Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To παιγνίδι θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για απεγκατάσταση μετά μπαναγίας.

Θα είναι το 1ο BF που έστειλα πριν την 5ετία, και είναι μόλις στους 13 μήνες.

Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι από το ταρακούνημα την τελευταία εβδομάδα, σε DX12, με τις ίδιες ρυθμίσεις που έχω τουλάχιστον 6μηνο τώρα.

Έβαλα δοκιμαστικά το BF1 και ήταν μέρα με νύχτα.

Θα δοκιμάσω και σε 11, εννοείται.

Σε 12, επίσης, έχω απίστευτα lag-spikes, οποτεδήποτε με πλησιάζει οτιδήποτε με χαμηλότερο Ping (διαφ. >25ms). Είναι εντελώς αδύνατο να πετύχω οποιονδήποτε. Πλέον, δε, γίνεται και στον αέρα...εντυπωσιακό να παγώνει όλο το αεροπλάνο μέχρι να με κατεβάσει ο άλλος.

Lag-spikes, επίσης, έχει οποτεδήποτε πετάγεται hint ή οτιδήποτε τέτοιο (τα οποία μάλιστα είναι τεράστια). Το ίδιο όταν βγάζω κάποιο assignment (το έχει αναφέρει πολλές φορές ο @Psycho), αλλά τουλάχιστον αυτά είναι πιο διαχειρίσιμα και υποχωρούν αμέσως σχεδόν.

Μπήκαν, από όσο είδα, νέες επιλογές στα γραφικά (preset "low latency"), τρομάρα τους. Ούτε καν τολμάω να τα αγγίξω.

Το Ping στον server browser είναι για γέλια. Βλέπω το ίδιο νούμερο σε όσους server και να βρίσκει, με όποια σειρά κι αν ορίσω να τα βάλει.

2019_11.28-22.42_02.png.658d5385a1705afa20b90e27b54c970b.png2019_11.28-22.42_01.png.13115f9f6dd0c66a36463c6c9805722b.png

Ακριβώς το ίδιο βγαίνει κι αν βάλω σορτάρισμα κατά μειούμενο.

Είμαι με fastpath, και κάτω από 70' έχω να δω πολύ καιρό. Είχα φτάσει ακόμα και <50 (για εμένα ήταν εξαιρετική εμπειρία). Σε αυτό, δε, που βλέπετε στην οθόνη, προσθέστε +3-5 τουλάχιστον, ingame κάθε φορά. Πιθανότατα αφού δείχνει ότι να'ναι, να μην βρίσκει καν τους ταχύερους.

Δεν ξέρω, πραγματικά.

Α, κάτι άσχετο, που με έκανε να γελάσω λίγο. Τρώω έναν τύπο (από κάποια ομάδα, είχαν μπει 5-6 στον συγκεκριμένο server) 2 συνεχόμενες φορές, στην ίδια βάση (ερχόταν το βλήμα στην ευθεία μου). Αρχίζει τα cheater κλπ. Το score μου, εκείνη τη στιγμή ήταν 7-8 (είχα ξεκινήσει με 0-5...). Τί να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, gildo είπε

Eμενα ειναι γυρω στο 49-50.Κατι φορες τρωει κατι τρελα και δειχνει 70+ αλλα στρωνει αν ξαναμπω.Στο 1 που ειχα να μπω κανα χρονο μου δειχνει 43.

@#%#%&^@##$%%&*$#$$#@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν μπορώ άλλο κάθε φορά που με τρώνε (το πως σε τρώνε έχει συζητηθεί: :) ) να βλέπω ένα αεροπλάνο και να μου έρχεται να ξεράσω.  Δεν ξέρω κάθε φορά πως γίνεται σε όποια squad είμαι να έχω πιλότο και να μου δείχνει αυτή την ηλίθια εικόνα πίσω από το αεροπλάνο και μάλιστα να μην μπορώ να κάνω respawn. Πρέπει να την βγάλουν αυτή την χαζομάρα και μόνο όταν επιλέγεις έναν παίχτη να σου δείχνει που βρίσκεται, όπως στο bc2 και το bf4. 

Μου έρχεται να ξεράσω ρε μάγκες με αυτό το πράγμα. Έλεος. 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη δοκιμή σε 11:

1) Σχεδόν εξαφανίστηκε το stuttering. Έτσι απλά.

2) Μια χαρά fps. Με το ffr ανοικτό εννοείται, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω διαφορά σε απόκριση από το 12.

3) Τέρμα τα lag spikes σε assignments κλπ. Τέρμα, κυρίως, το "πάγωμα" όταν συναντάς αντίπαλο με πολύ χαμηλότερο Ping. Θα σε φάει το πιθανότερο, αλλά τουλάχιστον θα καταλαβαίνεις το γιατί.

4) Πολύ καλύτερη γενικότερη εμπειρία.

Επειδή η αντίθεση με το BF1@DX12 είναι τεράστια, μην κοροϊδευόμαστε... Ούτε θέμα οδηγών είναι, ούτε θέμα winupdate, ούτε τίποτα. Θέμα του παιγνιδιού είναι, που πάει δακτύλιος (τις μονές έτσι, τις ζυγές αλλιώς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεματο  cheaters το 1.Ελεος, ρε παιδια.Πρωτη φορα εχω αηδιασει τοσο πολυ με αυτο το πραγμα.Μα σε καθε παιχνιδι να υπαρχει και απο 1-2.Θα φανε unistall και τα 2 γιατι καταντησε αηδια.Ο μεγαλυτερος καρκινος του gaming εχουν γινει τα cheat.Εχει ξεφυγει τελειως η κατασταση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gildo είπε

Γεματο  cheaters το 1.Ελεος, ρε παιδια.Πρωτη φορα εχω αηδιασει τοσο πολυ με αυτο το πραγμα.Μα σε καθε παιχνιδι να υπαρχει και απο 1-2.Θα φανε unistall και τα 2 γιατι καταντησε αηδια.Ο μεγαλυτερος καρκινος του gaming εχουν γινει τα cheat.Εχει ξεφυγει τελειως η κατασταση.

Αυξάνονται και πληθύνονται και στο V.

Πλέον κάθε 3ο παιγνίδι πετυχαίνω μια ομορφιά (γίνονται και πιο έξυπνοι, ενίοτε...που και που θυμούνται να σκοτώνονται για ξεκάρφωμα).

Στο 1, πρέπει να είναι σε κάθε (άντε σε κάθε 2ο) server κι από ένας.

Αλλά ναι...έχουμε νέο Patch στο V σε λίγες μέρες...θα φτιάξουν το recoil και ενδεχομένως θα βάλουν και rgb στα όπλα (μετά τα χρυσά "camo"!).

Άλλη κουλαμάρα εν τω μεταξύ αυτή με το "customisation" του παίχτη με φορεσιές κλπ. Πρέπει να μαντεύω κάθε φορά αν είναι δικός μου ή όχι (ναι, είμαι ακόμα "εκπαιδευμένος" για hc  με ff οπότε δεν πατάω πρώτα τη σκανδάλη).

Οι γελοιότητες στο Pacific, δε, συνεχίζονται.

Ιάπωνας ήμουν σήμερα, έρχομαι πρόσωπο με πρόσωπο με Ιάπωνα (ούτε στολή να δω ούτε τίποτα), μου την ανάβει...αφού στην επιλογή χαρακτήρα, προφανώς, έχουν και οι Αμερικάνοι φάτσα Ιάπωνα...ή τα μπερδεύει εντελώς το παπαροπαίγνιδο αφού πέτυχα στη squad μου πιο μετά (στη Νορβηγία) επίσης Ιάπωνα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gildo είπε

Γεματο  cheaters το 1.Ελεος, ρε παιδια.Πρωτη φορα εχω αηδιασει τοσο πολυ με αυτο το πραγμα.Μα σε καθε παιχνιδι να υπαρχει και απο 1-2.Θα φανε unistall και τα 2 γιατι καταντησε αηδια.Ο μεγαλυτερος καρκινος του gaming εχουν γινει τα cheat.Εχει ξεφυγει τελειως η κατασταση.

Πω, πω. Από τότε που σταμάτησα να παίζω το 1 (εδώ και 3 μήνες) γέμισε cheaters; Και πριν είχε κάποιους, αλλά ήταν ελεγχόμενη η κατάσταση.

Καλά που μας ενημέρωσες, γιατί, τώρα τελευταία, είχε αρχίσει να με τρώει το χέρι μου εκ νέου (ναι, δεν το έχω κάνει ακόμη uninstall το παιχνίδι, καθαρά για συναισθηματικούς λόγους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/11/2019 στις 11:05 ΜΜ, Πέτρος είπε

To παιγνίδι θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για απεγκατάσταση μετά μπαναγίας.

Θα είναι το 1ο BF που έστειλα πριν την 5ετία, και είναι μόλις στους 13 μήνες.

Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι από το ταρακούνημα την τελευταία εβδομάδα, σε DX12, με τις ίδιες ρυθμίσεις που έχω τουλάχιστον 6μηνο τώρα.

Έβαλα δοκιμαστικά το BF1 και ήταν μέρα με νύχτα.

Θα δοκιμάσω και σε 11, εννοείται.

Σε 12, επίσης, έχω απίστευτα lag-spikes, οποτεδήποτε με πλησιάζει οτιδήποτε με χαμηλότερο Ping (διαφ. >25ms). Είναι εντελώς αδύνατο να πετύχω οποιονδήποτε. Πλέον, δε, γίνεται και στον αέρα...εντυπωσιακό να παγώνει όλο το αεροπλάνο μέχρι να με κατεβάσει ο άλλος.

Lag-spikes, επίσης, έχει οποτεδήποτε πετάγεται hint ή οτιδήποτε τέτοιο (τα οποία μάλιστα είναι τεράστια). Το ίδιο όταν βγάζω κάποιο assignment (το έχει αναφέρει πολλές φορές ο @Psycho), αλλά τουλάχιστον αυτά είναι πιο διαχειρίσιμα και υποχωρούν αμέσως σχεδόν.

Μπήκαν, από όσο είδα, νέες επιλογές στα γραφικά (preset "low latency"), τρομάρα τους. Ούτε καν τολμάω να τα αγγίξω.

Το Ping στον server browser είναι για γέλια. Βλέπω το ίδιο νούμερο σε όσους server και να βρίσκει, με όποια σειρά κι αν ορίσω να τα βάλει.

2019_11.28-22.42_02.png.658d5385a1705afa20b90e27b54c970b.png2019_11.28-22.42_01.png.13115f9f6dd0c66a36463c6c9805722b.png

Ακριβώς το ίδιο βγαίνει κι αν βάλω σορτάρισμα κατά μειούμενο.

Είμαι με fastpath, και κάτω από 70' έχω να δω πολύ καιρό. Είχα φτάσει ακόμα και <50 (για εμένα ήταν εξαιρετική εμπειρία). Σε αυτό, δε, που βλέπετε στην οθόνη, προσθέστε +3-5 τουλάχιστον, ingame κάθε φορά. Πιθανότατα αφού δείχνει ότι να'ναι, να μην βρίσκει καν τους ταχύερους.

Δεν ξέρω, πραγματικά.

Α, κάτι άσχετο, που με έκανε να γελάσω λίγο. Τρώω έναν τύπο (από κάποια ομάδα, είχαν μπει 5-6 στον συγκεκριμένο server) 2 συνεχόμενες φορές, στην ίδια βάση (ερχόταν το βλήμα στην ευθεία μου). Αρχίζει τα cheater κλπ. Το score μου, εκείνη τη στιγμή ήταν 7-8 (είχα ξεκινήσει με 0-5...). Τί να πεις.

Πιο καλύτερα δούλευε ο server browser όταν το είχαν μέσω battlelog (3) παρά μετέπειτα που έγινε η αλλαγή(1). Απ ότι θυμάμαι τέτοια προβλήματα δεν παρέμεναν τόσο καιρό. Αυτό με τα ping το έκανε και το 1 νομίζω ή δείχνει σερβερς ότι έχουν χώρο μπαίνεις και είναι άδειος εντελώς

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Πιο καλύτερα δούλευε ο server browser όταν το είχαν μέσω battlelog (3) παρά μετέπειτα που έγινε η αλλαγή(1). Απ ότι θυμάμαι τέτοια προβλήματα δεν παρέμεναν τόσο καιρό. Αυτό με τα ping το έκανε και το 1 νομίζω ή δείχνει σερβερς ότι έχουν χώρο μπαίνεις και είναι άδειος εντελώς

Είναι επιεικώς γελοίο να μη μπορούν να ρυθμίσουν-διαχειριστούν ούτε τα στοιχειώδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...