Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panoskatos είπε

Τι είναι αλητάμπουρας τσιτερ? 

Υποθέτω εμένα ήθελες να παραθέσεις.

Θεούλης είναι!

Έπαιξα 2 ωρίτσες το 1 χτες, άλλαξα 3 φορές server, τον πέτυχα στους 2.

Λοιπόν, ο τύπος έπαιζε medic. Αόρατος ο ίδιος εντελώς, με μόνο το όπλο του να φαίνεται. Δεν είμαι σίγουρος αν είχε και κάποιου τύπου aimbot μαζί, γιατί έσι κι αλλιώς μέχρι να τον δεις (το όπλο, δηλαδή) σε είχε φυτέψει.

Επίσης...εδώ ξεκινάει το γέλιο:

Ο τύπος είχε πάρει το ρόλο του πολύ σοβαρά...με το που πέθαινες σε επανέφερε (άλλαξε ομάδα κάποια στιγμή, για να ισορροπήσει το κάρμα του...)...μόνο που σε επανέφερε μέσα από τοίχους, από 20-30 μέτρα απόσταση, ακόμα και από άλλο δωμάτιο. Είμαστε στο "Ε" στην Argonne, εγώ είμαι πάνω στο χαλάσματα, πάνω από το bunker και απολαμβάνω τα βρισίδια που πέφτουν στο chat (εννοείται πως απαντάει ο τύπος), τρώω μια αδέσποτη, πεθαίνω, και με επαναφέρει μέσα στο bunker ακριβώς από κάτω! Με τράβηξε μέσα από το έδφος/ταβάνι του bunker! Μιλάμε για hack που επηρεάζει και τους άλλους, όχι μόνο αυτός και τα στατιστικά του!

Τελειώνει η μάχη, αλλάζω server, κάπου στα 8-10', τσουπ...μπαίνει και ξεκινά...χάναμε με 100+ tickets εκείνη τη στιγμή, γύρισε το παιγνίδι μέσα σε 5-6'. Κάποια στιγμή πρότεινα να τον αφήσουμε όλοι οι teammates να παίξει μόνος του εναντίον όλων των αντιπάλων...όχι να φύγουμε, απλά να κάτσουμε να κοιτάμε. Δεν εισακούστηκα, χαιρέτησα.

Να πω ότι σε DX11 το παιγνίδι και στους 3 server ήταν αδιανόητα ομαλό και σταθερό. Με το ίδιο προφίλ που είχα προχτές τα προβλήματα, με skype, με όλα κανονικά (πάλι χωρίς το ISLC).

edit:

Μια χαρά aimbot είχε τελικά, τουλάχιστον εδώ που καθόταν στο αρχικό spawn και θέριζε

Ήδη κοντεύει εβδομάδα, από ότι βλέπω:

 

Έχουν γίνει ατελείωτα report, υπάρχουν videos κλπ...και όλα καλά!

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, overpower είπε

^λάθος thread πάντως. 

Same shit, different server...κυριολεκτικά.

Σχεδόν σίγουρος είμαι πως ο συγκεκριμένος μπαινοβγαίνει και στο V.

Λίγο στο originoforum του παιγνιδιού (του V) που μπήκα, γίνεται της κακομοίρας από αναφορές για φόρα-παρτίδα hacks/cheats/whatever και οι mods κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν και σκούζουν για "κρατήστε επίπεδο", "μη σχολιάζετε αποφάσεις της σ.ο.", "όλα καλά-όλα ανθηρά" κλπ.

Έπαιξα λίγο V τώρα, για να κάνω τη σύγκριση με το 1 χτες...μέρα με τη νύχτα σε απαλότητα-σταθερότητα-αίσθηση. Οκ, μπορεί ο συγκεκριμένος server να τα μαμούσε σήμερα, αλλά δεν το έχω και πολύ σίγουρο ότι μόνο αυτό φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Υποθέτω εμένα ήθελες να παραθέσεις.

Θεούλης είναι!

Έπαιξα 2 ωρίτσες το 1 χτες, άλλαξα 3 φορές server, τον πέτυχα στους 2.

Λοιπόν, ο τύπος έπαιζε medic. Αόρατος ο ίδιος εντελώς, με μόνο το όπλο του να φαίνεται. Δεν είμαι σίγουρος αν είχε και κάποιου τύπου aimbot μαζί, γιατί έσι κι αλλιώς μέχρι να τον δεις (το όπλο, δηλαδή) σε είχε φυτέψει.

Επίσης...εδώ ξεκινάει το γέλιο:

Ο τύπος είχε πάρει το ρόλο του πολύ σοβαρά...με το που πέθαινες σε επανέφερε (άλλαξε ομάδα κάποια στιγμή, για να ισορροπήσει το κάρμα του...)...μόνο που σε επανέφερε μέσα από τοίχους, από 20-30 μέτρα απόσταση, ακόμα και από άλλο δωμάτιο. Είμαστε στο "Ε" στην Argonne, εγώ είμαι πάνω στο χαλάσματα, πάνω από το bunker και απολαμβάνω τα βρισίδια που πέφτουν στο chat (εννοείται πως απαντάει ο τύπος), τρώω μια αδέσποτη, πεθαίνω, και με επαναφέρει μέσα στο bunker ακριβώς από κάτω! Με τράβηξε μέσα από το έδφος/ταβάνι του bunker! Μιλάμε για hack που επηρεάζει και τους άλλους, όχι μόνο αυτός και τα στατιστικά του!

Τελειώνει η μάχη, αλλάζω server, κάπου στα 8-10', τσουπ...μπαίνει και ξεκινά...χάναμε με 100+ tickets εκείνη τη στιγμή, γύρισε το παιγνίδι μέσα σε 5-6'. Κάποια στιγμή πρότεινα να τον αφήσουμε όλοι οι teammates να παίξει μόνος του εναντίον όλων των αντιπάλων...όχι να φύγουμε, απλά να κάτσουμε να κοιτάμε. Δεν εισακούστηκα, χαιρέτησα.

Να πω ότι σε DX11 το παιγνίδι και στους 3 server ήταν αδιανόητα ομαλό και σταθερό. Με το ίδιο προφίλ που είχα προχτές τα προβλήματα, με skype, με όλα κανονικά (πάλι χωρίς το ISLC).

edit:

Μια χαρά aimbot είχε τελικά, τουλάχιστον εδώ που καθόταν στο αρχικό spawn και θέριζε

Ήδη κοντεύει εβδομάδα, από ότι βλέπω:

Έχουν γίνει ατελείωτα report, υπάρχουν videos κλπ...και όλα καλά!

Ναι σ εσενα είχα κάνει παράθεση , μάλλον έφαγε σκάλωμα το site οταν απαντούσα εγω απαντούσε και ο άλλος , αφού πήγα να κάνω επεξεργασία και πάλι το δικό σου μηνυμα φαινόταν !

 

Αόρατο στο battlefield v δεν έχω πετύχει αλλά η αλήθεια είναι οτι το 5 δεν το παίζω πολύ . Μου αρέσει πιο πολύ το 1 , και τα γραφικά του και όλα. Για εμένα εχει πολύ καλύτερη αίσθηση πολέμου και πίστες το 1 . Στο 5 τα χρώματα μου φα΄΄ινονται και πολύ κορεσμένα και δεν γουστάρω και το μουλτι καμπεριλίκι που υπάρχει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μαζέυτηκαν ολοι οι καμπεράδες στο 5 !!!

Στο battlefield 1 τον τελευταίο καιρό είναι συχνό φαινόμενο οι cheaters και κάποιοι πάιζουν σαν τον βλάκα που εχεις βάλει το βίντεο, αόρατοι και εχουν στην διάθεση τους όλες της κλάσης. Σε severs ΒΟΒ , AMG , EPIX είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα που υπάρχει admin και αμα μπαίνει κάποιος παπάρας τρώει kick

 

Ομως μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν πάιρνουν γραμμή τους cheaters αμέσως , εγω άμα πεθάνω απο cheater το καταλαβαίνω με την μια, είναι πολύ ευκολο να καταλάβεις οταν όλες οι σφαίρες ερχονται βροχή στο κεφάλι σου. Ακόμα και απο sniper το καταλαβαίνω ανάλογα το που βρίσκεται φυσικά.

Οταν γράφω οτι κάποιος είναι cheater απο την αρχη κάποιοι ρωτάνε ποιος είναι !!

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Exει γεμισει cheaters με τα free weekend.XplomanXD με το lewis gun.Επρεπε να τους το γραψω οταν μπηκα γιατι δεν ειχαν παρει χαμπαρι.Αφου βλεπεις multikills με headshot συνεχεια τι θα ειναι?Σε infantry ειναι unplayable με το lag που εχω.Με οχηματα και εκει πολλες φορες δεν μπορω να σημαδεψω γιατι κολλαει.Σε εμενα φταιει το pc που ειναι χαλι μαυρο.

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τα afterpatch notes έχουν νόημα, το τι χαλάσαμε δηλαδή, το τι δεν λειτουργεί, το τι μπούρδες παρουσιάζουν σαν λύση.

Σε επίπεδο αυστηρά "μηχανής", η σύγκριση με το 1 είναι απογοητευτική.

Με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις, σε επίπεδο αίσθησης και ομαλότητας είναι η μέρα με τη νύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το update όποτε πατάω να μπω φορτώνει τα αρχεία στον origin client και σταματά. Το παιχνίδι δεν ανοίγει ποτέ. Έκανα και repair αλλά τίποτα. Έχει γίνει σε κανέναν άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/10/2019 στις 5:10 ΜΜ, Πέτρος είπε

Μόνο τα afterpatch notes έχουν νόημα, το τι χαλάσαμε δηλαδή, το τι δεν λειτουργεί, το τι μπούρδες παρουσιάζουν σαν λύση.

Σε επίπεδο αυστηρά "μηχανής", η σύγκριση με το 1 είναι απογοητευτική.

Με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις, σε επίπεδο αίσθησης και ομαλότητας είναι η μέρα με τη νύχτα.

Όχι, εντάξει, ήμουν άδικος...

Τίποτα δεν "χάλασε"...

...η χειροβομβίδα εξακολουθεί να σκοτώνει από την άλλη πλευρά του τοίχου

...τα πάσης φύσης έρποντα εξακολουθούν να μην έχουν κανένα πρόβλημα να στην τραβάνε στο κεφάλι, όρθιοι, ενώ τους έχεις  ήδη πετύχει 2-3 φορές και συνεχίζεις να τους ρίχνεις

...τα MGs ρίχνουν κανονικά και όρθια

...1 φορά στις 5 δεν βλέπεις στατιστικά κλπ, γιατί κάπου χάθηκε η "αναφορά"

Όλα καλά, όλα καλά.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "όμορφη" στιγμή στο παιγνίδι που ζητά ο sl artillery strike στα γερμανικά...ενώ είναι Ιάπωνας!

Κατά τα άλλα, μετά από ένα ξεγυρισμένο 3ωρο breakthrough χτες, πέρα από όλα τα άλλα για τα οποία κατά καιρούς γκρινιάζω, πιστεύω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα του παιγνιδιού είναι η έλλειψη Friendly Fire...

Πολύ απλά, δεν γίνεται!

Δεν γίνεται να γίνεται χαμός μέσα στους καπνούς, να μη βλέπεις στο μισό μέτρο, να σφάζεσαι με τους άλλους που είναι γύρω σου και οι "απ'έξω" να σε λούζουν με ότι έχουν κι όλα καλά.

Δεν γίνεται με το φλογοβόλο μέσα στα λαγούμια να πηγαίνει η μ..ια σύνεφφο.

Δεν γίνεται να σε πηγαίνει καροτσάκι το βλήμα με το άρμα, να βλέπεις μέσα από το άρμα ενώ είσαι από κάτω του, να...να...

Δεν γίνεται (στους αντικειμενικά χαζούς, στην πλειονότητά τους, χάρτες) να πιάνει ο εκάστοτε γελοίος στασίδι στη γωνία και να το παίζει sniper με άρμα από τη red line, και να μη μπορείς να τον ξετινάξεις εσύ ο ίδιος για να βοηθηθεί λίγο η ομάδα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Η "όμορφη" στιγμή στο παιγνίδι που ζητά ο sl artillery strike στα γερμανικά...ενώ είναι Ιάπωνας!

Ρατσισμός! Αφού οι ιάπωνες μιλάνε άπταιστα τις ξένες γλώσσες! /s
(αν ακούσεις ποτέ να μιλάνε "αγγλικά" σε anime, θα κόψεις φλέβες. :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...