Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάντως αν κρίνω από τα fixes του κάθε patch, το παιχνίδι βγήξε μισοτελειωμένο.

 

47 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όσο για το μισοτελειωμένο...ούτε καν...μισοτελειωμένο θα είναι πάνω στο χρόνο κυκλοφορίας.

Γιατί ποιο Battlefield είχε βγει τέλειο κατά την κυκλοφορία του;

Εγώ από εποχές BF2 ακόμα που θυμάμαι όλα τα BF τα είχαν ταράξει στα patch και τα updates για χρόνια μετά το release date.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, black66.gr είπε

Γιατί ποιο Battlefield είχε βγει τέλειο κατά την κυκλοφορία του;

Εγώ από εποχές BF2 ακόμα που θυμάμαι όλα τα BF τα είχαν ταράξει στα patch και τα updates για χρόνια μετά το release date.

Δεν διαφωνούμε πουθενά.

Just saying...

50 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν θέλουμε, δείχνει απαίσιο. Παίξτε το παιχνίδι όπως πριν.

 

16 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δικό μου ποστ είναι αυτό :P

Fak...τόσο χάλια?

Γιατί? Σοβαρά, τώρα?

Τί το έβγαλαν, τότε?

Για συσφήμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει πολύ καθαρό πλέον το παιχνίδι, δηλαδή με ΤΑΑ High είναι crisp τα textures. Το ''FX Amount'' που έχει μπει πρόσφατα, έχει sharpening ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχοντας κοιμηθεί ελάχιστα και αφού ξανακατέβασα ολόκληρο το bf5 που το είχα διαγράψει (λόγω του ότι δεν μπόρεσα να βρω λύση στο πρόβλημα με την χρήση της ram) δοκίμασα και τα τελευταία καλούδια με το support του DLSS....

       Διάβασα σχόλια εδώ και εκεί ξανά και ξανά και πάλι βλέπω μια κλάψο....., και γκρίνια από διάφορους λες και ακούς  άπαρτο 40αρη που μένει στο σπίτι της μαμάς ακόμη και τις βρίσκει όλες π....., anyway η εντύπωση μου με το DLSS είναι θετική στα settings που έπαιζα ήταν 4Κ resolution scale 70% DXR ultra, τώρα με το DLSS πάλι σε 4Κ DXR ultra η εμπειρία είναι παρόμοια με 5-10 fps παραπάνω, έπαιξα single τα tirallieur, και last tiger και multi 64 και 32 maps κυρίως rotterdam, aerodrome, haras και τον πιο σιχαμένο χάρτη hamada, παραμένει ότι το πιο βαρύ σενάριο είναι το rotterdam τα fps έμεναν πάντα πάνω από  47 και πήγαινε 60-70 και γενικά η εμπειρία κρίνεται ΩΣ θετικότατη από εμένα για το DLSS και διαφορές στο image quality δεν κατάλαβα κάτι, σε κάποια σημεία που παρατήρησα περίεργη συμπεριφορά λόγω DLSS είναι στο tirallieur ας πούμε στην αρχή μόλις κατέβεις την πλαγιά και πάς προς τις γραμμές των γερμανών πριν από τα τσιμεντένια εμπόδια για τα άρματα στο όρυγμα έχει δύο μεγάλες λακούβες με νερό στην δεύτερη εάν πας και παρατηρείς το νερό τα σύννεφα και οι αντανακλάσεις από τα πυρά απεικονίζονται λάθος σε σχέση με DLSS off

  Kαι στο multi στο respawn κάποιες φορές το όπλα δεν έδειχνε όπως πρέπει να είναι σε DXR ultra αλλά σαν να ήταν σε low, φυσικά σε δευτερόλεπτα όλα επανέρχονταν στο φυσιολογικό, πρέπει να λάβει κάποιος υπ' όψιν ότι ΑΥΤΟ που είδαμε δεν είναι η τελική του μορφή αφού μέσω των επόμενων οδηγών ΜΟΝΟ να βελτιωθεί μπορεί η ποιότητα της εικόνας αφού οι tensor cores θα έχουν βελτιωμένη πληροφορία από τους οδηγούς, συνεπώς well done στην nvidia από εμένα

 Υ.Γ. Η κατάσταση που αντιμετωπίζω εγώ με το συγκεκριμένο παιχνίδι με την υπερβολική χρήση της ram βελτιώθηκε κάπως ας πούμε παίζω πάνω από μισάωρο πλέον πριν αρχίσει να ανεβαίνει η χρήση της και να μου κρασάρει η εφαρμογή μόλις φτάσει στα 13,5 gb περίπου γύρω στα 12,5 αρχίζει το frame drop και πέφτει γύρω στα 35 min......λύση φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει οπότε δεν ξέρω κατα πόσο θα ξανασχοληθώ με το bf5

      H παπαριά είναι ότι το asseto corsa competizione που θα έχει DXR αργεί πολύ μάλλον μετά το καλοκαίρι και το metro exodus αν και θα είναι πανέμορφο κολλάω στο story να το αγοράσω, π.χ. το last light ήταν από τα χειρότερα πιο αδιάφορα games από άποψη story που έχω παίξει αν θυμάμαι το είχα φτάσει σε ένα σημείο που πυροβολούσες κάτι σαν γιγάντιες αράχνες και από εκεί και πέρα ο συνήθης συνδιασμός alt+F4, shift del ήταν μονόδρομος βέβαια γούστα είναι αυτά εγώ δεν είμαι του φανταστικού (ρομπότ, εξωγήινοι κλπ) αντίθετα γουστάρω τρελά πραγματικό πόλεμο με ανθρώπους κανονικά όπλα κλπ όσον αφορά τα first person shooters

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...