Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mε rtx on είχα πρόβλημα με crash to desktop χωρίς error.

Δοκίμασα να κλείσω ότι τρέχει στο background, έριξα τα ρολόγια στοκ, αφαίρεσα και ξαναπέρασα drivers με ddu.

Το παιχνίδι αρνιόταν πεισματικά να παίξει με rtx, μάλιστα τις περισσότερες φορές κρασάρε στο menu, πριν μπω σε server.

Τελικά διάβασα στο reddit, ένας τύπος αύξησε το page file των windows και διόρθωσε το πρόβλημα.

Το δοκίμασα κι εγώ, το page file ήταν 4600mb και το έβαλα 5000mb minimum 10000mb maximum.

Εδώ και μια μέρα τρέχει απρόσκοπτα με rtx on. Το ξαναέβαλα στα 4600 και κράσαρε στο πρώτο λεπτό.

Θεωρώ ότι αυτό ήταν το πρόβλημα.

Εντωμεταξύ πριν αλλάξω το page file έγραφε current size 4600 και δίπλα έγραφε recommended 4900....

Αυτόματα δεν θα έπρεπε να μεγαλώνει? Ήταν στο auto πριν το αλλάξω.

 

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

patch notes

Fixed a bug that would cause the game to hang if the player mashed all the keyboard and mouse buttons while in the key binding menu. The player that found this must have eaten too much pineapple pizza.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, overpower είπε

patch notes

Fixed a bug that would cause the game to hang if the player mashed all the keyboard and mouse buttons while in the key binding menu. The player that found this must have eaten too much pineapple pizza.

Εγώ που τρώω πεπερόνι είμαι ΟΚ δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.techspot.com/news/79498-ea-implement-microtransactions-battlefield-v-tomorrow.html

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-5/news/battlefield-5-currency

 

Καποιοι τα λεγαμε και αλλοι εσκιζαν τα σωβρακα τους οτι απο και κλειεται.

Τωρα και p2w " Elite characters with special weapons".

Μπραβο στην EA, αλλα το μεγαλο μπραβο στη Dice που τον εχει κανει χωνι για το χρημα. 

Επεξ/σία από panoc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, panoc είπε

https://www.techspot.com/news/79498-ea-implement-microtransactions-battlefield-v-tomorrow.html

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-5/news/battlefield-5-currency

Καποιοι τα λεγαμε και αλλοι εσκιζαν τα σωβρακα τους οτι απο και κλειεται.

Τωρα και p2w " Elite characters with special weapons".

Μπραβο στην EA, αλλα το μεγαλο μπραβο στη Dice που τον εχει κανει χωνι για το χρημα. 

Σε cosmetics και skins αναφέρεται. Τώρα αν δώσει και κάνα μαχαιράκι, σιγά τα ωά.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα special weapons που τα είδες ; Cosmetic items μόνο θα έχει.

Inside the Armory, Battlefield Currency can be used to acquire:

  • Cosmetic customization items
  • Elite sets
  • Time savers

απο την ανακοινωση της EA, εαν τα elite sets ηταν cosmetic θα περιλαμβανοταν σε αυτο και δε θα ηταν ειδικη κατηγορια.

Απο κατω αναφερει

The Elite
Coming in Chapter 3, we'll be introducing something new to Battlefield: Elite sets that let you play as a distinct soldier in multiplayer modes, including Firestorm. Each Elite is a unique character with a name and background. They consist of a themed assortment of cosmetic items, character voice overs, a Best Squad animation, and an exclusive Special Assignment that helps bring to life the story of the Elite and unlocks a signature melee weapon.

Elites play like any other soldier and do not grant any type of gameplay advantage. We'll provide more details on our first two Elites, Seamus and Ernst, closer to their arrival.

Γιαυτο και εβαλα το ειρωνικο "τωρα και p2w".

και το " Elite" characters with special weapons " ειναι απο το αρθρο του techspot το οποιο προφανως αναφερεται στα melee weapon.

7 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Σε cosmetics και skins αναφέρεται. Τώρα αν δώσει και κάνα μαχαιράκι, σιγά τα ωά.

Το ξερω, αλλα επειδη ξερουμε και την ΕΑ, εαν πετυχει το εγχειρημα, που θα πετυχει, δεν ειναι τιποτα να εχουμε ειτε στο 5 ειτε στο επομενο και p2w advantages.

Βασικα αυτοι το πανε ακομα πιο περα, και πληρωνεις 3Α τιτλο και πληρωνεις για cosmetics. Τουλαχιστο στο apex/fortnite κλπ δε πληρωνεις το 3Α τιτλο. Αλλα απο τη στιγμη που το gameplay εχει πατωσει (αν και κατι γινεται τωρα με το BR), playerbase δυσκολα αυξανουν σου λέει ας ξεζουμισουμε τους καμμενους 😛

Bγαζω καπελο και χαιρετω με θαυμασμο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, panoc είπε

Βασικα αυτοι το πανε ακομα πιο περα, και πληρωνεις 3Α τιτλο και πληρωνεις για cosmetics. Τουλαχιστο στο apex/fortnite κλπ δε πληρωνεις το 3Α τιτλο.

😛

Άσε. Γνωρίζω παιδάκια που έχουν ξοδέψει εκατοντάδες ευρώ στο "δωρεάν" Fortnite.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, black66.gr είπε

Άσε. Γνωρίζω παιδάκια που έχουν ξοδέψει εκατοντάδες ευρώ στο "δωρεάν" Fortnite.

Το ξερω, γιαυτο και ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε σε αυτο το ειδος πληρωμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλα από τότε που βγήκε το FS έχει βελτιωθεί η εμπειρία μου στο υπόλοιπο παιγνίδι...

Σχεδόν σταμάτησαν τα βρισίδια και τα ρατσιστοκομπλεξιλίκια στο chat, να φανταστείτε.

Να πήγαν όλα τα ανώριμα στο νέο Mode, και ησυχάσαμε (για λίγο, έστω)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλα από τότε που βγήκε το FS έχει βελτιωθεί η εμπειρία μου στο υπόλοιπο παιγνίδι...

Σχεδόν σταμάτησαν τα βρισίδια και τα ρατσιστοκομπλεξιλίκια στο chat, να φανταστείτε.

Να πήγαν όλα τα ανώριμα στο νέο Mode, και ησυχάσαμε (για λίγο, έστω)?

Ναι η αληθεια ειναι καπως οπως τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλα από τότε που βγήκε το FS έχει βελτιωθεί η εμπειρία μου στο υπόλοιπο παιγνίδι...

Σχεδόν σταμάτησαν τα βρισίδια και τα ρατσιστοκομπλεξιλίκια στο chat, να φανταστείτε.

Να πήγαν όλα τα ανώριμα στο νέο Mode, και ησυχάσαμε (για λίγο, έστω)?

Το παρατήρησα και εγώ αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Το παρατήρησα και εγώ αυτό.

Εγώ πάλι αντιμετωπίζω τρελά ξεκάρφωτα lag spikes (7 download / 0.8 upload με την υπέροχη DSL μου). Δεν ξέρω αν φταιει το νεο mode καθώς είχα και πριν αλλα τώρα νομίζω οτι χειροτέρεψε η κατάσταση. Βέβαια δεν νομίζω να εχει σχέση αλλα πάλι ποτέ δεν ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που κυνήγησα τη 4νετ και μου γύρισε τη γραμμή σε fastpath, θέμα δεν έχω.

Τώρα, μια στο τόσο κάποιος ξεκάρφωτος προβληματικός server, τυχαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...