Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το λάθος είναι του kampotzi και όχι της ea.Απο ότι βλεπω εχει τσεκάρει τις επιλογές conquest και operations.Υπαρχει και μια ακομα που λέει preorder now.Για πατά εκει να δούμε αν θα δουλέψει :P:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατάφερα και έπαιξα δύο γύρους Conquest και λίγο Operations.

Τεχνικά:

  • Eίναι βαρύ/unoptimized. Πάλι 100% usage (θα έλεγα ότι φταίει η alpha αν δεν υπήρχε το 1), πάλι frame drops σε i5-7500 και GTX 1060 6gb. Το παιχνίδι απλά θέλει 6 και πάνω cores/threads.
  • Τα squads είναι broken. Όπου και όπως σε βγάζει μένεις. Δεν μπορείς να αλλάξεις squad, δε μπορείς να φύγεις από squad.
  • Το kill cam είναι broken. Τις μισές φορές δεν κατάλαβα από τι πέθανα, άλλες φορές τον αντίπαλο δεν τον έδειχνε, άλλες έδειχνε λάθος αντίπαλο κτλ

Gameplay:

  • Δεν είναι πιο γρήγορο από το 1. Ούτε σε ρυθμό, ούτε σε κίνηση. Δεν δοκίμασα πολύ τις κωλοτούμπες κτλ γιατί δεν τα είχα κάνει bind (και με έφαγαν και δυο τρεις φορές γιατί έψαχνα το prone κτλ). Είναι λίγο πιο tactical. Λόγω attrition και περιορισμένου ammo τα ραμπιλίκια κομμένα. Απ'την άλλη το ότι τα squads (συνήθως) μένουν πιο κοντά δε σημαίνει και απαραίτητα teamplay
  • Spotting το ξεχνάμε. Τέρμα πια να ρίχνεις σε ένα κόκκινο εικονίδιο μέσα από καπνό ή στην άλλη άκρη του χάρτη. Στο BF1 κοίταζες 50% το minimap και 50% μπροστά. Τώρα πρέπει να κοιτάζεις 80% μπροστά και 20% στο minimap.
  • Υπάρχουν όλα τα κλασικά αγαπημένα: βραχάκια που θέλουν 28 απόπειρες να κάνεις vault από πάνω. Αντίπαλοι που τους ρίχνεις στη μαπα και δεν τους πετυχαίνεις. Αόρατα εμπόδια. Χειροβομβίδες χωρίς indicator.
  • Τα αεροπλάνα λίγο που μπήκα έχουν τελείως arcade feeling. Δυσκολότερο να πετύχεις κάτι στο έδαφος (λόγω έλλειψης spotting) αλλά από αίσθηση/μανούβρες μου φάνηκαν πολύ ψεύτικα.

Στα πάρα πολύ αρνητικά:

  • Δεν υπάρχει καμία απολύτως αίσθηση Β' παγκοσμίου πολέμου. Ή σχεδόν καμία. Το μόνο που θυμίζει ότι είσαι σε αυτό το era είναι τα όπλα (αν ξέρεις και ασχολείσαι) και ο ήχος των αεροπλάνων όταν είσαι πιλότος. Αυτά. Αν δεν ήξερα τι παίζω και με έβαζες μπροστά στην οθόνη θα έλεγα πως παίζω ένα war game που είναι τοποθετημένο σε μια εναλλακτική πραγματικότητα.
  • Έχω την εντύπωση (είναι βέβαια πολύ νωρίς ακόμα) πως το Conquest δεν «κάθεται» καλά στον χάρτη. Έχουν μάλλον σχεδιαστεί για τη γραμμικότητα του Operations και οι σημαίες είναι πολύ μακριά η μία από την άλλη και μερικές φορές δεν υπάρχει κάλυψη από την μία στην άλλη. Με μια επιφύλαξη ξαναλέω καθώς έχω παίξει ελάχιστα. Με το στανιό θέλουν να παίζεις Operations.

Αυτά σαν αρχή, περισσότερα στα video

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5RJimF3.png

Αυτά είναι....

Θα γράψω τις εντυπώσεις μου τις προσεχείς μέρες, με συνοδεία από κάποιο βίντεο.

@Cosmonaut21

Είναι random η αποστολή, υπήρξαν (δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο και τώρα) giveaways και δίνουν κλειδιά streamers/YouTubers κλπ.

Κάποια known issues της Alpha

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Τα αεροπλάνα λίγο που μπήκα έχουν τελείως arcade feeling. Δυσκολότερο να πετύχεις κάτι στο έδαφος (λόγω έλλειψης spotting) αλλά από αίσθηση/μανούβρες μου φάνηκαν πολύ ψεύτικα.

 

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Δεν υπάρχει καμία απολύτως αίσθηση Β' παγκοσμίου πολέμου.

Μαχαιριά στην καρδιά..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Τα αεροπλάνα λίγο που μπήκα έχουν τελείως arcade feeling. Δυσκολότερο να πετύχεις κάτι στο έδαφος (λόγω έλλειψης spotting)

Challenge Accepted! (αν μου κάτσει κλειδί σε κανένα wave :P )

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά δε βλέπεις τίποτα. Ούτε μέσα στα κτήρια. Μπαίνω, ψάχνω, πεθαίνω... Ούτε που τους βλέπεις. Κι έχω ανεβάσει και το brightness αρκετά.
Χώρια που χιονίζει μέσα, περισσότερο από έξω.

Πυξίδα δε βάλανε. Είναι πολύ εύκολο να χάσεις τον προσανατολισμό σου. Αρκετές φορές κοιτούσα προς τη βάση μας και με έφαγαν στην πλάτη. Το δε UI, τραγικό. Αυτό το λευκό-νέον, είναι σκατά! Δε φαίνεται πουθενά σε αυτή την πίστα. Ούτε το score, ούτε το kill feed, ούτε τίποτα.

Τα σημεία ανεφοδιασμού, επίσης τραγικά. Για να πιάσει το Ε, πρέπει να είσαι ±20 πόντους. Λίγο να γυρίσεις να κοιτάξεις, το χάνει.

Οι δε σφαίρες, εντάξει, δεν υπάρχει. Αν το δεν το αλλάξουν, απλά δεν παίζεται το παιχνίδι. 15 σφαίρες στο sniper για αρχή;;; Μετά θα λένε, κάθεται στο βουνό και ρίχνει μία σφαίρα το λεπτό. Πήγα να παίξω aggressive και τέλειωσαν οι σφαίρες μέσα σε 1 λεπτό. Έψαχνα μετά support (που ΔΕΝ καταλαβαίνεις ποιός είναι!!!) και τα σημεία ανεφοδιασμού (που ΔΕ φαίνονται στο χάρτη!!!)

Alpha είναι, αλλά αυτά είναι τραγικά λάθη και δε βοηθάνε πουθενά την ομαδικότητα.

Επεξ/σία από Zaytsev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να μπω στο forum να δώσω feedback (κυρίως για το UI που είναι αίσχος!!!) και ενώ βλέπω δεκάδες threads ανοικτά, δεν υπάρχει πουθενά button για να ανοίξω καινούριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Πάω να μπω στο forum να δώσω feedback (κυρίως για το UI που είναι αίσχος!!!) και ενώ βλέπω δεκάδες threads ανοικτά, δεν υπάρχει πουθενά button για να ανοίξω καινούριο...

Έχεις access στην Closed Alpha και έχεις κάνει login;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...