Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη θα σκασω. Εχει τυχει σε κανεναν να κρασαρει το παιχνιδι στην επιφανεια εργασιας χωρις error κλπ?? Μου το κανει συχνα. Απλα κρασαρει επιφανεια, δεν βγαζει λαθη, ουτε freezarei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manoleros95 είπε

Επειδη θα σκασω. Εχει τυχει σε κανεναν να κρασαρει το παιχνιδι στην επιφανεια εργασιας χωρις error κλπ?? Μου το κανει συχνα. Απλα κρασαρει επιφανεια, δεν βγαζει λαθη, ουτε freezarei.

μονιμα ειδικα μετα απο alt-tab.

Εαν εχεις κανει oc δοκιμασε παραπανω vcore ή γυρνα στα default να δεις εαν στο ξανακανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manoleros95 είπε

Επειδη θα σκασω. Εχει τυχει σε κανεναν να κρασαρει το παιχνιδι στην επιφανεια εργασιας χωρις error κλπ?? Μου το κανει συχνα. Απλα κρασαρει επιφανεια, δεν βγαζει λαθη, ουτε freezarei.

Θέμα μνήμης συνήθως. Βγάλε oc ή δώσε ρεύμα στις μνήμες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Stuttering fixed?

Νομίζω ναι, σε μεγάλο βαθμό (εκτός κι αν απευαισθητοποιήθηκα).

Χτες έπαιξα 1η φορά με ping <60 (45!!!), και το παιγνίδι γενικότερα ήταν πολύ στρωτό. Ακόμα υπολείπεται σε σχέση με το BF1, αλλά πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OC στις ραμ εχω την default ρυθμιση ( DOCP αν δεν κανω λαθος, ειναι το xmp της Asus ) της μητρικης η οποια δεινει 1.35v αυτοματα. Αυτο λετε οτι δεν ειναι αρκετο η το oc απο μονο του προκαλει θεμα?? Επισης εχω κανει ενα πολυ μικρο Oc στην cpu, στα 3.7ghz με λιγο ρευματακι παραπανω (0.036). Δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο oc, κυριως οτι διαβαζω ιντερνετ και μετα testing.

Επεξ/σία από Manoleros95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσους ξερω που παιζουν το 5 και εχουν oc, μπορει να περνανε ολα τα stress tests αλλα εαν δεν ειναι 100% σταθερο το μηχανημα, το bf5 εχει ctd. Οσοι εδωσαν λιγο παραπανω ρευμα σταματησαν να εχουν προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Αρα η βγαζω oc η δινω παραπανω ρευμα. Βεβαια περισσοτερο ρευμα, περισσοτερη ζεστη. Αναγκαστικα θα ψαχτω παλι.

Το συγκεκριμενο error το παθενα απο oc στις μνημες (και νομιζω και στο τοτε google search, εβγαζε αντιστοιχα απο ram το να σε πεταει desktop χωρις μηνυμα). Και εγω με docp εκανα oc, αλλα εδωσα ρευμα 1.365 ή 1.37

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Παντως με επιπλεον ρευμα δεν ειδα αποτελεσμα. Στο αμεσως επομενο session εκανε το ιδιο ακριβως.

πρωτα απο ολα γυρνα default τα παντα και κοιτα πως παει, μετα βαλε τις μνημες με xmp ή οπως αλλιως λεγεται και κοιτα πως παει, και εαν ολα ειναι καλα παιξε με το cpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...