Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

Καλά έχει και στο xbox aimbot; Πρώτη φορά το ακούω... 

έχει cheats είτε με μορφή modded chip-cheat controller είτε με μορφή usb που τρέχει συγκεκριμένα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Hello,

Thank you for contacting us regarding the action that was taken on your account.

The action pertains to the following violation:
Promote, encourage or take part in any activity involving hacking, cracking, phishing, taking advantage of exploits or cheats and/or distribution of counterfeit software and/or virtual currency/items

After thoroughly investigating your account and concern, we found that your account was actioned correctly and will not remove this sanction from your account.

Thank you,
EA Terms of Service

 

Αυτή είναι απάντηση που πήρα για όσους είχατε απορία τι έγινε τελικά. Τους έστειλα email ότι είναι απατεώνες και ότι θέλω τα χρήματα μου πίσω, για το χαβαλέ φυσικά.. Συνεχίζω μόνο με πειρατικά πλέον της EA όπως έκανα έτσι κ αλλιώς.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, neoklis79 είπε

Hello,

Thank you for contacting us regarding the action that was taken on your account.

The action pertains to the following violation:
Promote, encourage or take part in any activity involving hacking, cracking, phishing, taking advantage of exploits or cheats and/or distribution of counterfeit software and/or virtual currency/items

After thoroughly investigating your account and concern, we found that your account was actioned correctly and will not remove this sanction from your account.

Thank you,
EA Terms of Service

Αυτή είναι απάντηση που πήρα για όσους είχατε απορία τι έγινε τελικά. Τους έστειλα email ότι είναι απατεώνες και ότι θέλω τα χρήματα μου πίσω, για το χαβαλέ φυσικά.. Συνεχίζω μόνο με πειρατικά πλέον της EA όπως έκανα έτσι κ αλλιώς.

συνέχισε με πειρατικά όπως το έγραψες

τι άλλο θα διαβάσω σε αυτό το νήμα ο παππούς

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vassilis018 είπε

συνέχισε με πειρατικά όπως το έγραψες

τι άλλο θα διαβάσω σε αυτό το νήμα ο παππούς

Τι έπαθες "παππού"; Ποιο το πρόβλημα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, neoklis79 είπε

Τι έπαθες "παππού"; Ποιο το πρόβλημα σου;

Δεν έπαθε κάτι..

Έγραψε ¨Τι άλλο θα  διαβάσω  σε αυτο το νήμα¨

Οχι ¨Ωχ τι έπαθα Θεέ μου ο παππούς¨

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, neoklis79 είπε

Τι έπαθες "παππού"; Ποιο το πρόβλημα σου;

κάθεσαι και γράφεις στο νήμα ότι θα συνεχίσεις με πειρατικά.

αν έχεις διαβάσει κανόνες του φόρουμ γράφει ότι απαγορεύεται αναφορές περί πειρατικού λογισμικού κτλ κτλ.

τώρα αν σε μπάναρε η EA κάτι θα ήξερε παραπάνω μια και σου αρέσουν τα πειρατικά ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, neoklis79 είπε

Hello,

Thank you for contacting us regarding the action that was taken on your account.

The action pertains to the following violation:
Promote, encourage or take part in any activity involving hacking, cracking, phishing, taking advantage of exploits or cheats and/or distribution of counterfeit software and/or virtual currency/items

After thoroughly investigating your account and concern, we found that your account was actioned correctly and will not remove this sanction from your account.

Thank you,
EA Terms of Service

Αυτή είναι απάντηση που πήρα για όσους είχατε απορία τι έγινε τελικά. Τους έστειλα email ότι είναι απατεώνες και ότι θέλω τα χρήματα μου πίσω, για το χαβαλέ φυσικά.. Συνεχίζω μόνο με πειρατικά πλέον της EA όπως έκανα έτσι κ αλλιώς.

απλά για να είσαι ξεκάθαρος μια διόρθωση στο κείμενο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vassilis018 είπε

κάθεσαι και γράφεις στο νήμα ότι θα συνεχίσεις με πειρατικά.

αν έχεις διαβάσει κανόνες του φόρουμ γράφει ότι απαγορεύεται αναφορές περί πειρατικού λογισμικού κτλ κτλ.

τώρα αν σε μπάναρε η EA κάτι θα ήξερε παραπάνω μια και σου αρέσουν τα πειρατικά ;)

Προσωπικά, δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε. Το παιδί ''πιάστηκε στα πράσα'', έπεσε headshot/πέλεκυς/χατζάρα και τέλος.

Έχω στηλιτεύσει πολλές φορές τα χάλια της EA ως προς το anticheat σύστημά της και την εξοργιστική αργοπορία της στην επιβολή των κατάλληλων τιμωριών.

Για ν' απάντησαν με αυτόν τον τρόπο, σημαίνει ότι κάποιος πιάστηκε με τη γίδα στην πλάτη και καλώς τιμωρήθηκε με permanent ban.

Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Προσωπικά, δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε. Το παιδί ''πιάστηκε στα πράσα'', έπεσε headshot/πέλεκυς/χατζάρα και τέλος.

Έχω στηλιτεύσει πολλές φορές τα χάλια της EA ως προς το anticheat σύστημά της και την εξοργιστική αργοπορία της στην επιβολή των κατάλληλων τιμωριών.

Για ν' απάντησαν με αυτόν τον τρόπο, σημαίνει ότι κάποιος πιάστηκε με τη γίδα στην πλάτη και καλώς τιμωρήθηκε με permanent ban.

Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

πολύ σωστά

και να προσθέσω μάλλον ο φίλος μας είχε από τα "δωρεάν ή ληγμένα" cheats

γιατί τα καλά επί πληρωμή cheats δεν τα πιάνουν κατά ένα περίεργο τρόπο εκεί στην EA/Origin παρά τις αναφορές/screenshots/video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θυμάμαι καλά, επί εποχές BF1, είχα διαβάσει σε ξένο forum, ότι κάποιοι έφαγαν permanent ban επειδή απλώς είχαν το cheat engine ανοικτό. Αν ισχύει αυτό, ίσως το παιδί παραπάνω να έπεσε σ' αυτή την περίπτωση.

Προφανώς, δε προσπαθώ να δικαιολογήσω κανένα, απλώς το ανέφερα.

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε είναι απο τα Lidl είτε απο το MyMarket το θέμα είναι οτι τουλάχιστον κάτι κάνουν εκει στην ΕΑ κ εμένα μου δίνει μια μικρή ανακούφιση. Το cheating είναι πολύ σοβαρότερο απ οτι νομίζουν κάποιοι , είναι καρκίνος και δυστυχώς το αναπαράγουν σκατοκέφαλοι που τα θέλουν όλα έτοιμα και εύκολα.

¨Οσο αφορά το μέλος που γράφει οτι δεν είχε hack στο BfV αλλά είχε σε άλλα παιχνίδια , πραγματικά δεν με ενδιαφέρει αν λεει αλήθεια, και μόνο που λεει οτι έχει σε άλλα παιχνίδια δείχνει το ποιόν του.

Δηλαδή βάζεις cheat ας πούμε στο EuroTruck για να έχεις απο την αρχη λεφτά , να αγοράζεις ότι γουστάρεις , να έχεις τους καλύτερους τρακτορες κτλ  για ποιον λόγο ;

Για ποιον λόγο να μην χαρεί κάποιος απο την αρχή το παιχνίδι με τους κανόνες του και σιγά σιγά να βλέπει την πρόοδο ? Μα εκεί είναι όλη η μαγεία του κάθε παιχνιδιού και πρόκλησή για το κάθε παίχτη ξεχωριστά !

Τέλος πάντων ότι και να πω κάποιοι δεν θα καταλάβουν ...

     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cpttony είπε

Αν θυμάμαι καλά, επί εποχές BF1, είχα διαβάσει σε ξένο forum, ότι κάποιοι έφαγαν permanent ban επειδή απλώς είχαν το cheat engine ανοικτό. Αν ισχύει αυτό, ίσως το παιδί παραπάνω να έπεσε σ' αυτή την περίπτωση.

Προφανώς, δε προσπαθώ να δικαιολογήσω κανένα, απλώς το ανέφερα.

Ρε καπετάνιο το "παιδί" το παραδέχεται ότι το φόραγε. Αυτός και οι όμοιοι του είναι που μας κάνουν τα νεύρα τσατάλια κάθε φορά που μπαίνουμε να παίξουμε ασχέτως game. Και όχι μόνο αυτό αλλά έχει και το θράσος να ζητάει τα χρήματα του πίσω από την ΕΑ αποκαλώντας τους απατεώνες. Permanent ban, αλλά θα ευχόμουν και εγώ προσωπικά να μπουρλοτιάσει το PC σε όλους τους cheaters.

Edit: Και από ότι βλέπω από το παραπάνω σχόλιο το αξίζει ο τύπος.

Από ότι θυμάμαι παλιά επί εποχές BF2 η ΕΑ (punkbuster) έκανε όχι μόνο software αλλά και hardware ban και δεν μπορούσες πλέον  να μπεις από τον ίδιο υπολογιστή ούτε με νέο λογαριασμό ή νέο κλειδί.

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@black66.gr Ίσως μου διέφυγε το συγκεκριμένο μήνυμα :) . Όπως και να 'χει συμφωνώ μαζί σας περί cheating. Το μόνο παιχνίδι είδα τελευταία και έδωσε HW ban ήταν το Tarkov.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...