Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, planetman είπε

Δε φτιάχνει με τίποτα. Το παιχνίδι είναι για τα μπάζα. Έφαγε uninstall. 

 

Τα ίδια και εγώ. Είπα να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία αλλά δεν παλεύεται. Δεύτερη (μπορεί και τρίτη...) φορά που τρώει uninstall. Άθλιο πραγματικά. Το BF1 είναι κατά πολύ καλύτερο.

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, just getting started είπε

Εντωμεταξύ μιλάτε για το 1 λες και είναι το πιο optimised game συγκριτικά, ενώ όλοι θυμούνται το 100% cpu και το inconsistent frame rate ανάλογα το  server

100% cpu usage είχαν τετραπυρηνα τσιπ

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, just getting started είπε

Εντωμεταξύ μιλάτε για το 1 λες και είναι το πιο optimised game συγκριτικά, ενώ όλοι θυμούνται το 100% cpu και το inconsistent frame rate ανάλογα το  server

Είχε πάρα πολλά θέματα, τα οποία έκαναν πάρα πολύ καιρό να λυθούν (και εν τω μεταξύ δημιουργήθηκαν νέα...το 100% cpu δεν υπήρχε όταν βγήκε το παιγνίδι, εμφανίστηκε κάπου στο χρόνο, με την εισαγωγή του νέου anticheat μεταξύ άλλων).

Τους τελευταίους 6+ μήνες, το παιγνίδι είναι άριστο σε αυτόν τον τομέα που σχολιάζουμε (stutter), αν και το θέμα με 100% cpu σε 4πυρήνες/νήματα παραμένει.

Επειδή τη σύγκριση την κάνω απευθείας στο σύστημά μου, με επακριβώς ίδιες ρυθμίσεις (και ενίοτε 1-2 ρυθμίσεις στο V ένα σκαλί κάτω), είναι η κατάσταση να χτυπάς το κεφάλι σου πολλές φορές (ακόμα χειρότερα, κάποιες είναι άριστο και το V, οπότε φταίει ξεκάθαρα η μλκία που τους δέρνει εκεί μέσα και φτιάχνουν 1/2 και χαλάνε 5).

Στις 26/7/2019 στις 11:11 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Καλά δε νομίζω να φταίει αυτό αλλά θα δοκιμάσω.

Μίλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

 οπότε φταίει ξεκάθαρα η μλκία που τους δέρνει εκεί μέσα και φτιάχνουν 1/2 και χαλάνε 5).

 

 

Δεν συμβαίνει μόνο σε αυτούς, γενικά στον προγραμματισμό πολλές φορές φτιάχνεις ένα και χαλάνε δύο και τρία. Θέλει απίστευτη δουλειά και υπομονή. Απλώς είναι γεγονός ότι οι συγκεκριμένοι (EA) βγάζουν μισοτελειωμένα παιχνίδια. Δεν γίνεται δηλαδή καλό testing πριν την κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε να βγει καλό το Modern Warfare, να τραβήξει κόσμο από το BF ( αυτούς τους λίγους χιλιάδες που παίζουν ακόμη ) μπάς και φιλοτιμηθεί η ΕΑ να βγάλει κανέναν σωστό διάδοχο BF παιχνιδιού ή να αναβιώσει τα MoH / Bad company

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Δεν συμβαίνει μόνο σε αυτούς, γενικά στον προγραμματισμό πολλές φορές φτιάχνεις ένα και χαλάνε δύο και τρία. Θέλει απίστευτη δουλειά και υπομονή. Απλώς είναι γεγονός ότι οι συγκεκριμένοι (EA) βγάζουν μισοτελειωμένα παιχνίδια. Δεν γίνεται δηλαδή καλό testing πριν την κυκλοφορία.

Κατανοώ αυτό που λες, αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Αν δεν είναι ικανοί να βγάλουν κάτι σωστό, αντιλαμβάνεσαι...

Ο πρώτος που μου φταίει, πάντως, είναι ο εαυτός μου. Έπαιξα δυο φάσεις προ της κυκλοφορίας και έκανε μπαμ το χάλι στο οποίο βρισκόταν το παιγνίδι. Κακώς, κάκιστα πήγα και το πήρα (έστω και στην τιμή που το πέτυχα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την μηχανη γραφικών την παιδεύουν κοντα μια δεκατια,δεν ειναι οτι την αλλάζουν καθε φορα.Αρα η ειναι άχρηστοι και δεν ξερουν την δουλεια τους η εχει προβλημα η φροστμπιτε.Τετοια χαλια σαν το V πάντως δεν ειχε κανενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κατανοώ αυτό που λες, αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Αν δεν είναι ικανοί να βγάλουν κάτι σωστό, αντιλαμβάνεσαι...

Ο πρώτος που μου φταίει, πάντως, είναι ο εαυτός μου. Έπαιξα δυο φάσεις προ της κυκλοφορίας και έκανε μπαμ το χάλι στο οποίο βρισκόταν το παιγνίδι. Κακώς, κάκιστα πήγα και το πήρα (έστω και στην τιμή που το πέτυχα).

 

Μια από τα ίδια και εγώ. Πέταξα 24 €, ενώ ήξερα ότι είναι για τα μπάζα. Το μεγάλο πρόβλημα του παιχνιδιού πάντως για μένα είναι οι πίστες, οι οποίες είναι απαράδεκτες. Θυμίζουν CoD όπου γυρνάς γύρω γύρω και σκοτώνεις. Καμία στρατηγική, καμία πρόκληση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2019 στις 12:23 ΠΜ, spyros007 είπε

Αυτη την μηχανη γραφικών την παιδεύουν κοντα μια δεκατια,δεν ειναι οτι την αλλάζουν καθε φορα.

Από εποχές BF3 υπήρχαν προβλήματα και ψάχναμε να βρούμε τι φταίει τότε η μηχανή γραφικών; οι drivers; Επίσης θυμάμαι στο 4 που φίλος με 7970 τότε έπαιζε πένα με το mantle που είχε μπει και σε nvidia κακό χάλι. Μετά έφτιαξε από κάνα χρόνο αλλά ήταν αργά καθώς είχα παρατηρήσει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση η frostbite 2 αν δεν κάνω λάθος από την εποχή του bf3, ωραία στο μάτι αλλά μάπα στο κρεβάτι!  

Πάντα έλειπε η αμεσότητα από αυτή την μηχανή γραφικών,  πάντα ένιωθες ότι αεροβατης! 

Μετά την βάλανε και στο FIFA 17 που δεν υπήρχε κανένας λόγος και αιτία, ίσα ίσα που έγινε για τα μπάζα και αυτό. 

Τεσπα στο bf5 μαζέψανε όλα τα χάλια μαύρα των battlefield + κάποια άκυρα και το κάνανε για τα ανάθεμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...