Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Με αυτά που βλέπω (και δεν εννοώ τα τεχνικά προβλήματα, αλλά το στήσιμο του παιγνιδιού), το 1 μου φαντάζει παιγνιδάρα

giphy.gif

Sweet spot, RBD, spray&pray, suppression, proned (LMG) laser beams, να συνεχίσω?

Δε λέω ότι το BFV δεν τα έχει αυτά, αλλά τα έχει βελτιώσει σε κάποιο βαθμό.

Εντάξει, δεν έχει και πολύ το WW2 feeling (αν και η βύθιση του Stuka κοντά σου, ξεχωριστή στιγμή) αλλά αυτό είναι άσχετο με το gameplay.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cpttony είπε

giphy.gif

Sweet spot, RBD, spray&pray, suppression, proned (LMG) laser beams, να συνεχίσω?

Δε λέω ότι το BFV δεν τα έχει αυτά, αλλά τα έχει βελτιώσει σε κάποιο βαθμό.

Γράφω χωρίς να έχω παίξει (μπορείς να μου στείλεις όποτε θέλεις τους κωδικούς σου στο Origin), οπότε δεν έχω την αίσθηση που έχεις εσύ, σίγουρα.

Από εκεί και πέρα όμως, βλέπω ένα παιγνίδι-ανέκδοτο.

Λαμπερά-πολύχρωμα τα πάντα, εντελώς "γραμμικό" στήσιμο χάρτη (να διάλεγαν κάποιον της προκοπής), τίποτα που να δικαιολογεί το "σκηνικό" του (αυτό στο οποίο αναφέρεται, υποτίθεται), άθλιο GUI/HUD, απαράδεκτες "πρωτοτυπίες" (ανεφοδιασμός κλπ, σε "στυλ" 1942, με εντελώς διαφορετικό το όλο στήσιμο, πυρομαχικά κλπ).

Το κυριότερο: Καμμία απολύτως βελτίωση στα μελανά σημεία του προηγούμενου, σε τεχνικό κομμάτι (ήχος όπως αναφέρθηκε, χρήση επεξεργαστή κλπ).

Όλα αυτά που αναφέρεις, είναι πολύ σωστά, και σου σπάνε τα καμπανάκια, αλλά αλλάζουν για πλάκα. Πολύ περισσότερο, να είσαι σίγουρος πως θα αλλάξουν στην πορεία του παιγνιδιού, ανάλογα το τί θέλει ο "κόσμος", όπως ήδη έγινε αρκετές φορές από το 3 ακόμα.

Για εσένα (και για εμένα πολλές φορές), μπορεί να είναι σημαντικά, αλλά στην ανάπτυξη του παιγνιδιού είναι δευτερεύοντα (και πολλή αξία τους δίνω).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Πέτρος

Αυτά που αναφέρεις ("Λαμπερά-πολύχρωμα τα πάντα", UI) - που να δεις φωτισμό (ίδιο πρόβλημα όπως στο BF1 πριν το patch), lens flares, χιόνι -  θέλουν αλλαγές, όπως και το kill feed, έχουν λευκό (κείμενο/εικονίδια) πάνω σε λευκό (χιόνι), όπως είπε ο @Zaytsev.  Το HUD εντάξει φαίνεται γενικά, θέλει τροποποιήσεις (και γιατί όχι ένα compass ribbon) στην αδιαφάνεια των flags, minimap και σε κάποια εικονίδια κλπ.

Ο χάρτης είναι γραμμικός, φαίνεται ότι έχει στηθεί για Operations και όχι για CQ. Δε ξέρω αν και οι υπόλοιποι είναι έτσι ( ελπίζω όχι ).

Θα πω το κλασσικό της Alpha φάσης, αλλά από την άλλη το βλέπουμε σε κάθε παιχνίδι. Το optimization κατά πάσα πιθανότητα θα βελτιωθεί, αλλά για τον ήχο δε ξέρω.

Αυτό με το "τι θέλει ο "κόσμος" " είναι ένα από τα standard πράγματα που περιμένω τώρα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Πέτρος said:

Ok, αλλά όλος ο "χάρτης" είναι τσίρκο/

Να σου θυμίσω εδώ ότι η Μέτρο, ήταν ο πιό γραμμικός και παράλληλα πιό δημοφιλής χάρτης του 3...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaytsev είπε

Να σου θυμίσω εδώ ότι η Μέτρο, ήταν ο πιό γραμμικός και παράλληλα πιό δημοφιλής χάρτης του 3...

To δέχομαι...

Ενδεικτικό της κατάντιας του παιγνιδιού (όλης της σειράς, βασικά).

Το "τσίρκο", όμως, στην προκειμένη περίπτωση πήγαινε σε χρώματα κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες δεν κατάφερα να παίξω καθόλου.

Είτε με frame limiter είτε χωρίς, το CPU usage στο 100%, τα frames max 65 με dips όταν είχε δράση ακόμα και στα 19!! (αυτό δε γινόταν στο BF1 με 100% usage. Άντε να έπεφταν στα ~30-35)

Restart το game, τα ίδια. Restart game και Origin, τα ίδια. Restart PC, τα ίδια. PUBG.

Όταν ένα παιχνίδι ξεκινάει στην alpha (από πλευράς επιδόσεων) πιο κάτω από εκεί που έχει καταλήξει το προηγούμενό του στο τέλος του κύκλου ζωής του, τα πράγματα δεν δείχνουν καλά.

Θα δούμε και στη Beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...