Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Mε Vega56, 1440p?

Kάτω από 80 δεν θα δει με ελάχιστα σωστό στήσιμο...ποιό 60ρι σταθερό?

Επιμενω με τιποτα.. εδω με 1070 και τερμα low τρωνε stutter στο Θεο τα cutscenes και τσιμα τσιμα μου κραταει σταθερα 60 σε 1080p σε medium-high στο κανμονικο gameplay. (vsync παντα on) Να μιλαγαμε για 2080 και πανω να το δεχτω. Δεν ειναι παιχνιδι για ''ultra'' και 1440p σε budget καρτες το bf v, σε multiplayer δε θες να εχεις ουτε ενα 1 fps drop.

Eμενα με τις παρακατω ρυθμησεις ''σκοτωνει'' δεν εχω δει drop ουτε για αστειο και τα γραφικα ειναι υπεροχα. Πρεπει να εισαι υπερβολικα ''ψειρας'' για να καταλαβεις ''downgrade'' σε σχεση με το να εχεις τα παντα ultra.

 

dggr.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολα high-ultra και taa low και ssao, εχω πανω απο 85 fps σε 1080p με 480 και ryzen 2600. Χρησιμοποιω ομως vsync επειδη δεν μπορω να δω πανω απο 60 λογω οθονης.

Προσωπικα αν ειχα θεμα με stutters, λυνοταν με ενα ddu ή πιο προσφατα επειδη αλλαξα συστημα (απο fx) με ενα φορματ (και πριν ετρεχε στα 65-70 με καποια medium (fx.e ffects, lighting))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Επιμενω με τιποτα.. εδω με 1070 και τερμα low τρωνε stutter στο Θεο τα cutscenes και τσιμα τσιμα μου κραταει σταθερα 60 σε 1080p σε medium-high στο κανμονικο gameplay. (vsync παντα on) Να μιλαγαμε για 2080 και πανω να το δεχτω. Δεν ειναι παιχνιδι για ''ultra'' και 1440p σε budget καρτες το bf v, σε multiplayer δε θες να εχεις ουτε ενα 1 fps drop.

Eμενα με τις παρακατω ρυθμησεις ''σκοτωνει'' δεν εχω δει drop ουτε για αστειο και τα γραφικα ειναι υπεροχα. Πρεπει να εισαι υπερβολικα ''ψειρας'' για να καταλαβεις ''downgrade'' σε σχεση με το να εχεις τα παντα ultra.

dggr.png

Μην βάζεις τη 1070 στην ίδια πρόταση με την V56...έχουν stock κανένα 15% διαφορά (μη μου αναφέρεις, παρακαλώ, τα γνωστά ΤoiletPaperUp γραφήματα) και η 56ρα σηκώνει μόνο με fan profile+undervolt+mem oc (5' δουλειά, την οποία ο φίλος ήδη έχει κάνει) άλλο ένα 15%.

Στο δε BFV, ειδικά, η stock 56ρα είναι στα ίδια με stock 1080, όχι 1070.

Σε 1440p την έχω την 56ρα, με πολύ "ασφαλείς" ρυθμίσεις (πίστεψέ με) και κάτω από 80 fps με τα πάντα ultra εκτός από 2-3 ρυθμίσεις δεν έχω δει. Για την ακρίβεια, είδα 1η φορά χτες λόγω του anti-lag feature της AMD το οποίο κόβει κάτι ελάχιστα, ανάλογα και τον επεξεργαστή.

Ρίξε εδώ μια ματιά, βγάλε ένα 10-15% λόγω ΜΡ, και πάλι έχει περιθώριο. Για να σε προλάβω, γνωρίζω ότι το παραπάνω γράφημα αφορά μ.ο. κι όχι ελάχιστα. Σε DX11+ffr on, είναι λίγο παραπάνω ο μ.ο. από ότι σε DX12.

Οι μετρήσεις που βλέπεις παραπάνω, είναι με τη stock-blower V56, ίδιο ουσιαστικά design με την κάρτα του φίλου η οποία απλά boostάρει ελάχιστα παραπάνω αν την αφήσεις απείραχτη.

Κάτι ακόμα...δεν πιστεύω να έχετε το blur ανοικτό, έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Μην βάζεις τη 1070 στην ίδια πρόταση με την V56...έχουν stock κανένα 15% διαφορά (μη μου αναφέρεις, παρακαλώ, τα γνωστά ΤoiletPaperUp γραφήματα) και η 56ρα σηκώνει μόνο με fan profile+undervolt+mem oc (5' δουλειά, την οποία ο φίλος ήδη έχει κάνει) άλλο ένα 15%.

Στο δε BFV, ειδικά, η stock 56ρα είναι στα ίδια με stock 1080, όχι 1070.

Σε 1440p την έχω την 56ρα, με πολύ "ασφαλείς" ρυθμίσεις (πίστεψέ με) και κάτω από 80 fps με τα πάντα ultra εκτός από 2-3 ρυθμίσεις δεν έχω δει. Για την ακρίβεια, είδα 1η φορά χτες λόγω του anti-lag feature της AMD το οποίο κόβει κάτι ελάχιστα, ανάλογα και τον επεξεργαστή.

Ρίξε εδώ μια ματιά, βγάλε ένα 10-15% λόγω ΜΡ, και πάλι έχει περιθώριο. Για να σε προλάβω, γνωρίζω ότι το παραπάνω γράφημα αφορά μ.ο. κι όχι ελάχιστα. Σε DX11+ffr on, είναι λίγο παραπάνω ο μ.ο. από ότι σε DX12.

Οι μετρήσεις που βλέπεις παραπάνω, είναι με τη stock-blower V56, ίδιο ουσιαστικά design με την κάρτα του φίλου η οποία απλά boostάρει ελάχιστα παραπάνω αν την αφήσεις απείραχτη.

Κάτι ακόμα...δεν πιστεύω να έχετε το blur ανοικτό, έτσι?

Επίσης στο BV5 οι AMD κάρτες τα πάνε καλύτερα από τις Nvidia. Σε FHD ανάλυση ακόμα και η RX590 είναι πολύ κοντά στην GTX 1070. Το blur σε όλα τα παιχνίδια το έχω στο OFF :cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησαν να ανεβάζουν υλικό από το τελευταίο καλό overall Battlefield, το 3 οι γνωστοί bf YouTubers. Το οποίο είναι σαν να βγήκε εχθές βασικά. Δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα πέρα από λίγο καλύτερα γραφικά από τα τελευταία της σειράς.

Ακόμα και μέλος της Dice βρέθηκε στα λημέρια αυτά.

.... just saying

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ξεκίνησαν να ανεβάζουν υλικό από το τελευταίο καλό overall Battlefield, το 3 οι γνωστοί bf YouTubers. Το οποίο είναι σαν να βγήκε εχθές βασικά. Δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα πέρα από λίγο καλύτερα γραφικά από τα τελευταία της σειράς.

Ακόμα και μέλος της Dice βρέθηκε στα λημέρια αυτά.

.... just saying

Είχε κι αυτό τα κακά & χαζά του, αλλά ήταν BF με τα όλα του...ουσιαστικά ένα massive overhaul του υπέρτατου 2.Μετά, φρόντισε η "κοινότητα"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

@@ λένε στα σχόλια στο YT. Έχει να κάνει με τα assignments και δεν το έφτιαξαν.

Μέχρι να το φτιάξουν πεταξε το πουλάκι. 

Νέο engine χρειάζεται μάλλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Wanna bet?

 

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

@@ λένε στα σχόλια στο YT. Έχει να κάνει με τα assignments και δεν το έφτιαξαν.

Για του στραβού το δίκιο, κάτι φρικτό δεν παρατήρησα, 1.5 χάρτη που έπαιξα.

Πρώτη φορά που χρησιμοποίησα και το OBS ταυτόγχρονα, δεν ξέρω αν αξίζει (για τη δική μου χρήση) σε σχέση με το ReLive, δεν ξέρω και πόσο επηρέασε (προς το χειρότερο, προφανώς).

Τώρα, τί σχέση μπορεί να έχουν τα assignments με το stutter, πραγματικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...