Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, tassard είπε

Χαχαχαχα πολυ αστειο

.......η μπορει και οχι.

Αλλα επειδη δεν ειναι ολα τα πραγματα 2 ακρα, θα με καλλυπτε το visibility του 1 και 4 ΧΩΡΙΣ το spotting.

Bεβαια, οντως πολυς κοσμος "κλαιγεται".Οσοι δεν  ειναι prone και καμπερωμενοι στο μισο παιχνιδι δηλαδη

1) Πολεμικό παιχνίδι που εκ των πραγμάτων βασίζεται στην κάλυψη και απόκρυψη. Το τεράστιο visibility θα ήταν μέγα fail. Βέβαια υπάρχει και το fortnite με τους λαχανί φούξια και ροζ χαρακτήρες 😋

2) Το prone είναι κάτι που χαρακτηρίζει όλη τη σειρά του BF εκτός του BC2. Τι να κάνουμε. Αν δεν είχε και αυτό το χαρακτηριστικό, θα ήταν απλώς άλλο ένα fps παιχνίδι.

3) Όσο για το καμπέρωμα, αν μου βρεις fps game χωρίς καμπέρια, κερδίζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, black66.gr είπε

1) Πολεμικό παιχνίδι που εκ των πραγμάτων βασίζεται στην κάλυψη και απόκρυψη. Το τεράστιο visibility θα ήταν μέγα fail. Βέβαια υπάρχει και το fortnite με τους λαχανί φούξια και ροζ χαρακτήρες 😋

2) Το prone είναι κάτι που χαρακτηρίζει όλη τη σειρά του BF εκτός του BC2. Τι να κάνουμε. Αν δεν είχε και αυτό το χαρακτηριστικό, θα ήταν απλώς άλλο ένα fps παιχνίδι.

3) Όσο για το καμπέρωμα, αν μου βρεις fps game χωρίς καμπέρια, κερδίζεις 

 

Δεν καταλαβαινω τι συζητάμε, το Ίντερνετ είναι γεμάτο με βίντεο και screenshots που φαίνεται να υπαρχει πρόβλημα με το visibility του παιχνιδιού.

Εσένα μπορεί να σου αρεσει αυτή η κατάσταση, όπως αρέσει και στους καμπερηδες που έχουν κατακλύσει το παιχνίδι.

Εσένα όμως μπορεί να σου αρέσει και ενα game με αοράτους χαρακτήρες που δεν φαίνονται καθόλου και να εξιταρεσαι στην ιδέα να μην φαίνεσαι καν.

Δεν συζητάμε αυτό , άλλο το ότι το παιχνίδι (αντικείμενικα) έχει πρόβλημα σε ένα συγκεκριμένο τομέα.

Επεξ/σία από tassard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γενικα δεν ξερω αν μιλαω με δικηγορο η με πανελιστα, αλλα απαντας σε πραγματα που δεν ειπα.

Εκτος και αν βλεπεις οραματα.

 

Ευχαριστω που με πληροφορησες οτι το παιχνιδι σου δινει τη δυνατοτητα να εισαι prone, δεν το ηξερα 😮

Επισης ευχαριστω που μου ειπες οτι το εχει campers παντου, πραγματικα δεν το ηξερα μου ανοιξες τα ματια 😮😮

 

Αυτο στο οποιο δεν απαντησες ειναι οτι αυτα τα 2 σε ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ με το αντικειμανικα αθλιο visibility ευνοουν τους καμπερδηες του k/d που αραζουν σε ενα μερος και δεν τους νοιαζουν τα Objectives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενω το να τρέχεις και να πηδας σαν το κουνελι αριστερα δεξια και οποίος τραβηξει ποιο γρηγορα σαν τον λουκι λουκ ειναι ο καλύτερος τροπος να παίξεις ενα παιχνιδι που υποτιθεται οτι αναπαριστά το 2 παγκόσμιο πόλεμο.Οταν ειχαμε και τα τριγωνακια που τα σημαδευαμε απο την μια ακρη στην αλλη και την ετρωγες στο κεφαλι ηταν ακομα καλυτερα για σενα.Αμα γουσταρεις 'ραν εντ γκαν'δε σου φτεει ο αλλος που σε περιμενει  στη γωνια ξαπλωμενος  και στην αναβει.Καλα σου κανει........και δεν ειναι καμπερι αλλα μαγκας.

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Ενω το να τρέχεις και να πηδας σαν το κουνελι αριστερα δεξια και οποίος τραβηξει ποιο γρηγορα σαν τον λουκι λουκ ειναι ο καλύτερος τροπος να παίξεις ενα παιχνιδι που υποτιθεται οτι αναπαριστά το 2 παγκόσμιο πόλεμο.Οταν ειχαμε και τα τριγωνακια που τα σημαδευαμε απο την μια ακρη στην αλλη και την ετρωγες στο κεφαλι ηταν ακομα καλυτερα για σενα.Αμα γουσταρεις 'ραν εντ γκαν'δε σου φτεει ο αλλος που σε περιμενει  στη γωνια ξαπλωμενος  και στην αναβει.Καλα σου κανει........και δεν ειναι καμπερι αλλα μαγκας.

Να πω και γω την βλακεία μου, ο "μάγκας" που λες κάνει defend κάποιο objective ή κυνηγά το k/d ? 

 

Επεξ/σία από GjokerR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυλαει το ομπτζεκτιβε που με τοσο κοπο πηρε η ομαδα του και περιμενει να ερθει ο κουνελος για να του την αναψει.Σαν τον κυνηγο ενα πραμα.Α και πριν του την αναψει ριχνει και μια ειδοποιηση οτι την πεφτουν στο στοχο για να κανει σπουν η ομαδα πάνω του. Αυτο λεγεται τακτική..............

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GjokerR είπε

Να πω και γω την βλακεία μου, ο "μάγκας" που λες κάνει defend κάποιο objective η κυνηγά το k/d ?

Ο ορισμός του defend είναι ακριβώς αυτός. Κάνω άμυνα πάνω στο αντικείμενο που πρέπει να διαφυλάξω. Κρύβομαι και θερίζω όποιον το πλησιάζει. Αυτός είναι ο σκοπός του συγκεκριμένου mode. Αλλιώς παίζεις TDM που τρέχεις γύρω-γύρω και όποιον πάρει ο χάρος. Εκεί βέβαια δεν έχει campers. TI OXI :::::::::::::::::

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα αράξεις σε ένα μπαλκόνι/στοίβα με rumble και μαζεύεις kills σε άσχετο σημείο χωρίς να βοηθάς να κάνεις defend κάποιο objective ή χωρίς να βοηθάς την ομάδα να πάρει κάποιο objective, πολύ μάγκας υποθέτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tassard είπε

Και γενικα δεν ξερω αν μιλαω με δικηγορο η με πανελιστα, αλλα απαντας σε πραγματα που δεν ειπα.

Εκτος και αν βλεπεις οραματα.

Ευχαριστω που με πληροφορησες οτι το παιχνιδι σου δινει τη δυνατοτητα να εισαι prone, δεν το ηξερα 😮

Επισης ευχαριστω που μου ειπες οτι το εχει campers παντου, πραγματικα δεν το ηξερα μου ανοιξες τα ματια 😮😮

Αυτο στο οποιο δεν απαντησες ειναι οτι αυτα τα 2 σε ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ με το αντικειμανικα αθλιο visibility ευνοουν τους καμπερδηες του k/d που αραζουν σε ενα μερος και δεν τους νοιαζουν τα Objectives.

1) Παρ΄ Αρείω Πάγω.

2) I have a dream!!!!

3) Γηράσκω αεί διδασκόμενος.

4) Το camping είναι τρόπος ζωής. Στο επόμενο pach θα βάλουν και ταμπελάκια απαγορεύεται η κατασκήνωσις.

5) Εσύ δεν μου απάντησες. Πες μου ENA fps game που ΔΕΝ έχει campers που ενδιαφέρονται για το k/d.

5 λεπτά πριν, GjokerR είπε

Άμα αράξεις σε ένα μπαλκόνι/στοίβα με rumble και μαζεύεις kills σε άσχετο σημείο χωρίς να βοηθάς να κάνεις defend κάποιο objective ή χωρίς να βοηθάς την ομάδα να πάρει κάποιο objective, πολύ μάγκας υποθέτω;

Δεν μιλάμε για τους ¨επαγγελματίες¨ campers. Αυτοί άλλωστε βρίσκονται σε κάθε παιχνίδι. δεν είναι φαινόμενο μόνο του BF. Και μάλιστα δεν πρόκειται να απαλλαγούμε ποτέ από αυτούς.  

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Δεν μιλάμε για τους ¨επαγγελματίες¨ campers. Αυτοί άλλωστε βρίσκονται σε κάθε παιχνίδι. δεν είναι φαινόμενο μόνο του BF. Και μάλιστα δεν πρόκειται να απαλλαγούμε ποτέ από αυτούς.  

Η συζήτηση ήταν για το visibility στο παιχνίδι και κατέληξε σε αυτούς που ευνοούνται κατά βάση απ αυτό. Το θέμα είναι το σωστό μπάλανσ όταν είσαι αμυνόμενο και επιτιθέμενος και το visibility παίζει μεγάλο ρόλο σε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το topic του παιχνιδιού αυτού έχει καταντήσει το πιο κουραστικό εδώ μέσα. 

Από την μια είναι αυτοί που δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους για το παιχνίδι και λένε εξυπνάδες σε αυτούς που αναφέρουν προβλήματα του παιχνιδιού.

Και από την άλλοι είναι αυτοί που δεν σταματάνε να κλαίγονται για το παιχνίδι deal with it αφού δεν σας αρέσει και κάντε το uninstall όμορφα και ωραία είναι πολύ απλό και μένα δεν μου αρέσει έτσι όπως έχει γίνει το παιχνίδι όπως και σε πολλούς άλλους αλλά δεν καθόμαστε να λέμε συνέχεια τα ίδια.

Επεξ/σία από Virus200
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, black66.gr είπε

1) Παρ΄ Αρείω Πάγω.

2) I have a dream!!!!

3) Γηράσκω αεί διδασκόμενος.

 4) Το camping είναι τρόπος ζωής. Στο επόμενο pach θα βάλουν και ταμπελάκια απαγορεύεται η κατασκήνωσις.

 5) Εσύ δεν μου απάντησες. Πες μου ENA fps game που ΔΕΝ έχει campers που ενδιαφέρονται για το k/d.

Δεν μιλάμε για τους ¨επαγγελματίες¨ campers. Αυτοί άλλωστε βρίσκονται σε κάθε παιχνίδι. δεν είναι φαινόμενο μόνο του BF. Και μάλιστα δεν πρόκειται να απαλλαγούμε ποτέ από αυτούς.  

 

Παμε παλι σε απλα Ελληνικα.

Το προβλημα δεν ειναι οι campers που υπαρχουν οντως σε καθε παιχνιδι.

Το προβλημα ειναι οτι λογω του απαραδεκτου visibility ευνοουνται παρα πολυ, με αποτελεσμα να μπαινεις σε servers οπου οι μισοι παιχτες ειναι στημενοι σε μια γωνια και περιμενουν τους αλλους μισους να περασουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω λεω αμα καθεσαι στην ιδια περιοχη για πανω απο 15 δευτερόλεπτα να αναβει ενα τεραστιο φωτεινο βελακι που οποιος το πυροβολαει να σε σκωτωνει αμεσως.....................

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Virus200 είπε

 Και από την άλλοι είναι αυτοί που δεν σταματάνε να κλαίγονται για το παιχνίδι deal with it αφού δεν σας αρέσει και κάντε το uninstall όμορφα και ωραία είναι πολύ απλό και μένα δεν μου αρέσει έτσι όπως έχει γίνει το παιχνίδι όπως και σε πολλούς άλλους αλλά δεν καθόμαστε να λέμε συνέχεια τα ίδια.

Αληθεια τωρα?Σε ολα τα threads απο την ανακοινωση ενος παιχνιδιου και μονο, υπαρχουν ατομα που αρχιζουν τη γκρινια και τη κλαψα χωρις καν να εχουν δει το παιχνιδι.

Με τις γνωστες ατακες "αν το βρω σε καμια προσφορα 0,0000000000000001 ευρω τοτε ΙΣΩΣ το τσιμπησω".

 

Και δεν θα κραξουμε εδω, που εν το παιχνιδι ειναι οντως μαπα?

2 λεπτά πριν, spyros007 είπε

εγω λεω αμα καθεσαι στην ιδιο σημειο για πανω απο 15 δευτερόλεπτα να αναβει ενα τεραστιο φωτεινο βελακι που οποιος το πυροβολαει να σε σκωτωνει αμεσως.....................

Eγω λεω να κουνηθεις και μερικα μετρα μεσα στο game.Mη μενεις στο ιδιο σημειο σε ολο το round κριμα δεν ειναι?

Βασικα τι εχει συμβει.

 

Η Dice ακουσε τα παραπονα της τεραστια πλειοψηφιας του community για το visibility, και προσπαθησε να το διορθωσει.

Για να το διορθωσει εκανε implement ενα μηχανισμο που υπρχε σε ολα τα προηγουμενα Bf απο το 3 και μετα(αλλα οι εξυπνακηδες δεν παραπονιουνταν τοτε).

Aυτο το ανεφεραν ως character lighting, και ο μεσος τσομπανος ειδε το "lighting"  και αρχισε τις εξυπναδες για φωτακια, κορνες πολυχρωμα λαμπακια και δε ξερω τι.

 

Δυστυχως παντως δεν εκανε δουλεια ουτε αυτο, και το visibility του game παραμενει τραγικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου δεν καταλαβαινω το ζορι σου. Αν νοσταλγείς την εποχη με τα τριγωνακια πανω απο το κεφαλι παίξε το ενα να ησυχάσουμε και εμεις και εσυ................Εγω μια χαρα βλεπω το βισιμπιλιτι του παιχνιδιου

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...