Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έπαιξα την πρώτη μου 1 ώρα χθες . Το παιχνίδι είναι πολύ καλό . Για τον ήχο δεν πολύ με νοιάζει γιατί παίζω με ηχεία και μουσική .

Έπαιξα κάθε class και τις έφτασα 2 λεβελ όλες . Δεν βρίσκω λόγω να παίζω assault και support αφού υπάρχει το μεντικ , με την έννοια ότι τα όπλα τα θεωρώ ισάξια και δεν παρατήρησα ότι σκοτώνω περισσότερους με κανένα από τα πεντε- έξι όπλα των  class αυτών(πολυβόλα πάντα ). Αν στο μέλλον ξεκλειδώσουν αλλά attachment και όπλα τότε ξαναβλέπουμε.

Έχω ένα 60 hz monitor και τα frames per second είναι κολλημένα στα 60 , δεν έχω βγάλει ακόμα κανένα vsync και τέτοια..άμα βγάλω το vsync θα έχω stuttering; Ή επειδή είναι 60hz έχω την αναγκαστική κατάρα του vsync για να τρέχει σμουθ (δεν έχω freesync gsync)

Πήγα να παίξω και firestorm δεν μπόρεσα να βρω σόλο παιχνίδι και έπαιξα squad. τα γραφικά είναι υπέροχα το loot system για γέλια και γενικά το παιχνίδι ήταν πολύ ήρεμο από άποψη ήχου, εφέ,action . Δεν το ευχαριστήθηκα πολύ . Η σειρά μου μέχρι τώρα Apex>pubg>bfv (με βάση που περνάω πιο ωραία ).

Είναι νωρίς για παραπάνω συμπεράσματα αλλά θα ήθελα να ξέρω για κάθε class ποιο είναι το αγαπημένο σας όπλο έτσι για να πάρω μία ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

multiplayer με vsync on -> το input lag της αρκουδας.
μολις χωρτασεις τα γραφικα βαλε τα παντα ολα low εκτος απο Meshes kai textures να παρεις κανα fps.
Απενεργοποιησε το vsync και στη χειροτερη να δεις tearing αν και με το ρυθμο του παιχνιδιου δυσκολα θα το παρατηρησεις.
H ηχος ειτε με ηχεια ειτε με ακουστικα ειναι κακος, οχι απο αποψη ποιοτητας αλλα απο αποψη κατευθυντοκοτητας και προτεραιοτητας. Πχ ακους τανκ στα 100 μετρα σα να ειναι μεσα σου και δεν ακους τον αλλο που τρεχει διπλα σου, ακους τα ουρλιαχτα απο 4 τετραγωνα μακρυα με απολυτη ακριβεια αλλα το πυροβολισμο που πεφτει δεξια σου τον ακους λες και σε περιβαλλει.

assault, Gewehr 43 / Sturmgewehr 1-5 / Ribeyrolles (εαν μαθεις το recoil του μαμει και δερνει).
medic, Thompson / zk 283
support, KE7 (τα κανει ολα και συμφερει)
scout, Lee-Enfield αν το εχεις, ZH-29 και παρομοια εαν νομιζεις το εχεις

Το ολο ζητημα ειναι να βρεις το οπλο που ταιριαζει στο playstyle σου και το οπλο για τη καθε πιστα/κατασταση.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την rx 580 έχω . Στο bf1 χωρίς vsync δεν γίνεται να παίξω γιατί βγάζει παράλληλες γραμμές .

Για τα όπλα το ξέρω ότι είναι διαφορετικη η άποψη σε  κάθε παίχτη , αλλά για κάθε παιχνίδι υπάρχουν top tier ,αυτά που το μεγαλύτερο ποσοστό των παιχτών  τα προτιμούν. Τον χειμώνα θα το λιώσω , τώρα δεν προλαβαίνω καθόλου . 

Επίσης κάτι σημαντικό υπάρχει ενεργό Greek community στο ντισκορτ ή άλλου?? να παίζεις ρε παιδί μου με άλλους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, insomiaistas είπε

Την rx 580 έχω . Στο bf1 χωρίς vsync δεν γίνεται να παίξω γιατί βγάζει παράλληλες γραμμές .

Για τα όπλα το ξέρω ότι είναι διαφορετικη η άποψη σε  κάθε παίχτη , αλλά για κάθε παιχνίδι υπάρχουν top tier ,αυτά που το μεγαλύτερο ποσοστό των παιχτών  τα προτιμούν. Τον χειμώνα θα το λιώσω , τώρα δεν προλαβαίνω καθόλου . 

Επίσης κάτι σημαντικό υπάρχει ενεργό Greek community στο ντισκορτ ή άλλου?? να παίζεις ρε παιδί μου με άλλους 

κατεβασε settings για να εχεις περισσοτερα frames και να ειναι λιγοτερο ορατο το tearing. το vsync σου προσθετει πολλα ms lag, και input lag και screen lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αγόρασα το παιχνίδι. Εν συντομία, όποιος θέλει ιστορική ακρίβεια ας κοιτάξει αλλού. Σε γενικές γραμμές είναι καλό παιχνίδι, "fun" όπως λέμε, με μπόλικη δράση και ωραία εφέ. Περνάει ευχάριστα η ώρα. Είχα παίξει και τη Beta.

Γιατί όμως υπάρχουν διαμαρτυρίες για την απόδοση; Στο σύστημα της υπογραφής και με εγκατεστημένο το παιχνίδι στον δεύτερο SSD το παιχνίδι πήγαινε σφαίρα. Τι εκρήξεις, τι πυροβολισμοί, τα καρέ ήταν κολλημένα στα 60. Τα γραφικά δεν τα άλλαξα, μου τα έβαλε by default στα Ultra και κλείδωσα τα fps στα 60. Έπαιξα μια πίστα,  αυτή με τα βουνά στα χιόνια. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι θέμα πίστας. Πάντως αν θέλετε να παίζετε με RT είναι λογικό να κολλάει το παιχνίδι, γίνεται χαμός από εφέ.

Αυτά.

 

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vassilis018 είπε

για medic class, όπως όπλα, gadgets, κτλ κτλ

θα ρωτάτε ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ

ΤΕΛΟΣ

:P

Εσύ μόνο τη σύριγγα χρησιμοποιείς. 

Ποια όπλα:P;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Εσύ μόνο τη σύριγγα χρησιμοποιείς. 

Ποια όπλα:P;

ιπτάμενη σύριγγα=lethal weapon:P

Sten/EMP

Επεξ/σία από vassilis018
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Λοιπόν αγόρασα το παιχνίδι. Εν συντομία, όποιος θέλει ιστορική ακρίβεια ας κοιτάξει αλλού. Σε γενικές γραμμές είναι καλό παιχνίδι, "fun" όπως λέμε, με μπόλικη δράση και ωραία εφέ. Περνάει ευχάριστα η ώρα. Είχα παίξει και τη Beta.

Γιατί όμως υπάρχουν διαμαρτυρίες για την απόδοση; Στο σύστημα της υπογραφής και με εγκατεστημένο το παιχνίδι στον δεύτερο SSD το παιχνίδι πήγαινε σφαίρα. Τι εκρήξεις, τι πυροβολισμοί, τα καρέ ήταν κολλημένα στα 60. Τα γραφικά δεν τα άλλαξα, μου τα έβαλε by default στα Ultra και κλείδωσα τα fps στα 60. Έπαιξα μια πίστα,  αυτή με τα βουνά στα χιόνια. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι θέμα πίστας. Πάντως αν θέλετε να παίζετε με RT είναι λογικό να κολλάει το παιχνίδι, γίνεται χαμός από εφέ.

Αυτά.

Καλά αν κλειδώνεις τα fps λογικό να μη βλέπεις κανένα πρόβλημα, input lag αυξημένο και γενικώς δεν τρέχει κατα βάθος σωστά το παιχνίδι. 

Παίζοντας το Call of Duty WW2 - single player- εδώ και μερικές μέρες και μπαίνοντας στο WokeField 5 όντως δεν υπάρχει κανένα feeling 2ου Παγκοσμίου Πολέμου τόσο το single( εκτός του the last tiger story ) όσο στο mp. ΚΑΜΙΑ προσωπικά μου φάνηκε πολύ παιδικό και κουκουρούκου το "ww2" της νέας εποχής της EA. 

Τουλάχιστον το BF1 έστω κι αν και αυτό δεν ηταν 100% ακριβές έβγαζε καλύτερο WW1 imersion feeling

Επίσης ήχος ΜΑΠΑ εντελώς. Καμία σχέση με τα προηγούμενα, είναι δίπλα σου, τρέχει αντίπαλος, δεν ακούγεται τίποτα, παρα μόνο το κορμάκι σου που μόλις σωριάστηκε στο πάτωμα. Αν και ομολογουμένως από το BF3 και μετά κατρακύλα και σε αυτό η σειρά.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Την rx 580 έχω . Στο bf1 χωρίς vsync δεν γίνεται να παίξω γιατί βγάζει παράλληλες γραμμές .

 

Φαντάζομαι σε 1080p, έτσι?

Σε Ultra, βαράς 70+ (κι ακόμα παραπάνω, το πιθανότερο).

Σε V.Hi θα περάσεις τα 90, λογικά.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τόσο δραστικό όσο λέει ο @panoc, δεν θα σε σώσουν 120+ fps από όλα τα υπόλοιπα στραβά του παιγνιδιού.

Αν θες πάντως, δοκίμασε να κλείσεις το V-Sync και να βάλεις από το Radeon Settings το "Enhanced Sync".

Μπορεί να σου δώσει μια smoothίλα, δεν χάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα ξεφτιλιστούν μόλις βγει το MW και μετά θα έρθει ο διάδοχος του BF4.

Ήμουνα νιός και γέρασα. Αυτό το ακούμε εδώ και πολλά πολλά "gaming" χρόνια, αλλά δεν.......

Η Activision θα πρέπει όχι μόνο να εκσυγχρονίσει, αλλά και να περάσει μπροστά σε μηχανή γραφικών, και σε game modes με την εισαγωγή μηχανοκίνητων (οχήματα, helli, αεροπλάνα) τότε ίσως να μπορέσει να συναγωνιστεί το αντίπαλον δέος.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

BFV με origin Basic μπήκε πλέον στα vault games .
Εχει και 7 ημέρες free το origin basic,για όσους θέλουν να δοκιμάσουν κανα παιχνίδι του vault.

Επεξ/σία από Stefxour
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έχουν στο origin στα 23,99 και το delux στα 7,99 

δεν έχω ξανά πάρει delux, ποιο καλή έκδοση δεν είναι?

τώρα το είδα, λέει delux upgrade. άρα θα θέλει και την βασική έκδοση 

Επεξ/σία από lefstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...