Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα μιλάμε για την ίδια μηχανή, δεν είναι δύσκολο να το παραμετροποιήσουν...

Και φυσικά, αφού είναι η ίδια μηχανή, τα bugs του "βλέπω μόνο κεφάλι, ρίχνω, παίρνω 75pts..." υπάρχουν κανονικά... 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήραν που πήραν κάποια χαρακτηριστικά από το PUBG, δεν πήραν 2 σημαντικά...

1. Όταν ρίχνεις κάποιον, να μπορείς να τον αποτελειώνσεις και να μη γίνει revive. Το ζητάνε αρκετοί στο forum

2. Όταν σε ρίχνουν, να μπορείς να συρθείς σε ένα ασφαλές μέρος. Είναι βλακεία να χάνεις το revive επειδή είσαι εκτεθειμένος σε πυρά.

 

@saxos55 μικρόφωνο; 🤣

Επεξ/σία από Zaytsev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω κι ένα τρίτο;

3. Βήματα & Πυροβολισμοί.

Μόλις έπαιξα το πρώτο μου παιχνίδι PUBG, θα το ανεβάσω στο αντίστοιχο thread. Με ένα ζευγάρι απλά ακουστικά καταλάβαινα ακριβώς από ποια κατεύθυνση έρχονταν/έπεφταν πυροβολισμοί και βήματα. Ακριβώς όμως, με ακρίβεια μοιρών. Επίσης τα βήματα ακούγονταν. Όχι μία ακούγονταν δέκα όχι.

Το λέω γιατί μόλίς μου έτυχε δύο φορές σε παιχνίδι που μόλις τέλειωσα. Με πλησίασε κάποιος από πίσω δεξιά και μου έριξε, βήματα δεν άκουσα ποτέ (σε ήσυχο περιβάλλον, δεν είναι να πεις ότι «χάθηκαν» στη φασαρία.

Με το 1. σου @Zaytsev διαφωνώ. Στο PUBG έχει νόημα το knocked down στο να βγάλει κάποιον άλλο από την κάλυψη του να τον φας.

Εδώ αν μπει, χάνει το νόημά του τελείως αυτή η οθόνη καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην αποτελειώσεις κάποιον. Δηλαδή με το που θα πέφτει κάποιος κάτω και ζητάει medic θα τρώει δύο σφαίρες και τέλος. Οι μόνοι που θα το αξιοποιούν είναι όσοι γίνονται knocked down από μακρινούς sniper. Πάντως θέλει κάποιου είδους tweking, αλλά δεν ξέρω τι. Σίγουρα πρέπει να συντομέψουν το animation και το χρόνο που στέκεσαι από πάνω του άπραγος αφού έχει γίνει revive.

Για το μικρόφωνο, πέρα απ'την πλάκα, μοιάζει αυτό το πράγμα για rocket launcher;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Πήραν που πήραν κάποια χαρακτηριστικά από το PUBG, δεν πήραν 2 σημαντικά...

1. Όταν ρίχνεις κάποιον, να μπορείς να τον αποτελειώνσεις και να μη γίνει revive. Το ζητάνε αρκετοί στο forum

2. Όταν σε ρίχνουν, να μπορείς να συρθείς σε ένα ασφαλές μέρος. Είναι βλακεία να χάνεις το revive επειδή είσαι εκτεθειμένος σε πυρά.

1. Ούτως ή άλλως λίγοι είμαστε οι medics (μη μιλήσω για squadmates) που ερχόμαστε για revive, οπότε αποτελειωμένος είσαι :P . Αλλά και πάλι, δε βρίσκω λόγο για κάτι τέτοιο.

2. Είπαν ότι θα μπορεί να σε σύρει ο medic/squadmate σε ασφαλές μέρος πριν το revive. Προς το παρόν και το revive animation έχει προβληματάκια.

Θα σταλούν και άλλα κλειδιά

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, saxos55 said:

Μόλις έπαιξα το πρώτο μου παιχνίδι PUBG, θα το ανεβάσω στο αντίστοιχο thread. Με ένα ζευγάρι απλά ακουστικά καταλάβαινα ακριβώς από ποια κατεύθυνση έρχονταν/έπεφταν πυροβολισμοί και βήματα. Ακριβώς όμως, με ακρίβεια μοιρών. Επίσης τα βήματα ακούγονταν. Όχι μία ακούγονταν δέκα όχι.

 

Αυτό ρε φίλε! Αυτό έλεγα τώρα με έναν φίλο μου!

Η Frostbite μαμεί σε γραφικά, αλλά από ήχο είναι σκουπίδι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, saxos55 είπε

Πολύ καλό το βιντεάκι. Ενα + το live framerate/ram usage/cpu-gpu usage φυσικά!

Δυστυχώς ούτε απογοητεύτηκα φουλ ούτε μπορώ να πω οτι μαρεσε κιόλας όπως το έχουν κάνει. Θα συμφωνήσω με τις περισσότερες παρατηρήσεις που λες στο βίντεο αλλά και εδώ < ειδικότερα στολές, arcade feeling, αεροπλάνα, bullet drop, προβληματικός ήχος, αυτό με το revive που αναφέρει ο @cpttony > κ.ο.κ.

Ακύρωση του pre order για μένα εξάλλου το φοβάμαι με τον i7 2600K (4.4) , εδώ έχουμε σχεδόν ίδιο ipc πάνω κάτω με τον δικό σου i5. Δεν νομίζω να με σώσουν τα +4 threads.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, overpower είπε

Μπορω να παρω μερος στην alpha? Δηλωνω καπου για να παρω κλειδι?

Όχι, απλώς περιμένεις mail, είναι τυχαία, όπως έγραψα παραπάνω θα στείλουν και άλλα σήμερα/αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

test.png

🤔

Και όλα αυτά επειδή ήμουν στην βάση και τέσταρα διάφορα, και είχα κάποια αποτελέσματα.

Επίσης, σήμερα οι servers είναι πιο στρωτοί απ' ότι τις προηγούμενες μέρες.

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πεσει πολυ κραξιμο για τα invites και οχι αδικα.Οι περισσοτεροι που εχουμε ολη τη σειρα μειναμε απ'εξω για αλλη μια φορα.Το θεμα του peformance εχουν πολυ καιρο μπροστα για το διορθωσουν αν θελουν.Δεν εχει παντως την αισθηση οτι ειναι στο βππ.Μειωσαν τα πυρομαχικα με την προυποθεση οτι θα υπαρχει support για πιο ομαδικο παιχνιδι αλλα τζιφος.Ετρεχαν  ολοι στο crate να παρουν πυρομαχικα και medkit λες και τους ειχε πιασει ομαδικο κοψιμο.Μια απο τα ιδια στο θεμα της ομαδικοτητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, gildo said:

Εχει πεσει πολυ κραξιμο για τα invites και οχι αδικα.Οι περισσοτεροι που εχουμε ολη τη σειρα μειναμε απ'εξω για αλλη μια φορα.

Δεν ισχύει αυτό. Κι εγώ και ο cptony και o Saxos έχουμε όλη τη σειρά και πήραμε. Ενδεχομένως να μη μπορούν να δώσουν σε όλους όσους έχουν όλη τη σειρά.

 

40 minutes ago, gildo said:

Μειωσαν τα πυρομαχικα με την προυποθεση οτι θα υπαρχει support για πιο ομαδικο παιχνιδι αλλα τζιφος.Ετρεχαν  ολοι στο crate να παρουν πυρομαχικα και medkit λες και τους ειχε πιασει ομαδικο κοψιμο.Μια απο τα ιδια στο θεμα της ομαδικοτητας.

Αυτό είναι μέγιστη βλακεία. Κι ακόμα κι αν πάρεις, είναι ελάχιστα στο σύνολο. Εγώ που παίζω sniper, μου δίνει 15 σφαίρες και αφού πάω στο crate, άλλες 5!!!

Πως περιμένει να παίξω aggressive έτσι και να μην κάτσω σε ένα σπιτάκι, όπου θα ρίχνω μόνο αν πετυχαίνω κεφάλι...;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...