Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό. Δε γίνεται να στήνω το πολυβόλο και να καλύπτω μια πόρτα πχ, ενώ οι δικοί μου περνάνε ανενόχλητοι από μπροστά.

Κι αν όχι να πεθαίνουν, πχ να καθιστά αδύνατο να ρίξουν, κάτι σαν suppression, κλπ

Μιμπος θες και να λαμβανεις γράμματα  στο μέτωπο απο το σπίτι ?  :P  την φαντάζομαι την σκηνή,  εσενα με το πολυβόλο , και απο κατω εμεις να τρεχουμε να γλυτώσουμε απο τα FF :P  τι λετε ρε παιδια παιχνιδι ειναι αμα κανουνε ολα αυτα που λετε το game play θα παει κατα διαόλου :( Ο καθε γκαβακας θα μας θερίζει , για να μην βαλουμε μεσα και τα τανκ αεροπλανα και τα λοιπα :(

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, GhostRiderLSOV said:

Οκ guys, αν βλέπετε κάτι πολύ σημαντικό, όπως το ότι "δεν θα έχει bullet drop", βάλτε κι ένα link, αλλιώς radio boot.

"Where you aim is where you’ll shoot. This will always be true in Battlefield V. Disregarding bullet drop over longer distances, the bullet will go where you have your sights. There will be no RBD (random bullet deviation)."

https://www.battlefield.com/news/article/battlefield-5-deep-dive-gameplay-changes-and-additions

 

Δηλαδή, ότι ακριβώς ισχύει στο 1 αυτή τη στιγμή.

Εγώ με το sniper έχω bullet drop (& bullet drag) στα 200-300μ, αλλά ο άλλος με το ημιαυτόματο assault/lmg δεν έχει κι έχει κι επανάληψη κι έχει και διόπτρα.

TTK για αυτούς, 3 δευτερόλεπτα, για εμένα, 3 χρόνια...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Damage παικτών...καραγκιοζιλίκια πάλι...εξ επαφής πρακτικά με αντιαεροπορικά, κι αντί να αφήνει τις αρβύλες μόνο στο χιόνι, τρέχει ο άλλος χαλαρά και κρύβεται.

Dude αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ποτε, κανονικά έπρεπε να έχει λίγα στον χάρτη και καταστροφικά και ας είναι destructible, όχι σε κάθε γωνια και να σου κάνουν massage. Από τα top τραγικά faults που είχε πάντα το BF. Βασικά γενικά και τα όπλα των οχημάτων στο πεζικό πάντα massage κάναν που το σκέφτομαι.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkman είπε

Μιμπος θες και να λαμβανεις γράμματα  στο μέτωπο απο το σπίτι ?  :P  την φαντάζομαι την σκηνή,  εσενα με το πολυβόλο , και απο κατω εμεις να τρεχουμε να γλυτώσουμε απο τα FF :P  τι λετε ρε παιδια παιχνιδι ειναι αμα κανουνε ολα αυτα που λετε το game play θα παει κατα διαόλου :( Ο καθε γκαβακας θα μας θερίζει , για να μην βαλουμε μεσα και τα τανκ αεροπλανα και τα λοιπα :(

Καλά...BF3@H/C και τα μυαλά (του οχτρού) στο πάτωμα.

Εξαιρετική υλοποίηση.

Κομμένες οι γελοιότητες spray&pray, fragfest, clayonflag κλπ. Spot με σταγονόμετρο. Χωρίς minimap. Τα πρακτικά, όπως no health regen, bullet dmg κλπ, δεν τα αναφέρω καν.

Απόλαυση το παιγνίδι, σε αυτό το κομμάτι.

Από το 4 ξεκίνησαν κάτι ατασθαλίες, στο 1 έγιναν κανόνας.

Εννοείται πως όπως σρέσει στον καθένα παίζει, αλλά μη λέμε κιόλας ότι θα χαλάσει το gameplay...το αντίθετο, πίστεψέ με.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Καλά...BF3@H/C και τα μυαλά (του οχτρού) στο πάτωμα.

Εξαιρετική υλοποίηση.

Κομμένες οι γελοιότητες spray&pray, fragfest, clayonflag κλπ. Spot με σταγονόμετρο. Χωρίς minimap. Τα πρακτικά, όπως no health regen, bullet dmg κλπ, δεν τα αναφέρω καν.

Απόλαυση το παιγνίδι, σε αυτό το κομμάτι.

Από το 4 ξεκίνησαν κάτι ατασθαλίες, στο 1 έγιναν κανόνας.

Εννοείται πως όπως σρέσει στον καθένα παίζει, αλλά μη λέμε κιόλας ότι θα χαλάσει το gameplay...το αντίθετο, πίστεψέ με.

Σιγουρα οπως του αρεσει του καθενα αλλα ακομα και στο BF1 εχει hardcore mode Μπαίνεις εκει αν θες FF και εισαι οκ αν νομίζεις οτι το αντεχεις ;)  αλλα για φαντασου στο core που μπαίνει ο καθε μπαχαλακης να μπορει να σε κατεβάζει κατα λαθος ???? θεωρείς οτι αυτο θα βοηθήσει το game play ?

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1 δεν έχει hc.

Έχει custom servers, όπου ο καθένας δηλώνει ότι παραμέτρους θέλει, χωρίς την παραμικρή συνέπεια-συνέχεια.

Μπάχαλο, για εμένα, είναι οι εμπρηστικές ή το αέριο που χτυπά μόνο τον αντίπαλο, τον καθηλώνει, ενώ ο "επιτιθέμενος" κινείται χαλαρά μέσα σε αυτό το χάος και θερίζει.

Μπάχαλο, ήταν η γελοιότητα του Metro, με 30 από τη μία και 30 από την άλλη να βαράνε με ότι έκανε μπαμ, ψάχνοντας στο tube για γωνίες και τρόπους "βολής"-εξοστρακισμού, ενώ 1-2 από κάθε ομάδα έπαιζαν το fn objective.

Σε αυτό το τελευταίο αποσκοπεί το ff...άμα το ξεφτιλίζεις και τρως 2-3-5 δικούς σου, παίρνεις και πόδι (άμα είναι ο server σωστά στημένος).

Σε απλά λόγια...GitGud!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

[…]

1. Squads των 4? Γιατί? Μόνο για αυτό το Mode ενδεχομένως ή πάλι θα φτάσει στα 5 και μετά στα 6, μετά από 12-18 μήνες διαμαρτυριών?

[…]

2. Ήχος...κάτι λείπει.

3. Αναφέρω πάλι visuals/UI/HUD: Αν αυτό το πράμα είναι το τελικό, κλάμα.

1. Στο reddit είχα διαβάσει ότι θα είναι ομάδες των 4, εφόσον με το που μπεις στον server θα μπαίνεις σε ομάδα (με 5 άτομα δε βγαίνει ακέραιος αριθμός ομάδων).

2. & 3. Pre Alpha είναι, λογικά πρόκειται για placeholders. Θυμήσου τι αλλαγές υπήρξαν από Closed Alpha μέχρι release στο BF1.

Όσο για το Jason, λείπει το texture της μάσκας.

@Zaytsev

f75rfrmtp6311.png

Οπότε, τι παίχτηκε με βολή που είπα χθες? Βρήκε στο χέρι?

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, cpttony said:

Οπότε, τι παίχτηκε με βολή που είπα χθες? Βρήκε στο χέρι?

Δεν ξέρω... Ή θα είναι όλα τα όπλα όπως το G95, που δεν έχει πουθενά 100%, παρά μόνο στο κεφάλι.

Εκεί να δεις γέλιο... Εγώ με το sniper ρίχνω στήθος, κάνω 80%, μέχρι να οπλίσω, να σημαδέψω, να ρίξω 2η, εσύ με έχεις θερίσει κι έναν συμπαίκτη κι έχεις στρίψει και τσιγάρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

To 1 δεν έχει hc.

Έχει custom servers, όπου ο καθένας δηλώνει ότι παραμέτρους θέλει, χωρίς την παραμικρή συνέπεια-συνέχεια.

Μπάχαλο, για εμένα, είναι οι εμπρηστικές ή το αέριο που χτυπά μόνο τον αντίπαλο, τον καθηλώνει, ενώ ο "επιτιθέμενος" κινείται χαλαρά μέσα σε αυτό το χάος και θερίζει.

Μπάχαλο, ήταν η γελοιότητα του Metro, με 30 από τη μία και 30 από την άλλη να βαράνε με ότι έκανε μπαμ, ψάχνοντας στο tube για γωνίες και τρόπους "βολής"-εξοστρακισμού, ενώ 1-2 από κάθε ομάδα έπαιζαν το fn objective.

Σε αυτό το τελευταίο αποσκοπεί το ff...άμα το ξεφτιλίζεις και τρως 2-3-5 δικούς σου, παίρνεις και πόδι (άμα είναι ο server σωστά στημένος).

Σε απλά λόγια...GitGud!

Μπορείς στους custom servers να βάλεις τι θελεις στα options δεν χρειάζεται  να σου τα βαλει ο αλλος , και να παιξει με οτι γουστάρεις ;) 

Συγνώμη δηλαδη αν σου πεταξει ο μπαχαλακης την εμπρηστική και σας καψει ολους μαζι δεν ειναι μπαχαλο ? η αν ο φιλος ποιο πανω με το πολυβόλο σας παρει σβάρνα ολους ?   παιδια μην ψυριζουμε την μαιμου για να μην το εχουν βαλει στο core κατι ξερουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Disregarding bullet drop over longer distances, the bullet will go where you have your sights.

"Eξαιρώντας το bullet drop σε μακρινές αποστάσεις, η σφαίρα θα πηγαίνει εκεί που στοχεύεις."

Κοινώς, υπάρχει bullet drop. Το 1 δεν το έχω παίξει ποτέ, αλλά και στο 3 και στο 4, bullet drop έπαιζε σε μακρινές αποστάσεις, όχι τόσο σε κοντινές.

Μην ξεχνάμε όμως τα παλιότερα BF που θέλει ο κόσμος να γυρίσουμε, που νομίζω δεν είχαν καθόλου bullet drop.
Φαίνεται ότι εγώ ξεχνάω τελικά. -_- (1942 / Vietnam πάντως δεν είχαν)

Edit 2: Άκυρο, πριν 4 μέρες είχε βγει αυτό ότι δεν θα έχει Random Bullet Deviation (εγώ γιατί το θυμάμαι ότι μας το είχαν πει πιο νωρίς), γιατί κανείς δεν είχε πει τίποτε τότε;

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, GhostRiderLSOV said:

"Eξαιρώντας το bullet drop σε μακρινές αποστάσεις, η σφαίρα θα πηγαίνει εκεί που στοχεύεις."

Κοινώς, υπάρχει bullet drop. Το 1 δεν το έχω παίξει ποτέ, αλλά και στο 3 και στο 4, bullet drop έπαιζε σε μακρινές αποστάσεις, όχι τόσο σε κοντινές.

Μην ξεχνάμε όμως τα παλιότερα BF που θέλει ο κόσμος να γυρίσουμε, που νομίζω δεν είχαν καθόλου bullet drop.

Επέτρεψέ μου...

1. ΟΛΑ τα BF είχαν bullet drop

2. Μην απομονώνεις τη φράση, χάνεις το νόημα. Λέει ότι η σφαίρα θα πηγαίνει εκεί που σημαδεύεις (αναφερόμενος στο random bullet deviation) με εξαίρεση το bullet drop στις μακρυνές αποστάσεις. Αυτός ο μηχανισμός είναι η μεγαλύτερη ξενέρα για τους snipers στο BF1 και φαίνεται ότι θα τον κρατήσουν. Για αυτό κράζουν στο Reddit. Η σφαίρα έχει bullet drop και στα 50μ και στα 100μ και στα 200μ, όχι μόνο στα 1000μ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, darkman είπε

Μπορείς στους custom servers να βάλεις τι θελεις στα options δεν χρειάζεται  να σου τα βαλει ο αλλος , και να παιξει με οτι γουστάρεις ;) 

Συγνώμη δηλαδη αν σου πεταξει ο μπαχαλακης την εμπρηστική και σας καψει ολους μαζι δεν ειναι μπαχαλο ? η αν ο φιλος ποιο πανω με το πολυβόλο σας παρει σβάρνα ολους ?   παιδια μην ψυριζουμε την μαιμου για να μην το εχουν βαλει στο core κατι ξερουν .

Αυτές τις μέρες έχω γυρίσει και παίζω Battlefield 3 σε hardcore servers. Ειλικρινά τόσο στο 3 όσο και στο 4 που είχαμε κανονικό hardcore server με friendly fire, δεν είδα ποτέ κανένα να διαμαρτύρεται. Ας ρίξει ο άλλος εμπρηστική όπως λες και ας τους πάρει σβάρνα όλους. Και στα 3/4 έριχνες grenade και έτρωγες δικό σου. Ή πυροβολούσες μέσω μιας πόρτας και κάποιος περνούσε και τον έτρωγες . Το παιχνίδι ήταν πιο ευχάριστο έτσι γιατί σε έκανε να προσέχεις . Αν τώρα κάποιος το έκανε συνεχώς τότε υπήρχε το !punish που τον σκότωνες με μια απλή εντολή. Απλά και ωραία πράγματα. Τώρα αν το έκανε συνεχώς και δε πρόσεχε είχε και auto kick μετά από κάποια friendly kills!

Θα ήθελα να δω ένα BFV με τέτοιες λειτουργίες αλλά δυστυχώς δε παίζει. Και η απουσία τους από το 1 είναι που κρατάει πολύ κόσμο ακόμα και παίζει BF3 και 4.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DJ_Duker είπε

Αυτές τις μέρες έχω γυρίσει και παίζω Battlefield 3 σε hardcore servers. Ειλικρινά τόσο στο 3 όσο και στο 4 που είχαμε κανονικό hardcore server με friendly fire, δεν είδα ποτέ κανένα να διαμαρτύρεται. Ας ρίξει ο άλλος εμπρηστική όπως λες και ας τους πάρει σβάρνα όλους. Και στα 3/4 έριχνες grenade και έτρωγες δικό σου. Ή πυροβολούσες μέσω μιας πόρτας και κάποιος περνούσε και τον έτρωγες . Το παιχνίδι ήταν πιο ευχάριστο έτσι γιατί σε έκανε να προσέχεις . Αν τώρα κάποιος το έκανε συνεχώς τότε υπήρχε το !punish που τον σκότωνες με μια απλή εντολή. Απλά και ωραία πράγματα. Τώρα αν το έκανε συνεχώς και δε πρόσεχε είχε και auto kick μετά από κάποια friendly kills!

Θα ήθελα να δω ένα BFV με τέτοιες λειτουργίες αλλά δυστυχώς δε παίζει. Και η απουσία τους από το 1 είναι που κρατάει πολύ κόσμο ακόμα και παίζει BF3 και 4.

Σωστος , γιατι ομως ???? ο καινουργιος παικτης η ο νουμπας η ο καμπερης δεν παει σε hardcore server ........ απλο δεν ειναι ? στον core που μπαίνουν 64 παικτες ,ξερεις εσυ ποιος θα μπει? η μπορεις αμα κανει γκαφες να τον πετάς εξω ? ειναι ολοι το ιδιο level η παιζουν ολοι το ιδιο καλα ?  και αντε ειναι σε εσενα και τον σουταρεις η αλλοι ? η αυτοι που θα μπουνε στην θεση τους ?

7 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

. Η σφαίρα έχει bullet drop και στα 50μ και στα 100μ και στα 200μ, όχι μόνο στα 1000μ...

Υπαρχει bullet drop στα 50μ και στα 100μ για πιστολι λες ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...