Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι να πω ρε παιδιά.

Θα τους πάρω εκεί στη 4νετ άμα συνεχιστεί αυτό το "κακό", να δω τι θα μου πουν.

Εν τω μεταξύ, στο 1 που παίζω μαζί με τον αδερφό μου (άλλο σπίτι-περιοχή, VDSL κι αυτός, 4νετ, αλλά κάπου στα 30 λόγω παλιού ΚΑΦΑΟ), είχα συστηματικά καλύτερα ping εγώ (>20ms διαφορά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, pip1908 είπε

κ εγώ vdsl έχω  κ ειμαι μάλιστα σε fast path...

μικρότερο ping απο 70 Δεν έχω δει. 

vdsl χωρις fastpath εδω, παιζω με 56 ping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2019 στις 8:57 ΜΜ, 7nisiotis είπε

@Psycho_Warhead Ούτε κιχ σε micro stuttering; 

Θαύμα

Τίποτα, βούτυρο το DX12. Με VDSL και fast path παίζω με 45 ping περίπου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τίποτα, βούτυρο το DX12. Με VDSL και fast path παίζω με 45 ping περίπου. 

Ωραίος μαν, θα το δοκιμάσω σύντομα, thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δοκιμασω και εγω λετε dx12? Παιζω μεταξυ 65-90-130 fps (αναλογως τι βλεπω, σε 64αρι map με εφε μπροστα μου παει 65, αλλιως 80 σταθερα, μεχρι 130 με αεροπλανο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Είναι απίστευτο αυτό το παιχνίδι, σε DX11 έχει stutters κάποιες φορές και σε DX12 είναι τέρμα smooth-ίλα.

θα το δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν 3 μήνες από την κυκλοφορία, και 3 ολόκληρα patches μετά...

1) Συνεχίζει να βγάζει ότι να'ναι σε assignments-badges-achievements την ώρα που παίζεις.

Παίζω medic και βγάζω headshots, πχ? Παίρνω το σηματάκι που μου αξίζει, αφού έκανα hs ως sniper.

Συμπληρώνω τα assignments? Αν εκείνη τη στιγμή είμαι απορροφημένος με το αντικείμενο μπροστά μου, δεν θα το πάρω χαμπάρι...αλλά και στο τέλος του παιγνιδιού, στο summary, μου τα βγάζει ακόμα ενεργά-μη ολοκληρωμένα.

2) Εξακολουθεί η ηλιθιότητα, όπου δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τις βελτιώσεις στα όπλα την ώρα που είμαι σε γύρο. Πρέπει να τελειώσει, και μετά, στο ενδιάμεσο μέχρι να φορτώσει ο επόμενος.

3) Οι οχτροί (κι εγώ, προφανώς) εξακολουθούν να είναι αόρατοι, ανά περίσταση.

4) Τα αεροπλάνα έχουν αρχίσει να έχουν ένα απροσδιόριστο τρόπο βομβαρδισμού...δεν γίνεται να ξεκινά το παιγνίδι στην Twisted Steel, να γεννιέμαι ουσιαστικά πάνω στο Ε, και απλά να ανατινάζομαι από κάπου...το ίδιο και μέσα σε σπίτια...οκ, τυφλά έριξε τις βόμβες, αλλά πόσο τυφλά πια, πόσες φορές?

5) Ο σκοπός του εξαναγκασμού των αμνοεριφίων σε TP/SP, έχει αποτύχει παταγωδώς. Αν δεν μπεις με 2-3 φίλους ή δεν υπάρξει ευθυγράμμιση όλου του ηλιακού συστήματος (μαζί και οι δορυφόροι), συνεργασία δεν υπάρχει.

6) Αν και σε DX11 πετάει, τον κακό τους τον καιρό, γενικά. Ιπτάμενα-αιωρούμενα αντικείμενα, ragdolls της πλάκας και ενίοτε δαιμονισμένα, φύλλα που ανεμοστροβιλίζονται ξανά και ξανά χωρίς προφανή λόγο, κοντινές υφές για γέλια κλπ.

7) Ήχος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Σχεδόν 3 μήνες από την κυκλοφορία, και 3 ολόκληρα patches μετά...

1) Συνεχίζει να βγάζει ότι να'ναι σε assignments-badges-achievements την ώρα που παίζεις.

Παίζω medic και βγάζω headshots, πχ? Παίρνω το σηματάκι που μου αξίζει, αφού έκανα hs ως sniper.

Συμπληρώνω τα assignments? Αν εκείνη τη στιγμή είμαι απορροφημένος με το αντικείμενο μπροστά μου, δεν θα το πάρω χαμπάρι...αλλά και στο τέλος του παιγνιδιού, στο summary, μου τα βγάζει ακόμα ενεργά-μη ολοκληρωμένα.

2) Εξακολουθεί η ηλιθιότητα, όπου δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τις βελτιώσεις στα όπλα την ώρα που είμαι σε γύρο. Πρέπει να τελειώσει, και μετά, στο ενδιάμεσο μέχρι να φορτώσει ο επόμενος.

3) Οι οχτροί (κι εγώ, προφανώς) εξακολουθούν να είναι αόρατοι, ανά περίσταση.

4) Τα αεροπλάνα έχουν αρχίσει να έχουν ένα απροσδιόριστο τρόπο βομβαρδισμού...δεν γίνεται να ξεκινά το παιγνίδι στην Twisted Steel, να γεννιέμαι ουσιαστικά πάνω στο Ε, και απλά να ανατινάζομαι από κάπου...το ίδιο και μέσα σε σπίτια...οκ, τυφλά έριξε τις βόμβες, αλλά πόσο τυφλά πια, πόσες φορές?

5) Ο σκοπός του εξαναγκασμού των αμνοεριφίων σε TP/SP, έχει αποτύχει παταγωδώς. Αν δεν μπεις με 2-3 φίλους ή δεν υπάρξει ευθυγράμμιση όλου του ηλιακού συστήματος (μαζί και οι δορυφόροι), συνεργασία δεν υπάρχει.

6) Αν και σε DX11 πετάει, τον κακό τους τον καιρό, γενικά. Ιπτάμενα-αιωρούμενα αντικείμενα, ragdolls της πλάκας και ενίοτε δαιμονισμένα, φύλλα που ανεμοστροβιλίζονται ξανά και ξανά χωρίς προφανή λόγο, κοντινές υφές για γέλια κλπ.

7) Ήχος...

Μηπως απλα δεν σου εκατσε κατι καλα? 😛

Δεν εχω κανενα απο τα (τελευταια) προβληματα που εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, overpower είπε

Μηπως απλα δεν σου εκατσε κατι καλα? 😛

Δεν εχω κανενα απο τα (τελευταια) προβληματα που εχεις

Μήπως δεν τα έχεις παρατηρήσει, απλά?

Βέβαια, με τα κουλά που αναφέρουν συνέχεια από εδώ κι από εκεί σε αυτό το παιγνίδι, παίζει να έχουμε διαφορετικά, χωρίς κανένα προφανή λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις η twisted steel τι γραφικά είναι αυτά στα μακρινά ; Pixelated δέντρα ; Σοβαρά τώρα ; Το παιχνίδι είναι για PC ή για PS2 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ρε 'σεις η twisted steel τι γραφικά είναι αυτά στα μακρινά ; Pixelated δέντρα ; Σοβαρά τώρα ; Το παιχνίδι είναι για PC ή για PS2 ;

Όχι μόνο εκεί.

Όσο περισσότερο παίζω, τόσο βλέπω κουλαμάρες παντού, πολλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...