Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, panoc είπε

@insomniaistas       

Γιατί δε μπορεις απλα να ξαπλωσεις, στο firestorm χρειαζεται εκτος απο καλο σημαδι, ταχυτητα και νιονιο, πραγμα που οσο παιζεις θα δεις οτι σπανιζει στο BF.

Δηλαδή εμείς που παίζουμε BF από την αρχή της σειράς, βαράμε στο γάμο του Καραγκιόζη, είμαστε αργοί και χαζοί; :P

Το παιχνίδι για γρήγορους και έξυπνους δεν μας είπες ποιο είναι μόνο.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Δηλαδή εμείς που παίζουμε BF από την αρχή της σειράς, βαράμε στο γάμο του Καραγκιόζη, είμαστε αργοί και χαζοί; :P

To πηρες και εσυ προσωπικα, για το φιρεστορμ μιλαω, οτι θελει προαπαιτουμενα, και εσυ τουλαχιστο οχι δεν εισαι αργος ουτε βαρας στο γαμο του Καραγκιοζη 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, panoc είπε

To πηρες και εσυ προσωπικα, για το φιρεστορμ μιλαω, οτι θελει προαπαιτουμενα, και εσυ τουλαχιστο οχι δεν εισαι αργος ουτε βαρας στο γαμο του Καραγκιοζη 😛

Και αργός είμαι και στο γάμο του Καραγκιόζη βαράω πολλές φορές, και δεν το πήρα προσωπικά. :P

Το άστοχο της σκέψης σου, ήταν ότι τους τσουβαλιάζεις όλους αυτούς που ασχολούνται και αναφέρεις την BF σειρά λες και είναι για τα 12χρονα ένα πράμα.

Εκτός αυτού το Firestorm πολύ απλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BATTLEFIELD! Όσο καλό και πιασάρικο mode και να ναι.

Και επιμένω. Το παιχνίδι για γρήγορους και έξυπνους δεν μας είπες ποιο είναι.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Και αργός είμαι και στο γάμο του Καραγκιόζη βαράω πολλές φορές, και δεν το πήρα προσωπικά. :P

Το άστοχο της σκέψης σου, ήταν ότι τους τσουβαλιάζεις όλους αυτούς που ασχολούνται και αναφέρεις την BF σειρά λες και είναι για τα 12χρονα ένα πράμα.

Εκτός αυτού το Firestorm πολύ απλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BATTLEFIELD! Όσο καλό και πιασάρικο mode και να ναι.

Και επιμένω. Το παιχνίδι για γρήγορους και έξυπνους δεν μας είπες ποιο είναι.

Μα ειπα οτι το firestorm δε το παιζουν, γιατι πρεπει να εισαι και καλος και γρηγορος και να εχεις νιονιο για να νικησεις. Δεν ειπα πουθενα οτι το firestorm ειναι BF.

Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι χαζοι ολοι οι υπολοιποι που παιζουν BF, εκτος και οταν αναφερομαι στα ξαπλωμενα μογκολα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, panoc είπε

Μα ειπα οτι το firestorm δε το παιζουν, γιατι πρεπει να εισαι και καλος και γρηγορος και να εχεις νιονιο για να νικησεις. Δεν ειπα πουθενα οτι το firestorm ειναι BF.

Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι χαζοι ολοι οι υπολοιποι που παιζουν BF, εκτος και οταν αναφερομαι στα ξαπλωμενα μογκολα 😛

Αν σκεφτείς ότι το BR mode ξεκίνησε από το Pubg και το Fortnite, και δεις το κοινό τους, μάλλον και πάλι άστοχη είναι η σκέψη σου, γιατί ένας λίγο καλός και γρήγορος παίκτης θα τα τελεύει τα πιτσιρίκια. Οπότε στους τυφλούς ο μονόφθαλμος βασιλεύει.

Όσο για τα ξαπλωμένα μόγκολα είναι βέβαια ένα κακό που το συναντάς σε όλα τα games που έχουν prone αλλά και σε όσα δεν έχουν, πιάνουν όλες τις απίθανες και μη κρυψώνες και γωνίες, όρθιοι ή γονατιστοί.

Παραθέτω μια φωτογραφία για να θυμηθούμε λίγο το καλύτερο για μένα BF που έχει υπάρξει ως τώρα το 2, και να θυμήσω ότι ΚΑΝΕΝΑ machine gun δε δούλευε όταν ήσουν όρθιος λόγω spread. Οπότε σε μας τους παλιούς της σειράς δεν μας φαίνεται και τόσο παράξενο.

 

Prone.jpg

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει καθορισμένη τακτική για μια νίκη σε BR . Κάθε παίχτης παίζει με ένα συγκεκριμένο στιλ που αποδίδει για αυτόν . Στο pubg ,firestorm κάθε μα κάθε είδος gameplay είναι αποδεκτό και μπορεί να νικήσει με σεβαστά κιλλς  .

Αν θέλεις γρήγορο παιχνίδι τα προαναφερθέντα BR δεν είναι για εσένα . Και μη μου πεις ότι στο pubg rushαρεις γιατί αν το παιχνίδι διαρκεί  25 λεπτά τα 20 περπατάς χεσμενος πάνω σου .

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, γρήγορο μετά τα βασικά και απαραίτητα θεμέλια BR είναι το Apex (με την έννοια ότι αν βγάλεις το άπειρο λουτ που έχει ,το οποίο δεν κουράζει ποτέ, τότε έχεις ένα "παραλλαγμένο" search and destroy - deathmatch)

BR που οι στρατηγικές είναι λιγότερες μπορώ να σκεφτώ μόνο το fortnite που αν δεν έχεις mobility δεν νικας ποτέ .

Επίσης θεωρώ ότι στα BR- πέρα fortnite -παλεύεις με τον εαυτό σου ,τη στρατηγική σου και την κρίση σου και μετά έρχεται το διασκεδαστικό μέρος του παιχνιδιού ( στόχος ,σωστή κίνηση) . Αν το σκεφτείς πρώτα σκέφτεσαι μια εντελώς καινούργια ιδέα ,μετά προσπαθείς να την υλοποιήσεις και αφού προσπαθείς έρχεται το διασκεδαστικό μέρος .Στα Cod,cs πάνω κάτω τα ίδια πράγματα κανείς και νικας επειδή έχεις "καλό "χέρι 

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^^ Αυτό ακριβώς. Στο BR πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός να είσαι καλυμμένος και να προχωράς πολύ αργά. Αλλιώς κόβεις ρόδα μυρωμένα.

Γι'αυτό άλλωστε και δεν είμαι fun του είδους, όπως και π.χ. στο ARMA και πολλά άλλα war simulator games. Είμαι του πιο arcade και αρκετά πιο γρήγορου gameplay.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, panoc είπε

Να κατσουν οι προγραμματιστες να γραψουν κωδικα, το ISLC δε θα χρειαζοταν εαν το ιδιο το battlefield ζητουσε απο το λειτουργικο να τους αδειασει μνημη ωστε να ειναι εκει οταν τη χρειαστει.
Δε γινεται να μεινουμε με ενα λειτουργικο 10 χρονων επειδη για την ΕΑ /Dice/Whatevar ειναι πιο φθη νο να χρησιμοποει την ιδια μηχανη αντι να τη προσαρμωσει στα νεα δεδομενα.

Η κακή διαχείριση της μνήμης είναι θέμα windows 10 , δεν συμβαίνει αυτο μόνο στο battlefield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Η κακή διαχείριση της μνήμης είναι θέμα windows 10 , δεν συμβαίνει αυτο μόνο στο battlefield.

Το stand by memory δεν ειναι κακη διαχειριση μνημης, η cached δεδομενα, η μνημη ειναι εκει για να γεμιζει και να αδειαζει κατα το δοκουν. Τα windows cachαρουν οτι νομιζουν με βαση το pattern της χρησης που κανεις. Οταν ειναι γεματη η cache και ζητησει πχ το bf να φορτωσει τοτε τα παραθυρα θα αδειασουν cache για να φορτωθουν τα νεα δεδομενα. Ομως επειδη αυτο γινεται ακριβως την ωρα που το ζηταει το bf και αρα τα δεδομενα δεν ειναι αμεσα διαθεσιμα εχεις stutter/drops/whatevar, οποτε ο σωστος προγραμματιστης, ζηταει νωριτερα την ελευθερη μνημη και να κανει preload τα δεδομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, black66.gr είπε

^^ Αυτό ακριβώς. Στο BR πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός να είσαι καλυμμένος και να προχωράς πολύ αργά. Αλλιώς κόβεις ρόδα μυρωμένα.

Γι'αυτό άλλωστε και δεν είμαι fun του είδους, όπως και π.χ. στο ARMA και πολλά άλλα war simulator games. Είμαι του πιο arcade και αρκετά πιο γρήγορου gameplay.

Εγώ προσωπικά παίζω  bf μαζί με μουσική για τα πολλά κιλλς και να περάσει η ώρα ευχάριστα. Apex αν μπουν οι φίλοι μου και θέλω να συνεργαστώ με κάποιον . Pubg αν θέλω να σπάσω τίποτα  ή να σκοτώσω από τα νεύρα κάποιον . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/6/2019 στις 10:02 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Εντάξει έκανα restart και έστρωσε.

*Edit: Nope, άλλαξα server και άρχισε..Server-related με λίγα λόγια..

Το επιβεβαιώνω και γω.

Το μεσημέρι έπαιξα σε 32 κ 64 αρη σέρβερ χωρίς προβλήματα παρα μια στο τόσο ενα σπαικ. Κατά τα άλλα μετα που έπαιξα ξανά το απόγευμα έτυχα 2-3 rounds όπου υπήρχε έντονο stutter στις αρχές του round, έφτιαξε μετά αλλά ανά τακτά χρονικά διαστήματα όμως έκανε το λόξυγκα.

*DX12

( PRESET LOW }

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, panoc είπε

Μα ειπα οτι το firestorm δε το παιζουν, γιατι πρεπει να εισαι και καλος και γρηγορος και να εχεις νιονιο για να νικησεις. Δεν ειπα πουθενα οτι το firestorm ειναι BF.

Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι χαζοι ολοι οι υπολοιποι που παιζουν BF, εκτος και οταν αναφερομαι στα ξαπλωμενα μογκολα 😛

Το firestorm καλά κάνουν και το έχουν στο κλάσιμο, δεν είναι battlefield. 

Ναι είπες ότι όποιος έχει το bf5 και δεν παίζει αυτή την χαζομάρα που έβαλε η dice για να προσελκύσει και άλλα άτομα είναι αργοί, χαζοί και κουλοί. 

Είσαι λάθος από την αρχή ως το τέλος και δεν το σώνεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλάκα πλάκα σε visibility, και στήσιμο του retrain καλύτερο το 1. 

Πολλές φορές νιώθω ότι χάνομαι στο 5, δε ξέρω που πάω, εχθρός εχθές ΧΩΜΕΝΟΣ μέσα στις ΠΑΠΑΡΟΎΝΕΣ στην ΑΡΡΑΣ με θέριζε όπως και αρκετούς από την ομάδα μου και δεν άλλαζε θέση. Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία. 

ΞΑΠΛΩΜΈΝΟΣ καθάριζε φασολακια η κυρά Κούλα. Το μπουρδέλο τους ρε ! βλέπω το περισσότερο camping απ'όλα τα BF μαζεμένο!

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η playerbase του BF οσοι εχουν απομεινει που παιζουν τωρα το 5 ειναι 80% 40αρηδες 50αρηδες που δεν εχουν ιδεα απο FPS και απλα κρυβονται για να μην πεθαινουν σαν τα σκυλια. Το υπολοιπο 20 ειναι οι εμπειροι παικτες απο παλια bf και καποιοι νεοι που δεν παιζουν αυτο το καρκινωμα που περιγραφω πανω και προσπαθουνε να βελτιωθουνε. Γιαυτο ολα τα games το 60-70% των παικτων εχουν KD μικροτερο του 1. Βλεπεις κατι σκορ 5-10 10-20 και λεω μα τι κανουν αυτοι... Κανεις δεν καλυπτει?

Εχει καταντησει το game να ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι που παιζουμε. Α ξεχασα υπαρχουν και οι cheaters που ειναι μια κατηγορια μονοι τους και ο μογγολισμος εχει φτασει αλλα επιπεδα εκει...

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...