Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα χθες στην Rotterdam σε breakthrough. Γενικά μετά από κάθε update, έχω σε 1 map θέμα, και όχι σε όλα. Πριν είχα σε arras σε conquest ή breakthrough, αλλά όχι σε outpost

Ενώ πριν το update δεν έπεφτε κάτω από 60 (έχω βάλει το limit στα 60, μια ςκαι έχω 60αρα οθόνη), χθες Rotterdam έπεφτε στα 55 στιγμιαία 

Γενικά και στο thread στο reddit, λέει ότι κάποιοι ακόμα έχουν, οπότε απλά να κάνουν report με Windows/drivers version και gpu 

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πολλοί γράφουν ότι έχουν μειωθεί τα FPS 30-40% ξέρω 'γω..Αυτό ποτέ δεν το έχω παρατηρήσει σε μένα ως τώρα, μήπως ξεχνάνε να ενεργοποιήσουν το ''Future Frame Render'' ? Anyway, τα 'χουν σκατώσει με το optimization στο V για να υπάρχουν τόσα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλεθρος...

Full stutter, full lag (και ήμουν με 54-55 ping), μου έβγαλε τις εισαγωγικές ρυθμίσεις (brightness, audio) και την εισαγωγική αποστολή να ξαναπαίξω (ευτυχώς, είχε κρατήσει όλες τις άλλες ρυθμίσεις), κάπου διαφωνούσε με τον οδηγό της gpu και έπαιρνε το οc του πυρήνα αλλά όχι και της μνήμης...κλπ...κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, overpower είπε

@Πέτρος ενεργοποιησες το ffr? Σε εμενα ηταν disabled και ειχα θεμα.

Εδώ κ 2 εβδομάδες το έχω σε dx12, ffr off, και δεν είχα πρόβλημα.

Αν κάτι άλλαξαν και στη μηχανή του και τώρα το θέλει on, τι να πω.

Λογικά, πάλι 11 θα γυρίσω...τρομάρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει πρόβλημα σε DX11 απ' ότι φαίνεται, μόνο ένα στιγμιαίο stutter έφαγα σε μια περίπτωση που έπεσα νεκρός πάνω σε χαμό, με έκαναν revive και όταν σηκώθηκα πυροβόλησα και σκότωσα κάποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Σήμερα με 12, λίγο καλύτερα. Λίγο, όμως.

Πάμε πάλι στο 11, με τους μπούφους.

Επειδή το έχω συνέχεια στο dx11 γιατί παίζω χωρίς προβλήματα. Τι ουσιαστική διαφορά έχει με το 12;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, black66.gr είπε

Επειδή το έχω συνέχεια στο dx11 γιατί παίζω χωρίς προβλήματα. Τι ουσιαστική διαφορά έχει με το 12;

Δυστυχώς, πουθενά προς το καλύτερο.

Ο μόνος λόγος να το βάζεις είναι αν έχεις RTX κάρτα και θες να ενεργοποιήσεις τις αντίστοιχες επιλογές ή δοκιμαστικά μπας και λειτουργεί σωστά/καλύτερα από το 11 (ποτέ, μάλλον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Δυστυχώς, πουθενά προς το καλύτερο.

Ο μόνος λόγος να το βάζεις είναι αν έχεις RTX κάρτα και θες να ενεργοποιήσεις τις αντίστοιχες επιλογές ή δοκιμαστικά μπας και λειτουργεί σωστά/καλύτερα από το 11 (ποτέ, μάλλον).

Έχω την 2080 και μια φορά που τις ενεργοποίησα όλες, τα fps έπεσαν από 130-150 που είχα συνήθως στα 80-90 το πολύ με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις. Από τότε το γύρισα στο 11 και δεν το ξανά πείραξα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...