Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KilliK είπε

το στορυ με την ελλαδα ποτε βγαινει;

Τον Μάη. New map Mercury.

7DlAgjQ.png

TX6ik8B.jpg

Και Marita map.

nHNCa0s.png

 

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10G patch κ τα δέντρα, που οταν πέφτουν τρομάζεις κυριολεκτικά,ακόμα να τα φτιάξουν.... (τόσο δύσκολο φενεται να είναι μάλλον)

το μόνο θετικό που είδα  είναι ότι φτιάχτηκε επιτέλους το chat log  μου! (βλέπω πλέον αυτό που γράφω). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/3/2019 στις 9:38 ΠΜ, Πέτρος είπε

20 σε TS Extreme stress test.

Βγάζω οποιοδήποτε stress-bench, εκεί πάνω.

Το έχω ξαναγράψει...το 1ο που με νοιάζει στα oc μου είναι να είμαι σταθερός 24/7, και μετά κοιτάω για scores.

H διαφορά 950 με 1100 είναι τεράστια για να τη βγάζουν όλα τα υπόλοιπα εκτός από το συγκεκριμένο και να φταίει το oc.

 

Στις 22/3/2019 στις 11:37 ΠΜ, DEADLAZARUS είπε

Το πρόβλημα οφείλεται στο bfv. Μην το ψάχνεις. Δίνω 0.0001% να είναι κάτι άλλο (καθώς έχεις δοκιμάσει τα πάντα όλα).

Σε DX11, ήμουν σταθερός τελικά με μνήμη στα 970.

Είπα να πειραματιστώ λίγο.

DX12, Future frame off, μνήμη 1100.

Έβγαλα έναν ολόκληρο γύρο, κοντά στα 30', χωρίς θέμα (με μνήμη 1100 με πετούσε συνήθως στα 10-15'). Ok, μπορεί βέβαια και να ήταν τυχαίο.

Πτώση σε επιδόσεις από το FFR, δεν είχα, έπαιζε ομαλότατα.

Πάω να χαρώ, και στον επόμενο γύρο, κολλάει ακριβώς στο 1ο spawn, ακριβώς όπως (μου) κάνει το DX12 εδώ και καιρό. Ακριβώς στο 1ο spawn, όπως ''βουτάει" η κάμερα για να μπεις στο παιγνίδι.

Με task manager, βλέπω μήνυμα ότι "low on memory"...ότι να'ναι...

Κάτι που παρατήρησα στο 12, btw, είναι ότι έχει τρελλό texture popping μέσα από άρμα...ούτε 5 μέτρα μπροστά. Ακριβώς δίπλα στο άρμα, πεζός, όλα καλά. Στο 11, δεν το είχα προσέξει (και είναι πάρα πολύ έντονο, δεν νομίζω να μου διέφυγε).

εδιτ:

Να προσθέσω, ότι ο πυρήνας έφτασε τα 1640 και η κατανάλωση μόλις 217w, για τους αριθμολάτρες.

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αγόρασα το παιχνίδι πρόσφατα.

Παίζει σταθερά στα 60fps. Μπορεί να παει παραπέρα σε gpu 1080 σε 144 hz οθόνη & 2560 χ 1440 ανάλυση;  

Επεξ/σία από Telumetar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο το looting system να φτιάξουν. Αν σε μια βδομάδα παραμείνει ο κόσμος το τσίμπησα

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όντως, η εντύπωση που μου άφησε και μένα μετά από 3-4 γύρες firestorm που έφτασα μέχρι την 15άδα περίπου είναι πολύ θετικές. Το παιχνίδι πάει καλύτερα από άλλα BRs, και γενικά η οπτική πρώτου προσώπου σε κάτι γνώριμο με τραβάει περισσότερο από pubg/fortnite/apex.

Στο πρώτο ματς έχουμε βρει με το squad ένα φορτηγάκι με καρότσα, έχουμε μπει όλοι μέσα και εκεί που τρέχουμε να προλάβουμε το firestorm σκάει ένα τανκ από τα δέντρα και με μια οβίδα μας εξαφάνισε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο το firestorm απο ολες τις αποψεις.

στα θεματακια του ειναι οτι λειπει (ακομα) το duos...

και εμεις που μπαινουμε 2 ατομα για να βρουμε αλλα 2 σε squad καθυστερει τοσο οσο παταμε να ξεκινησουμε οι 2 μας εναντιον squads.

τελικα attachments δεν μπαινουν? δλδ οτι βρισκουμε κατω κ τελος..? δλδ μοναχα οπλα με χρωμα μωβ και πανω εχουν κουμπωμενα attachemnts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Level 1 όπλο(πράσινο) = iron sight

Level 2 όπλο(μπλε) = σαν red dot

Level 3 όπλο(μωβ) = μεγάλο scope

Δεν βρίσκεις scopes κάτω δηλαδή, αυτό δεν μου άρεσε, γιατί δεν μπορείς να κάνεις share με το υπόλοιπο squad τα items. Επίσης αυτό που φτιάχνεις armor plates και τα βάζεις επίσης δεν μου άρεσε, την ίδια χαζομάρα έχει και το Apex. Ήθελα να βρίσκεις κάτι σαν vest με levels όπως το PUBG.
Εκτός αυτού αν έχει armor ο άλλος, όσο τον βαράς σπάει πρώτα το armor και μετά το κανονικό health. Το γύρισα σε conquest μετά πάντως και το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο, μάλλον το βαρέθηκα το BR :P

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ποστάρει παλιότερα το τρελό θέμα που είχα με το bf 5 που ενώ άρχιζε μια χαρά έτρωγε την μνήμη μέχρι που έφτανε τα 12-14gb η κατανάλωση της και το παιχνίδι γινόταν unplayable, στο support της κακιάς ώρας που έχουν μου είχαν προτείνει 32 gb ram για 4Κ ανάλυση ότι νά ναι, πάντως με το τελευταίο update μαγικά έφτιαξαν όλα κυριολεκτικά άλλο παιχνίδι μέχρι 11gb  η κατανάλωση της μνήμης και τα πάντα δουλεύουν ρολόι τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...