Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Επέτρεψέ μου...

1. ΟΛΑ τα BF είχαν bullet drop

Γι'αυτό έγραψα "νομίζω" μιας και δεν έπαιζα ποτέ sniper στα BF, οπότε I stand corrected εν μέρει, γιατί βλέπω ότι στο 1942 και Vietnam δεν είχε για σφαίρες, αλλά μπήκε από το 2 και μετά.

http://battlefield.wikia.com/wiki/Projectile_mechanics#Projectile_arc

Όσο για το #2, πάω πάσο, αν είναι τόσο χάλια στο 1 και γίνει και στο 5 έτσι.

Eγώ κυρίως με τα αεροπλάνα ασχολούμαι.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

'Εξοχο... Βάζεις τη δυνατότητα να την πετάει ο άλλος πίσω, αλλά όχι να την "ετοιμάζεις" για να μην έχει χρόνο.

Κάτι σαν το μαχαίρι στο 4. Ο πιό αργός, κέρδιζε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

'Εξοχο... Βάζεις τη δυνατότητα να την πετάει ο άλλος πίσω, αλλά όχι να την "ετοιμάζεις" για να μην έχει χρόνο.

Κάτι μου λέει θα γίνετε φάση σαν το Saving Private Ryan προς το τέλος εκεί πριν πεθάνει ο Jew :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, darkman είπε

Μπορείς στους custom servers να βάλεις τι θελεις στα options δεν χρειάζεται  να σου τα βαλει ο αλλος , και να παιξει με οτι γουστάρεις ;) 

Συγνώμη δηλαδη αν σου πεταξει ο μπαχαλακης την εμπρηστική και σας καψει ολους μαζι δεν ειναι μπαχαλο ? η αν ο φιλος ποιο πανω με το πολυβόλο σας παρει σβάρνα ολους ?   παιδια μην ψυριζουμε την μαιμου για να μην το εχουν βαλει στο core κατι ξερουν .

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις, ειλικρινά.

Θέλω να ξέρω ότι το hc είναι (1)(2)(3)(4) πράγματα συγκεκριμένα (το οποιοδήποτε mode, βασικά), κι όχι ότι του ήρθε του server holder. 

Για αυτό το λόγο, σταμάτησα να προσπαθώ να βρω hc server, από ένα σημείο και μετά. Όταν εμφανίστηκαν οι custom, πλάκωσαν αρκετοί και έφτιαξαν, μετά...ότι ήθελε-νόμιζε-φανταζόταν ο καθένας, δεν έβγαινε άκρη. Όπως ήταν λογικό, δεν κράτησε το ενδιαφέρον τόσων παικτών, αφού από server σε server, μέρα σε μέρα, έπρεπε να αλλάζεις τον τρόπο που σκέπτεσαι και παίζεις.

Για τον μπαχαλάκη, σου απαντήθηκε. Θα φάει 1-2-5 Penalty από τους δικούς του, και μετά θα πάρει πόδι.

Επιπλέον, το πιο βασικό, είναι πως δεν θα μπορεί να δρα ανενόχλητος κι αυτός και οι συμπαίκτες του όταν εμείς τρώμε τις "ποινές" από την εμπρηστική ή το αέριο (επική ξεφτίλα...εγώ βάζω μάσκα, οπότε μόνο hip fire, ο άλλος να σημαδεύει χαλαρός).

Το ξαναγράφω: Όπως θέλει παίζει ο καθένας, αναφέρω απλά πράγματα που αρέσουν σε εμένα, πράγματα που "έμαθα" στο BF.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις, ειλικρινά.

Θέλω να ξέρω ότι το hc είναι (1)(2)(3)(4) πράγματα συγκεκριμένα (το οποιοδήποτε mode, βασικά), κι όχι ότι του ήρθε του server holder. 

Για αυτό το λόγο, σταμάτησα να προσπαθώ να βρω hc server, από ένα σημείο και μετά. Όταν εμφανίστηκαν οι custom, πλάκωσαν αρκετοί και έφτιαξαν, μετά...ότι ήθελε-νόμιζε-φανταζόταν ο καθένας, δεν έβγαινε άκρη. Όπως ήταν λογικό, δεν κράτησε το ενδιαφέρον τόσων παικτών, αφού από server σε server, μέρα σε μέρα, έπρεπε να αλλάζεις τον τρόπο που σκέπτεσαι και παίζεις.

Για τον μπαχαλάκη, σου απαντήθηκε. Θα φάει 1-2-5 Penalty από τους δικούς του, και μετά θα πάρει πόδι.

Επιπλέον, το πιο βασικό, είναι πως δεν θα μπορεί να δρα ανενόχλητος κι αυτός και οι συμπαίκτες του όταν εμείς τρώμε τις "ποινές" από την εμπρηστική ή το αέριο (επική ξεφτίλα...εγώ βάζω μάσκα, οπότε μόνο hip fire, ο άλλος να σημαδεύει χαλαρός).

Το ξαναγράφω: Όπως θέλει παίζει ο καθένας, αναφέρω απλά πράγματα που αρέσουν σε εμένα, πράγματα που "έμαθα" στο BF.

Αν πας στο server browser και μετά  advanced  μπορείς να βάλεις ότι θες πχ  friendly fire που λέμε η fog η ότι άλλο θες και να σου βγάλει τους σερβερς , αυτοί εκεί εχουν εμπειρία και δεν θα έχεις θέμα  :)

 όταν πας να μπεις σε  ένα multi player conquest και δεν παίζεις με φίλους , θα μπουν μέσα 64 άτομα τυχαία σωστά ; Σε διαφορά squads ... πως θα ελέγξεις τα friendly kills αν 5 από αυτούς είναι νέοι στο παιχνίδι η δεν είναι αρκετά καλή ? Αν καποιος είναι στο squad σου μπορείς να του το πεις , αν δεν είναι τι θα κανείς ; Θα του στειλες μήνυμα  ; Και όταν λες θα φάει πέναλτι από του δικούς του , ποιους λες την squad που θα είναι ;   Ειλικρινα και εγώ δεν έχω καταλάβει το πως θα το ελέγξεις :( 

Battlefield 4 ,battlefield hardline , battlefield 1 , και τώρα στο V δεν θα έχει FF στο core ;λες αυτοί να μην ξέρουν ; Τους έχεις για χάζους τόσα χρόνια να το έχουν έτσι ;   :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ok, ότι πεις.

Πέτρο και εγώ παίζω battlefield  και μάλιστα από το bc2 και έχω και τρελεσ Ώρες :) καταλαβαίνω παίκτες σαν εσένα που είναι σε άλλο επίπεδο και τους αρέσει ο τρόπος που λες , αλλά πρέπει να είναι όλοι σαν εσένα για να πάει ρολόι η δουλειά :) για εμένα πρέπει να υπάρχει καθαρό hardcore χωρίς να πρέπει να ψάξεις τους σερβερς , για παίκτες σαν εσένα που είσαι σε άλλο επίπεδο. Και το Core να είναι όπως είναι τώρα :) 

Επεξ/σία από darkman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Hip Fire vs ADS in Battlefield V. DICE wants ADS to be preferred most of the time but hipfire is still viable in CQC. Sight attachments (and/or similar ones) will affect weapon ADS speed. Bolt-Action Rifles will also be faster to ADS without scopes (by using iron sights).

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Gameplay με κανένα M1 Garand να πέσουν αυτιά από το τιιιιιιιννννν θα δούμε; :P

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βγάζει το όνομα του όπλου όταν κάνεις kill ή εγώ δεν βλέπω καλά.

ενώ με πιστόλι στο βίντεο του stodeh βγάζει κανονικά το όνομα, με το rifle δεν το βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...