Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Τι να πω ρε παιδιά.

Θα τους πάρω εκεί στη 4νετ άμα συνεχιστεί αυτό το "κακό", να δω τι θα μου πουν.

Εν τω μεταξύ, στο 1 που παίζω μαζί με τον αδερφό μου (άλλο σπίτι-περιοχή, VDSL κι αυτός, 4νετ, αλλά κάπου στα 30 λόγω παλιού ΚΑΦΑΟ), είχα συστηματικά καλύτερα ping εγώ (>20ms διαφορά).

Ενω μου ειχαν πει στην 4net πριν ενα χρονο οτι εχει γινει fast path στην γραμμη εκανα μετρηση τον τελευταιο καιρο και ειχα 30 ms.Τους πηρα και μου ειπαν οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο, οτι δεν το χρειαζομαι και οτι δεν ασχολουνται με κατω των 100 ms ping.Φαγανε τα καντηλια τους το ενεργοποιησαν σε 5 μερες και με εριξε γυρω στα 15 ms.Τωρα σε γερμανικους παιζω με 55-58 ms.Πολυ καλυτερα δεν λεω αλλα με τοσους τυπους στο λομπυ που παιζουν με 20 ms βαρας ντουβαρια.Ο ιδιος χαηλαντερ σε κατεβαζει 5 συνεχομενες φορες 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ρε 'σεις η twisted steel τι γραφικά είναι αυτά στα μακρινά ; Pixelated δέντρα ; Σοβαρά τώρα ; Το παιχνίδι είναι για PC ή για PS2 ;

Πολλές φορές σε όλα τα maps σχεδόν όταν ένα tank η γενικά υπάρχει βομβαρδισμός και πέφτει ένα δέντρο, το βλέπω να πέφτει όλο μαζί σαν να είναι φωτογραφία που τρεμοπαίζει.Ποσο fail λολ

Επεξ/σία από Παναής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει θέμα με τα δέντρα; Σε μια πίστα τα είδα που έγιναν λίγο λάστιχο και παραμορφώθηκαν  όταν έσκασε έκρηξη και είπα μήπως ανέβασα πολύ τον πυρήνα στην κάρτα γραφικών οπότε το ξαναέριξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Όχι μόνο εκεί.

Όσο περισσότερο παίζω, τόσο βλέπω κουλαμάρες παντού, πολλές.

Κατά τα άλλα μας φταίνε τα 6GB VRAM της 2060. Πρέπει να φύγει αυτή η γενιά άμεσα. Σε μερικά maps δείχνει πολύ καλό, σε άλλα πολύ μέτριο. Δεν υπάρχει consistency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα όπλα που δεν πρόλαβα να ξεκλειδώσω (ZK-383 πχ),   κ εννοείτε ότι έχει περάσει η "προθεσμία"υπάρχει περίπτωση να τα πάρω με κάποιο τρόπο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Κατά τα άλλα μας φταίνε τα 6GB VRAM της 2060. Πρέπει να φύγει αυτή η γενιά άμεσα. Σε μερικά maps δείχνει πολύ καλό, σε άλλα πολύ μέτριο. Δεν υπάρχει consistency.

Δεν είναι θέμα VRAM...είναι θέμα κακής-κάκιστης υλοποίησης.

Στο 1, που κι αυτό έχει κάτι τέτοια κουλά, τέτοιες χοντράδες δεν έχω δει.

Το είχα πει από το SP, ακόμα...ότι σε ορισμένα σημεία οι χάρτες είναι πολύ πρόχειροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pip1908 είπε

Τα όπλα που δεν πρόλαβα να ξεκλειδώσω (ZK-383 πχ),   κ εννοείτε ότι έχει περάσει η "προθεσμία"υπάρχει περίπτωση να τα πάρω με κάποιο τρόπο; 

Ναι, νομίζω είναι διαθέσιμα για κάποιο αριθμό Company Coins (μετά το τελεταίο patch) αν θυμάμαι καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πριν κάνα δίμηνο μαμιότανε το dx12 και το 'χα γυρίσει σε dx11,

μετά το τελευταίο patch ξεκίνησε micro->mega🤪stutter στο dx11.

Γύρισα σε dx12 εδώ και δυό μέρες και είναι βούτυρο. Thank you Psycho!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα θέμα εδώ με τα loading screens, ακριβώς τα ίδια με DX11. Δεν ξέρω πως κατάφεραν να κάνουν το DX11 να έχει stutters, το BF1 αν το βάλω ακόμα και με δεύτερο παιχνίδι να τρέχει από πίσω(PUBG π.χ.) ή YT να παίζει, δεν κάνει κιχ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως έχεις O/C στις RAM ; Είναι ευαίσθητο το BF σε RAM O/C και αν έχεις υψηλά temps σε CPU. Πάντως cheaters δεν βλέπω, όλοι αυτοί που γκρινιάζουν ότι είναι τίγκα στους cheaters το παιχνίδι κλασικά είναι νούμπια που επειδή είναι καλύτερος ο άλλος, αμέσως τον λένε cheater..

Επίσης, εννοείται ότι χρησιμοποιείτε το ISLC του Wagnard για να καθαρίζει η standby memory έτσι..Διαφορετικά έχει παντού stutters, ίσως την γλιτώνεις αν έχεις 32GB RAM.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μήπως έχεις O/C στις RAM ; Είναι ευαίσθητο το BF σε RAM O/C και αν έχεις υψηλά temps σε CPU. Πάντως cheaters δεν βλέπω, όλοι αυτοί που γκρινιάζουν ότι είναι τίγκα στους cheaters το παιχνίδι κλασικά είναι νούμπια που επειδή είναι καλύτερος ο άλλος, αμέσως τον λένε cheater..

Επίσης, εννοείται ότι χρησιμοποιείτε το ISLC του Wagnard για να καθαρίζει η standby memory έτσι..Διαφορετικά έχει παντού stutters, ίσως την γλιτώνεις αν έχεις 32GB RAM.

Έχω τον 2700X στα 4ghz και τις μνήμες με xmp στα 3200. Έχω 16GB ram. Οι θερμοκρασίες της CPU αλλά και της GPU μέχρι 70 βαθμούς το ανώτερο φτάνουν.

Το ISLC δεν το έχω δοκιμάσει. Να το δω και αυτό.

edit: @Psycho_Warhead πως δουλεύει και τι ρυθμίσεις βάζουμε στο ISLC; 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...