Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτάξτε εγώ προβλέπω απο τώρα πως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ενώ πολλοί πίστευαν πως το bf δεν θα φτάσει τη κατάντια του cod (αναφέρομαι σε τίτλους μετά το bo2) πως όχι μόνο δεν θα τη φτάσει αλλά θα τη ξεπεράσει.Δηλαδή τι εννοώ το ότι έβγαλε τόσο γρήγορα παιχνίδι που θα μπορούσε κάλιστα να ήταν dlc expansion του προηγούμενου τίτλου δίχνει οτι είναι άπληστοι.Απο εκεί και μετά συνήθως ξεκινάει η ποιοτική κατηφόρα στα παιχνίδια ,όπως έπαθε και το cod που έβγαζε συχνά καινούργιους τίτλους και έχασε ένα μεγάλο μέρος θαυμαστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 minutes ago, insaneblyat said:

Μπορει να ειμαι λιγο offtopic, αλλα δε μπορω. Που πηγε αυτη η DICE/EA?

Δεν ήταν μόνο hype. Είναι ένα πολύ καλοσχεδιασμένο παιχνίδι. Από όλες τις απόψεις. Το έχω ακόμα στημένο και παίζω, υπάρχουν ενεργοί και γεμάτοι κάπου 500 servers μόνο EU και παρόλα τα προβλήματα στο netcode το χαίρομαι περισσότερο από το BF1 που έχω να παίξω καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Δεν ήταν μόνο hype. Είναι ένα πολύ καλοσχεδιασμένο παιχνίδι. Από όλες τις απόψεις. Το έχω ακόμα στημένο και παίζω, υπάρχουν ενεργοί και γεμάτοι κάπου 500 servers μόνο EU και παρόλα τα προβλήματα στο netcode το χαίρομαι περισσότερο από το BF1 που έχω να παίξω καιρό.

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο ακριβως οπως το ειπες καλοσχεδιασμενο απο ολες τις αποψεις! Απλα ειδα το βιντεο του jackfrags πριν απο λιγο και σκεφτηκα ποσο αδιαφορο μου ειναι πλεον το BFV σε σχεση με εκεινες τις εποχες που μετρουσα τις μερες αντιστροφα για τη κυκλοφορια του. Βεβαια ενας απ τους λογους για το τρομερο hype ηταν το ποσο μπροστα ηταν εκεινο το bf σε σχεση με τον ανταγωνισμο σε mechanics, γραφικα, gameplay, gunplay, animations και πολλα αλλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, insaneblyat said:

... το ποσο μπροστα ηταν εκεινο το bf σε σχεση με τον ανταγωνισμο σε mechanics, γραφικα, gameplay, gunplay, animations και πολλα αλλα

Σε αυτά και σε netcode, νομίζω, για το μέγεθος των χαρτών και τους 64 παίκτες ανά πάσα στιγμή μέσα, είναι ακόμα στα κορυφαία, αν όχι το καλύτερο.

Στα άλλα πάσχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλι συμφωνω αλλα τοτε δεν επασχε σε gunplay μαλλον μονο του επαιζε. To netcode για την εποχη του ηταν τρομερο, οτι καλυτερο ειχε βγει μεχρι τοτε τωρα πασχει σε σχεση με το 1 και το 4 (μετα το τραγικο του lanch τουλαχιστον)

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα.....

3 πράγματα μου κάνανε εντύπωση πάντως. 

1ον το" revive system"  ενώ περιμένεις τον εχθρό να σου κάνει finishing move 😋,(τόσο κινηματογραφικό που είναι) δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κρατάς το αριστερό mouse για χρονοκαθυστερηση ...κουραστικο απλά 

2ον για πιο λόγο έχουν βάλει σημεία στο χάρτη ανεφοδιασμού με "health" κ "ammo" πραγματικά μου κάνει εντύπωση (κατά τα άλλα θέλουν πιο ομαδικό gameplay...)

3ον το ενδεχόμενο ότι μπορείς να χτίσεις με ξεπερνάει σε τέτοιο παιχνίδι.... (ποτέ όμως).

Υ.Γ να μην ξεχνάμε κ το performance (πού 1 στις 3 έτρεχε καλά το παιχνίδι) απλά επιβάλετε να το φτιάξουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) θελει "γυαλισμα" αλλα σαν ιδεα ειναι καλο 

 

2) και το BF1942 ειχε τετοια σημεια, μια χαρα ειναι σαν ιδεα ειδικα οταν εισαι medic και ξεκινας με λιγες σφαιρες, στα προηγουμενα  BF πολλες φορες δεν σου δινανε σφαιρες ουτε με αιτηση, ή θα επαιζε  support καποιος αμπαλος με ηχεια και game sense  angryjoe ή πολυ απλα θα ητανε πολυ λιγοι αναλογικα οι support σε συγκριση με τις αλλες κλασεις στην ομαδα. στο hard-klein ειχε γινει ενα βημα προς τα μπροστα οπου μπορουσες να παρεις μο νος σου  ammo οταν πλησιαζες καποιον support - φαση self  service :P  

 

3) εμενα μου αρεσε λιγο που το ειδα στην πραξη, μου θυμισε λιγο  wolenstein ET  αν  διαβαζει κανας παλιος  εδω μεσα - θα ηθελα ομως να ητανε κομματακι πιο αργο το χτισιμο  :) 

 

το performance θελει δουλιτσα σιγουρα, εδω μεχρι και artifacts μου εβγαλε  σε καποια φαση - νομιζα οτι χαλασε  η καρτουλα  ( φτου φτου )  

 

netcode  ειπαμε  πρωτα το  4 μετα ολα τα υπολοιπα, ειναι οτι πιο responsive ειδικα σε μηχανημα που δεν  εχει 10 server πανω του και με 60hz tickrate  τουλαχιστον, στο BF1 το de-sync δινει  και παιρνει ακομα και οταν εισαι με  43 ping  ( cosmote fastpath master race :D )  

 

στα του ηχου δεν θα μπω σε λεπτομερειες γιατι θα παμε  τελειως off topic, απλα θα πω οτι ακουω μια χαρα βηματα, η Z εχει φυγει απο το μηχανημα μου απο τον δεκεμβριο και ειμαι μονο με το gsx, το pubG οντως εχει αρκετα καλο ηχο αλλα δεν νομιζω να ητανε ετσι απο την αρχη, μιλαμε για game που ειναι EA απο τον περασμενο μαρτιο(?) και το συγκρινουμε με μια  alpha η οποια ειναι invite only  - η beta βγαινει τον οκτωβρη και θα εναι επι πληρωμη :P  

 

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

hrt3kjy3q0h11.png.97f9215a44b2f03608d0899f3ff29b89.png

Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό για εμάς που παίζουμε πραγματικό battlefield. Καλύτερα αυτοί οι "ευκαιριακοί" παίκτες που θέλουν οπωσδήποτε να ξοδέψουν τα χρήματά τους σε κάποιο fps παιχνίδι να πάνε κάπου αλλού. Το μόνο που κάνουν είναι να χαλάνε το παιχνίδι. Δεν θέλω άλλα ζώα να περνάνε με medics δίπλα σου να σε πατάνε και να μην σε σηκώνουν, ούτε support που τους αδειάζεις στο κεφάλι τα εναπομείναντα πυρομαχικά σου ζητώντας ammo και αυτοί να μην καταλαβαίνουν τίποτα. Καλύτερα να μείνουμε λίγοι, αλλά να παίζουμε αυτό που ακριβώς το παιχνίδι που αγοράσαμε. Battlefield. Και άσε τους άλλους τους "ψαγμένους" που  δεν τους άρεσει να βλέπουν  γκόμενες με  προσθετικά μέλη στην πρώτη γραμμή και τις σβάστικες να μην έχουν γέμισει τον τοπο, να πάνε στο red dead, στο BO ή όπου αλλού γουστάρουν.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, black66.gr said:

Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό για εμάς που παίζουμε πραγματικό battlefield. Καλύτερα αυτοί οι "ευκαιριακοί" παίκτες που θέλουν οπωσδήποτε να ξοδέψουν τα χρήματά τους σε κάποιο fps παιχνίδι να πάνε κάπου αλλού. Το μόνο που κάνουν είναι να χαλάνε το παιχνίδι.

Εμένα με θεωρείς ευκαιριακό παίκτη; Γιατί εγώ δε θα το πάρω. Το αντίθετο μάλιστα. Αυτή η "μέθοδος", όπως εξηγεί και στο video που έβαλα παραπάνω, θα τραβήξει 12χρονα που ουδεμία σχέση έχουν με ιστορία και θέλουν να έχουν τον προσωπικό τους χαρακτήρα και να κάνουν "πίου-πίου". Γιατί αυτούς θα τραβήξει. Αυτούς τράβηξε και το BF1, όπως αποδείχθηκε και για αυτό είχε το 30% του player base μερικούς μήνες μετά το lunch.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό για εμάς που παίζουμε πραγματικό battlefield. Καλύτερα αυτοί οι "ευκαιριακοί" παίκτες που θέλουν οπωσδήποτε να ξοδέψουν τα χρήματά τους σε κάποιο fps παιχνίδι να πάνε κάπου αλλού. Το μόνο που κάνουν είναι να χαλάνε το παιχνίδι. Δεν θέλω άλλα ζώα να περνάνε με medics δίπλα σου να σε πατάνε και να μην σε σηκώνουν, ούτε support που τους αδειάζεις στο κεφάλι τα εναπομείναντα πυρομαχικά σου ζητώντας ammo και αυτοί να μην καταλαβαίνουν τίποτα. Καλύτερα να μείνουμε λίγοι, αλλά να παίζουμε αυτό που ακριβώς το παιχνίδι που αγοράσαμε. Battlefield. Και άσε τους άλλους τους "ψαγμένους" που  δεν τους άρεσει να βλέπουν  γκόμενες με  προσθετικά μέλη στην πρώτη γραμμή και τις σβάστικες να μην έχουν γέμισει τον τοπο, να πάνε στο red dead, στο BO ή όπου αλλού γουστάρουν.

+10000000000000
Ετσι ακριβώς, παιζω battlefield 18 χρονια απο το BC2 δεν  περιμένω κανενα preorder και κανενα βιντεακι απο το youtube να μου πει αν το παιχνιδι ειναι καλο η οχι :) οπως ολα τα παιχνιδια ετσι και το battlefield εχει τα θεματακια του :) αυτοι ομως που παιζουν battlefield και ξερουν να παιζουν battlefied δεν το αλλαζουν απλα γιατι αυτα που προσφέρει δεν μπορει να τα βρει αλλου :) 
λιγοι και καλοι ;) υπαρχει και το fornite και το pugb για οσουν δεν αντέχουν  ;)      

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...