Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαιξα κι εγω 2-3 γυρους, διαφωνω καθετα με  οσα γραφτηκαν για τον ηχο, με sennheiser GSX 1000 + kingston revolver  μου φανηκε ο ηχος πολυ καλος σε ολους τους τομεις ( speakers large + surround αντι για stereo φυσικα ) δεδομενου οτι εχουμε να δουμε hardware acceleration απο την εποχη του 2142 αυτο εδω δεν ειναι καθολυ ασχημο για software.  κατευθυντικοτητα  υπηρχε ενω βηματα ακουγα αρκετα καθαρα  και παιζανε πολλοι ηχοι ταυτοχρονα χωρις θεματακια ( bf1 θυμαμαι κατι σκηνικα που ητανε αρμα διπλα μου και δεν επαιρνα χαμπαρι επειδη δεν επαιζαν οι ηχοι του ) 

επισης διαφωνω με το  8. και το 9. , το STG44 για να παραδειγμα εχει σεβαστο recoil και ειναι αρκετα πιο αργο απο τα smg σε full auto, ενω απο frames ειμουνα σχεδον παντα μεταξυ 70 και 110 fps. (medium-low settings, future frame rendering OFF )  

 για τα υπολοιπα ειναι νωρις ακομα για να βγαλω συμπερασματα,  εχει πολλα θετικα και βελτιωσεις/προσθηκες  οπως το prone οταν πηγαινεις προς τα πισω, ο τροπος με τον οποιο κανεις spawn σε squadmate ( το squad revive και το αλλο με τον leader που μαζευει ποντους για να ριξει μετα artillery μου αρεσαν αρεκτα )   και  ειναι καλυτερο  σε ολα απο κατι  μαυρα προβατα της σειρας οπως  bad κοπανοι 2 - hard klein και bugfield 1.  ισως κανω ενα preorder λιγο αργοτερα - shoot me :P  

 

edit : το future frame rendering  ενεργοποιειται παλι με το που βγω απο τα options :S 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SoFGR είπε

διαφωνω καθετα με  οσα γραφτηκαν για τον ηχο, με sennheiser GSX 1000 + kingston revolver  μου φανηκε ο ηχος πολυ καλος σε ολους τους τομεις ( speakers large + surround αντι για stereo φυσικα ) δ

Eχουμε μαζευτει κανα 10αρι ατομα που παιζουμε το 5 και ολοι εχουμε την ιδια αποψη για τον ηχο...

Θα δοκιμασω και εγω αυτο το ψευτο surround να δω τι γινεται, αλλα δε νομιζω οτι ειναι θεμα εξοπλισμο, ειτε με τη sbz+HD668B ειτε με τo fiio και τα ad700x το ιδιο χαλια μου ακουγεται. Θα δοκιμασω και θα επανελθω.

ΥΓ1. Στο BF1 με stero+headphones μια χαρα κατευθυντικο ηχο εχω...

ΥΓ2. speakers large λολγο gsx?

9 ώρες πριν, SoFGR είπε

  ισως κανω ενα preorder λιγο αργοτερα - shoot me :P 

Εγω  το εχω κανει preorder 2 μηνες τωρα στα 34Ε εαν θυμαμαι καλα 😛

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εχεις ολοκληρη Z δεν παιζεις με  "stereo" και "headphones" λολ, βαλε sbx surround 30% απο το panel της creative, βαλε και αυτο το EQ που μπαινει αυτοματα οταν επιλεγεις το "FPS profile"  

UdWvvSn.png

 

 κλεισε μετα  ολα τα υπολοιπα εφφε, σιγουρεψου οτι η καρτα ειναι 5.1 και οχι stereo στα windows και μετα βαλε large speakers + surround στο game, gl hf :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panoc είπε

Eχουμε μαζευτει κανα 10αρι ατομα που παιζουμε το 5 και ολοι εχουμε την ιδια αποψη για τον ηχο...

Θα δοκιμασω και εγω αυτο το ψευτο surround να δω τι γινεται, αλλα δε νομιζω οτι ειναι θεμα εξοπλισμο, ειτε με τη sbz+HD668B ειτε με τo fiio και τα ad700x το ιδιο χαλια μου ακουγεται. Θα δοκιμασω και θα επανελθω.

ΥΓ1. Στο BF1 με stero+headphones μια χαρα κατευθυντικο ηχο εχω...

ΥΓ2. speakers large λολγο gsx?

Εγω  το εχω κανει preorder 2 μηνες τωρα στα 34Ε εαν θυμαμαι καλα 😛

Ρε συ πανο λες εκει στην Dice να ειναι βλακες ? αν εχετε μαζευτεί 10 στην Dice εχουνε μαζευτεί  10.000 λες να μην μπορουνε να δουνε αυτα που βλεπετε εσεις εδω ? τι ειναι η dice κανα μπακαλικο :P  το παιχνιδι ειναι ακομα στις δοκιμες οποιος δεν μπορει να το καταλαβει αυτο απλα δεν μπορει :( αν εχει καποιο θεμα δεν θα το εχει στην finale release η θα  τα διορθωση αμεσα μην τρελαθούμε τωρα :( εδω ακουγοντε απο αλλους απο την πρωτη beta οτι το παιχνιδι ειναι μαπα μην το παρετε :( η βλεπω συγκρίσεις με παιχνίδια ασχετα με το battlefield .

Κατσε να βγει κανονικα και εδω θα είμαστε να τα πούμε :) 

Επεξ/σία από darkman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσει που ειναι alpha και ελαχιστοι ειναι αυτοι που δοκιμαζουν πραγματα.Εχει πολλα θεματα και να δουμε αν θα καταφερουν να διορθωσουν καποια απο αυτα.Εχει τα ιδια προβληματα με αυτα της πρωτης alpha.Ειναι λιγο πιο σταθερο αλλα παραμενουν τα bugs και τα lags.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gildo είπε

Εμενα μου αρεσει που ειναι alpha και ελαχιστοι ειναι αυτοι που δοκιμαζουν πραγματα.Εχει πολλα θεματα και να δουμε αν θα καταφερουν να διορθωσουν καποια απο αυτα.Εχει τα ιδια προβληματα με αυτα της πρωτης alpha.Ειναι λιγο πιο σταθερο αλλα παραμενουν τα bugs και τα lags.

Την εμπειρία την εχουν δεν ειναι το πρωτο τους battlefield  , τον τροπο τον εχουν , απλα καθε τι νεο θελει τον χρονο του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gildo είπε

Εμενα μου αρεσει που ειναι alpha και ελαχιστοι ειναι αυτοι που δοκιμαζουν πραγματα.Εχει πολλα θεματα και να δουμε αν θα καταφερουν να διορθωσουν καποια απο αυτα.Εχει τα ιδια προβληματα με αυτα της πρωτης alpha.Ειναι λιγο πιο σταθερο αλλα παραμενουν τα bugs και τα lags.

Μα είναι το ίδιο build με της πρώτης (δηλαδή αυτό του EA Play), νέο build αυτό της Gamescom/Beta φάσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkman είπε

Ρε συ πανο λες εκει στην Dice να ειναι βλακες ? αν εχετε μαζευτεί 10 στην Dice εχουνε μαζευτεί  10.000 λες να μην μπορουνε να δουνε αυτα που βλεπετε εσεις εδω ? τι ειναι η dice κανα μπακαλικο :P 

Κοιτα, εαν κρινω απο τη πορεια του BF1 που πχ απο αποψη επιδοσεων εγινε τρεις χειροτερο μεσα σε 8 μηνες που παιζω μπακαλικο δε τη χαρακτιριζω, παγκο λαικης ισως 😛

1 ώρα πριν, darkman είπε

ο παιχνιδι ειναι ακομα στις δοκιμες οποιος δεν μπορει να το καταλαβει αυτο απλα δεν μπορει

Φυσικα και ειναι στις δοκιμες, και μας εδωσε κλειδια για να το δοκιμασουμε, αλιμονο εαν δεν κρινουμε αυτο που βλεπουμε.

 

1 ώρα πριν, darkman είπε

:( αν εχει καποιο θεμα δεν θα το εχει στην finale release η θα  τα διορθωση αμεσα μην τρελαθούμε τωρα :(

Η ιστορια δυστυχως διαψευει, περασε χρονος για να γινει σωστα playbale το 1, παντα συμφωνα με τα γραφομενα στα φορουμς, εγω 8 μηνες παιζω μονο, και υπογραφω οτι στο ιδιο συστημα καθε update παει και χειροτερα.

1 ώρα πριν, darkman είπε

εδω ακουγοντε απο αλλους απο την πρωτη beta οτι το παιχνιδι ειναι μαπα μην το παρετε :( η βλεπω συγκρίσεις με παιχνίδια ασχετα με το battlefield .

Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του, μπορει να τη λεει ελευθερα, το προβλημα το εχουμε εμεις εαν τη λαμβανουμε χωρις να τη φιλτραρουμε πρωτα.

1 ώρα πριν, darkman είπε

Κατσε να βγει κανονικα και εδω θα είμαστε να τα πούμε :) 

Οι δοκιμες γινονται (υποπτιθεται) μεταξυ αλλων για να διορθωσουν/αλλαξουν αυτα που η κοινοητα θεωρει λαθος. Διαφορετικα 10.000 εργαζομενοι απο CEΟ μεχρι καθαρiστρια θα μπορουσαν να κανουν μονοι τους alpha/beta testing και να το πασασουν "as is". Εαν περιμενουμε το "as is" ενω μας εχει δοθει βημα, ε τι να πω καλα να παθουμε, του χρονου να αγοραζουμε premium ammo.

@SoFGR

Δοκιμασα το suround+large που εγραψες στο προηγουμενο post, η διαφορα ειναι εμφανης προς το καλυτερο, δε ξερω ομως γιατι συμβαινει ενω στο BF1 δουλευει ικανοποιητικα με headphones + stereo.

1 ώρα πριν, SoFGR είπε

οταν εχεις ολοκληρη Z δεν παιζεις με  "stereo" και "headphones" λολ, βαλε sbx surround 30% απο το panel της creative, βαλε και αυτο το EQ που μπαινει αυτοματα οταν επιλεγεις το "FPS profile"  

UdWvvSn.png

 κλεισε μετα  ολα τα υπολοιπα εφφε, σιγουρεψου οτι η καρτα ειναι 5.1 και οχι stereo στα windows και μετα βαλε large speakers + surround στο game, gl hf :) 

 

Κανω τις ρυθμισεις αυτες και ας συνδεδεμενα τα ακουστηκα ? Δε βρισκω το FPS profiler...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δουμε στην πορεια.Δεν μου αρεσαν καποια πραγματα στο gameplay. .Προσπαθει να σε κανει revive καποιος εκτος της squad και εκεινη την στιγμη κανει squad wipe και πεθαινεις.Ριχνεις βομβες με τα αεροπλανο και γραφει 67 damage σε infantry.Tα tanks εχουν γινει πολυ ευκολος στοχος και πεφτουν πολυ γρηγορα.Ριχνεις μια ριπη και ζεσταινεται το πολυβολο.Καλο ειναι που εκαναν nerf στα οχηματα αλλα το εχουν παρακανει.Χωρις το φοβο των οχηματων μεγαλωνει το ποσοστο των καμπεριδων.Μερικοι πρεπει να ειχαν μεινει στο ιδιο κτηριο απο την προηγουμενη alpha.Το οπλο του medic σε αποσταση κανει μεγαλυτερο damage απο οτι ενα sniper εκτος του headshot.To animation του revive κανει ευκολο στοχο τους medic και αυτον που δεχεται το revive.Σαν εικονα το παιχνιδι δειχνει ομορφο ακομα και στα low settings.Tα οπλα μου αρεσαν αρκετα παρολο που ηταν λιγα.Τα οχηματα δεν εχουν καλη αισθηση και ειναι σα να οδηγας στρωματα θαλασσης.Περιμενουμε την beta με το νεο χαρτη και με οτι αλλαγες εχουν κανει.

Επεξ/σία από gildo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panoc είπε

Κοιτα, εαν κρινω απο τη πορεια του BF1 που πχ απο αποψη επιδοσεων εγινε τρεις χειροτερο μεσα σε 8 μηνες που παιζω μπακαλικο δε τη χαρακτιριζω, παγκο λαικης ισως 😛

Φυσικα και ειναι στις δοκιμες, και μας εδωσε κλειδια για να το δοκιμασουμε, αλιμονο εαν δεν κρινουμε αυτο που βλεπουμε.

Η ιστορια δυστυχως διαψευει, περασε χρονος για να γινει σωστα playbale το 1, παντα συμφωνα με τα γραφομενα στα φορουμς, εγω 8 μηνες παιζω μονο, και υπογραφω οτι στο ιδιο συστημα καθε update παει και χειροτερα.

Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του, μπορει να τη λεει ελευθερα, το προβλημα το εχουμε εμεις εαν τη λαμβανουμε χωρις να τη φιλτραρουμε πρωτα.

Οι δοκιμες γινονται (υποπτιθεται) μεταξυ αλλων για να διορθωσουν/αλλαξουν αυτα που η κοινοητα θεωρει λαθος. Διαφορετικα 10.000 εργαζομενοι απο CEΟ μεχρι καθαρiστρια θα μπορουσαν να κανουν μονοι τους alpha/beta testing και να το πασασουν "as is". Εαν περιμενουμε το "as is" ενω μας εχει δοθει βημα, ε τι να πω καλα να παθουμε, του χρονου να αγοραζουμε premium ammo.

@SoFGR

Δοκιμασα το suround+large που εγραψες στο προηγουμενο post, η διαφορα ειναι εμφανης προς το καλυτερο, δε ξερω ομως γιατι συμβαινει ενω στο BF1 δουλευει ικανοποιητικα με headphones + stereo.

Κανω τις ρυθμισεις αυτες και ας συνδεδεμενα τα ακουστηκα ? Δε βρισκω το FPS profiler...

Πανο το να θελει καποιες διορθώσεις ενα παιχνιδι απο την ωρα που θα βγει ναι ειναι σωστο και αυτος ο κανονας δεν ειναι μονο στα games :) αλλο το εχει καποια θεματακια που θα τα φτιαξουν και αλλο το μαπα δεν αξιζει κτλ κτλ ..... πιστευω εδω να συμφωνούμε :). και δεν μιλαω για εσενα γιατι απο οτι εγραψες εχεις κανει και pre order :)
Απο το πρωτο battlefield μεχρι τωρα η σειρα παει ολο και προς το καλύτερο :) και μιλαμε και σε συνάρτηση με αυτα που προσφέρει με βαση τον ανταγωνισμό.
Το παιχνιδι ειναι φορτωμένο απο ολες της αποψεις και αυτο του δημιουργεί ενα θεμα με τα διαφορα κολλυματακια μεχρι να τα φτιαξουν.

οταν ενα game ειναι στις δόκιμες εισαι beta tester :) παιζεις δηλαδή το προβληματικό μερος  :) εγω δεν λεω κατι αλλο απλα περιμενε να δεις το τελικο ;) Εχεις κατι καλυτερο να παιξεις απο το BF1 σε αυτην την κατηγορία ακομα και με τα προβληματα που λες οτι εχεις ακομα :)  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο θεματα λιγο που προλαβα να παιξω σημερα  το πιο κραχτο που συναντησα ητανε με το first person rendering, πηγα να πηδηξω απο γεφυρα μετα σπαμαρα το space για να βγαλω αλεξιπτωτο, τελικα το αλεξιπτωτο δεν βγηκε γιατι μαλλον δεν ημουνα αρκετα ψηλα, εμεινα με καπου 28hp και ενα στοχαστρο την οθονη, το οπλο εξαφανισμενο -  Rogue Spear  φαση :P  

 

@panoc  

κανε κλικ εκει που λεει profile, πρεπει να εχει  καποια  preset να διαλεξεις, ενα απο αυτα  γραφει "first person shooter" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, darkman είπε

Την εμπειρία την εχουν δεν ειναι το πρωτο τους battlefield  , τον τροπο τον εχουν , απλα καθε τι νεο θελει τον χρονο του :)

Ναι, το θέμα είναι ότι η DICE κάθε φορά παίρνει αρκετό καιρό να φτιάξει κάτι. Και στο Battlefront II δεν είναι το πρώτο τους και ούτε η πρώτη φορά που είχαν κάνει buff τον Palpatine αλλά χρειάστηκε να τον βγάλουν εξ' ολοκλήρου από το παιχνίδι (!!) μέχρι να τον φτιάξουν.

Τους ξέρουμε από το (Battlefield :P ) 1942, αν κάτι πάει στραβά αργούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Χμ..Αν το BR είναι καλό στα 20 ευρώ κάτι γίνεται. Για να δούμε το τρειλερ...Θα φοράει κανένας κράνος; καμία trans Captain Hook girl θα πεταχτεί σαν κλανιτσα;

EDIT: 

Την πολιτική ατζεντουλα τους την κρατούν καλά ακόμη. 

KEYPOINTS

-ΟΥΤΕΜΙΑ σβάστικα στο παιχνίδι

-Ελαχιστες λήψεις να φορούν κράνη οι στρατιώτες

-Το μόνο καρέ που σου δίνει μια ιδέα ότι όντως ίσως κάτι να γίνει σωστά

κ.α.

Screenshot_2018-08-16-17-05-22-855_com.google.android.youtube.png.f80a172af4b3bc7fe9a0a3141f376b4a.png

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...