Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To παιχνίδι το έστειλα αλλά μπορώ να το ξανακατεβάσω ΑΝ βρω λύση προφανώς..Ποστάρω απλά γιατι μίλησα με το tech support της ΕΑ και ούτε με αυτούς βγήκε άκρη

Εν' ολίγοις μου είπε....

Τhere is no known issue memory leak with Battlefield 5

και επίσης

Μaybe you have to upgrade your ram to 32gb because maybe 16gb of ram is bottlenecking your system performance

Κοινώς memory leak στο bf5 δεν υπάρχει ούτε το έχουν ξανακούσει και παρά τα recomended specs για 16gb ε βάλε 32 να δούμε τι θα γίνει........

Δηλαδή ή σκάσε άλλο ένα 200άρι για μνήμες ή κόψε το λαιμό σου.....η *** που έκανα ήταν που δεν περίμενα να το κατεβάσω πειρατικό τώρα που φέρθηκα ως σωστός καταναλωτής πρόβλημα δεν υπάρχει απλά ένα tower 3000€ δεν επαρκεί για το bf 5 και 60€ στα σκουπίδια αφού λύση δεν υπάρχει........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, aorus είπε

To παιχνίδι το έστειλα αλλά μπορώ να το ξανακατεβάσω ΑΝ βρω λύση προφανώς..Ποστάρω απλά γιατι μίλησα με το tech support της ΕΑ και ούτε με αυτούς βγήκε άκρη

Εν' ολίγοις μου είπε....

Τhere is no known issue memory leak with Battlefield 5

και επίσης

Μaybe you have to upgrade your ram to 32gb because maybe 16gb of ram is bottlenecking your system performance

Κοινώς memory leak στο bf5 δεν υπάρχει ούτε το έχουν ξανακούσει και παρά τα recomended specs για 16gb ε βάλε 32 να δούμε τι θα γίνει..

Παντως οσοι παζουμε παρεα, (10-15 ατομα), ολοι με 16GB μνημης δεν εχουμε τετοια θεματα, συνηθως εχουμε περιστασιακα stuttering που ως δια μαγειας διορθωνονται με αλλαγη server και δεν πετυχει αυτο με restart του παιχνιδιου, και οι περισσοτεροι ειμαστε με μηχανηματα σαν τον δικο μου (6700Κ εχω εγω, εχουμε 6600Κ, 7700Κ, 4770, 2 ryzen 2700x, εναν 9900Κ κλπ, και καρτες γραφικων απο 1060 μεχρι rtx2080ti).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Εγώ χτες πάντως, τη "λύση" τη βρήκα...

Support+KΕ7+3x scope...profit!

Μια από τα ίδια με το 1...σε μεσαίες/μεγάλες αποστάσεις, μαύρο φίδι που σας έφαγε. Θα σας ρημάξω, κι ας χρειάζονται 7-8-10 να σε πετύχουν. Ουστ ρε!

Ακόμα και σε face2face καταστάσεις, περισσότεροτο ping πάιζει ρόλο (ή έστω η καραμπίνα), παρά οτιδήποτε άλλο.

Δεν ξέρω...δεν έχω λόγο να πιστέψω ότι κάποιοι πουλάνε τρέλλα.

Σύγκριση 1 - V, πάντως (για τους ήχους των όπλων, όχι ήχο γενικότερα), φρίκη.

Δώσε, δώσε πόνο στον FX.

Πήγαινέ τον λίγο ακόμα...4.4-4.5 συνήθως τα έχουν, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις σε τάση-ψύξη.

Από εκεί και πέρα: Σίγουρα mesh ultra, και ίσως 1-2 ρυθμίσεις ακόμα.

Θα βάλω το mesh ultra να δω.

Πάνω από τα 4.2 δεν θα το πιέσω γιατί σαν ψύκτρα έχω την hyper 103 και το κουτάκι είναι πολύ μικρό (πολύ sleek κ φτηνό το  Aerocool CS-102 )   με μόνο ένα 80mm outtake fan, και κάποια στιγμή θα καλοκαιριάσει κιόλα. 😁

Με το update τι γίνεται και εμένα κατεβάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aorus είπε

Δεν παίζω on line, μόνο για δοκιμή αλλά εκεί που γίνεται πανικός γρηγορότερα με την κατανάλωση της μνήμης είναι στο rotterdam

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ

Δεν βρήκα λύση αλλά δε με νοιάζει κιόλας γιατί το παράτησα το παιχνίδι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, just getting started είπε

μα το mesh είναι ίσως το μόνο που επηρεάζεται αποκλειστικά από τον επεξεργαστή

άμα τρώει από εκεί μπουκάλι δεν έχει  νόημα να είναι στα ουλτρα, ας εμφανίζεται και το δέντρο λιγο πιο μετά 

Ναι, αλλά εκτός από το δέντρο, δεν εμφανίζεται κι ο οχτρός (ή τουλάχιστον δεν φάινεται τόσο καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, lotusgr είπε

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ

Δεν βρήκα λύση αλλά δε με νοιάζει κιόλας γιατί το παράτησα το παιχνίδι... 

Βασικά δεν υπάρχει λύση το ίδιο το support της EA λέει πώς δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, ή μου πρότεινε να βάλω 32gb ram ΑΝ είναι δυνατό για ένα παιχνίδι να κ'ανει κάποιος αυτό?

Και ότι λύση και να έχει προτείνει ο οποιοσδήποτε σε φόρουμ εδω και εκεί μια εβδομάδα που ασχολήθηκα ΔΕΝ δούλεψε τίποτα, και μετά από φορμάτ μόνο με τους drivers χωρίς κανένα app πάνω το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, προφανώς λύση και δεν υφίσταται αλλα κουράστηκα από ένα σημείο και μετα απλά έχασα τα χρήματα μου οκ thats life δεν είναι και καμια περιουσία για να ζαλίζομαι στα φόρα της EA, γιατί ξέχασα να αναφέρω πώς στο τέλος του chat με τον υπάλληλο του support μου πρότεινε να ψάξω στα φόρουμ τους μήπως βρω τίποτα παραπάνω παρ' όλο που μου έγραψε ότι memory leak δεν υφίσταται, ναι θα κάτσω να διαβάσω 58 σελίδες thread μήπως και ρώτησε κάποιος κάτι παρόμοιο και είχε κάποιος χρήστης ΠΙΟ έξυπνη λύση από τους δημιουργούς του software OTI NA NAI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, aorus said:

Βασικά δεν υπάρχει λύση το ίδιο το support της EA λέει πώς δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, ή μου πρότεινε να βάλω 32gb ram ΑΝ είναι δυνατό για ένα παιχνίδι να κ'ανει κάποιος αυτό?

Δε φταίει κανείς άλλος, παρά μόνο εσύ που τους έδωσες τα λεφτά σου.

Είναι τραγικό το support να σου λέει να βάλεις 32GB σε πρόβλημα memory leak. Ούτε καν τι είναι το πρόβλημα δε γνωρίζουν, γιατί όταν έχεις leak, είτε 32, είτε 132, πάλι κάποια στιγμή θα γεμίσει και θα αρχίσει τα κολλήματα.

Και πριν πέσουν τίποτα fan boys να με φάνε, δε λέω ότι φταίει το παιχνίδι, που δεν αποκλείεται, αλλά το αναφέρω ως γελοία λύση και προσέγγιση από το support τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oκ έδωσα τα λεφτά μου κακές αγορές ή στο περίπου όλοι λίγο εώς πολύ έχουμε κάνει το πρόβλημα δεν είναι τα χρήματα πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου αλλά ο χρόνος που σπατάλησα χωρίς αποτέλεσμα σε συνδιασμό με το τραγικό support, ας πούμε ότι λόγο επαγγέλματος έχω λίγες παραπάνω γνώσεις από ένα τυπικό χρήστη και ξενερώνω άσχημα να μην μπορώ να βγάλω άκρη και κυρίως να απολαύσω το DXR

Επεξ/σία από aorus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προσθέσουμε και τα κόκκινα-μπλε-πράσινα ανθρωπάκια-σκιές που ώρες ώρες μένουν κολλημένα σε διάφορα σημεία της οθόνης (αγαπημένο μου, όταν καρφώνεται ακριβώς στο στόχαστρό μου) στα διάφορα όμορφα του παιγνιδιού.

Αιωρούμενες νάρκες κλπ,θεωρούνται πταίσματα.

Εν τω μεταξύ, σήμερα ήταν pre-patch ή όντως μπήκε και patch, με αλλαγές?

έχω την εντύπωση τα support (πάνω που ξεκίνησα λίγο κι εκεί), πάει το πάνω-πάνω-δεξιά-κάτω-κάτω-πάνω-αριστερά-δεξιά σύννεφο.

Κάτι άλλαξε και στην killcam...τρως 3-5'' να κοιτάς το χώμα, μετά σε βάζει σε beggar-απόπουμεπέτυχεοριόλης mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ας προσθέσουμε και τα κόκκινα-μπλε-πράσινα ανθρωπάκια-σκιές που ώρες ώρες μένουν κολλημένα σε διάφορα σημεία της οθόνης (αγαπημένο μου, όταν καρφώνεται ακριβώς στο στόχαστρό μου) στα διάφορα όμορφα του παιγνιδιού.

Μόνο με κάρτες AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ειλικρινά, έχω την περιέργεια να δω πως θα υλοποιήσουν το BR mode... Βασικά από weapon balance, αλλά και τα υπόλοιπα, όπως γιλέκα, κράνη, attachments, κλπ.

Έτσι όπως το βλέπω μέχρι στιγμής, θα είναι πολύ ρηχό το παιχνίδι. Μακάρι να βγω ψεύτης.

Επίσης, με όλα αυτά τα προβλήματα, όπως kill cam, πως θα δώσουν ένα σωστό replay/death cam στο BR, που είναι σημαντικότατο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...