Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/2/2019 στις 7:25 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Τίποτα ρε, απλά πατάς start και το κάνεις minimize.

Υπαρχει τροπος να ξεκιναει με τα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, overpower είπε

Υπαρχει τροπος να ξεκιναει με τα windows?

φυσικα κλεισε το islc kai κατεβασε αυτο

panoc- standby list cleaner.zip

και κανε το unzip καπου

ανοιξε τον task scheduler (νομιζω χρονοδιαγραμμα εργασιων στα Ελληνικα), και

mmc_85_25-02-19_9ESB.png.1f1fecab170499987b06a1c18576d4a7.png

1. κανε το Inport απο το μενου δεξια.

2. επεκεξε το

3. πατα το properties

4.καρταλα actions

5. edit

6, επιλεγεις το path που εχεις τοποθετημενο το εκτελεσιμο.

πατας παντου οκ και

7. πατας το run για να το τρεξει το task.

Εαν ολα εχουν γινει καλα θα ξεκινησει αμεσως μολις απτησεις το run αλλα και σε καθε εκκινηση του υπολογιστη.

 

Επεξ/σία από panoc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sofian7 είπε

Για το BR mode του BFV υπάρχει κανα νέο?? Δεν βρίσκω τπτ online εκτός του ότι έρχεται spring 2019.

https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-5/news/this-is-battlefield-5-firestorm-and-pre-order

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Άρχισα να ασχολούμαι λίγο πιο συστηματικά με κάποια assignments...

KE7+διόπτρα, πρηνιδόν...σχεδόν cheat το λες.

Ξάπλα λέγεται, άκου πρηνιδον.... Στο επόμενο patch θα προστεθεί και χαλάκι για να το στρώνουμε να μη λερώνεται η στολή ενώ υπάρχουν και φήμες για αντιηλιακό. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκαν amd drivers που φτιαχνουν το character outlines μετα απο revives (αντε να δουμε).

Επισης, εχω αυτο το bug (κρασαρει ο ηχος και μετα απο λιγο και το pc). Αν εχει κανεις καμια ιδεα, ας πει. Για την ωρα εκανα disable τις optical θυρες και αλλαξα το ingame sound απο 3d surround (τωρα θα δοκιμασω να δω αν θα το ξανακανει). Φαινεται να αφορα amd cpu χρηστες

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, overpower είπε

Επισης, εχω αυτο το bug (κρασαρει ο ηχος και μετα απο λιγο και το pc)

Το δοκίμασες? Δούλεψε για το παιδί 

IMG_20190228_073235.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Άρχισα να ασχολούμαι λίγο πιο συστηματικά με κάποια assignments...

KE7+διόπτρα, πρηνιδόν...σχεδόν cheat το λες.

...καθώς και Turner SMLE με 3X scope για μεσαίες-μεγάλες αποστάσεις. Θερίζεις 😎.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, overpower είπε

Βγηκαν amd drivers που φτιαχνουν το character outlines μετα απο revives (αντε να δουμε).

Επισης, εχω αυτο το bug (κρασαρει ο ηχος και μετα απο λιγο και το pc). Αν εχει κανεις καμια ιδεα, ας πει. Για την ωρα εκανα disable τις optical θυρες και αλλαξα το ingame sound απο 3d surround (τωρα θα δοκιμασω να δω αν θα το ξανακανει). Φαινεται να αφορα amd cpu χρηστες

Με τους 19.1.2, τους WHQL (αν θυμάμαι σωστά), είχε ήδη λυθεί σε εμένα το θέμα με τα περιγράμματα.

Οι τελευταίοι που αναφέρεις, λειτουργούν επίσης απροβλημάτιστα.

Θέμα με τον ήχο που αναφέρεις, όλο το σύστημα AMD, δεν είχα/έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.οταν ανοιγω το παιχνιδι κολαει συνηθως πριν μπει στο μενου η αμα μπει πολυ πιθανο να κ8λησει μεσα στο game μου το κανει μια βδομαδα τωρα περιπου μονο σε rtx on. Μπορει να παιζω ολη μερα κ να μν το κανει κ ξαφνικα αμα το πιασει δεν σταματαει.αμα μπορει κανεις να βοηθησει ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, PeristeriGR είπε

Καλησπερα σε ολους.οταν ανοιγω το παιχνιδι κολαει συνηθως πριν μπει στο μενου η αμα μπει πολυ πιθανο να κ8λησει μεσα στο game μου το κανει μια βδομαδα τωρα περιπου μονο σε rtx on. Μπορει να παιζω ολη μερα κ να μν το κανει κ ξαφνικα αμα το πιασει δεν σταματαει.αμα μπορει κανεις να βοηθησει ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/2/2019 στις 7:34 ΠΜ, Παναής είπε

Το δοκίμασες? Δούλεψε για το παιδί 

IMG_20190228_073235.jpg

Σορι που δεν απαντησα. Λογικα αυτος εχει ryzen. Εγω μεσω device manager δεν εβλεπα πουθενα πληροφοριες σχετικα με το chipset. Ακομα και τωρα, αφου το κατεβασα απο την σελιδα της amd (αν και δεν ειναι up-to-date, ισως εχει σχεση οτι η M$ βγαζει επισης για chipset drivers).

Σε καποια φαση προχθες εφαγα 3 crashes το ενα μετα το αλλο μετα απο 5 λεπτα Ingame. Στο 4ο μου πεταξε το wefault.exe error (microsoft report error service). Μιας και που σε ενα reddit thread διαβασα οτι ναι μεν βγαζει ερρορ, αλλα δεν λεει που συγκεκριμενα, και οτι ισως το ιδιο το service μπορει να δημιουργει προβλημα, το εκανα disabled. Στην συνεχεια επαιξα 3 ωραιοτατα operation (hamada, rotterdam, panzerstorm). Το βραδυ πυο ξαναμπηκα, παλι με πεταξε σε desktop.

Σημερα εβγαλα το oc. Επαιξα αρκετα, και πριν λιγο παλι με πεταξε αυτην την φορα με error:

bfv.exe: Exception processing message 0xc0000005 Parameters 0x7ffc2ace1ce8 0x7ffc2ace1ce8 0x7ffc2ace1ce8 0x7ffc2ace1ce8

Καμια ιδεα? Να ξεκινησω με αλλαγη θεσεις τις ram ή παιζει να εχουν θεμα οι ram?

Edit: Μηπως να μην εκατσε το φορματ? Εκανα πριν κανα μηνα rollback σε stable εκδοση (απο insider) και πανω κατω απο τοτε ξεκινησαν τα θεματα. Απλα εκανα και ταυτοχρονα oc και για αυτο παει σε Hardware πιο πολυ το μυαλο μου. Δοκιμασα sfc scannow (στο system32 (δεν ξερω αν επρεπε αλλου, πχ /user)) και ολα οκ. Εχω premium malwarebytes οποτε δεν περναει κατι. Και βλεπω κανα 2 λινκς που να προτεινουν restore.

Edit2: Ειχα τρεξει memtest πριν κανα μηνα, αλλα δεν βρηκε καποιο προβλημα. Βεβαια το αφησα να κανει 1 Pass (/4 by default) οποτε αυριο θα το αφησω να ολοκληρωσει

Και στα καλα νεα της ημερας. Επαιξα Aerodrome παιχνιδαρα (με πεταξε rotterdam). Γενικα στην αρχη φαινοταν οτι μαλλον θα το χαναμε, και να πω την αληθεια αν δεν ημασταν 3 ατομα squad (ασχετοι), μαλλον θα το χαναμε. Καλεσα 1ο v1 στο προ τελευταιο sector (attacker εμεις) πιανοντας 15 ατομα (2 τανκς, το 1 απο αυτα το χαζο anti tank μεσω Points). Το 2ο το εριξα πραγματικα δευτερολεπτα στο τελευταιο. Ριχνει ενας αντιπαλος στην αποθηκη πιο κοντα στον προηγουμενο sector και ταυτοχρονα ριχνω και εγω στην αποθηκη πιο κοντα στην βαση τους. Αυτος επιασε ~10 ατομα (μαζι με εμενα). Το δικο μου αν δεν επιασε ολο το team τους, σιγουρα 20+ ατομα. Ευτυχως το παιρναμε ηδη (στα μισα περιπου και ανεβοκατεβαινε) και μας ειχαν μεινει 6-10 tickets.

Screenshot (25).png

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...