Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερεσσς. Το Πηρα και εγω επιτελους. Εχω ενα θεματάκι. Καθε φορα που ξεκιναω μου βγαζει να δεχτω τις ρυθμισεις bright και speakers. Και μετα με αναγκαζει να παιξω το εισαγωγικο ( η καθε φορα να παταω esc κ quit). Αυτο δεν απενεργοποιειτε με καποιο τροπο; Να μπαινει με τη μια στο μενου δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διάβασε ΕΔΩ

Πολλές οι αιτίες και οι λύσεις.

Εγώ το έλυσα απενεργοποιώντας το onedrive και όταν κάνω κάποιες αλλαγές στα settings (στο τομέα του gameplay μόνο) κάνω μετανομασία το " PROFSAVE_tmp " σε " PROFSAVE".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι θεός. Σε ευχαριστώ πολύ.  Με την μετονομασία μόνο έστρωσε προς το παρόν. 

Επεξ/σία από sotiris123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Battlefield 5 i7 7700k use 90%-100% bottleneck

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω τον επεξεργαστή i7 7700k με μια rtx 2080 και ra 2x8 στα 3600. Στο battlefield υπάρχει περίπτωση ο επεξεργαστής να κάνει bottleneck με την κάρτα γραφικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, giannhstsip είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω τον επεξεργαστή i7 7700k με μια rtx 2080 και ra 2x8 στα 3600. Στο battlefield υπάρχει περίπτωση ο επεξεργαστής να κάνει bottleneck με την κάρτα γραφικών?

Tι αναλυση παιζεις? Σε mp σε 1080p ναι, δεν νομιζει να στην τερματιζει 100% την καρτα ο 7700ας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2019 στις 6:05 ΜΜ, giannhstsip είπε

Παιδιά καλησπέρα. Με rtx 2080 kai i7 7700k βλέπω το cpu να φτάνει 100% use. Υπάρχει περίπτωση ο 7700κ να τρώει bottleneck?

Με 4πυρηνα cpu πάει stuttering σύννεφο. Το παιχνίδι θέλει 6 πυρήνες τουλάχιστον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πάρα πολλοί κου γκρινιάζουν στο συγκεκριμένο παιχνίδι για κρασαρίσματα, ή lags τυχαία εδώ και εκεί πολλές περιπτώσεις παρόλο που προτείνουν αρκετοί σβήσε το profile, ξανα verify τα αρχεία και ένα σωρό μαντζούνια, δοκιμάζοντας το με διάφορα setup x299,X99,z390, x470.b350, και 2080Τi, 1080Ti, 1080, rx580, είναι πολύ ευαίσθητο αν το σύστημα είναι κλοκαρισμένο αλλά ασταθές είτε σε επεξεργαστή είτε σε κάρτα γραφικών, default κράσαρε μόνο σε Χ99 αλλά εκεί ήταν άλλη η αιτία, μπορεί σε άλλα παιχνίδια να έδειχναν τα συστήματα οκ αλλά στο bf5 γινόταν της........, επίσης τα 8gb vram δεν επαρκούν ούτε για πλάκα σε 4Κ και με 8gb παίζουν τρελά lags

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω με τον i7 7700k  να μην μπορεί να παίξει κάποιος το Bf5 .  Υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν θα έπρεπε να εχει 100% cpu usage , μήπως τρέχει κάτι παράλληλα με το παιχνίδι και του τερματίζει τον επεξεργαστή ? Ας ανοίξει task manager την ώρα του παιχνιδιού να δει βάση επεξεργαστη εκτος του bf5 με τι άλλο επιβαρύνεται ο cpu . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι overkill η κάρτα σου για την ανάλυση αυτή. 

Αν και το refresh rate είναι είναι 60-75hz δεν υπάρχει και λόγος να έχεις τόσα πολλά frames, δεν κερδίζεις κάτι. Ίσα ίσα που μπορεί να έχεις και tearing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή 40 γίγα προετοιμασία, τί θέλει να μας πει?

Θα κατεβάσει μαζί και το επόμενο παιγνίδι του franchise?

Μήπως το έχουν παραχ.σει λίγο...μήπως?

Στην τελική, γιατί πρέπει να το κάνει τώρα αυτό...επειδή τώρα άνοιξα το μαμοOrigin? Έχει κάτι απαραίτητο για να παίξω τώρα? Όχι, από όσο ξέρω.

Ας μου το πει κι ας με ρωτήσει, λοιπόν, αν θέλω τώρα να κάνει αυτή την προετοιμασία ή μετά, αφού τελειώσω το παιγνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...