ να σε πείσω ότι έχουν θέση οι γυναίκες ή ότι είναι καλό το game.

Το ότι εμένα δε με νοιάζουν, δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να νοιάζουν κι εσένα. Ούτε υποστηρίζω ότι η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού ταιριάζει με ότι έχουμε συνηθήσει για ατμόσφαιρα του 2ΠΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, black66.gr είπε

PS. Όλοι εσείς που είστε τόσο ευαίσθητοι στην πολιτική και ιστορική ορθότητα για πείτε μου πότε έγινε στην πραγματικότητα πόλεμος ή έστω εχθροπραξίες μεταξύ Αμερικής και Ρωσίας και Αμερικής με Κίνα που είναι βασισμένα τα BF2, BC2, BF3, BF4 και δεν το πήρα χαμπάρι;;;; 

Γιατί δεν βγήκε κάποιος από εσάς να κράξει και τότε;;;

 

BF2, BC2, BF3, BF4 = Φανταστικοί πόλεμοι.

Β' Παγκόσμιος Πόλεμος = Ιστορικά υπαρκτός πόλεμος.

Γι' αυτό δε βγήκαμε να "κράξουμε". Επίσης, καλό θα ήταν να διαβάζεις τι γράφουμε πριν σχολιάσεις τα λεγόμενά μας. Δεν είπε κανείς ότι ένα βιντεοπαιχνίδι στο ΒΠΠ είναι ντοκυμαντέρ ή εγκυκλοπαίδεια. Μιλήσαμε για ΡΕΑΛΙΣΜΟ και ρεαλισμός με αναχρονιστικές, SJW παπάτζες δεν γίνεται. Επίσης, ωραίο μπορεί να είναι και ένα παιχνίδι στο ΒΠΠ με ήρωες ιππότες Jedi με φωτόσπαθα ή με τον Αυτοκράτορα Χιροχίτο να τον υποδύεται ένας Αφρικανός και τον Τσώρτσιλ ένας Ινδιάνος. Εσύ μπορείς να πας να το αγοράσεις. Επέτρεψε σε μας να διαφωνούμε και να τα θεωρούμε σκουπίδια.

 

 

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θέλουμε war simulator ακριβώς. Ένα World.War 2 παιχνίδι που να σέβεται όσους έχασαν τη ζωή τους για να περπατάμε εμείς σήμερα σε αυτό το μικρό υπο διάλυση πλανητακο, να έχει καλοσχεδιασμένα όπλα, τοποθεσίες όπου έλαβαν χώρα οι μάχες, οχήματα εξοπλισμό και όλα αυτά. Αλλά να είναι και playable στη γνωστή BF formula. 

Στο Battlefield 1 υπήρχε μερίδα χρηστών, νεαρές ηλικίες συγκεκριμένα όπου δεν είχαν ιδέα περί πρώτου παγκοσμίου. 

Επίσης πόσοι καθησαμε τότε από περιέργεια να ψάξουμε ιστορικά γεγονότα, να δούμε ταινίες ή δοκιμαντερ επειδή μας έκανε trigger την περιέργεια το παιχνίδι. 

Τώρα ένα παιδάκι, ή και κάποιος που δεν έχει ασχοληθεί με το θέμα 2ος παγκόσμιος πέρα από το σχολείο [ κι αν παρακολουθούσε ] με το που δει τα "hello my old friend", βιομηχανικά χέρια και άτομα σε cyberpunk ww2 να τρέχουν πέρα δώθε θα καθήσει να το ψάξει ιστορικα; 

Δείτε τη καμπάνια του CoD ww2. Τα artworks, το τρειλερ. Παρόλο που το παιχνίδι είναι μάπα με ένα πολύ μέτριο Single και κακό multiplayer, είχε κρατήσει έστω κάποια στανταρντς. 

sh-overview.jpg

Battlefield-V.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Undertaker25 είπε

BF2, BC2, BF3, BF4 = Φανταστικοί πόλεμοι.

Β' Παγκόσμιος Πόλεμος = Ιστορικά υπαρκτός πόλεμος.

Γι' αυτό δε βγήκαμε να "κράξουμε". Επίσης, καλό θα ήταν να διαβάζεις τι γράφουμε πριν σχολιάσεις τα λεγόμενά μας. Δεν είπε κανείς ότι ένα βιντεοπαιχνίδι στο ΒΠΠ είναι ντοκυμαντέρ ή εγκυκλοπαίδεια. Μιλήσαμε για ΡΕΑΛΙΣΜΟ και ρεαλισμός με αναχρονιστικές, SJW παπάτζες δεν γίνεται. Επίσης, ωραίο μπορεί να είναι και ένα παιχνίδι στο ΒΠΠ με ήρωες ιππότες Jedi με φωτόσπαθα ή με τον Αυτοκράτορα Χιροχίτο να τον υποδύεται ένας Αφρικανός και τον Τσώρτσιλ ένας Ινδιάνος. Εσύ μπορείς να πας να το αγοράσεις. Επέτρεψε σε μας να διαφωνούμε και να τα θεωρούμε σκουπίδια.

Πάρτο λίγο αλλιώς. Το μοτό της ΕΑ είναι : "Ο ΒΠΠ όπως δεν τον έχετε ξαναδεί".

"Enter mankind’s greatest conflict with Battlefield™ V as the series goes back to its roots with a never-before-seen portrayal of World War 2."

Μας το λένε καθαρά οι άνθρωποι. Οπότε και εκεί φαντασία άπλετη παίζει. 

Έτσι και αλλιώς να παίξω ένα fps shooter game θέλω, και όχι να κάνω μαθήματα ιστορίας.

Άλλωστε και από τις χιλιάδες παικτών του BF1 πόσοι γνωρίζουν άραγε ότι ο  scout των Ρώσων είναι γυναικείος χαρακτήρας;;;;( Με πολύ κ@υλι@ρικη φωνή μάλιστα😍😘😋)

Τώρα τα άλλα είναι "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Σε όποιον αρέσει το αγοράζει και παίζει, και σε όποιον δεν, είπαμε πάει σε άλλες παραλίες και δεν κάθεται να μυξοκλαίγεται στο νήμα. Δεν σε αναγκάζει κανείς με το ζόρι να το αγοράσεις.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν άλλες παραλίες..Οπότε βλέπω να το τρώμε στη μάπα πάλι..Μακάρι να βγει καλό το WW3.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μη ξέρει ο κόσμος ότι ο scout του ρωσικού στρατού είναι γυναικα. Τι είναι ηλίθιοι;; Και σε αντίθεση με το τσίρκο του V αυτό ισχύει υπήρχαν τάγματα στο ρωσικό στρατό γυναικών ελεύθερων σκοπευτών. Μπορεί να ήταν μειοψηφία αλλά υπαρχαν δεν ήταν βγαλμένο απ' το μυαλό καποιου φαντασμένου developer

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, black66.gr είπε

Πάρτο λίγο αλλιώς. Το μοτό της ΕΑ είναι : "Ο ΒΠΠ όπως δεν τον έχετε ξαναδεί".

Μας το λένε καθαρά οι άνθρωποι. Οπότε και εκεί φαντασία άπλετη παίζει. 

Όχι. Εσύ παρ'το αλλιώς γιατί εσύ ζήτησες το λόγο που δεν αντιδράσαμε στα προηγούμενα BF και αντιδρούμε τώρα. Και σου απάντησα. Επίσης, η ΕΑ μίλησε για διαφορετική παρουσίαση, διαφορετική εμπειρία παιχνιδιού και διαφορετικά γραφικά. Όχι για διαστρέβλωση. Εξού και τα συνεχόμενα ποστ στο twitter ενός developer που υπερασπίζεται την ιστορική ακρίβεια του V.

 

Αναφορά σε κείμενο

Τώρα τα άλλα είναι "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Σε όποιον αρέσει το αγοράζει και παίζει, και σε όποιον δεν, είπαμε πάει σε άλλες παραλίες και δεν κάθεται να μυξοκλαίγεται στο νήμα. Δεν σε αναγκάζει κανείς με το ζόρι να το αγοράσεις.

 

Εσύ θεωρείς την διαφωνία ή την αρνητική γνώμη "μυξόκλαμα", εγώ θεωρώ μυξόκλαμα τον έκδηλο εκνευρισμό μερικών fanboys προς όσους εξέφρασαν αρνητική άποψη για το παιχνίδι, λες και η ΕΑ είναι εταιρεία του πατέρα τους και θα χάσουν αξία οι μετοχές.  Ούτε εμείς σου απαγορέψαμε να αγοράσεις σκουπίδια, επομένως be my guest. Ξόδεψε τα λεφτά σου όπου νομίζεις.

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

Εσύ θεωρείς την διαφωνία ή την αρνητική γνώμη "μυξόκλαμα", εγώ θεωρώ μυξόκλαμα τον έκδηλο εκνευρισμό μερικών fanboys προς όσους εξέφρασαν αρνητική άποψη για το παιχνίδι, λες και η ΕΑ είναι εταιρεία του πατέρα τους και θα χάσουν αξία οι μετοχές.  Ούτε εμείς σου απαγορέψαμε να αγοράσεις σκουπίδια, επομένως be my guest. Ξόδεψε τα λεφτά σου όπου νομίζεις.

Εδω νομίζει οτι θα τα ξοδέψει εσυ θα τα ξοδέψεις εδω ? οπως και εγω :) αν δεν τα ξοδεύαμε εδω δεν θα ημασταν εδω αλλα στο νημα που θα τα ξοδεύαμε :) το να πουμε οτι δεν μας αρεσει κατι και δεν θα το παρουμε οκ ειναι θεμιτό και υγείες αν το λεμε ομως συνεχεία και καπου που αλλοι θελουν να το παρουν σου ακουγετε καλο ?  δεν σου κανει κατι σε κουραστικό ? η πιστευεις οτι προσφέρει κατι στο νημα να κραζουμε συνεχεία κατι που δεν εχουμε και σκοπο να παρουμε ? γιατι δεν μπενεις λιγο και στην θεση αυτου που θελει να το παρει και αντι να διαβάζει νεα διαβάζει συνεχεία μια γκρίνια ???

 

Υ.γ δεν εχω μετοχές 😜

Υ.γ 2 Για να μην τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι τουλαχιστον υπαρχουν μερικα παιδια που ναι μεν κραζουν αλλα ανεβαζουν και βιντεακια και βλεπουμε κανενα νεο :)


 

Επεξ/σία από darkman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, darkman είπε

Εδω νομίζει οτι θα τα ξοδέψει εσυ θα τα ξοδέψεις εδω ? οπως και εγω :) αν δεν τα ξοδεύαμε εδω δεν θα ημασταν εδω αλλα στο νημα που θα τα ξοδεύαμε :) το να πουμε οτι δεν μας αρεσει κατι και δεν θα το παρουμε οκ ειναι θεμιτό και υγείες αν το λεμε ομως συνεχεία και καπου που αλλοι θελουν να το παρουν σου ακουγετε καλο ?  δεν σου κανει κατι σε κουραστικό ? η πιστευεις οτι προσφέρει κατι στο νημα να κραζουμε συνεχεία κατι που δεν εχουμε και σκοπο να παρουμε ? γιατι δεν μπενεις λιγο και στην θεση αυτου που θελει να το παρει και αντι να διαβάζει νεα διαβάζει συνεχεία μια γκρίνια ???

Υ.γ δεν εχω μετοχές 😜

Υ.γ 2 Για να μην τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι τουλαχιστον υπαρχουν μερικα παιδια που ναι μεν κραζουν αλλα ανεβαζουν και βιντεακια και βλεπουμε κανενα νεο :)


 

Φίλε μου καλέ, κουβέντα κάνουμε. Κάποιοι μπορεί να έχουμε μεγαλώσει παίζοντας Battlefield και να διαφωνούμε με την κατάντια του franchise. Το ότι σε κάποιος δεν αρέσουν οι αντίθετες γνώμες, τι να κάνουμε τώρα. Ας ωριμάσουν για να μάθουν να διαχειρίζονται και την αρνητική κριτική, εκτός και αν είναι πια τόσο ευαίσθητοι ψυχικά . Όπως κάποιος θέλει να γράφει τα θετικά, άλλος μπορεί να θέλει να γράφει τα αρνητικά. Δηλαδή απαγορεύεται δυο άνθρωποι που διαφωνούν με το V να συζητούν σε αυτό το νήμα? Επίσης, τα περισσότερα σχόλια όσοι διαφωνούμε τα γράφουμε για να απαντούμε σε άλλους που μας ζητούν το λόγο της διαφωνίας μας λες και απαγορεύεται.

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Undertaker25 είπε

Όχι. Εσύ παρ'το αλλιώς γιατί εσύ ζήτησες το λόγο που δεν αντιδράσαμε στα προηγούμενα BF και αντιδρούμε τώρα. Και σου απάντησα. Επίσης, η ΕΑ μίλησε για διαφορετική παρουσίαση, διαφορετική εμπειρία παιχνιδιού και διαφορετικά γραφικά. Όχι για διαστρέβλωση. Εξού και τα συνεχόμενα ποστ στο twitter ενός developer που υπερασπίζεται την ιστορική ακρίβεια του V.

Εσύ θεωρείς την διαφωνία ή την αρνητική γνώμη "μυξόκλαμα", εγώ θεωρώ μυξόκλαμα τον έκδηλο εκνευρισμό μερικών fanboys προς όσους εξέφρασαν αρνητική άποψη για το παιχνίδι, λες και η ΕΑ είναι εταιρεία του πατέρα τους και θα χάσουν αξία οι μετοχές.  Ούτε εμείς σου απαγορέψαμε να αγοράσεις σκουπίδια, επομένως be my guest. Ξόδεψε τα λεφτά σου όπου νομίζεις.

 Μάλλον και πάλι δεν κατάλαβες καλά τι θέλω να πω. Να το κάνω φραγκοδίφραγκα λοιπόν. Δεν διαφωνώ επί της ουσίας. Και εμένα δεν μου αρέσουν πολλές αλλαγές και προσθαφαιρέσεις στο παιχνίδι. Διαφωνώ όμως κάθετα ως προς τον τρόπο αντίδρασης κάποιων που από το πρωί ως το βράδυ κάθονται και κλαίγονται και μοιρολογούν και τα χώνουν σε ένα φόρουμ. Υπάρχει καμμία περίπτωση να άλλαξει τίποτα με τους αναθεματισμούς στο Insomnia!;;;

Στο κάτω κάτω ή αναγκαστικά δέχεσαι τις όποιες αλλαγές, συμβιβάζεσαι και το αγοραζεις το παιχνιδάκι, ή απλά το προσπερνάς. 

Is just a game, and nothing else.

Πληροφοριακά σε ενημερώνω πάντως ότι, ναι είμαι funboy, αλλά όχι του battlefield αυτό καθ' αυτό, αλλά του gameplay της σειράς, απλά γιατί εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο.

Για μένα ένα game είναι δύο τρείς ώρες την ημέρα λίγο ξεκούραση και χαλάρωμα και όχι τρόπος να μάθω ιστορία. Καθόλου δεν με ενδιαφέρει αν πίσω από τα χέρια που κρατάνε το όπλο που χειρίζομαι βρίσκεται άντρας, γυναίκα, μαύρος, άσπρος, ο Βούδας, ο Κούδας, ο Ιησούς ή ο Ιούδας.

Και μια συμβουλή. Κάνε αυτό που κάνω και εγώ. Ξόδεψε τα λεφτά σου όπως ΕΣΥ νομίζεις και όχι όπως νομίζουν οι άλλοι. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί το κουράζετε το θέμα. Ένας dev της EA είπε "αυτό είναι το game, άμα δεν σας αρέσει μην το αγοράσετε". Ακολουθήστε τη συμβουλή του και να δούμε μετά αν θα ξανά βγάλουν τέτοιες παπαριές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

Φίλε μου καλέ, κουβέντα κάνουμε. Κάποιοι μπορεί να έχουμε μεγαλώσει παίζοντας Battlefield και να διαφωνούμε με την κατάντια του franchise. Το ότι σε κάποιος δεν αρέσουν οι αντίθετες γνώμες, τι να κάνουμε τώρα. Ας ωριμάσουν για να μάθουν να διαχειρίζονται και την αρνητική κριτική, εκτός και αν είναι πια τόσο ευαίσθητοι ψυχικά . Όπως κάποιος θέλει να γράφει τα θετικά, άλλος μπορεί να θέλει να γράφει τα αρνητικά. Δηλαδή απαγορεύεται δυο άνθρωποι που διαφωνούν με το V να συζητούν σε αυτό το νήμα? Επίσης, τα περισσότερα σχόλια όσοι διαφωνούμε τα γράφουμε για να απαντούμε σε άλλους που μας ζητούν το λόγο της διαφωνίας μας λες και απαγορεύεται.

Φυσικά και κανουμε κουβεντα :) η ενσταση ειναι στα επαναλαμβανόμενα αρνητικά σχόλια :(  αν αρχίσω και εγω και λεω πωωωωω τι σουπερ ντουπερ παιχνιδι ειναι αυτο , το καλυτερο battlefield απο ολα :P και το κανω για 3 - 4 ποστ ειμαι σιγουρος οτι θα αντιδράσεις ;)  αν και εγω δεν βλεπω δυο να διαφωνούν αλλα εναν να διαφωνεί και εναν να λεει οκ το καταλάβαμε φτανει :P 
βρες μου ενα ποστ απο πριν που να λεει καποιος ειναι το καλητερο BF να το παρετε ολοι ? :P  :P  

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Απορώ γιατί το κουράζετε το θέμα. Ένας dev της EA είπε "αυτό είναι το game, άμα δεν σας αρέσει μην το αγοράσετε". Ακολουθήστε τη συμβουλή του και να δούμε μετά αν θα ξανά βγάλουν τέτοιες παπαριές.

Σωστο και αυτο ,σιγουρα υπάρχουν και κάποιοι που στράβωσαν και με αυτο μην νομιζεις οτι δεν εχασαν κοσμο και απο αυτην την παπαρια :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Πληροφοριακά σε ενημερώνω πάντως ότι, ναι είμαι funboy, αλλά όχι του battlefield αυτό καθ' αυτό, αλλά του gameplay της σειράς, απλά γιατί εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο.

 

Πετυχαίνεις στα 50 μέτρα κουνούπι χωρίς σκόπευτρο ναι έχεις δίκιο δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο έξω. Ακόμα και το gameplay που για μένα ήταν η απόλαυση στα battlefield έχει αρχίσει τη κατηφόρα θες ανάλυση και για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...