Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, saxos55 είπε

Θα δούμε και στη Beta.

Guys το "final" game είναι, δεν γίνετε μετάβαση από Alpha σε Beta σε Final μέσα σε 3 μήνες. ;) Ναι θα γίνει polishing/bug fixing σίγουρα αλλα άμα περιμένετε μεγάλες αλλαγές δυστυχώς θα απογοητευθείτε, αυτό είναι το game.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Beta του BF1 έτρεχε άριστα. Και θυμάμαι ότι αρκετοί ήταν χαρούμενοι με αυτό τότε και ήλπιζαν σε ένα καλό λανσαρισμα κοκ. Όταν βγήκε όμως, έτρεχε κατά πολύ χειρότερα από τη beta, υπήρχαν πολλά θέματα στο reddit καθώς είχα και γω θέμα stuttering τότε, όπως και άλλοι με δυνατότερα μηχανήματα ( πριν βγούν 8700Κ, ryzen κλπ, μηχανήματα με 7700κ κλπ έβλεπες )

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 cores δεν φτάνουν στο ελάχιστο για το multiplayer του battlefield 1 ποσό για το V . Μην το πάρετε κάποιοι με την ελπίδα ότι θα τρέξει το κανονικό παιχνίδι σε 4 core τζάμπα θα χαλάσετε τα χρήματα σας εκτός αν δεν σας ενδιαφέρει το stuttering που θα έχετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

4 cores δεν φτάνουν στο ελάχιστο για το multiplayer του battlefield 1 ποσό για το V . Μην το πάρετε κάποιοι με την ελπίδα ότι θα τρέξει το κανονικό παιχνίδι σε 4 core τζάμπα θα χαλάσετε τα χρήματα σας εκτός αν δεν σας ενδιαφέρει το stuttering που θα έχετε. 

Ότι να'ναι......

Δηλαδή τον 7700Κ πρέπει να τον πετάξω, και ας παίζω το 1 με 144+ fps στα 2Κ. Φίλος βγάζει και αυτός στο 1 επίσης 120+ fps με τον 8100 στα 1080p χωρίς ίχνος stuttering. Από την intel 4th gen και μετά δεν θα έχουν πρόβλημα οι i7 τουλάχιστον επεξεργαστές.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Ότι να'ναι......

Δηλαδή τον 7700Κ πρέπει να τον πετάξω, και ας παίζω το 1 με 144+ fps στα 2Κ. Φίλος βγάζει και αυτός στο 1 επίσης 120+ fps με τον 8100 στα 1080p χωρίς ίχνος stuttering.

Για 4cores / 4 threads είπα και όχι ο φίλος σου δεν βγάζει 120 FPS  χωρίς drops σε multiplayer 32vs32 με τον 8100 , λυπάμαι αλλά σου  λέει ψέμματα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Για 4cores / 4 threads είπα και όχι ο φίλος σου δεν βγάζει 120 FPS  χωρίς drops σε multiplayer 32vs32 με τον 8100 , λυπάμαι αλλά σου  λέει ψέμματα .

Το έχω παίξει και εγώ ο ίδιος στο pc του και κάτω από 100 fps δεν πέφτει. Με gtx 1060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Το έχω παίξει και εγώ ο ίδιος στο pc του και κάτω από 100 fps δεν πέφτει. Με gtx 1060.

70% gpu usage σε πολλά σημεία 100 % και στους 4 πυρήνες frametimes σαν καρδιογράφημα σε αρκετές σκηνές και ειδικά στους δυο τελευταίους χάρτες πολύ πιο κάτω απο 100 FPS . Και που να τρέχουν και προγράμματα από πίσω. Τουλάχιστον όταν λέτε ψέμματα μην το κάνετε τόσο κραυγαλέα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη...

Τα 4/4 έχουν απέκτησαν αποδεδειγμένα θέμα από κάποιο σημείο και μετά.

Το ξέρουμε, το διαβάζουμε κάθε μέρα, το έχω χιλιοψάξει και χιλιοαπογοητευθεί.

Δεν είναι θέμα του/των επεξεργαστών, είναι ξεκάθαρα θέμα τσατσαριάς που κάνανε στη FB ή έστω σε συγκεκριμένο σημείο κώδικα του παιγνιδιού κάποια στιγμή.

Τα 4/4 Intel (άντε, μην πω από 3η γενιά, θα πω για μετά) δεν θα έπρεπε να έχουν κανένα θέμα (άντε, ελάχιστο) σε normal καταστάσεις στο BF1, και κανονικά ούτε θα πρέπει να έχουν στο V.

100% CPU usage δεν δικαιολογείται από πουθενά στο συγκεκριμένο παιγνίδι. Πρόβλημα υλοποίησης-κώδικα είναι.

Μην πούμε ότι οι 64 παίχτες το φορτώνουν πολύ και έχουν πολλές παραμέτρους...τί να πουν κάτι Planetside με κάτι εκατοντάδες ταυτόγχρονα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς το Memory Standby fix στα Win10 έχει stuttering πάντως το παιχνίδι(BF1) και διορθώνεται μόνο μ' αυτό το fix..Δεν έχει να κάνει με το 100% στο CPU κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Χωρίς το Memory Standby fix στα Win10 έχει stuttering πάντως το παιχνίδι(BF1) και διορθώνεται μόνο μ' αυτό το fix..Δεν έχει να κάνει με το 100% στο CPU κλπ.

Άλλο κακό αυτό που μας βρήκε, μεταγενέστερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω πώς θα υλοποιηθεί το Battle Royale στοιχείο στον τίτλο. Κάτι μου λέει ότι μιας και οι devs είναι οι περισσότεροι παντοφλακιδες ( βλέπε τον άλλο με τη κόρη και το fortnite ) θα είναι ένα χαλι arcadeξερατο σε στυλ fortnite και bonus ατελείωτο cheating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι...να ξαναπούμε ότι για το 1, τουλάχιστον, δεν γινόταν αυτό από την αρχή?

Δεν γίνεται να είμαστε όλοι τρελοί και να μην το είχαμε πάρει χαμπάρι το 100% cpu από την αρχή!

Btw, εγώ με FX? 8/8 έχω, ή έστω 4/8 (για να μην έχουμε τις γνωστές αντιπαραθέσεις). Θα πιάσουμε κουβέντα για το STP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...