Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Σύμφωνοι...να ξαναπούμε ότι για το 1, τουλάχιστον, δεν γινόταν αυτό από την αρχή?

Δεν γίνεται να είμαστε όλοι τρελοί και να μην το είχαμε πάρει χαμπάρι το 100% cpu από την αρχή!

Btw, εγώ με FX? 8/8 έχω, ή έστω 4/8 (για να μην έχουμε τις γνωστές αντιπαραθέσεις). Θα πιάσουμε κουβέντα για το STP?

μα και εσύ βρε Πέτρο που πας με τον FX :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι μόνο δε θυμίζει WW2 αλλά είναι τόσο arcade που έχει ενσωματώσει και στοιχεία από το Star Wars: Battlefront.

😛 😛 😛 

Στα σοβαρά τώρα, ισχύουν ακριβώς αυτά που έγραψε ο Πέτρος παραπάνω. Το 100% usage δεν υπήρχε απ'τη αρχή (τουλάχιστο δεν υπήρχε μόνιμα και τόσο έντονο). Προέκυψε στην πορεία.

Κλασικά βέβαια κάνουν μόκο και δεν αναγνωρίζουν καν το πρόβλημα. 4c/4t θα έπρεπε να είναι αρκετά να τρέξουν το παιχνίδι, ακόμα και με υποχωρήσεις. Να είναι unplayable όμως παιχνίδι με 7ης γενιάς i5 είναι ένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 3.00

(το snow particle effect ΣΙΓΟΥΡΑ επηρεάζει το framerate γιατί σε σημεία που χιονίζει πολύ δε μπορούσα να κουνηθώ από τα drops. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως αν δεν αφαιρεθεί τελείως, σίγουρα it will get toned down)

Επεξ/σία από saxos55
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, noFEARgr said:

Εγώ από την αρχή πάντως με τον i5 3570  100% χτύπαγε, πήγα στον 1600 και έστρωσαν τα πάντα 

Και μένα ο 3570K στα 4.4Ghz 100% πήγαινε αλλά stutter δεν είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και μένα ο 3570K στα 4.4Ghz 100% πήγαινε αλλά stutter δεν είχα.

Stutter ούτε εγώ αλλά είχα κάτι FPS drops στα 40 από εκεί που ειμουν 60 + Εσένα ήταν στα 4.4 εγώ είχα τον non k στα 3.6 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οσον αφορα το BF! μεχρι και το τελευταιο update (που εγινε πριν λιγες μερες) δεν ειχα κανενα προβλημα με 100% cpu usage, stutter κλπ. Απο το τελευταιο update εχω 50% πιθανοτητα να συμβουν τα προαναφερόμενα και κλασσικα η μονη λυση ειναι κλεισιμο του παιχνιδιου και ανοιγμα παλι...
Συστημα [email protected], GTX1080, 144Ηz monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ι7 6ης γενιάς...θα ήταν κατόρθωμα (της DICE) να το παθαίνεις αυτό.

Κάπου πήρε το μάτι μου πάντως, ότι αν μπεις σε ουρά σε server και αποφασίσεις να ξαναπάς στο browser για να βρεις άλλον, κάτι-κάπου-κάπως κολλάει, και παραμένουν πόροι δεσμευμένοι χωρίς λόγο, με αρκετά μεγάλο αντίκτυπο.

Κάτι ακόμα (BF1 topic το έχουμε κάνει...): Όσοι παίζετε οποιοδήποτε από τα 2, κλείνετε τους web browsers πριν το ξεκινήσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

ερώτηση παίδες. Αυτή η beta πόσα gb είναι?

~9.5GB

Τελειώνει αύριο και Open Beta "in the coming weeks", μάλλον τέλη Αυγούστου όπως με το BF1 (?)

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cpttony είπε

~9.5GB

Τελειώνει αύριο και Open Beta "in the coming weeks", μάλλον τέλη Αυγούστου όπως με το BF1 (?)

  Απόκρυψη περιεχομένων

9,5gb για ένα χάρτη?

θα δακρύσει ο σκληρός όταν κυκλοφορήσει το κανονικό παιχνίδι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, vassilis018 said:

9,5gb για ένα χάρτη?

θα δακρύσει ο σκληρός όταν κυκλοφορήσει το κανονικό παιχνίδι. :P

Δηλαδή νομίζεις ότι τα 9.5GB είναι μόνο για το χάρτη...; 😕

 

Εμένα πάντως με χαλάει ότι βλέπω bugs που υπήρχαν στη beta (και ίσως στην πρώτη έκδοση) του BF1...

Δηλαδή ρε γαμώτο, δε μπορείς να ξεκινάς πιό πίσω από εκεί που είχες φτάσει. Για αυτό λέγεται "εξέλιξη"... Φτάνω κάπου και προχωράω παραπέρα...

Τοιχάκι τώρα, 20cm και δεν περνάει από πάνω... Πιό κάτω 30-40cm και πηδάει...

Το revive με "E", απλά δε λειτουργεί. 1 στις 5 κι αν. Αν γυρίσεις σε σύριγγα (3) και πατήσεις "Fire" τότε το κάνει κι ας είσαι πιό μακρυά.

Επίσης όταν πλησιάζεις ammo/medic box, θα έπρεπε να παίρνει αυτόματα ότι έχει κι όχι να πατάς πλήκτρο. Δηλαδή, είμαι 50%, πάω πάνω στο box αλλά δε θα πάρω, πήγα έτσι για χάζι...;

Άλλοι λένε τα άρματα καταστρέφονται εύκολα, άλλοι όχι. Εγώ έσκασα σε ένα στα 20μ, 4 rpg αλλά δεν έσκασε... Έβαλα 2 νάρκες, τις πάτησε κι έπαθε 50%...

Health regeneration έχει τελικά ή όχι; Ρίχνω σε assault, μόνο του, με το sniper, παίρνω hit reg (άρα 50-60 dmg), πλησιάζει του ρίχνω 4-5 με το πιστόλι, παίρνοντας πάλι hit reg, με σκοτώνει, βλέπω health κάπου 70%... wtf?

Κάνω revive σε κάποιον μέσα σε σπίτι, και με το που πάει να τελειώσει, πεθαίνουμε και οι δύο... Γράφω στο chat "wtf?", μου απαντάει "no f* idea..."

 

Θέλει πολύυυυυυυυυ δουλειά ακόμα κι όπως ειπώθηκε και παραπάνω, δε βλέπω να παίρνουμε έτοιμο προϊόν τον Οκτώβρη. Προς το παρόν, χωρίς pre-order και περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...