Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας έχετε σπάσει τις μπάλες με τα αεροπλάνα :P Τα crashes οφείλονται στο OS μάλλον. Αφού παίζετε παιχνίδια μην τα σκαλίζετε με insiders και άλλες φίφες..Βάλτε την τελευταία stable έκδοση με τους τελευταίους drivers και τέλος.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλει κανείς σήμερα μεσημεράκι να παίξουμε? Θα στριμάρω και στο twitch μιας και κατάφερα να βρω το καταραμένο bitrate που θέλει για να δείχνει "σωστά"

Έχουμε και ένα discord server  με την ομαδούλα μου.

Add MariaCarry , www.twitch.tv/panjs

Επεξ/σία από Παναής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μας έχετε σπάσει τις μπάλες με τα αεροπλάνα :P Τα crashes οφείλονται στο OS μάλλον. Αφού παίζετε παιχνίδια μην τα σκαλίζετε με insiders και άλλες φίφες..Βάλτε την τελευταία stable έκδοση με τους τελευταίους drivers και τέλος.

Ποια αεροπλάνα καλέ, aerodrone έπαιζα. 

Όπως είπα, ήμουν σε insider και γύρισα σε stable πριν κάνα μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και απαυτώσου, πια.

Όλα καλά μια εβδομάδα τώρα, έχω δοκιμάσει ότι ρυθμίσεις περνάνε στομυαλό μου για τη Vega (την γνωστή πειραγμένη), δενέγβαζε κιχ το παιγνίδι...

Max κατανάλωση 230-235W, max core 1640MHz, εξαιρετικά fps...

Περνάει το patch, μπαίνω στη μέση γύρου, ξεκινάει κι ο επόμενος, με πετάει στα 3'...λέω οκ ας κάνω κι ένα restart τον υπολογιστή.

Μπαίνω στο τέλος γύρου, ξεκινά ο επόμενος, βγαίνει ολόκληρος (αν και πήγε γρήγορα), ξεκινά κι άλλος...με πετάει στα 3'...

Σε όλες τις περιπτώσεις από oc, αφού η κάρτα γυρνάει στο stock στη συνέχεια.

Δεν μας χε..ρε DICE/EA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Άντε και απαυτώσου, πια.

Όλα καλά μια εβδομάδα τώρα, έχω δοκιμάσει ότι ρυθμίσεις περνάνε στομυαλό μου για τη Vega (την γνωστή πειραγμένη), δενέγβαζε κιχ το παιγνίδι...

Max κατανάλωση 230-235W, max core 1640MHz, εξαιρετικά fps...

Περνάει το patch, μπαίνω στη μέση γύρου, ξεκινάει κι ο επόμενος, με πετάει στα 3'...λέω οκ ας κάνω κι ένα restart τον υπολογιστή.

Μπαίνω στο τέλος γύρου, ξεκινά ο επόμενος, βγαίνει ολόκληρος (αν και πήγε γρήγορα), ξεκινά κι άλλος...με πετάει στα 3'...

Σε όλες τις περιπτώσεις από oc, αφού η κάρτα γυρνάει στο stock στη συνέχεια.

Δεν μας χε..ρε DICE/EA?

Απλα σε desktop και εσυ? Αν και εγω εχω το θεμα κανα 3 εβδομαδες τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, overpower είπε

Απλα σε desktop και εσυ? Αν και εγω εχω το θεμα κανα 3 εβδομαδες τωρα

Tα διάβασα τα δικά σου, ακριβώς πριν μπω να (μην) παίξω.

Σήμερα εμφανίστηκε, ξεκάθαρα θέμα patch...

΄Αντε να κάνω καμμια δουλειά με την ευκαιρία, μέχρι να βγουν οι επόμενοι από AMD γιατί ειλικρινά βαριέμαι το troubleshooting αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν έτη 2019 ακόμα με Radeon ασχολείστε? τς τς τς :P

παιδιά δεν θα μάθουν ποτέ

μην στεναχωριέσαι Πέτρο θα κάνω έρανο να μπεις και εσύ στην οικογένεια της Nvidia :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

εν έτη 2019 ακόμα με Radeon ασχολείστε? τς τς τς :P

παιδιά δεν θα μάθουν ποτέ

μην στεναχωριέσαι Πέτρο θα κάνω έρανο να μπεις και εσύ στην οικογένεια της Nvidia :P

Γενικα το ιδιο θεμα υπηρχε και τον Νοεμβριο και απο τις 2 μεριες, οποτε μπορει και η dice να εχει κανει πατατα (μεσα σε ολες τις αλλες), και να επηρεαζει πχ μονο την amd μερια ή δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, overpower είπε

οποτε είναι σίγουρο ότι η dice εχει κανει πατατα (μεσα σε ολες τις αλλες), και επηρεαζει πχ μονο την amd μερια ή δεν ξερω.

Fixed:P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Άντε και απαυτώσου, πια.

Όλα καλά μια εβδομάδα τώρα, έχω δοκιμάσει ότι ρυθμίσεις περνάνε στομυαλό μου για τη Vega (την γνωστή πειραγμένη), δενέγβαζε κιχ το παιγνίδι...

Max κατανάλωση 230-235W, max core 1640MHz, εξαιρετικά fps...

Περνάει το patch, μπαίνω στη μέση γύρου, ξεκινάει κι ο επόμενος, με πετάει στα 3'...λέω οκ ας κάνω κι ένα restart τον υπολογιστή.

Μπαίνω στο τέλος γύρου, ξεκινά ο επόμενος, βγαίνει ολόκληρος (αν και πήγε γρήγορα), ξεκινά κι άλλος...με πετάει στα 3'...

Σε όλες τις περιπτώσεις από oc, αφού η κάρτα γυρνάει στο stock στη συνέχεια.

Δεν μας χε..ρε DICE/EA?

Δηλαδή φταίει η DICE επειδή τρως crash λόγω GPU O/C ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δηλαδή φταίει η DICE επειδή τρως crash λόγω GPU O/C ;

Ναι.

Όταν είναι σταθερό τόσο καιρό, με πολύ χειρότερο setup (δοκιμαστικές ρυθμίσεις), όταν τόσο καιρό είναι σταθερό με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις που πήγα και χτες (και οποιοδήποτε άλλο παιγνίδι-bench-torture test) και ξαφνικά γίνεται ασταθές μετά από patch/update, ποιός φταίει?

Δεν άλλαξα οδηγούς, δεν άλλαξα άλλες ρυθμίσεις, δεν άλλαξα τα ingame, δεν άλλαξα τίποτα.

Εννοείται πως σε χαμηλότερες "στροφές" δεν το παρουσιάζει (έριξα λίγο τη μνήμη κι όλα καλά), αλλά δεν είναι αστάθεια της κάρτας...το παιγνίδι ξαφνικά δεν γουστάρει, απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες αλλαγές έκαναν και άλλαξε το load της GPU και πλέον δεν είσαι σταθερός. Και μένα η κάρτα στο Exodus με OC έριχνε CTD. Μόνο σε stock δεν είχα θέμα, άλλοι ακόμα και με OC κανένα θέμα. 

Άλλοι έπρεπε να καταργήσουν ακόμα και το factory OC της κάρτας για να μην κρασάρουν. Δεν φταίει το παιχνίδι, έχει άλλο ζόρι στην κάρτα και είναι πιο ευαίσθητο σε OC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάποιες αλλαγές έκαναν και άλλαξε το load της GPU και πλέον δεν είσαι σταθερός. Και μένα η κάρτα στο Exodus με OC έριχνε CTD. Μόνο σε stock δεν είχα θέμα, άλλοι ακόμα και με OC κανένα θέμα. 

Άλλοι έπρεπε να καταργήσουν ακόμα και το factory OC της κάρτας για να μην κρασάρουν. Δεν φταίει το παιχνίδι, έχει άλλο ζόρι στην κάρτα και είναι πιο ευαίσθητο σε OC. 

Μα αυτά ακριβώς που γράφεις, δέιχνουν ότι φταίει το παιγνίδι.

Η κάρτα με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί.

Αν κάτι ξαφνικά από εκεί που ήταν σταθερό πλέον δεν είναι, ποιός το έχει το θέμα?

Ειδικά για το factory oc, είναι για γέλια η απαίτηση να "καταργείται" για να λειτουργήσει σωστά ένα παιγνίδι.

Στο κάτω-κάτω, ο ίδιος κώδικας είναι, που εκτελείται πιο γρήγορα (υποτίθεται). Τί θέμα να προκαλέσει το oc αν είναι σωστά γραμμένος?

Δεν είναι ότι πιάνει θερμοκρασίες και αλλοιώνεται οτιδήποτε ή δεν φτάνει η τάση ή η διαθέσιμη ισχύς.

Κάποιο κομμάτι είναι προβληματικό και πρέπει να πετάει error (πιο εύκολα-γρήγορα, προφανώς με το oc)

Το θέμα, btw, φαίνεται να είναι στο mem oc, όχι στο core. Έχει κάποια σημασία αυτό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...