Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν έχει λογική, όμως.

Πόσοι είμαστε εδώ μέσα, δεν έχουμε τέτοιο θέμα.

Από περιέργεια (αν και δεν θα έπρεπε να επηρεάζει, να μην έχει καν σχέση), έχεις page file? Το έχεις πειράξει?

Οχι προφανώς στην τωρινή εγκατάσταση αλλά στην προηγούμενη πειραματίστηκα και με αυτό και με memory optimizers και χωρίς καμία εφαρμογή να τρέχει στο background και για να μην κουράζω ότι ήταν δυνατό να κάνω και ότι έχουν προτεινει γράψει στο ιντερνετ, μια εβδομάδα σπατάλησα ψάχνοντας λύση αλλά αποτέλεσμα ουδέν, μόνο όταν έβαλα άλλα 16gb ram δανεικά έφτιαξε η κατάσταση, και επίσης όπως λέει και ο psycho σε dx11 είναι όλα οκ, εγώ όμως το αγόρασα για να παίζω dx12, dxr on και όχι κάτι άλλο, μάλιστα να φανταστείς το είχα ξαναγράψει με απευθείας επικοινωνία με το support τους το μόνο που μου  είπε είναι να βάλω 32gb ram βασικά ήταν σαν να μίλαγες με κασσέτα, 

Ας πούμε με ρωτά τι επεξεργαστή έχω γιατί πιθανά έχω bottleneck και απαντώ ι7 7820Χ@5ghz, και ο κόπανος μου απαντά ότι έχω θέμα με θερμοκρασίες, πριν να ρωτήσει τι ψύξη έχω, μόλις του γράφω οτι max στο συγκεκριμένο παιχνίδι να πάει 68 βαθμούς, πετάχτηκε στα μήπως ο δίσκος το τροφοδοτικό κλπ και κατέληξε στην ram μόνο για ζωδια δεν μιλήσαμε, η πλάκα είναι ότι πλήρωσα 60€ day one σα μαλάκας και το support τους είναι για κλωτσιές, ε βάλε τώρα όλους αυτούς τους συμφορουμίτες που βρίζουν στα post τους στο ινσόμνια τους Έλληνες σαν απατεώνες τί είναι αυτοί οι καλοί Αμερικανοί της ΕΑ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, aorus είπε

Οχι προφανώς στην τωρινή εγκατάσταση αλλά στην προηγούμενη πειραματίστηκα και με αυτό και με memory optimizers και χωρίς καμία εφαρμογή να τρέχει στο background και για να μην κουράζω ότι ήταν δυνατό να κάνω και ότι έχουν προτεινει γράψει στο ιντερνετ, μια εβδομάδα σπατάλησα ψάχνοντας λύση αλλά αποτέλεσμα ουδέν, μόνο όταν έβαλα άλλα 16gb ram δανεικά έφτιαξε η κατάσταση, και επίσης όπως λέει και ο psycho σε dx11 είναι όλα οκ, εγώ όμως το αγόρασα για να παίζω dx12, dxr on και όχι κάτι άλλο, μάλιστα να φανταστείς το είχα ξαναγράψει με απευθείας επικοινωνία με το support τους το μόνο που μου  είπε είναι να βάλω 32gb ram βασικά ήταν σαν να μίλαγες με κασσέτα, 

Ας πούμε με ρωτά τι επεξεργαστή έχω γιατί πιθανά έχω bottleneck και απαντώ ι7 7820Χ@5ghz, και ο κόπανος μου απαντά ότι έχω θέμα με θερμοκρασίες, πριν να ρωτήσει τι ψύξη έχω, μόλις του γράφω οτι max στο συγκεκριμένο παιχνίδι να πάει 68 βαθμούς, πετάχτηκε στα μήπως ο δίσκος το τροφοδοτικό κλπ και κατέληξε στην ram μόνο για ζωδια δεν μιλήσαμε, η πλάκα είναι ότι πλήρωσα 60€ day one σα μαλάκας και το support τους είναι για κλωτσιές, ε βάλε τώρα όλους αυτούς τους συμφορουμίτες που βρίζουν στα post τους στο ινσόμνια τους Έλληνες σαν απατεώνες τί είναι αυτοί οι καλοί Αμερικανοί της ΕΑ.......

Δυστυχως οι συγκεκριμενοι μεχρι στιγμης δεν το κατεχουν με dx12...και για το dxr κατι μου λεει πως η nvidia ασχοληθηκε περισσοτερο για να ενσωματωθει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περίφημες βελτιώσεις στο "καμουφλαζ" των εχθρών, δεν μου πολυφάνηκαν.

Βέβαια, δεν βλέπω την τύφλα μου αυτή τη στιγμή, αλλά λίγο που έπαιξα, μια από τα ίδια.

Κάτι πείραξαν, νομίζω, στο spawn system, και αν ισχύει και δεν ήταν τυχαίο, το έκαναν ακόμα χειρότερο (αν αυτό ήταν ποτέ εφικτό). Νομίζω πως πλέον σε πετάει σε standard σημεία...δεν νομίζω να πάρει πολύ καιρό να επιβεβαιωθεί/διαψευσθεί.

Αργότερα, αν ξαναμπώ, θα δω λίγο τι λέει ο συνδυασμός DX12+FR off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να δω αν παραμένει το θέμα (που υπήρχε τρία patch πριν, διορθώθηκε δύο πριν, επανήλθε ένα πριν) με το να κολλάει το παιγνίδι ακριβώς στο τέλος του φορτώματος του χάρτη ένα γύρο αφού μπω και παίξω.

Μπαίνω, παίζω κανονικά (ανεξάρτητα πόση ώρα), βλέπω "τίτλους τέλους", ξεκινά και φορτώνει ο επόμενος χάρτης, και μόλις πατήσω να μπω...κολλάει.

edit:

Nope, συνεχίζει η ίδια χαζομάρα.

Μπορεί να φταίει και οδηγός, εννοείται.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2019 στις 11:29 ΜΜ, DEADLAZARUS είπε

Θερίζω στο operations, ρε. Μου ζήτησε αυτόγραφο ο stodeh:P....

σιγά μην πατάς και τον μούστο να κάνεις κρασί. Θερίζει στο operations λέει. Γελάνε και τα στάχυα μαζί σου ρεεεεεεεεε. John Deer εσύ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vassilis018 είπε

σιγά μην πατάς και τον μούστο να κάνεις κρασί. Θερίζει στο operations λέει. Γελάνε και τα στάχυα μαζί σου ρεεεεεεεεε. John Deer εσύ :P

Αλλάζω το nick μου σε john deer. Έγραψες🤣...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα κάνα 2ωρο τώρα σε DX12(DXR Off). Δεν έβγαλε κιχ, μιλάμε για βούτυρο. Άρα στο τωρινό patch τουλάχιστον, το DX12 είναι απροβλημάτιστο.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε, λίγο...

1) Έπεφτε κράξιμο για τα άρματα και κυρίως τα αντιαεροπορικά. Τί ακριβώς έκαναν τελικά? Ακόμα πιο ισχυρά (σε θωράκιση), όλα? Παράλληλα, nerfαραν το αντιαρματικό του πεζικάριου?

2) Υπάρχει θέμα με τα Ping τον τελευταίο καιρό, όσοι είστε Ελλάδα?

Είμαι με 4νετ, fast (VDSL), και είχα καλομάθει με <70ms καιρό τώρα.

Εδώ και μια εβδομάδα, είμαι με >85, και σήμερα εναντίον κάτι 17-20-25, ένιωθα πρωταγωνίστρια σε ταινίες του Σιφρέντι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

, ένιωθα πρωταγωνίστρια σε ταινίες του Σιφρέντι.

Ρε,μηπως μπηκες σε λαθος ταινια?Εεε παιχνιδι εννοω:lol:Εχω να μπω πανω απο ενα μηνα και δεν ξερω τι εχει αλλαξει.Κατεβασα το update και ειδα κατι coop missions.

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gildo είπε

Ρε,μηπως μπηκες σε λαθος ταινια?Εεε παιχνιδι εννοω:lol:Εχω να μπω πανω απο ενα μηνα και δεν ξερω τι εχει αλλαξει.Κατεβασα το update και ειδα κατι coop missions.

Όχι, όχι, στο γνωστό clusterφακ "παιγνίδι' ήμουν, σε CQ64, όπως σχεδόν πάντα.

Απλά, συστηματικά, βρίσκω server μόνο με υψηλό Ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Υπάρχει θέμα με τα Ping τον τελευταίο καιρό, όσοι είστε Ελλάδα?

κ εγώ vdsl έχω  κ ειμαι μάλιστα σε fast path...

μικρότερο ping απο 70 Δεν έχω δει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...