Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινώς προσπαθώ να καταλάβω ποια η ομοιότητα του BF1 με το BFV.

To BFV κατηγορείται ότι δεν έχει την ατμόσφαιρα του ΒΠΠ, ενώ το BF1 την είχε (του ΑΠΠ).

Το BFV έχει customization, το BF1 δεν είχε.

Γιατί λοιπόν και το BF1 αποτείνετω στα 12χρονα που ουδεμία σχέση έχουμε ιστορία και θέλουν να έχουν τον προσωπικό τους χαρακτήρα και να κάνουν "πιου-πίου";

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, dfk_7677 είπε

Ειλικρινώς προσπαθώ να καταλάβω ποια η ομοιότητα του BF1 με το BFV.

To BFV κατηγορείται ότι δεν έχει την ατμόσφαιρα του ΒΠΠ, ενώ το BF1 την είχε (του ΑΠΠ).

Το BFV έχει customization, το BF1 δεν είχε.

Γιατί λοιπόν και το BF1 αποτείνετω στα 12χρονα που ουδεμία σχέση έχουμε ιστορία και θέλουν να έχουν τον προσωπικό τους χαρακτήρα και να κάνουν "πιου-πίου";

Ναι και καλα τωρα :) ο 11 χρόνος γιος μου και το μισο δημοτικό που πηγαίνει παιζουν fortnite και pugb το battlefield ουτε να το δουνε δεν θελουν εσκασα ενα καρο λεφτα για την καρτα γραφικών για να μπορει να παιζει pugb και fortnite και αλλα τοσα σε season pass για να εχουν μουτσουνες τα ανθρωπάκια και η αξινα που σκαβει να γινετε μπαλονι :P :P :P το battlefield εχει τους hardcore παιχτες του και αυτοι θα το παρουν οι αλλοι ας κανουν οτι θελουν :P
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...θα το πάρουμε όπως το 4, όπως το 1, και θα λακίσουμε βρίζοντας λίγους μήνες μετά.

Στην περίπτωσή μου, αν στην open beta δεν δω πολύ συγκεκριμένα πράγματα σε επίπεδο gameplay συνολικά, και σε ατμόσφαιρα-σκηνικό (γιατί το πολύχρωμο τσίρκουλο που μέχρι τώρα δείχνουν, μόνο για τη μαυρίλα ενός πολέμου δεν προδιαθέτουν) ακολούθως...δεν, ούτε στα 10€.

Ήδη τα € του 1, ούτε σαν αστείο δεν τα χάρηκα...μήνες παρατημένο, με μικρά διαλείμματα που έπαιξα, από τα γκιοζιλίκια που επιτρέπουν στους "παίκτες". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ναι...θα το πάρουμε όπως το 4, όπως το 1, και θα λακίσουμε βρίζοντας λίγους μήνες μετά.

Στην περίπτωσή μου, αν στην open beta δεν δω πολύ συγκεκριμένα πράγματα σε επίπεδο gameplay συνολικά, και σε ατμόσφαιρα-σκηνικό (γιατί το πολύχρωμο τσίρκουλο που μέχρι τώρα δείχνουν, μόνο για τη μαυρίλα ενός πολέμου δεν προδιαθέτουν) ακολούθως...δεν, ούτε στα 10€.

Ήδη τα € του 1, ούτε σαν αστείο δεν τα χάρηκα...μήνες παρατημένο, με μικρά διαλείμματα που έπαιξα, από τα γκιοζιλίκια που επιτρέπουν στους "παίκτες". 

Αν δεν σου αρεσε το 4 και το 1 και λακισες μετα απο λιγους μηνες τοτε φιλε μου μην το παρεις γιατι και το  V δεν θα σου αρεσει , να μην του πω και το VI  :) δεν εισαι για battlefield ;)  και δεν το λεω για κακο, δεν αρεσουν ολα τα παιχνιδια σε ολους  απλα θα χαλασεις τα λεφτα σου τζαμπα οπως και εσυ ειπες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, darkman said:

Ετσι ακριβώς, παιζω battlefield 18 χρονια απο το BC2  

Φαντάζομαι ήσουν στην ομάδα που το σκέφτηκε το παιχνίδι, για να παίζεις 10 χρόνια ΠΡΙΝ την επίσημη κυκλοφορία του, που ήταν τον Μάρτιο 2010...

31 minutes ago, dfk_7677 said:

Ειλικρινώς προσπαθώ να καταλάβω ποια η ομοιότητα του BF1 με το BFV.

To BFV κατηγορείται ότι δεν έχει την ατμόσφαιρα του ΒΠΠ, ενώ το BF1 την είχε (του ΑΠΠ).

Το BFV έχει customization, το BF1 δεν είχε.

Γιατί λοιπόν και το BF1 αποτείνετω στα 12χρονα που ουδεμία σχέση έχουμε ιστορία και θέλουν να έχουν τον προσωπικό τους χαρακτήρα και να κάνουν "πιου-πίου";

Το video που έβαλα το είδες ή σχολιάζεις απλά για να γράψεις κάτι;

Κανείς δεν είπε ότι το BF1 με το BFV έχουν κοινά προβλήματα. Αυτό που λέμε ήταν, ότι με το BF1 έχασαν πολύ κόσμο για να το κάνουν casual, έχαναν μεγάλο μέρος του player base αρχικά κι ακόμα μεγαλύτερο λίγο καιρό μετά, γιατί δεν κράτησε τον κόσμο. Ειδικά οι Clans το έχουν απορρίψει κυρίως για τη μη ύπαρξη σοβαρών server, procon, κλπ.

Το V είναι άλλη ιστορία κι είναι αυτό ακριβώς που λέει ο από κάτω

21 minutes ago, darkman said:

Ναι και καλα τωρα :) ο 11 χρόνος γιος μου και το μισο δημοτικό που πηγαίνει παιζουν fortnite και pugb το battlefield ουτε να το δουνε δεν θελουν εσκασα ενα καρο λεφτα για την καρτα γραφικών για να μπορει να παιζει pugb και fortnite και αλλα τοσα σε season pass για να εχουν μουτσουνες τα ανθρωπάκια και η αξινα που σκαβει να γινετε μπαλονι :P :P :P το battlefield εχει τους hardcore παιχτες του και αυτοι θα το παρουν οι αλλοι ας κανουν οτι θελουν :P
 

Λέει λοιπόν ότι ο 11 χρονος γιός του, παίζει με Fortnite & PUBG για τα skins, τα ρουχαλάκια και το customization, ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ, ότι αυτό ακριβώς το κοινό πάει να πιάσει το BFV. Αφού απέρριψαν το Premium ως μοντέλο, θα τα παίρνουν από εκεί, έλκοντας τον ανάλογο κόσμο που θέλει γαντάκια, μπουφανάκια, κρανάκια, μεταλλικά χέρια, tattοο κι ότι άλλο τους έρθει. Όσο για τους HC παίκτες, δε θα το πάρουν φίλε μου, γιατί κι εγώ εκεί ανήκω. Υπομονή 2 μήνες να δείτε τις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

Εμένα με θεωρείς ευκαιριακό παίκτη; Γιατί εγώ δε θα το πάρω. Το αντίθετο μάλιστα. Αυτή η "μέθοδος", όπως εξηγεί και στο video που έβαλα παραπάνω, θα τραβήξει 12χρονα που ουδεμία σχέση έχουν με ιστορία και θέλουν να έχουν τον προσωπικό τους χαρακτήρα και να κάνουν "πίου-πίου". Γιατί αυτούς θα τραβήξει. Αυτούς τράβηξε και το BF1, όπως αποδείχθηκε και για αυτό είχε το 30% του player base μερικούς μήνες μετά το lunch.

Όχι ρε Vasily. Δεν αναφέρομαι σε εσένα. Το σχόλιό μου πήγαινε στο σκίτσο που ποστάρισε ο 7νήσιος. Τα δωδεκάχρονα έτσι και αλλιώς θα πάνε σε game με πολλααααααα ammo και χάρτες με 8 στους 10 παίκτες να είναι καμπεροσνάιπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Φαντάζομαι ήσουν στην ομάδα που το σκέφτηκε το παιχνίδι, για να παίζεις 10 χρόνια ΠΡΙΝ την επίσημη κυκλοφορία του, που ήταν τον Μάρτιο 2010...

Αλήθεια? δεν τα μέτρησα ακριβώς  στο περιπου εβαλα ,τώρα αν  επεσα λιγο εξω ζηταω συγνώμη τοσα χρονια ειναι μπερδεύτηκα και εγω :)

12 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Το video που έβαλα το είδες ή σχολιάζεις απλά για να γράψεις κάτι;

Δεν με ενδιαφερουν τα βιντεο για να τα δω ,τέτοια βιντεο εβλεπα και στο 4 και στο hardline και στο 1 και τα παιχνιδια ειναι σουπερ :) σου ειπα και πριν ολα δεν ειναι για ολους ;) δεν σου αρεσει το iphone Παρε samsung αυτος που εχει iphone εχει τον λογο του :) 

16 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Λέει λοιπόν ότι ο 11 χρονος γιός του, παίζει με Fortnite & PUBG για τα skins, τα ρουχαλάκια και το customization, ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ, ότι αυτό ακριβώς το κοινό πάει να πιάσει το BFV. Αφού απέρριψαν το Premium ως μοντέλο, θα τα παίρνουν από εκεί, έλκοντας τον ανάλογο κόσμο που θέλει γαντάκια, μπουφανάκια, κρανάκια, μεταλλικά χέρια, tattοο κι ότι άλλο τους έρθει. Όσο για τους HC παίκτες, δε θα το πάρουν φίλε μου, γιατί κι εγώ εκεί ανήκω. Υπομονή 2 μήνες να δείτε τις πωλήσεις.

Αμα δεν με πιστεύεις να σου δωσω τηλέφωνο σε πμ να τα πείτε εκει να δεις clans :P αμφιβάλω οτι εισαι στους HC αυτος που ειναι δεν παει αλλου , το battlefield ειναι κόλλημα, επετρεψε μου μονο και μονο που λες battlefield και μετα λες και για το pugb εισαι για ban απο ολα τα battlefield :P ( πλακα κανω ετσι ;) )
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, darkman είπε

Αν δεν σου αρεσε το 4 και το 1 και λακισες μετα απο λιγους μηνες τοτε φιλε μου μην το παρεις γιατι και το  V δεν θα σου αρεσει , να μην του πω και το VI  :) δεν εισαι για battlefield ;)  και δεν το λεω για κακο, δεν αρεσουν ολα τα παιχνιδια σε ολους  απλα θα χαλασεις τα λεφτα σου τζαμπα οπως και εσυ ειπες ;)

Νννναι...περίπου.

Δεν είμαι για αυτό που έχει καταντήσει (όπως φαίνεται) το BF.

Μπορεί και να ήμουν για το 42/RtR, για το V(ietnam), για το 2 (μην μπερδευτείς, βγήκε πολύ πριν το 1...και πριν το BC2).

Μπορεί και να ήμουν για το 3, με όλα τα καλά και τα κακά του, για να μην πιάνουμε μόνο τις "παλιές καλές εποχές".

Άσε να ξέρω εγώ για τί παιγνίδι είμαι, χαρντκορά που έπαιξες το BC2 πριν καλά καλά ξεκινήσει το franchise σχεδόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την ιστορία, πόσο καλές κινήσεις κάνει η Dice και η ΕΑ...

BC2 ~720.000 πωλήσεις

BF3 ~2.760.000 πωλήσεις

BF4 ~1.390.000 πωλήσεις

BF1 ~760.000 πωλήσεις

Στοιχεία για PC μόνο.

Πρόβλεψη: BFV: 1.500.000 γιατί θα το πάρουν πιτσιρίκια για το customization

Πηγή: http://www.vgchartz.com/game/35315/battlefield-3/?region=All

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Νννναι...περίπου.

Δεν είμαι για αυτό που έχει καταντήσει (όπως φαίνεται) το BF.

Μπορεί και να ήμουν για το 42/RtR, για το V(ietnam), για το 2 (μην μπερδευτείς, βγήκε πολύ πριν το 1...και πριν το BC2).

Μπορεί και να ήμουν για το 3, με όλα τα καλά και τα κακά του, για να μην πιάνουμε μόνο τις "παλιές καλές εποχές".

Άσε να ξέρω εγώ για τί παιγνίδι είμαι, χαρντκορά που έπαιξες το BC2 πριν καλά καλά ξεκινήσει το franchise σχεδόν.

Αμα δεν εισαι οκ δεν ειναι κακο αυτο :)  μπορεις να πας να παρεις το game που θες :) αν τωρα εχω παιξει η οχι bc2 αν θες μιλαμε σε pm η και στο κινητό μου να το τσεκαρουμε μαζι  , και μετα να μπεις να μας πεις αν εχω η οχι :)  και δεν λεω για μονο BC2 λεω και για 3 και για 4 και για Hardline και για 1 ειναι στην διαθεση καθε ελενχου :P  :P 

Θελεις ?

2 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Έτσι για την ιστορία, πόσο καλές κινήσεις κάνει η Dice και η ΕΑ...

BC2 ~720.000 πωλήσεις

BF3 ~2.760.000 πωλήσεις

BF4 ~1.390.000 πωλήσεις

BF1 ~760.000 πωλήσεις

Στοιχεία για PC μόνο.

Πρόβλεψη: BFV: 1.500.000 γιατί θα το πάρουν πιτσιρίκια για το customization

Πηγή: http://www.vgchartz.com/game/35315/battlefield-3/?region=All

Εγω δεν λεω οτι ειναι η ποιο γαμάτη εταιρια και δεν κανει λαθη  ουτε οτι δεν εχουν θεμα τα battlefield πχ εμενα μου αρεσε ποιο καλα το 4 απο το 1 δεν μπορώ τα καρυοφιλια :P αν και το 1 σαν γραφικα το βλεπω πολυ καλύτερο ,απλα δεν υπαρχει κατι αλλο σαν το battlefied και μην ακουσω για cod γιατι ειναι αλλο πραγμα :( αν υπήρχε θα ελεγα οκ ας παμε να δουμε και εκει :)  δεν σου αρεσε το BF1 ???? και δεν λεμε για τα διαφορα bugs ολα τα games εχουν ,εγω σε ρωταω σαν παιχνιδι ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν αμφισβήτησα ότι ξέρεις τα νεότερα, πονηρέ.

Απλά γράφω ξεκάθαρα ότι δεν έχεις ιδέα τί ήταν το BF, από που ξεκίνησε, πως εξελίχθηκε, και γιατί πλέον το κράζουμε κάποιοι.

Όπως πολύ σωστά γράφεις, αν δεν μου αρέσει, δεν το αγοράζω. Αντίστοιχα, αν σου αρέσει και το θες, το αγοράζεις, δεν το συζητάμε καν αυτό. Αν το ευχαριστηθείς, ακόμα καλύτερα, ειλικρινά.

Τα υπόλοιπα "επιχειρήματα" για το ποιοί είναι οι "hc" παίκτες του franchise (που θα το πάρουν, ενώ οι "χαλαροί" θα πάνε αλλού),  άσε τα...υπάρχουμε παίκτες εδώ που συμμετέχουμε πολλά χρόνια πίσω, και έχουμε εντελώς άλλη άποψη για τη σειρά (και την πραγματικότητα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε τι λέτε τώρα;;;;; Θα αγοράσω ένα παιχνίδι μόνο και μόνο για τις πωλήσεις που κάνει ή που δεν κάνει;;;; ΕΛΕΟΣ.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Εγώ δεν αμφισβήτησα ότι ξέρεις τα νεότερα, πονηρέ.

Απλά γράφω ξεκάθαρα ότι δεν έχεις ιδέα τί ήταν το BF, από που ξεκίνησε, πως εξελίχθηκε, και γιατί πλέον το κράζουμε κάποιοι.

Όπως πολύ σωστά γράφεις, αν δεν μου αρέσει, δεν το αγοράζω. Αντίστοιχα, αν σου αρέσει και το θες, το αγοράζεις, δεν το συζητάμε καν αυτό. Αν το ευχαριστηθείς, ακόμα καλύτερα, ειλικρινά.

Τα υπόλοιπα "επιχειρήματα" για το ποιοί είναι οι "hc" παίκτες του franchise (που θα το πάρουν, ενώ οι "χαλαροί" θα πάνε αλλού),  άσε τα...υπάρχουμε παίκτες εδώ που συμμετέχουμε πολλά χρόνια πίσω, και έχουμε εντελώς άλλη άποψη για τη σειρά (και την πραγματικότητα).

Το BC2 ειναι νεότερο ? γιατι πονηρός ? που ειναι η πονηριά μου ? εγω λεω να πας στο ψυγειο να παρεις καμια μπυρα γιατι δεν εισαι χαλαρος :( εγω σου μιλαω ομορφα , σου ειπα αν θες να το τσεκαρεις μαζι μου δεν εχω θεμα ...... 
και εγω λεω οτι και εσυ δεν εχεις ιδεα  του bf και τι με αυτο ???? ναι αυτο ακριβός που εραψα παραπανω οι χαλαροι θα πανε αλλου αμα δεν σου αρεσει δεν μπορω να κανω κατι , αυτη ειναι η αποψη μου τι να κανω τωρα, αν τωρα
αισθανεσαι  οτι εισαι μεσα σε αυτους τι να κανω ?  .... αυτος που ειναι πωρωμένος με το battlefield θα το παρει .... γιατι σε ξενίζει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...