Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Stavros Delta είπε

Είχα το BF3 στο οποίο ξόδεψα 300+ ώρες, περισσότερες και από το Skyrim. Από τότε ειχα να παίξω νεότερο BF, και πριν λίγες μέρες παρασύρθηκα και πήρα το 5. Παρασύρθηκα επειδή άκουσα πως τα updates / expansions του είναι δωρεάν, και έχει map στην Ελλάδα. Δυστυχώς παιδιά μετάνιωσα την αγορά, και μπορώ να πω το 3 είναι κλάσεις ανώτερο του 5.

Και αυτό φαίνεται απ' το ότι το 3 έχει περισσότερους παίκτες απ το 5. Το 5 έχει ένα σωρό modes, απ τα οποία όμως μόνο το conquest μπορείς να παίξεις. Τα υπόλοιπα modes είτε έχουν 2-5 servers σε Αμερική και Ιαπωνία με ping 150+, ή δεν έχουν καν 1 server. Απ' όλες τις φορές που προσπάθησα να παίξω firestorm, μόνο 1 έτυχε. Το community του παιχνιδιού είναι ψόφιο.

Και όχι μάταια. Το level design έχει πάρει τη κατιούσα. Είναι χαοτικό και όχι αρκετά readable, πάσχει.

Επίσης γιατί αντέγραψαν το COD και κάναν να καλείς πράγματα με ασύρματο ; Και να πω ότι άμα πχ έκανες παραγγελία ένα tank destroyer ήξερες που θα το βγάλει. Το βγάζει όπου να 'ναι με αποτέλεσμα να σου κλέβουν άλλοι παίκτες το όχημα σου. Τα οχήματα που σου δίνει το ίδιο το παιχνίδι είναι σαν το παλιό τζιπάκι, που σε αφήνει εκτεθιμένο από παντού. 😕

Και επίσης ένα σωρό bugs και glitches. Πότε το παιχνίδι ξεκινά σε window mode, πότε σε fullscreen, animation glitches που θυμίζουν beta, hackers που πυροβολάν μέσα από τοίχους και λόφους...

Το παιχνίδι τόσο από κατάσταση ποιότητας λογισμικού όσο και playerbase δίνει την αίσθηση ότι είναι ακόμα σε closed beta. Κρίμα! Θα περίμενε κανείς πως τα νεότερα παιχνίδια που θα έφτιαχναν θα ήταν τουλάχιστον το ίδιο καλά με τα προηγούμενα αν όχι καλύτερα. Κλαίω τα 30 ευρώ που έδωσα. Καλύτερα να τα δινα για το GTA V που ήταν στο διπλανό ράφι.

Y.Γ. Ναι από μαγαζί το πήρα. Γιατί online το πουλάει 60. χαχαχα. καρακλεψιά να δώσει κανείς 60 για αυτό.

Βρε συ...τόσο κράξιμο έχουμε ρίξει εδώ μέσα, δεν (μας) διάβαζες πρώτα?

Δώσε του λίγο χρόνο...θα βρεις πολλά ακόμα να σιχτιρίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Stavros Delta είπε

Είχα το BF3 στο οποίο ξόδεψα 300+ ώρες, περισσότερες και από το Skyrim. Από τότε ειχα να παίξω νεότερο BF, και πριν λίγες μέρες παρασύρθηκα και πήρα το 5. Παρασύρθηκα επειδή άκουσα πως τα updates / expansions του είναι δωρεάν, και έχει map στην Ελλάδα. Δυστυχώς παιδιά μετάνιωσα την αγορά, και μπορώ να πω το 3 είναι κλάσεις ανώτερο του 5.

Και αυτό φαίνεται απ' το ότι το 3 έχει περισσότερους παίκτες απ το 5. Το 5 έχει ένα σωρό modes, απ τα οποία όμως μόνο το conquest μπορείς να παίξεις. Τα υπόλοιπα modes είτε έχουν 2-5 servers σε Αμερική και Ιαπωνία με ping 150+, ή δεν έχουν καν 1 server. Απ' όλες τις φορές που προσπάθησα να παίξω firestorm, μόνο 1 έτυχε. Το community του παιχνιδιού είναι ψόφιο.

Και όχι μάταια. Το level design έχει πάρει τη κατιούσα. Είναι χαοτικό και όχι αρκετά readable, πάσχει.

Επίσης γιατί αντέγραψαν το COD και κάναν να καλείς πράγματα με ασύρματο ; Και να πω ότι άμα πχ έκανες παραγγελία ένα tank destroyer ήξερες που θα το βγάλει. Το βγάζει όπου να 'ναι με αποτέλεσμα να σου κλέβουν άλλοι παίκτες το όχημα σου. Τα οχήματα που σου δίνει το ίδιο το παιχνίδι είναι σαν το παλιό τζιπάκι, που σε αφήνει εκτεθιμένο από παντού. 😕

Και επίσης ένα σωρό bugs και glitches. Πότε το παιχνίδι ξεκινά σε window mode, πότε σε fullscreen, animation glitches που θυμίζουν beta, hackers που πυροβολάν μέσα από τοίχους και λόφους...

Το παιχνίδι τόσο από κατάσταση ποιότητας λογισμικού όσο και playerbase δίνει την αίσθηση ότι είναι ακόμα σε closed beta. Κρίμα! Θα περίμενε κανείς πως τα νεότερα παιχνίδια που θα έφτιαχναν θα ήταν τουλάχιστον το ίδιο καλά με τα προηγούμενα αν όχι καλύτερα. Κλαίω τα 30 ευρώ που έδωσα. Καλύτερα να τα δινα για το GTA V που ήταν στο διπλανό ράφι.

Y.Γ. Ναι από μαγαζί το πήρα. Γιατί online το πουλάει 60. χαχαχα. καρακλεψιά να δώσει κανείς 60 για αυτό.

Δεν ήξερες, δεν ρώταγες ? Το 5 είναι για τα πανηγύρια.Αν διάβαζες και λίγο εδω το θέμα θα το είχες μυριστεί !

Το Battlefield 1 έπρεπε να πάρεις .

 

Ο Πέτρος το παίζει μόνο πια ο οποίος εχει μαζοχιστικές τάσεις αλλά μετά ρίχνει τα καντίλια του στο συγκεκριμένο νήμα :) 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγω , με dx12 εχει stuttering συνεχεια , με dx11 ειναι τελειως smooth .Aσε που μου κανει και το αλλο κουλο σε dx12 , τα loading times πενταπλασιαζονται . 

Γυρνα το σε dx11 να βρεις την υγεια σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο
Στις 10/10/2019 στις 12:21 ΜΜ, Stavros Delta είπε

ση ότι είναι ακόμα σε closed beta. Κρίμα! Θα περίμενε κανείς πως τα νεότερα παιχνίδια που θα έφτιαχναν θα ήταν τουλάχιστον το ίδιο καλά με τα προηγούμενα αν όχι καλύτερα. Κλαίω τα 30 ευρώ που έδωσα. Καλύτερα να τα δινα για το GTA V που ήταν στο διπλανό ράφι.

Y.Γ. Ναι από μαγαζί το πήρα. Γιατί online το πουλάει 60. χαχαχα. καρακλεψιά να δώσει κανείς 60 για αυτό.

Βρε συ...τόσο κράξιμο έχουμε ρίξει εδώ μέσα, δεν (μας) διάβαζες πρώτα?

 

Αναφορά σε κείμενο

Δεν ήξερες, δεν ρώταγες ? Το 5 είναι για τα πανηγύρια.Αν διάβαζες και λίγο εδω το θέμα θα το είχες μυριστεί !

 

Ναι η αλήθεια είναι πως δυστυχώς δε διάβασα το thread πριν πάω να το πάρω. :( Είχα "αποσυρθεί" για κάποιο καιρό και δεν αγόραζα νέα παιχνίδια, παρά μόνο έπαιζα που και που σε emulator κάτι retro. Είπα να επανέλθω μετά από καιρό, και πήγα και αγόρασα το νεότερο bf... Εξου και πως δεν έχω ακόμα το gtav το οποίο κυριολεκτικά ήταν 2-3 θέσεις δεξιότερα στο ράφι και αν και πήγα για το bf σκέφτηκα τη προτελευταία στιγμή να έπαιρνα το gta. Αλλά σκέφτηκα πόσα χρόνια μου κράτησε το ενδιαφέρον το bf3 και για αυτό προτίμισα το bf, σκεπτόμενος πως θα χω να παίζω multiplayer άλλα 4-5 χρόνια. Αλλά που να ξερα ?

και του bf1 που λέτε πως είναι καλύτερο, η revolution edition έχει πέσει στα 15-20ε, τα μισά από ότι το 5! πω πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παίζει τίποτα με το παιχνίδι; Κάθε φορά που πάω να παίξω, μπαίνω κανονικά στον server και μετά από λίγο με πετάει στην επιφάνεια εργασίας ! WTF??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Παιδιά παίζει τίποτα με το παιχνίδι; Κάθε φορά που πάω να παίξω, μπαίνω κανονικά στον server και μετά από λίγο με πετάει στην επιφάνεια εργασίας ! WTF??

Δεν είναι τίποτα, θα συνηθίσεις...είναι που έχεις all-AMD σύστημα (μην τρελαίνεσαι, για άλλους πάει αυτό).

Το κάνει κατά καιρούς, CTD (close to desktop), για άγνωστο λόγο.

Ενώ δεν είναι θέμα της κάρτας γραφικών (AMD, εγώ) ή ίσως του ΑΡΙ (σε DX12 με πετάει απευθείας στο αρχικό spawn, κολλώντας, με 11 κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφεις), όποτε το πιάνει (ανεξάρτητα έκδοσης οδηγών...λειτούργησε τη μία μέρα για 4+ ώρες και την επόμενη δεν έβγαζα ούτε 20') εγώ σαν λύση έχω βρει να ρίχνω λίγο το oc στη μνήμη της gpu.

Μετά από λίγο καιρό, θα συνέλθει...ίσως μόνο του, ίσως στην αλλαγή gpu driver (ξαναλέω, με τον ίδιο τη μία μέρα έτσι, την άλλη σάπιο γιουβέτσι).

Δοκίμασε DX12 vs 11, αν έχεις oc σε οτιδήποτε, ρίξε λίγο τα όρια, στείλε το στο δ.λο το μ.μδι, μπας και το πάρω κι εγώ απόφαση και ησυχάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν είναι τίποτα, θα συνηθίσεις...είναι που έχεις all-AMD σύστημα (μην τρελαίνεσαι, για άλλους πάει αυτό).

Το κάνει κατά καιρούς, CTD (close to desktop), για άγνωστο λόγο.

Ενώ δεν είναι θέμα της κάρτας γραφικών (AMD, εγώ) ή ίσως του ΑΡΙ (σε DX12 με πετάει απευθείας στο αρχικό spawn, κολλώντας, με 11 κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφεις), όποτε το πιάνει (ανεξάρτητα έκδοσης οδηγών...λειτούργησε τη μία μέρα για 4+ ώρες και την επόμενη δεν έβγαζα ούτε 20') εγώ σαν λύση έχω βρει να ρίχνω λίγο το oc στη μνήμη της gpu.

Μετά από λίγο καιρό, θα συνέλθει...ίσως μόνο του, ίσως στην αλλαγή gpu driver (ξαναλέω, με τον ίδιο τη μία μέρα έτσι, την άλλη σάπιο γιουβέτσι).

Δοκίμασε DX12 vs 11, αν έχεις oc σε οτιδήποτε, ρίξε λίγο τα όρια, στείλε το στο δ.λο το μ.μδι, μπας και το πάρω κι εγώ απόφαση και ησυχάσω.

 

Δεν έχω κάνει πουθενά OC. Ίσως συμβαίνει επειδή το παίζω με DX12 . Θα δοκιμάσω να βάλω το 11. Αν συνεχίσει και το κάνει το στέλνω στο διάολο όπως λες και εσύ και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο να κορδωθώ για ένα παιγνίδι που το ευχαριστήθηκα πραγματικά (μετά από πάρα πολύ καιρό).

2019_10.14-21_15.png.1a897192389aa1c26dd351ed76629f3c.png2019_10.14-21_16.png.11a6a9afefbfe13badbb7de5fdc4a86c.png

Αssault+commander, με τον 2ο στην ομάδα μας να τον πηγαίνει τραίνο η squad του (και να έχει <20ping, εγώ κάπου 60). Στα τελευταία 5' πηγαίναμε πότε ο ένας πρώτος πότε ο άλλος, με συνεχείς εναλλαγές.

Σε όχημα δεν πρέπει να πάτησα, αλλά τα περιποιήθηκα κι αυτά (νταξ...είναι λίγο αστείο άρμα vs άρμα να θέλει περισσότερες βολές από ότι με ρουκετούλα φορητή).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, icy20 είπε

Χαχαχα εσυ εισαι η δεκαοχτουρα που το είχα δει και ειχα κλασει στα γελια?

Nαι, από το 1942 είμαι έτσι.

Πού μαζευτήκατε όλοι οι κοντοχωριανοί στο παιγνίδι που έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Nαι, από το 1942 είμαι έτσι.

Πού μαζευτήκατε όλοι οι κοντοχωριανοί στο παιγνίδι που έβαλες?

Εννοεις οτι ειμασταν squad ελληνες? Μονο ετσι παιζω εγω. Μερικες φορες μαζευουμε 2 η 3 squad και παιζουμε μαζι. Το ίδιο θα γίνει και από 25 οκτ. με cod...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, icy20 είπε

Εννοεις οτι ειμασταν squad ελληνες? Μονο ετσι παιζω εγω. Μερικες φορες μαζευουμε 2 η 3 squad και παιζουμε μαζι. Το ίδιο θα γίνει και από 25 οκτ. με cod...

Άντε να φύγει η πλέμπα να πάει στο COD. Βαρέθηκα να κάνω revive τον κάθε αμπαλο. 😛

60000+ revives γράφει το κοντέρ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassilis018 είπε

Άντε να φύγει η πλέμπα να πάει στο COD. Βαρέθηκα να κάνω revive τον κάθε αμπαλο. 😛

60000+ revives γράφει το κοντέρ. 

Δρ. Ζιβάγκο μου εσύ....:P...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...