Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά, ξεκίνησα χθες το παιχνίδι. Αρνητική εντύπωση μου κάνει το γεγονός πως το framerate δε φαίνεται ομαλό παρόλο που έχω 70+ συνεχώς με freesync. Είναι θέμα παιχνιδιού; Η κίνηση των βίντεο επίσης άθλια. Είναι φυσιολογικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 13/7/2019 στις 11:44 ΠΜ, planetman είπε

Ρε παιδιά, ξεκίνησα χθες το παιχνίδι. Αρνητική εντύπωση μου κάνει το γεγονός πως το framerate δε φαίνεται ομαλό παρόλο που έχω 70+ συνεχώς με freesync. Είναι θέμα παιχνιδιού; Η κίνηση των βίντεο επίσης άθλια. Είναι φυσιολογικό;

Τι hardware έχεις? 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, planetman είπε

Δες υπογραφή. 

Είμαι από το κινητό!  Τέλος πάντων την είδα, το γύρισα για desktop :)

Μια χαρά είναι το hardware σου,  γενικά το παιχνίδι όποτε θέλει παίζει μια χαρά όποτε θέλει είναι για ανάθεμα. 

Παίξε με custom ρυθμίσεις και ίσως στρώσει,  ίσως πρέπει να ασχοληθείς λιγο και με τα windows, υπάρχουν κάμποσες προτάσεις για smooth gameplay είτε στο διαδίκτυο είτε στο YouTube. Το θέμα είναι ποία θα ταιριάξει σ εσένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2019 στις 11:44 ΠΜ, planetman είπε

Ρε παιδιά, ξεκίνησα χθες το παιχνίδι. Αρνητική εντύπωση μου κάνει το γεγονός πως το framerate δε φαίνεται ομαλό παρόλο που έχω 70+ συνεχώς με freesync. Είναι θέμα παιχνιδιού; Η κίνηση των βίντεο επίσης άθλια. Είναι φυσιολογικό;

Παιξε με custom settings οπως ειπε και ο συμφορουμιτης και δεν θα εχεις θεμα στα του gameplay, τα cutscenes του παιχνιδιου ειναι ''σπασμενα'' δεν διορθωνοντε με τιποτα οτι συστημα και αν εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2019 στις 11:44 ΠΜ, planetman είπε

Ρε παιδιά, ξεκίνησα χθες το παιχνίδι. Αρνητική εντύπωση μου κάνει το γεγονός πως το framerate δε φαίνεται ομαλό παρόλο που έχω 70+ συνεχώς με freesync. Είναι θέμα παιχνιδιού; Η κίνηση των βίντεο επίσης άθλια. Είναι φυσιολογικό;

Αυτά που μπορείς να κάνεις για "σίγουρο" αποτέλεσμα:

Από ρυθμίσεις ingame: DX11+FFR on (δυστυχώς, το DX12 βγάζει γούστα), Όλα ultra με εξαίρεση shadows (1 ή και 2 σκαλιά πιο κάτω)

Από ρυθμίσεις Origin: Origin ingame = off (παίζει το μισό stutter να οφείλεται εκεί)

Από γενικές ρυθμίσεις συστήματος: Αν έχεις Win10/latest στα power options βάλε σαν προφίλ είτε το Windows Balanced είτε το Hi Perf, δες επίσης από εδώ και κάτω

για το συγκεκριμένο προγραμματάκι (αξιόπιστο, ασφαλές, δοκιμασμένο)

Από ρυθμίσεις gpu: Αν έχεις περάσει τους τελευταίους Radeon οδηγούς με DDU, είσαι οκ (γενικά). Τσέκαρε μόνο μην τυχόν για κάποιο λόγο το FreeSync δεν σου λειτουργεί/δεν είναι ενεργοποιημένο. Προσωπικά, στις γενικές ρυθμίσεις έχω και το Enhanced Sync ενεργοποιημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ULTRA oυτε για πλακα στο bf v.. Medium-High για σταθερο 60αρι.  Προσωπικα στο ματι μου τουλαχιστον δεν ειδα ουτε ελαχιστη διαφορα σε σχεση με ultra. Βαζεις και ενα reshade και εισαι ετοιμος.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

ULTRA oυτε για πλακα στο bf v.. Medium-High για σταθερο 60αρι.  Προσωπικα στο ματι μου τουλαχιστον δεν ειδα ουτε ελαχιστη διαφορα σε σχεση με ultra. Βαζεις και ενα reshade και εισαι ετοιμος.

Mε Vega56, 1440p?

Kάτω από 80 δεν θα δει με ελάχιστα σωστό στήσιμο...ποιό 60ρι σταθερό?

Κρατάω μια ελάχιστη πισινή για την airboost, μήπως λόγω ζέστης δεν πιάνει τόσο ψηλά ρολόγια, αλλά και πάλι...60ρι, άνετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...