Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Αν εννοείς ότι δεν είναι τόσο μεγάλο πλεονέκτημα όσο ένα aimbot, ναι έχεις δίκιο. Έχω ακούσει κάποιους για παράδειγμα να λένε πως το no-recoil macro δεν είναι cheat, γιατί όντως δεν είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Όλοι όμως οι οργανισμοί που διοργανώνουν esports για παράδειγμα το θεωρούν cheat, όπως και σίγουρα απαγορεύεται να πας στα τελικά του CoD League με το XIM σου παρέα.

Επειδη εχω παιξει με no recoil exploit ειναι σα να εχεις aimbot.Αμα δεν εισαι κουλαδι και σημαδευεις καλα τους τελειωνεις στα μπαμ.Και τα macro πλεον ειναι ανιχνευσιμα ως cheats απ οσο ξερω απο το BF4 τουλαχιστον.Οσο τωρα για το 5 δε ξερω αν εχει καν anticheat και κατα ποσο δουλευει.Διαβασα οτι δε σκαναρει καποιο προγραμμα τον υπολογιστη σου οπως ηταν το VAC της VALVE η το punkbuster αλλα ελεγχει τη συνπεριφορα σου.Δηλαδη αναλογα με το πως παιζεις αν πχ το χερι σου παει ασυναισθητα συνεχεια και σημαδευει αλλους πισω απο τοιχους πχ η εχεις τρελη ευστοχια και πολλα.Αλλα βλεπω παιχτες που παιζουν πολυ καιρο με hacks και τους εχουν εκθεσει και στο you tube και δε βλεπω να γινεται κατι.

Επεξ/σία από LeonV12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 hours ago, black66.gr said:

Όσο θυμάμαι στη gaming ζωή μου παλικάριμ, ήταν τα παιχνίδια γεμάτα cheaters. Ένας μπαναριζόταν δέκα ξεφύτρωναν. 

Τώρα για το pubg που αναφέρεις, το άμεσο μπανάρισμα απέτρεψε τα λοβοτομημένα να το αγοράζουν το hack;

Εγώ από την άλλη, όσο θυμάμαι τη δική μου ζωή, είχα δικό μου server κι έπεφτε το ban σύννεφο, δεν περίμενα την DICE να πάρει μπρος. Αν θυμάμαι καλά, είχες κι εσύ κάποτε, έτσι είχες πει. Αυτά κοπήκανε με το 1, μαζί και το σωστό (έστω) reporting.

Μπορείς να δεις ότι όχι μόνο δεν τους ενδιαφέρει, αλλά κάνουν ότι μπορούν για να συνεχίσει;

Τώρα, για τις άλλες εταιρίες, απλά δεν έχει νόημα να μιλάμε. Cheaters θα υπάρχουν παντού και πάντα, όμως, αντίθετα με αυτό που πιστεύεις, άμα πέφτουν τα bans βροχή, απλά δε θα δώσουν 20-30-50€ για να τους κόψουν. Απλά θα πάνε αλλού. Στο BF-V δηλαδή, που είναι μπάτε σκύλοι, αλέστε.

Μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καλάθι. Μένω εξωτερικό. Κι εδώ υπάρχουν κάφροι στο δρόμο. Άλλο να συναντάς 1-2 τη μέρα, κι άλλο (στην Ελλάδα) να κάνεις το σταυρό σου που έφτασες ζωντανός σε καθημερινή βάση. Δεν ξέρω αν είναι 50 αποχρώσεις, δεν είναι το ίδιο όμως κι αν δεν το καταλαβαίνεις, μάλλον είσαι εξαίρεση (ή φοράς παρωπίδες).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω εγώ έναν απλό τρόπο να μειωθούν δραστικά τα hacks; Κάνε ολικό software αλλά και hardware ban.

Απέκλεισε από τον hacker όχι μόνο το κλειδί του συγκεκριμένου παιχνιδιού, αλλά και ολόκληρο το προφίλ του με όλα τα games μαζί και τον λογαριασμό του στο origin, steam, κλπ.

Θα μου πεις και δεν αγοράζει άλλο κλειδί να κάνει νέο λογαριασμό; Ναι, γι'αυτό του ρίχνεις και ένα hardware ban να μην μπορεί να μπει καθόλου, και σε κανένα game από το pc του μέσω origin, steam, κλπ.

Μην πει κανείς πως δεν γίνεται, γιατί το είχε εφαρμόσει η EA το 2006 στο BF2, με επιτυχία. Θυμάμαι σε internet cafe της πόλης μου απο τους μισούς υπολογιστές δεν μπορούσες να μπεις γιατί κάποια κ@λόπαιδα είχαν την φαεινή ιδέα να δοκιμάσουν hack και μάλιστα από τα free που κυκλοφορούσαν τότε. Ούτε με καινούριο DVD ,ούτε με νέο accound. Ήταν μπαναρισμένο το hardware του pc. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και με το που έμπαινες με νέο λογαριασμό και κλειδί στον "μολυσμένο" υπολογιστή μπαναρίζονταν και αυτά αυτόματα. Με τέτοια μέτρα σου λέω εγώ πως εξαφανίζονται τα μόγκολα. 

Το θέμα είναι όμως κατά πόσο είναι διατεθειμένες οι εταιρείες να το κάνουν αυτό. Ξέρετε πόσες χιλιάδες κόπιες των παιχνιδιών πουλιώνται έξτρα δύο και τρεις φορές στα λοβοτομημένα που χρησιμοποιούν τα hacks;

Όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, black66.gr said:

Μην πει κανείς πως δεν γίνεται, γιατί το είχε εφαρμόσει η EA το 2006 στο BF2, με επιτυχία. Θυμάμαι σε internet cafe της πόλης μου απο τους μισούς υπολογιστές δεν μπορούσες να μπεις γιατί κάποια κ@λόπαιδα είχαν την φαεινή ιδέα να δοκιμάσουν hack και μάλιστα από τα free που κυκλοφορούσαν τότε. Ούτε με καινούριο DVD ,ούτε με νέο accound. Ήταν μπαναρισμένο το hardware του pc. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και με το που έμπαινες με νέο λογαριασμό και κλειδί στον "μολυσμένο" υπολογιστή μπαναρίζονταν και αυτά αυτόματα. Με τέτοια μέτρα σου λέω εγώ πως εξαφανίζονται τα μόγκολα. 

Το θέμα είναι όμως κατά πόσο είναι διατεθειμένες οι εταιρείες να το κάνουν αυτό. Ξέρετε πόσες χιλιάδες κόπιες των παιχνιδιών πουλιώνται έξτρα δύο και τρεις φορές στα λοβοτομημένα που χρησιμοποιούν τα hacks;

Δε διαφωνώ με αυτό που λες. Διαφωνώ με το ποσοστό. Όπως είπες, η ΕΑ είχε τη δυνατότητα και την έβγαλε, για να πάρει φράγκα. Ε, δε θα πάρει τα δικά μου. Θα τα δώσω σε άλλες εταιρίες, που κάνουν κάτι παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι δεν είναι competitive multiplayer και οι περισσότεροι παίζουμε για το χαβαλέ, αλλά πραγματικά 1-2 hacker μπορούν να διαλύσουν έναν ολόκληρο server.

Πρέπει να γίνει κάτι ποιο αυστηρό.

Θεωρώ πως ένα Software ban και ίσως ένα temporary hardware ban (π.χ. τρίμηνο) θα έλυναν το πρόβλημα.

Επίσης ένα Hall of Shame θα ήταν πολύ βοηθητικό. Να γράφει και να μένει για πάντα.

 

Γενικά επειδή υπάρχει πολύ γκρίνια, προσωπική μου άποψη είναι ότι το παιχνίδι είναι καλό.

Προσωπικά αν και μου άρεσε πολύ περισσότερο η ατμόσφαιρα του BF1 , (με τα αέρια κλπ όντως έδεινε μια εικόνα χάους και τον πανικού), σαν παιχνίδι/πίστες/gameplay το BFV είναι καλύτερο .

Ειδικά αν τύχεις σε squad που πάιζει μαζί το παιχνίδι ανεβάζει level.

Τα SJW themes ναι είναι τραγικά αλλά έφυγε ο εκβιασμός του premium.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Δε διαφωνώ με αυτό που λες. Διαφωνώ με το ποσοστό. Όπως είπες, η ΕΑ είχε τη δυνατότητα και την έβγαλε, για να πάρει φράγκα. Ε, δε θα πάρει τα δικά μου. Θα τα δώσω σε άλλες εταιρίες, που κάνουν κάτι παραπάνω.

Η ΕΑ την έβγαλε την δυνατότητα από το BF2 και μετά, αλλά έτσι και αλλιώς μας τα έχει πάρει ήδη τα φράγκα με τα υπόλοιπα παιχνίδια της σειράς.

Το θέμα είναι όμως να το εφαρμόσουν αυτό ΟΛΕΣ ανεξαιρέτως οι εταιρείες και όχι μόνο μια-δυο. Σου λέω εγώ μετά πως καθαρίζουν όλα τα games.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2019 στις 11:35 ΠΜ, aorus είπε

To παιχνίδι το έστειλα αλλά μπορώ να το ξανακατεβάσω ΑΝ βρω λύση προφανώς..Ποστάρω απλά γιατι μίλησα με το tech support της ΕΑ και ούτε με αυτούς βγήκε άκρη

Εν' ολίγοις μου είπε....

Τhere is no known issue memory leak with Battlefield 5

και επίσης

Μaybe you have to upgrade your ram to 32gb because maybe 16gb of ram is bottlenecking your system performance

Κοινώς memory leak στο bf5 δεν υπάρχει ούτε το έχουν ξανακούσει και παρά τα recomended specs για 16gb ε βάλε 32 να δούμε τι θα γίνει........

Δηλαδή ή σκάσε άλλο ένα 200άρι για μνήμες ή κόψε το λαιμό σου.....η *** που έκανα ήταν που δεν περίμενα να το κατεβάσω πειρατικό τώρα που φέρθηκα ως σωστός καταναλωτής πρόβλημα δεν υπάρχει απλά ένα tower 3000€ δεν επαρκεί για το bf 5 και 60€ στα σκουπίδια αφού λύση δεν υπάρχει........

Kάπου πέτυχα ανάλογη συμπεριφορά με αυτή που βλέπεις εσύ.

Αν και το έσβησες, σαν πληροφορία πλέον, τί ρυθμίσεις έχεις στο Page File?

Προτείνεται min1024-max2048, μαζί και το tool για standby mem που είπαμε, ως λύση.

Η αλήθεια είναι πως απαυτώνεται ο Δίας με τη mem...σε 2 ώρες παιγνιδιού, βλέπω ότι την έχει καθαρίσει το πρόγραμμα 7-8 φορές (16γίγα)...αδιανόητο το πόσο γρήγορα τη φουσκώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω και εγώ απο χθες.

Τα γραφικά είναι πολύ ωραία. Δεν χορταίνω να χαζεύω. Η πίστα στο Rotterdam με την εκκλησία στο κέντρο τα σπάει εμφανισιακά.

Φυσικά παίζω με όλα ultra + dxr ultra.

Το μόνο θέμα είναι *** το origin που δεν δείχνει τα fps και δεν ξέρω με πόσο παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Silverage είπε

Ξεκίνησα να παίζω και εγώ απο χθες.

Τα γραφικά είναι πολύ ωραία. Δεν χορταίνω να χαζεύω. Η πίστα στο Rotterdam με την εκκλησία στο κέντρο τα σπάει εμφανισιακά.

Φυσικά παίζω με όλα ultra + dxr ultra.

Το μόνο θέμα είναι η μαλακία το origin που δεν δείχνει τα fps και δεν ξέρω με πόσο παίζω.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογής και θα δείς ότι έχει fps counter.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογής και θα δείς ότι έχει fps counter.

Τελικά έπρεπε να το ενεργοποιήσω και στις ρυθμίσεις του battlefield για να δουλέψει.

80-90 fps ανάλογα πόσες εκρήξεις γίνονται.

Το spotting το έχουν αλλάξει; Τώρα μου βγάζει ένα κίτρινο σημάδι όταν πατάω το Q.

Κάτι εκρήξεις που συμβαίνουν κάπου κάπου και σε πετάνε κάτω τί είναι;

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

30 λεπτά πριν, Silverage είπε

Κάτι εκρήξεις που συμβαίνουν κάπου κάπου και σε πετάνε κάτω τί είναι;

Σκάει ένας v-1 στην περιοχή που είσαι. Όταν είναι συμμαχικός απλά σε ρίχνει το ωστικό κύμα, όταν είναι εχθρικός πεθαίνεις.

Τον ν-1 τον καλεί ο squad leader αφού μαζέψει έναν απαιτούμενο αριθμό πόντων κατά την διάρκεια του γύρου.

(είναι ο χαρακτηριστικός ήχος: τρρρρρρρρρρρ παύση μπάααμ!)

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τελικά έπρεπε να το ενεργοποιήσω και στις ρυθμίσεις του battlefield για να δουλέψει.

80-90 fps ανάλογα πόσες εκρήξεις γίνονται.

Το spotting το έχουν αλλάξει; Τώρα μου βγάζει ένα κίτρινο σημάδι όταν πατάω το Q.

Κάτι εκρήξεις που συμβαίνουν κάπου κάπου και σε πετάνε κάτω τί είναι;

 

 

Υποτίθεται ότι είναι το ωστικό κύμα που σε πετάει κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, _Theo_ said:

Υποτίθεται ότι είναι το ωστικό κύμα που σε πετάει κάτω.

Άμα το ωστικό κύμα ήταν τόσο δυνατό να σε πετάει κάτω, δε θα είχες ούτε αφτιά, ούτε μάτια, ούτε μυαλά για να σηκωθείς...

Αλλά είναι φτιαγμένο στα πρότυπα του Hollywood το παιχνίδι (μαζί φυσικά και με την προπαγάνδα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...