Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, giannisgiannis1983 είπε

Να ρωτησω κατι σαν νεος στο παιχνιδι τους παλιαοτερους.Ξεκινησα με το bf v πρωτη φορα σε ps4 και βλεπω οτι το παιχνιδι εχει πολυ ψηλο ping.Ειμαι δηλαδη ο μονος στο λομπυ που ειμαι κοντα στα 80 ms και ολοι οι αλλοι 20-30-40 ms μαξ.Μηπως υπαρχει καποιος σερβερ που παιζουνε ελληνες;Ευχαριστω

Σερβερ με Ελληνες μονο οχι δεν υπαρχει, υπαρχουν οι πιο κοντινοι σερβερ ειναι Στη Γερμανια και νομιζω και Αγγλία.

Με τους πρωτους εχω 45ms και τους δευτερους 60-65.

Το ping εξαρταται απο το παροχο που εισαι και απο το εαν η γραμμη σου ειναι fast path ή interleaved.

Mε fast path κερδιζεις περιπου 10ms, απο το παροχο μπορει να κερδισεις και αλλο. Στο χωρο μου με 2 γραμμες μια wind και μια ΟΤΕ (δικη μου) και οι 2 fast path, εγω εχω 45ms και η wind 70...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, panoc είπε

Σερβερ με Ελληνες μονο οχι δεν υπαρχει, υπαρχουν οι πιο κοντινοι σερβερ ειναι Στη Γερμανια και νομιζω και Αγγλία.

Με τους πρωτους εχω 45ms και τους δευτερους 60-65.

Το ping εξαρταται απο το παροχο που εισαι και απο το εαν η γραμμη σου ειναι fast path ή interleaved.

Mε fast path κερδιζεις περιπου 10ms, απο το παροχο μπορει να κερδισεις και αλλο. Στο χωρο μου με 2 γραμμες μια wind και μια ΟΤΕ (δικη μου) και οι 2 fast path, εγω εχω 45ms και η wind 70...

Καλημερα και ευχαριστω για την ανταποκριση.Εχω vdsl 50αρα με 8ms δικο μου ping (σε ελληνικη σελιδα) τιποτα δλδ με fast path.Μπορεις να μου πεις πως τους βρισκω ονομα σερβερ;45 ms ειναι μια χαρα.Πριν κανει το τελευταιο update για καμια βδομαδα επαιζα με 50 ms και ηταν τζαμι.Τωρα παλι 80

Επεξ/σία από giannisgiannis1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, giannisgiannis1983 είπε

Καλημερα και ευχαριστω για την ανταποκριση.Εχω vdsl 50αρα με 8ms δικο μου ping (σε ελληνικη σελιδα) τιποτα δλδ με fast path.Μπορεις να μου πεις πως τους βρισκω ονομα σερβερ;45 ms ειναι μια χαρα.Πριν κανει το τελευταιο update για καμια βδομαδα επαιζα με 50 ms και ηταν τζαμι.Τωρα παλι 80

αμα πας στο custom find match μπορεις να επιλεξεις να σου διχνει σερβερ με το μικροτερο ping, απλα ετσι ισως να αργεις 2-3 λεπτα να μπεις μεχρι να βρεις ελευθερο slot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, giannisgiannis1983 είπε

Καλημερα και ευχαριστω για την ανταποκριση.Εχω vdsl 50αρα με 8ms δικο μου ping (σε ελληνικη σελιδα) τιποτα δλδ με fast path.Μπορεις να μου πεις πως τους βρισκω ονομα σερβερ;45 ms ειναι μια χαρα.Πριν κανει το τελευταιο update για καμια βδομαδα επαιζα με 50 ms και ηταν τζαμι.Τωρα παλι 80 

Εαν επιλεγεις quick match making και οι γερμανικοι σερβερ ειναι γεματοι (το καταλαβαινεις οταν περναει ο χρονος αναμονης που δου λεει και δεν εχεις μπει) τοτε σε βαζει σε αγγλικο σερβερ. Οτι και να κανεις εκει θα εχεις αρκετα μεγαλυτερο ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Εγώ στους αγγλικούς έχω 15-25ms 😛

Το τραγικο ειναι οτι γεμιζουν οι Αγγλικοι με παιχτες νοτιας Ευρωπης (ping αναλογα με τα δικα μας) και δεν ανοιγουν νεοι στους Γερμανικους για να μπουμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

αμα πας στο custom find match μπορεις να επιλεξεις να σου διχνει σερβερ με το μικροτερο ping, απλα ετσι ισως να αργεις 2-3 λεπτα να μπεις μεχρι να βρεις ελευθερο slot.

 

1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

αμα πας στο custom find match μπορεις να επιλεξεις να σου διχνει σερβερ με το μικροτερο ping, απλα ετσι ισως να αργεις 2-3 λεπτα να μπεις μεχρι να βρεις ελευθερο slot.

Ετσι οπως το λες εχω 65 το λιγοτερο.ελπιζω να πεσει κι αλλο

1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

Εγώ στους αγγλικούς έχω 15-25ms 😛

Να ερθω να παιξουμε;😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giannisgiannis1983 είπε

Ετσι οπως το λες εχω 65 το λιγοτερο.ελπιζω να πεσει κι αλλο

Να ερθω να παιξουμε;😋

Φανταζομαι οτι το ps4 ειναι συνδεδεμενο με καλωδιο στο ρουτερ ετσι ; γιατι το wifi αυξανει λιγο περισσοτερο το Ping. Επισης εφοσον βλεπεις το λιγοτερο 65 δυσκολα θα δεις πιο κατω. Φανταζομαι δεν εισαι σε οτε γιατι δεν εχω δει κανεναν με οτε να εχεις 70αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoc είπε

Φανταζομαι οτι το ps4 ειναι συνδεδεμενο με καλωδιο στο ρουτερ ετσι ; γιατι το wifi αυξανει λιγο περισσοτερο το Ping. Επισης εφοσον βλεπεις το λιγοτερο 65 δυσκολα θα δεις πιο κατω. Φανταζομαι δεν εισαι σε οτε γιατι δεν εχω δει κανεναν με οτε να εχεις 70αρια.

Εννοειται ειμαι με καλωδιο φιλε.Παιζω χρονια και αρρωστημενα cod.Το δικο μου ping ειναι ελαχιστο το μετραω με cmd σε ελληνικη σελιδα που ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να δεις την καθυστερηση που εχεις.Εκει λοιπον εχω 8 ms νομιζω πιο κατω δεν παει.Επισης εχω ρουτερ τουμπανο  assus οποτε ολη η καθυστερηση οφειλεται στο παιχνιδι.Α ειχα βαλει οτε vdsl για λιγο καιρο και ηταν τραγωδια χωρισαμε με παναγιες.Η ταχυτητα ανεβοκατεβαινε και το ping στο θεο.

1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

Σου πέφτω λίγο μακρυά, αλλά ευπρόσδεκτος

 

Να σαι καλα αδερφε 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannisgiannis1983 είπε

Εννοειται ειμαι με καλωδιο φιλε.Παιζω χρονια και αρρωστημενα cod.Το δικο μου ping ειναι ελαχιστο το μετραω με cmd σε ελληνικη σελιδα που ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να δεις την καθυστερηση που εχεις.Εκει λοιπον εχω 8 ms νομιζω πιο κατω δεν παει.Επισης εχω ρουτερ τουμπανο  assus οποτε ολη η καθυστερηση οφειλεται στο παιχνιδι.Α ειχα βαλει οτε vdsl για λιγο καιρο και ηταν τραγωδια χωρισαμε με παναγιες.Η ταχυτητα ανεβοκατεβαινε και το ping στο θεο.

Να σαι καλα αδερφε 😎

Δεν υπαρεχει "δικο σου" Ping. Εσυ μετρας 8ms με το σερβερ του παροχου σου (ο οποιος ειναι; ) η που βρισκεται στην Ελλαδα και εχει αμεση διασυνδεση με το GRIX. Ομως τα πακετα του παιχνιδιου σε σταματανε στο παροχο σου και στην χωρα μας, πρεπει να βγουν εξω με καποιον αλλο παροχο, (cogent, seabone, telia-sorena Κλπ), να μπουν στη χωρα παροχου και να φτασουν στο σερβερ του παιχνιδιου και αντιστροφα. Αναλογα λοιπον το παροχο τα πακετα ακολουθουν μεγαλυτερη ή μικροτερη διαδρομη, απο γρηγορους ή πιο αργους παροχους για να στασουν στο προορισμο τους. Πχ οσο ειχα wind η οποια βγαινει στο εξωτερικο με cogent και seabone οσες φορες εβγαιναν τα πακετα μου με cogent ηταν κατα μεσο ορο 12ms πιο γρηγορα απο οταν εβγαιναν με seabone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panoc είπε

Δεν υπαρεχει "δικο σου" Ping. Εσυ μετρας 8ms με το σερβερ του παροχου σου (ο οποιος ειναι; ) η που βρισκεται στην Ελλαδα και εχει αμεση διασυνδεση με το GRIX. Ομως τα πακετα του παιχνιδιου σε σταματανε στο παροχο σου και στην χωρα μας, πρεπει να βγουν εξω με καποιον αλλο παροχο, (cogent, seabone, telia-sorena Κλπ), να μπουν στη χωρα παροχου και να φτασουν στο σερβερ του παιχνιδιου και αντιστροφα. Αναλογα λοιπον το παροχο τα πακετα ακολουθουν μεγαλυτερη ή μικροτερη διαδρομη, απο γρηγορους ή πιο αργους παροχους για να στασουν στο προορισμο τους. Πχ οσο ειχα wind η οποια βγαινει στο εξωτερικο με cogent και seabone οσες φορες εβγαιναν τα πακετα μου με cogent ηταν κατα μεσο ορο 12ms πιο γρηγορα απο οταν εβγαιναν με seabone.

Αυτη την στιγμη με fortnet.οτι καλυτερο απο αυτα που εχω δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannisgiannis1983 είπε

Αυτη την στιγμη με fortnet.οτι καλυτερο απο αυτα που εχω δοκιμασει.

ο οτε επειδη βγαινει με oteglobe ειναι πιο γρηγορος σε ping ειδικα σε σερβερ που ειναι Γερμανια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, panoc είπε

ο οτε επειδη βγαινει με oteglobe ειναι πιο γρηγορος σε ping ειδικα σε σερβερ που ειναι Γερμανια.

Εγινε φιλε σ’ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια σε αυτόν που συνέλαβε και κυρίως σε αυτόν που υλοποίησε το σχεδιασμό του Breakthrough...

Πρώτη φορά επαιξα σήμερα, και τελευταία.

Μμμμμ...μας έκραζε ο κόσμος για το Rush (B)...ας βγάλουμε ακριβώς το ίδιο με άλλο όνομα.

Θα έχουμε όμως μια ουσιαστική διαφορά! Θα έχουμε σχεδιάσει τόσο λάθος τους χάρτες, που οι αμυνόμενοι θα μπορούν πάντα να βγαίνουν πίσω από τους επιτιθέμενους, είτε πηγαίνοντας βόλτα είτε με spawn...σατανικό, έτσι?

Δεν λέω, ειδικά το παρκάρισμα των αρμάτων στη Hamada εκεί που έιναι το "C" κανονικά ενώ προσπαθείς να πάρεις το "D", όλα τα €...σε ρημάζει από τα πλάγια/πίσω, και πρακτικά δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...