Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 6/12/2019 στις 12:50 ΠΜ, aetos1988 είπε

Εντελώς τυχαία το βρήκα και εγώ πατούσα όπου βρω μέχρι που έκανε update 😜. Χθες βράδυ που είχα χρόνο και έπαιξα τρεις ματσάκια όντως όπως τα γράφει ο Πέτρος είναι. Μου φαίνεται όμως ότι τα όπλα έχουν ένα lag(;) δλδ σαν να έχουν αργή απόκριση στις εντολές

Κ εμένα την πρώτη μέρα μετά το update είχε φάει σκάλωμα , ενώ είχε κατεβάσει τα 12 γιγα και είχε μπει αυτό το Σπάρτα , δεν είχε βγάλει την εικόνα που σου λεει να πατήσεις το update το οποίο είναι λίγο άκυρο . Με αποτέλεσμα να έχω μόνο Σπάρτα χωρίς επιλογή κυρίως μενού . Μετα από κάμποσα restart και του υπολογιστή το είδε.

Το συγκεκριμένο update μόνο η Dice ανάθεμα αν ξέρει και αυτή τι έκανε. Καταρχάς ρίχναμε και κανένα αεροπλάνο που και που όταν έκανε βουτιά το αεροπλάνο , τώρα που τα αντιαεροπορικά μπαζουκας τα χαλάσανε έχεις τα αεροπλάνα να αλωνίζουν πάνω από το κεφάλι σου, το battlefield 5 εχει τα πιο άχρηστα στημένα αντιαεροπορικά όλης της σειράς , με το Fliegerfaust που είχαν βάλει έκανες μόνο δουλειά. Τώρα άντε γεια ..

Σε κάποιες περιπτώσεις εχω αδειάσει ολόκληρη γεμιστήρα στον εχθρό και αυτος δεν πέφτει ! 

Από το update και μετά δεν έχω δει ούτε ένα παιχνίδι όταν τελειώνει να σου βγάζει τα στατιστικά΄, βγάζει μόνιμα το " Could Not Fetch Your Report" κάτι το οποίο η Dice θα έπρεπε να είχε φτιάξει την επόμενη ημέρα αλλά τον πάιζει ασύστολα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Κ εμένα την πρώτη μέρα μετά το update είχε φάει σκάλωμα , ενώ είχε κατεβάσει τα 12 γιγα και είχε μπει αυτό το Σπάρτα , δεν είχε βγάλει την εικόνα που σου λεει να πατήσεις το update το οποίο είναι λίγο άκυρο . Με αποτέλεσμα να έχω μόνο Σπάρτα χωρίς επιλογή κυρίως μενού . Μετα από κάμποσα restart και του υπολογιστή το είδε.

Το συγκεκριμένο update μόνο η Dice ανάθεμα αν ξέρει και αυτή τι έκανε. Καταρχάς ρίχναμε και κανένα αεροπλάνο που και που όταν έκανε βουτιά το αεροπλάνο , τώρα που τα αντιαεροπορικά μπαζουκας τα χαλάσανε έχεις τα αεροπλάνα να αλωνίζουν πάνω από το κεφάλι σου, το battlefield 5 εχει τα πιο άχρηστα στημένα αντιαεροπορικά όλης της σειράς , με το Fliegerfaust που είχαν βάλει έκανες μόνο δουλειά. Τώρα άντε γεια ..

Σε κάποιες περιπτώσεις εχω αδειάσει ολόκληρη γεμιστήρα στον εχθρό και αυτος δεν πέφτει ! 

Από το update και μετά δεν έχω δει ούτε ένα παιχνίδι όταν τελειώνει να σου βγάζει τα στατιστικά΄, βγάζει μόνιμα το " Could Not Fetch Your Report" κάτι το οποίο η Dice θα έπρεπε να είχε φτιάξει την επόμενη ημέρα αλλά τον πάιζει ασύστολα 

Τα αντιαεροπορικά...πω...τί να γράψεις, πραγματικά.

Επειδή το παιγνίδι είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας σε θέματα bullet speed/range, ταχύτητας παικτών/οχημάτων, αποστάσεων κλπ, προσπαθούν να ισορροπήσουν την κατάσταση με γελοιότητες σαν αυτές που περιγράφεις.

Το αποτέλεσμα, είναι να είσαι στη Νορβηγία στο βουνό, να έχεις πιάσει στο Ε το α/α, να βουτάει το βομβαρδιστικό πετώντας εντελώς ευθεία κατά πάνω σου, κι όμως να μη μπορείς να το ρίξεις με τίποτα, αφού απλά δεν κάνει παρά ελάχιστη ζημιά.

Από την άλλη, έχεις το α/α άρμα να προκαλεί (στην αρχή και για αρκετό καιρό) ατελείωτα κύματα βρισιδιού, αφού χτυπούσε ασταμάτητα από τη μια άκρη του χάρτη στην άλλη, με καταιγιστικό ρυθμό και αρκετή ζημιά.

Πραγματικά, σε κάθε patch τις αλλαγές τις κάνουν με τον κ.λο...απλά αλλάζουν παραμέτρους για να διορθώσουν συγκεκριμένα προβλήματα και αδιαφορούν για τις άλλες συνέπειες και παρενέργειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάκιστο update  πραγματικά....

όλα αυτά που περιγράφετε ισχύουν κ όχι μόνο....

πείτε μου για ποιο λόγο, στην πραγματικά καλύτερη φάση του παιχνιδιού,ή τουλάχιστον εκεί που έλεγες ότι πάει κάτι θετικό  να γίνει ,  πήγαν κ αλλάξανε  το TTK-TTD; για εμένα δεν υπάρχει απολύτως κανένας μα κανένας λόγος πόσο μάλιστα σε αυτό το timing,μετά από 1 χρόνο +.

κ δεν φτάνει αυτό όπλα σαν το FG42, BREDA έχουν γίνει άχρηστα εντελώς, τα άλλα θέλουν κόπο για να κατεβάσεις κάποιον κ ένα σορό σφαίρες...

σου δίνει μια εντελώς διαφορετική αίσθηση παιχνιδιού πλέον... (θέλουν να το κάνουν bf1 μου δίνει να καταλάβω κ να δώσουν έμφαση στο gun fight αλλά...)

υπάρχει κράξιμο μεγάλο  από την κοινότητα κ χωρίς άδικο" well done dice " για ακόμα μια φορά. 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Τι εννοείς;

Στον ίδιο server δεν παίζαμε χτες?

Δεν μου είχε τύχει τόσα χρόνια να σας βρω τόσους πολλούς (από εποχές 2, μη σου πω).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Στον ίδιο server δεν παίζαμε χτες?

Δεν μου είχε τύχει τόσα χρόνια να σας βρω τόσους πολλούς (από εποχές 2, μη σου πω).

Πέτρο μπες και σε κανά discord :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

Πέτρο μπες και σε κανά discord :P

Μπα, έχω εντελώς χαζό πρόγραμμα και ώρες.

Τυχαία πάτησα στον server με ίδιο ping με όλους τους άλλους (ξύλο που θέλουν) και με έβγαλε εκεί. Προηγουμένως, ήμουν αλλού αλλά δεν τράβαγε, 500+ tickets διαφορά.

Πετυχαίνω κατά καιρούς ομάδες, αλλά 4-5 άτομα το πολύ, όχι το χτεσινό ντου.

Είναι άλλη φάση η συνεννόηση και συνεργασία μέσα στο παιγνίδι...ρημαζεις τα πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, icy20 είπε

Καλα εμεις σε παλιες εποχες μαζευαμε 10-15 ατομα...

Εμείς τότε δεν χρειαζόταν, αδειάζαμε servers με 2. ;) :D :P 

Τώρα γεράσαμε... :P 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...