Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Σιγά σιγά τα αστεία. Μου έφυγε ο καφές από τη μύτη.

είπα να σας διασκεδάσω λίγο εδώ τους απανταχού battlefield veterans του φόρουμ, αν εσείς είστε ευχαριστημένοι με το παιχνίδι και το θεωρείτε ανώτερο από αυτά που ανέφερα, εγώ πάω πάσο

αλώστε ο καθένας κρίνει διαφορετικά ένα παιχνίδι,  το τοπικ δεν είναι μόνο για εκθειάζετε το παιχνίδι σε όσους σας αρέσει άλλα και για να φάει το κράξιμο και το χέσιμο που του αρμόζει

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα το θεμα με το suomi ειναι γενικο. Διαβασα πολλα threads στα φορουμς και στο ingame chat το ιδιο. Εγω μεχρι στιγμης εχω ξεκλειδωσει 2 οπλα για Medic τα οποια δεν μου ειναι διαθεσιμα... Και λεει προσπαθουν να το φτιαξουν εδω και καιρο! Θυμιζω για weapon unlocks μιλαμε μαγκες, ουτε αυτο δεν εκαναν σωστα.

Επεξ/σία από Manoleros95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FORIS78 είπε

είπα να σας διασκεδάσω λίγο εδώ τους απανταχού battlefield veterans του φόρουμ, αν εσείς είστε ευχαριστημένοι με το παιχνίδι και το θεωρείτε ανώτερο από αυτά που ανέφερα, εγώ πάω πάσο

αλώστε ο καθένας κρίνει διαφορετικά ένα παιχνίδι,  το τοπικ δεν είναι μόνο για εκθειάζετε το παιχνίδι σε όσους σας αρέσει άλλα και για να φάει το κράξιμο και το χέσιμο που του αρμόζει

Έτσι ακριβώς είναι. Όπως έχει μάθει κάνεις. Για εμάς που ξεκινήσαμε τη σειρά BF από την αρχή, και τα έχουμε παίξει όλα τα games της σειράς, από το ΒF 1941 ως και το V, Battlefield είναι: prone, airplanes, no 3d spotting, no auto health generation, no unlimited ammo, όπλα που το καθ'ένα έχει τον δικό χαρακτήρα και recoil, και πολλά άλλα που όσο πάνε και εκλείπουν. Το V όμως ίσως να έχει το καλύτερο gameplay μετά το θρυλικό 2.

Κάποιοι που ήρθαν στη σειρά πολύ αργότερα, μάθανε με τα όπλα laser πίου-πίου να μην "κλωτσάνε" καθόλου, με lmg να το χειρίζεσαι σαν νεροπίστολο και μάλιστα όρθιος, να σπαμάρεις το Q και να φαίνεται ο άλλος μέχρι και στην τουαλέτα του σπιτιού του, οι snipers να σε κόβουν στα δύο με μια μόνο σφαίρα στη φτέρνα και όλες αυτές τις ευκολίες. Για αυτό το λόγο επειδή χάθηκαν όλα αυτά, αυτοί ζορίζονται και κράζουν επειδή απλά δεν μπορούν.

Ε! Τότε ναι φίλε μου είναι θέμα προσωπικής κρίσης. 

Και κάτι τελευταίο. Τα τόπικς είναι για να λέει κάποιος την γνώμη του και να κάνει την κριτική του. Δεν είναι ούτε για να κράζεις ούτε για να ρίχνεις "χέσιμο". 

Αν είναι έτσι μπαίνω και εγώ σε  όλα το τοπικ παιχνιδιών που δεν γουστάρω και αρχίζω να κράζω και να χέζω ασύστολα χωρίς να το έχω ακουμπήσει καν το παιχνίδι μόνο και μόνο επειδή δεν το πάω και είμαι hater.

Οπότε μας αφήνετε εμάς εδώ στην μιζέρια μας και πάτε στα αντίστοιχα threads των BC2, BF3, BF4και BF1 να εκθειάσετε εκεί πόσο καλά gameplay έχουν. Ο καθένας με τα γούστα του.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Έτσι ακριβώς είναι. Όπως έχει μάθει κάνεις. Για εμάς που ξεκινήσαμε τη σειρά BF από την αρχή, και τα έχουμε παίξει όλα τα games της σειράς, από το ΒF 1941 ως και το V, Battlefield είναι: prone, airplanes, no 3d spotting, no auto health generation, no unlimited ammo, όπλα που το καθ'ένα έχει τον δικό χαρακτήρα και recoil, και πολλά άλλα που όσο πάνε και εκλείπουν. Το V όμως ίσως να έχει το καλύτερο gameplay μετά το θρυλικό 2.

Κάποιοι που ήρθαν στη σειρά πολύ αργότερα, μάθανε με τα όπλα laser πίου-πίου να μην "κλωτσάνε" καθόλου, με lmg να το χειρίζεσαι σαν νεροπίστολο και μάλιστα όρθιος, να σπαμάρεις το Q και να φαίνεται ο άλλος μέχρι και στην τουαλέτα του σπιτιού του, οι snipers να σε κόβουν στα δύο με μια μόνο σφαίρα στη φτέρνα και όλες αυτές τις ευκολίες. Για αυτό το λόγο επειδή χάθηκαν όλα αυτά, αυτοί ζορίζονται και κράζουν επειδή απλά δεν μπορούν.

Ε! Τότε ναι φίλε μου είναι θέμα προσωπικής κρίσης. 

Και κάτι τελευταίο. Τα τόπικς είναι για να λέει κάποιος την γνώμη του και να κάνει την κριτική του. Δεν είναι ούτε για να κράζεις ούτε για να ρίχνεις "χέσιμο". 

Αν είναι έτσι μπαίνω και εγώ σε  όλα το τοπικ παιχνιδιών που δεν γουστάρω και αρχίζω να κράζω και να χέζω ασύστολα χωρίς να το έχω ακουμπήσει καν το παιχνίδι μόνο και μόνο επειδή δεν το πάω και είμαι hater.

Οπότε μας αφήνετε εμάς εδώ στην μιζέρια μας και πάτε στα αντίστοιχα threads των BC2, BF3, BF4και BF1 να εκθειάσετε εκεί πόσο καλά gameplay έχουν. Ο καθένας με τα γούστα του.

παλικάρι και εγώ τα έχω παίξει ολα τα bf από την αρχή , και σε αυτά που προανέφερα έπαιζα πάντα hc χωρίς spot και λοιπα,στο bf v ειμαι  50 level και ολα τα class  στο max

όποτε μπορώ να εκφέρω γνώμη δεν το έπιασα χτες, αν είχε άλλο όνομα  το παιχνίδι θα σου έλεγα οτι είναι πολύ ωραίο άλλα battlefield δεν ειναι.

 και  το που θα πω να κράξω εγώ και σε όσους δεν αρέσει αυτό το χάλι δεν θα μας το υποδείξεις εσύ αν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω υπάρχει και το ignore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FORIS78 είπε

όποτε μπορώ να εκφέρω γνώμη δεν το έπιασα χτες, αν είχε άλλο όνομα  το παιχνίδι θα σου έλεγα οτι είναι πολύ ωραίο άλλα battlefield δεν ειναι.

Αιτιολόγηση; Γιατί ήταν τα προηγούμενα και αυτό δεν είναι; Άσχετα αν σου αρέσει ως game ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

Αιτιολόγηση; Γιατί ήταν τα προηγούμενα και αυτό δεν είναι; Άσχετα αν σου αρέσει ως game ή όχι.

νιώθω ότι παίζω κάτι άλλο φίλε... δεν έχει την ατμοσφαίρα και  τον ήχο των παλιών bf έμενα προσωπικά δεν μπορεί να με κρατήσει σαν παίχτη, μετα απο 1-2 λεπτά παιχνιδιού αναρωτιεμε τι κάνω εδώ μέσα
προσωπική άποψη μην στραβώνετε όσοι το γουστάρετε, άπλα το περίμενα πως και πως να βγει και με απογοήτευσε σε όλους τους τομείς εκτός απο το τεχνικό κομμάτι οπου εγω πρoσωπικά δεν αντιμετώπισα κανενα πρόβλημα με stutters κτλπ

Επεξ/σία από FORIS78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@FORIS78

Τα BF μπορείς να πεις ότι επένδυσαν στο ήχο και την ατμόσφαιρα μετά την έλευση της Frostbite και κυρίως με το BF1 (το χειρότερο BF κατά τη γνώμη μου). Το αν σου αρέσει ή όχι το game είναι σεβαστό, αλλά αυτό που διαβάζω, όχι μόνο στα δικά σου σχόλια, αλλά και των υπολοίπων, είναι μια γενικότητα και ένα δεν ξέρω τι μου φταίει.

Εμένα προσωπικά με ενοχλούν διάφορα πράγματα στο BFV (πχ η δυνατότητα που δίνεται σε πολύ κακούς παίκτες να μην είναι τόσο κακοί με τη χρήση των MMGs, το visibility σε αρκετά map/σημεία), αλλά δε βλέπω που είναι λιγότερο BF από άλλα. Βλέπω πολύ λιγότερο BF για παράδειγμα το BFBC2 που δεν είχε prone, είχε medic με LMG και δεν είχε αεροπλάνα. Δε θα βάλω το Hardline στη συζήτηση καθώς δεν το θεωρώ καν BF. Σημαντικές διαφορές που είχε το BFV σε σχέση με προκατόχους του είναι η μη ύπαρξη 3d spotting (που δεν υπήρχε βέβαια στα πρώτα BF), το attrition όπου ammo και health δεν είναι ουσιαστικά απεριόριστα και τα animation.

Περιέργως το BFV διατηρεί σχεδόν το ίδιο retention rate (στο PC) με το BF1 από το μέγιστο της χρονιάς μέχρι την 2η εβδομάδα του Ιουνίου (24 εβδομάδες).
BF1: 80K->32K
BFV: 50K->20K

Εδώ να προσθέσω ότι δε συμπεριλαμβάνεται το firestorm καθώς δεν είναι δυνατόν να ξέρουμε πόσοι server firestorm είναι γεμάτοι. Συνεπώς θα έλεγα ότι το BFV πάει κάπως καλύτερα σε ενδιαφέρον από το BF1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, black66.gr είπε

Έτσι ακριβώς είναι. Όπως έχει μάθει κάνεις. Για εμάς που ξεκινήσαμε τη σειρά BF από την αρχή, και τα έχουμε παίξει όλα τα games της σειράς, από το ΒF 1941 ως και το V, Battlefield είναι: prone, airplanes, no 3d spotting, no auto health generation, no unlimited ammo, όπλα που το καθ'ένα έχει τον δικό χαρακτήρα και recoil, και πολλά άλλα που όσο πάνε και εκλείπουν. Το V όμως ίσως να έχει το καλύτερο gameplay μετά το θρυλικό 2.

Κάποιοι που ήρθαν στη σειρά πολύ αργότερα, μάθανε με τα όπλα laser πίου-πίου να μην "κλωτσάνε" καθόλου, με lmg να το χειρίζεσαι σαν νεροπίστολο και μάλιστα όρθιος, να σπαμάρεις το Q και να φαίνεται ο άλλος μέχρι και στην τουαλέτα του σπιτιού του, οι snipers να σε κόβουν στα δύο με μια μόνο σφαίρα στη φτέρνα και όλες αυτές τις ευκολίες. Για αυτό το λόγο επειδή χάθηκαν όλα αυτά, αυτοί ζορίζονται και κράζουν επειδή απλά δεν μπορούν.

Ο καθένας με τα γούστα του.

Κάτσε λίγο ρε συ...το ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου στο κοκκινισμένο (και γενικότερα).

Στο μπλε όμως, πώς να συμφωνήσω? Τί ορίζεις εσύ σαν "gameplay", που δεν είναι όλα τα παραπάνω?

Η προσωπική μου εμπειρία από το V, όλο και περισσότερο συνοψίζεται σε circlejerk...

(Κάποιοι) Πάμε, παίρνουμε σημαία, φεύγουμε για την επόμενη, οι απέναντι έρχονται και παίρνουν την προηγούμενη. Τί κάνουν οι υπόλοιποι από δώ? Μα φυσικά, φροντίζουν το K/D τους (και απαυτώνουν τις μανάδες των υπόλοιπων στο chat...).

Ξαναγυρνάμε στην αρχική σημαία (μπροστά στην uncap μας, έτσι...), την ξαναπαίρνουμε, πάμε για την επόμενη...τα ίδια με πριν.

3-4 τύποι παίζουν sniper με τα άρματα, 2-3 το ίδιο με rpgs, τα αεροτουτού 9 στις 10 φορές κάθονται σαν τα όρνεα γύρω από τα spawn των αντιπάλων, κάποιοι ξύπνιοι ρίχνουν νάρκες μπροστά από το spawn των αντιπάλων αρμάτων, κοκ. Clay on flag, shoot in uncap, καθημερινότητα.

Να πιάσουμε τις γελοιότητες επιπέδου FF με σφαίρες-βόμβες-βομβαρδισμούς/arty strike κλπ? Να πιάσουμε τον ήχο? Να πιάσουμε το περίφημο kill-cam (είμαι εντελώς αντίθετος, γενικά) στο οποίο 3 στις 4 φορές βλέπεις έδαφος/ουρανό κι όχι τον οχτρό που σε έφαγε?

Τα χάλια με πτώση επιδόσεων σε κάθε patch και το μπάχαλο με stutter κλπ, δεν αξίζουν καν αναφοράς, πια.

Τα νέα modes...για όνομα! Το "χτίσε πύργο σου/γκρέμισε πύργο του", το σκέφτηκαν πολύ?

Οκ, κατανοώ πως η συνεχής γκρίνια είναι κουραστική. Τί άλλη επιλογή έχουμε? Αδιαφορία/Εγκατάλειψη του παιγνιδιού? Βούτυρο στο ψωμί τους...εγκατάλειψη του franchise, τσιμέντωμα και στο βυθό (μαζί με όσα ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις μπλε σειρές αν θες αντικατέστησε τη λέξη "καλύτερο" με τις "πιο κοντά". 

Το έχω ξαναγράψει. Αναγκαστικά η κάθε εταιρεία που βγάζει τα games θα ακολουθήσει τα σημεία των καιρών για να μαζέψει όσο το δυνατόν περισσότερους πελάτες. Αυτό σημαίνει μεγάλες διαφοροποιήσεις στο gameplay και στη δομή του κάθε παιχνιδιού. Σε εμάς που έχουμε συνηθίσει τα παλιά μας φαίνονται περίεργα αυτά,  αλλά τουλάχιστον να επανέρχονται κάποια παλιά στάνταρντς. (Νο kill cam, no health generation, no unlimited ammo, no 3d spotting κλπ).

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 5. Σχεδόν όλοι με SMG παίζουν και καραμπίνες. 

Στο 1 είχε πιο balance στα αρχικά όπλα. 

Τουλάχιστον δεν είχα θέμα με revives. Προσωπικά. Σε αυτο οκ (5)

Πολύ καμπερωμα όμως και τα maps δεν μου έκαναν και μεγάλη εντύπωση οσο του 1. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2019 στις 9:10 ΜΜ, black66.gr είπε

Στις μπλε σειρές αν θες αντικατέστησε τη λέξη "καλύτερο" με τις "πιο κοντά". 

Το έχω ξαναγράψει. Αναγκαστικά η κάθε εταιρεία που βγάζει τα games θα ακολουθήσει τα σημεία των καιρών για να μαζέψει όσο το δυνατόν περισσότερους πελάτες. Αυτό σημαίνει μεγάλες διαφοροποιήσεις στο gameplay και στη δομή του κάθε παιχνιδιού. Σε εμάς που έχουμε συνηθίσει τα παλιά μας φαίνονται περίεργα αυτά,  αλλά τουλάχιστον να επανέρχονται κάποια παλιά στάνταρντς. (Νο kill cam, no health generation, no unlimited ammo, no 3d spotting κλπ).

Βλέπεις τέτοιο πράγμα εσύ?

Όχι μόνο τα κρατάνε, βάζουν κι άλλες μπούρδες μέσα (βλ. FF=off σε οτιδήποτε).

Δεν περιμένω να παίξω το 2 (ναι, σταθμός) με άλλα γραφικά και χωρίς άλλη παραμικρή αλλαγή. Περιμένω να παίξω BF, όχι κάποιο άλλο παιγνίδι.

Εκείνο το έρμο το "core", πού *** είναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το σκηνικό το πρόβλημα (ww vs mw).

Η υλοποίηση είναι για κλωτσιές.

Να βγάλουν νέο, near future, με τους παίκτες να τρέχουν μόνιμα με εξαίρεση τις στιγμές που πετάνε!

Να έχουν τέρμα κατευθυνόμενα, coast2coast.

Εννοείται τα θερμικά να βλέπουν πιο μακριά από το range των όπλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται τελευταία; Με ίδιο OC τόσο καιρό χωρίς καμία αλλαγή και αυτές τις μέρες με πετάει συχνά πυκνά στην επιφάνεια. Το update ευθύνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jeandoumpier είπε

Ρε παιδιά τι γίνεται τελευταία; Με ίδιο OC τόσο καιρό χωρίς καμία αλλαγή και αυτές τις μέρες με πετάει συχνά πυκνά στην επιφάνεια. Το update ευθύνεται;

Σε οποιοδήποτε άλλο παιγνίδι θα σου έλεγα πρώτα να κοιτάξεις θερμοκρασίες κλπ στο σύστημά σου, τώρα που ζέστανε ο καιρός.

Σε αυτό το συγκεκριμένο, ξεκίνα να βρίζεις την DICE.

Έχεις τελευταίους οδηγούς κλπ?

Έκδοση Win?

Όταν λες "oc", πού και πόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...