Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, black66.gr είπε

.....ναι  ενώ απαγορευόταν να την φοράς μέσα στο σπίτι. Βρε τι ακούμε απόψεεεεε. Ρε μάγκες ο συγκεκριμένος χάρτης είναι με χιόνια. Η μάσκα αυτή είναι λευκή και είναι καμουφλάζ χιονιού. Τώρα αν πάνω στο gameplay ο τύπος μπήκε στο σπίτι, ρίξτε του 5 μέρες στέρηση εξόδου.

Δηλαδή το παράλογο με την λευκή μάσκα που είναι. Για να καταλάβω.

 Είναι αυτονόητο ότι είναι ελεγχομενα  τα multiplayer σκηνικά που είδαμε δοθηκαν κάποια σκινς ή ότι άλλο στους παίκτες (όχι σε ολους) που να ταιριαζει έστω λίγο με το χάρτη. Από εκεί και πέρα την αλήθεια την  ξέρεις εχουν σκοπό να βγάλουν λεφτά με τέτοιες χαζομάρες οπότε είσαι λάθος εξαρχής δε μπορώ να καταλάβω τι σκέφτεσαι μόνη τους το είπαν από το reveal trailer ότι θα υπάρχει customize στους χαρακτήρες 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

 Είναι αυτονόητο ότι είναι ελεγχομενα  τα multiplayer σκηνικά που είδαμε δοθηκαν κάποια σκινς ή ότι άλλο στους παίκτες που να ταιριαζει έστω λίγο με το χάρτη. Από εκεί και πέρα την αλήθεια την  ξέρεις εχουν σκοπό να βγάλουν λεφτά με τέτοιες χαζομάρες οπότε είσαι λάθος εξαρχής δε μπορώ να καταλάβω τι σκέφτεσαι μόνη τους το είπαν από το reveal trailer ότι θα υπάρχει customize στους χαρακτήρες 

Ναι ρε συ δεν διαφωνώ ότι το κάνουν για τα χρήματα. Άλλωστε αυτός είναι και ο σκοπός τους. Εταιρεία με σκοπό το κέρδος είναι και όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Το ότι θα υπάρχουν και ανούσιες χαζομαρούλες δεν το αμφισβητεί κανείς. Το θέμα είναι όμως ότι έτσι και αλλιώς το Battlefield παίζει μόνο του τα τελευταία χρόνια χωρίς αντίπαλο. Σε αυτές τις σειρές αυτό που μετράει και θέλουν οι παραγωγοί τους είναι η διαχρονικότητα. Κάτι Fortnite και Pubg είναι της μιας χρήσης. Διάττοντες αστέρες.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαζί σου και εγώ συμφωνώ ότι παίζει μόνο του αλλά έχω την εντύπωση ότι κάπου έχει αρχίσει και το χάνει δε μιλάω για τα σκινς και το τρεηλερ αλλά για το gameplay,  η εταιρεία υπόσχεται αλλαγές αλλά δεν μου αρκούν θέλω να δω περισσότερο recoil στα όπλα το gunplay είναι πολυ σημαντικο, για μένα αν δε το κάνουν πιο ρεαλιστικό πάει την πατησα, τουλάχιστον είδα με πολύ καλό μάτι το destruction που εχει φαίνεται βελτιωμένο σε σχέση με bf1 (καλά στο bf4 ήταν ανύπαρκτο πέρα του levolution που είχε) ελπίζω να ξεπερασουν τα bc2 και bf3 που εκεί ήταν στα καλύτερα του το destruction

Μια φοτο που είδα μολις σε social network και αμέσως σκέφτηκα οτι βρέθηκε μπροστά μου  για να τη ποσταρω εδώ 1971364338_Screenshot_20180610-0132442.png.22466cc153c234e5c20a3a13662fbf33.png

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Ναι και πήρε 74 points, άρα δεν παίζει 1-shot από κοντά όπως φαίνεται.

Όμως, στο video του JF λέει ότι δεν έχει εύκολο spotting, οπότε δε θα σπαμάρουν το Q για να βρίσκουν αντιπάλους, αλλά αντίστοιχα δε θα φαίνονται κιόλας.

Μετά βέβαια θα αρχίσουν τα κλάματα γιατί καμπερώνουν και δεν παίζουν aggressive...

Η πρώτη κλάψα θα είναι για το sweet spot, αν επιβεβαιωθεί ότι δεν έχει. Καμπέρωμα δε ξέρω αν θα μπορούν μιας και δε θα έχουν αρκετές σφαίρες (το ίδιο ισχύει και για τα οχήματα) αλλά μένει να το δούμε στην πράξη.

Για το spotting καλά έκαναν.

Και έδειξαν πάλι πράγματα behind closed doors

Επίσης, γύρισαν στο "μαύρο background" (όπως στο BF4) όταν είσαι scoped in, καλό/κακό.

 

scopes.png

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, cpttony said:

Η πρώτη κλάψα θα είναι για το sweet spot, αν επιβεβαιωθεί ότι δεν έχει. Καμπέρωμα δε ξέρω αν θα μπορούν μιας και δε θα έχουν αρκετές σφαίρες (το ίδιο ισχύει και για τα οχήματα) αλλά μένει να το δούμε στην πράξη.

Αν αλήθεύει αυτό που διάβασα στην επίσημη σελίδα στο Fb, πάει για φούντο το παιχνίδι...

Δε θα έχει bullet drop!!!!!

  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη ματιά σε αυτά που ποστάρατε εδώ χτες (τα videos εννοώ), κάτι με ξένισε, δεν ξέρω.

Σε κάποια σημεία, ήταν σα να έβλεπα τα χειρότερα σημεία του 4.

Η κίνηση πολλές φορές μου φάνηκε εντελώς ξύλινη. Σε άλλες στιγμές, δεν ξέρω τί έβλεπα...νόμιζα πως λάθος παιγνίδι ήταν.

Δεν είδα BF. Πολύ περισσότερο, δεν είδα WW2 BF. Η όλη αίσθηση ήταν από κάτι πολύ μοντέρνο. Τα skins, τα μοντέλα οχημάτων-όπλων κλπ, δημιουργούσαν πολύ περίεργο τελικό αποτέλεσμα.

Τα visuals/graphs/UI υποθέτω ήταν επίτηδες έτσι...λιτά έως πρωτόγονα σε κάποια σημεία.

Το 1, με όλα τα στραβά του, με είχε ενθουσιάσει όταν αρχικά το είδα, με τους μπαφιάρηδες. Αυτό, δεν...

18 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Αν αλήθεύει αυτό που διάβασα στην επίσημη σελίδα στο Fb, πάει για φούντο το παιχνίδι...

Δε θα έχει bullet drop!!!!!

Αν αληθεύει, έτσι κι αλλιώς δεν (θα) ενδιαφέρει το κοινό στο οποίο πραγματικά απευθύνεται πλέον το παιγνίδι, δεν θα το πάρουν καν χαμπάρι.

Εγώ, πάλι, επιπλέον θα ήθελα FF=on μόνιμα, χωρίς να μπορείς να το πειράζεις.

Σιχάθηκα στο 1 το σκηνικό με τις εμπρηστικές μέσα σε χαμό, κι αυτός που τις πετάει και οι δικοί του να θερίζουν. Είναι γελοιότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Πέτρος said:

Εγώ, πάλι, επιπλέον θα ήθελα FF=on μόνιμα, χωρίς να μπορείς να το πειράζεις.

Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό. Δε γίνεται να στήνω το πολυβόλο και να καλύπτω μια πόρτα πχ, ενώ οι δικοί μου περνάνε ανενόχλητοι από μπροστά.

Κι αν όχι να πεθαίνουν, πχ να καθιστά αδύνατο να ρίξουν, κάτι σαν suppression, κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό. Δε γίνεται να στήνω το πολυβόλο και να καλύπτω μια πόρτα πχ, ενώ οι δικοί μου περνάνε ανενόχλητοι από μπροστά.

Κι αν όχι να πεθαίνουν, πχ να καθιστά αδύνατο να ρίξουν, κάτι σαν suppression, κλπ

Και εγώ μαζί σου, αλλά......αυτό συνέβαινε σε όλα τα Battlefield. Αν το αλλάξουν τώρα θα είναι σαν να αλλάζουν εντελώς το παιχνίδι. 

Εγώ πάντως λέω, αφού το BFV μοιάζει με το BC2 δεν βγάζουν και το prone μπας και σταματήσουν τα καμπέρια με την κοιλιά σβάρνα; Έχω βαρεθεί να βλέπω τυπάδες να είναι ξάπλα σε όλον τον χάρτη και κυρίως support με tele . Αυτοί αν σηκωθούν όρθιοι θα χαθούν και δεν θα ξέρουν σε ποιο game παίζουν. Μόνο ξάπλα καταλαβαίνουν ότι παίζουν BF. 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το BF2 και prone ειχε και friendly fire, γαβγιζεις (μαζι με τους υπολοιπους) στο λαθος δεντρο. το BC2 ητανε μια κονσολια και μιση.  η οποια εκτος των αλλων, εδινε εμφαση στο rush mode και το conquest εμοιαζε σαν  να ειναι afterthought. 

edit

z9u5l35ad4311.jpg?width=729&height=556

giphy.gif

 

 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cpttony είπε

Full Gameplay (31 λεπτά - από 11:30 και μετά χωρίς σχολιασμό)

  Απόκρυψη περιεχομένων

Tώρα το είδα, στο μεγαλύτερό του μέρος.

WTF?

Τί χρωματική παλέτα είναι αυτή? Πρέπει να προμοτάρουμε το HDR, τις νέες οθόνες κλπ, και το κάνουμε splatoon?

Από την άλλη, καλοσχεδιασμένος χάρτης (κακοί παίκτες...οκ, στα χαμένα βέβαια, 1η φορά/επαφή). Εκείνα τα στάχυα βέβαια, μέσα από χιόνια/πάγους/εκρήξεις...

Η τσατσαριά με το σφυρί και τις οχυρώσεις, έχω την εντύπωση πως θα αλλάξει πολλές φορές μορφή. Στο κάτω-κάτω, να τη χ.σω την οχύρωση αν συνεχιστεί η γελοιότητα με το netcode.

Squads των 4? Γιατί? Μόνο για αυτό το Mode ενδεχομένως ή πάλι θα φτάσει στα 5 και μετά στα 6, μετά από 12-18 μήνες διαμαρτυριών?

Damage παικτών...καραγκιοζιλίκια πάλι...εξ επαφής πρακτικά με αντιαεροπορικά, κι αντί να αφήνει τις αρβύλες μόνο στο χιόνι, τρέχει ο άλλος χαλαρά και κρύβεται.

Ήχος...κάτι λείπει.

Αναφέρω πάλι visuals/UI/HUD: Αν αυτό το πράμα είναι το τελικό, κλάμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θα έχει bullet drop?!?!??? Το ξεκαναν το game αν ισχύει.. δε μπορώ να καταλάβω τι σκατα έχουν στο κεφάλι τους

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SoFGR είπε

το BF2 και prone ειχε και friendly fire, γαβγιζεις (μαζι με τους υπολοιπους) στο λαθος δεντρο. το BC2 ητανε μια κονσολια και μιση.  η οποια εκτος των αλλων, εδινε εμφαση στο rush mode και το conquest εμοιαζε σαν  να ειναι afterthought. 

edit

z9u5l35ad4311.jpg?width=729&height=556

giphy.gif

Αυτό ακριβώς λέω. Ότι BF με ff off καί prone πάνε πακέτο. Δεν γκρινιάζω για την DICE. Για τους νουμπάδες με την κοιλιά μόνιμα στο χώμα γκρινιάζω. Ας βάλει η DICE ένα feature, όποιος κάθεται πολύ ώρα με την κοιλιά σβάρνα να παθαίνει έγκαυμα η μπάκα του και να μην μπορεί να ξανακάνει prone για τον υπόλοιπο γύρο.🤣🤣🤣

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είδατε ότι δεν έχει bulletdrop γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι. Όντως τα visuals είναι πολύ χάλια για battlefield το battlefield 4 παίζει να είχε καλύτερα για το 1 δεν το συζητάω είναι κλάσεις ανωτέρα. Λογικά το κάναν έτσι λόγο battle royal για να παίζει σε πολλά συστήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...