Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γύρω στα 35/34 θα κάτσει μέχρι τον Αύγουστο(τέλη Ιουλίου). Μετά θα αρχίσει να ανεβαίνει όσο πλησιάζουμε στο release. Έτσι έγινε στο BF1. Τώρα εδώ θα δούμε βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, sstav είπε

το θέμα είναι ότι για να πέσει η τιμή του θα κάνει κανα χρόνο + ...ή τώρα ή τότε...

Η τακτική της ΕΑ στα preorder και after release pricing δεν θα αλλάξει νομίζω...εκτός αν είναι τόσο γτπκ ως παιχνίδι...

Με το κακό trailer έπαισε η τιμή του preorder....με ένα καλό EAplay θα ξανανέβει

γιατί δεν υπάρχουν άλλα παιχνίδια?

και πάντα αγοράζω παιχνίδια από instant gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα είχε και την μάχη των Οχυρών (Metaxas line) θα ήταν κορυφή! Όχι ότι με χαλάει και η γραμμή Μαζινό ή το δάσος των Αρδεννών. Γενικά η θεματολογία και το setting είναι ότι πρέπει για επικές μάχες, ελπίζω να μην τα σκατώσουν!

3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

@cpttony

Τι είναι η Κρήτη σύμφωνα με τον leaker;

Μια απλή πόλη. :P

Μπορεί η πίστα να διαδραματίζεται σε μια συγκεκριμένη πόλη πχ Ηράκλειο.

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Μπορεί η πίστα να διαδραματίζεται σε μια συγκεκριμένη πόλη πχ Ηράκλειο.

Προφανώς, αλλά ο τρόπος που το λέει, είναι σαν να παρουσιάζει την Κρήτη σαν πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το διόρθωσε (σε νησί) αργότερα σε tweet του, όπως επίσης και το ότι οι Άγγλοι αμύνονταν αντί των Γερμανών (όπως είχε πει στο βίντεο).

@_Theo_

Στην παρουσίαση είπαν για "untold stories", "WW2 as you've never seen it before", το δάσος των Αρδεννών τουλάχιστον υπάρχει σε αρκετά παιχνίδια.

Σε άλλα νέα,

- Battlefield V will be featuring "two factions at launch": the British faction on the allied side, and the German faction on the Axis side

- Battlefield V factions will also come with specific customization options, as players will only be able to equip helmets and camos for their own faction. There will also be "additional historical restrictions" in Tides of War

Και για το Airborne mode, που δε το συζήτησαν πολύ στην παρουσίαση:

- a new Battlefield V mode where you'll parachute into the battlefield and work with your squad to destroy enemy artillery, or defend them and make sure the threat from above is dealt with.

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, cpttony είπε

Το διόρθωσε (σε νησί) αργότερα σε tweet του, όπως επίσης και το ότι οι Άγγλοι αμύνονταν αντί των Γερμανών (όπως είχε πει στο βίντεο).

@_Theo_

Στην παρουσίαση είπαν για "untold stories", "WW2 as you've never seen it before", το δάσος των Αρδεννών τουλάχιστον υπάρχει σε αρκετά παιχνίδια.

Αφού δεν έχει σβάστικες, χάνει πολύ από το immersion. Ελπίζω τουλάχιστον να έχει το σιδηρού σταυρό και το σταυρό των ιπποτών. Το σκέφτομαι για pre order πάντως, πόσο βλακεία να είναι...;

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Αφού δεν έχει σβάστικες, χάνει πολύ από το immersion. Ελπίζω τουλάχιστον να έχει το σιδηρού σταυρό και το σταυρό των ιπποτών. Το σκέφτομαι για pre order πάντως, πόσο βλακεία να είναι...;

Σβάστικα αν δεις/δούμε, μόνο στο Campaign.

Όσο για το pre order, πριν δεις έστω actual gameplay ή να παίξεις Alpha/Beta, είναι για μένα, σα να παίρνεις γουρούνι στο σακί.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/5/2018 στις 1:48 ΜΜ, darkman είπε

Οποιος παντος θελει να κανει Pre Order και εχει και το ΒF1 Αν το κανει μεσα απο το μενου του BF1 εχει 10% στην τιμη του BF V (σε Ps4 ) :)

Μέσα απο το origin συνήθως είναι πολύ πιο ακριβά τα παιχνίδια (κάτι το λογικό ) οπότε και με το 10% μείον πάλι πιο ακριβό θα είναι .

Στον πόλεμο υπάρχουν κάποιοι  κανόνες , τουλάχιστον ετσι έχω την εντύπωση και αν κάνω λάθος διορθώστε  με !

Ενας απο αυτους απ οτι εχω ακούσει είναι οτι δεν επιτρέπεται να σκοτώσεις αλεξιπτωτιστή καθ όλη την διάρκεια που είναι στον αέρα , στον bf1 ο άμοιρος αν σποταριστει ολοι του ρίχνουν .Ισχυει κάτι τέτοιο ? 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το googlάρω τώρα γιατί είμαι από κινητό αλλά απ'όσο ξέρω, δεν επιτρέπεται να ρίξεις πχ σε κάποιον πιλότο που πέφτει με το αλεξίπτωτο του επειδή έκανε eject.

Οι αλεξιπτωτιστές που πέφτουν μαζικά και είναι troops είναι fair game.

Η διαφορά φαντάζομαι είναι πως ο πρώτος από τη στιγμή που είναι ένας και σχεδόν άοπλος (έχει πχ ένα πιστόλι) θεωρείται αιχμάλωτος πολέμου από τη στιγμή που πέφτει ενώ οι δεύτεροι είναι επιτιθέμενοι στρατιώτες, οπότε...

Βέβαια στο παιχνίδι η έννοια του αιχμαλώτου δεν υπάρχει και ακόμα και ένας πιλότος μπορεί να σου κάνει την ζημιά παίρνοντας μια σημαία άρα βαράμε στο ψαχνό.

Εγώ τουλάχιστον δεν το σκέφτομαι καν και αντίστοιχα όταν είμαι πιλότος και με σκοτώνουν στον αέρα δεν "σπάζομαι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, panoskatos said:

Στον πόλεμο υπάρχουν κάποιοι  κανόνες , τουλάχιστον ετσι έχω την εντύπωση και αν κάνω λάθος διορθώστε  με !

Ενας απο αυτους απ οτι εχω ακούσει είναι οτι δεν επιτρέπεται να σκοτώσεις αλεξιπτωτιστή καθ όλη την διάρκεια που είναι στον αέρα , στον bf1 ο άμοιρος αν σποταριστει ολοι του ρίχνουν .Ισχυει κάτι τέτοιο ? 

 

2 hours ago, saxos55 said:

Δεν το googlάρω τώρα γιατί είμαι από κινητό αλλά απ'όσο ξέρω, δεν επιτρέπεται να ρίξεις πχ σε κάποιον πιλότο που πέφτει με το αλεξίπτωτο του επειδή έκανε eject.

Οι αλεξιπτωτιστές που πέφτουν μαζικά και είναι troops είναι fair game.

Η διαφορά φαντάζομαι είναι πως ο πρώτος από τη στιγμή που είναι ένας και σχεδόν άοπλος (έχει πχ ένα πιστόλι) θεωρείται αιχμάλωτος πολέμου από τη στιγμή που πέφτει ενώ οι δεύτεροι είναι επιτιθέμενοι στρατιώτες, οπότε...

Βέβαια στο παιχνίδι η έννοια του αιχμαλώτου δεν υπάρχει και ακόμα και ένας πιλότος μπορεί να σου κάνει την ζημιά παίρνοντας μια σημαία άρα βαράμε στο ψαχνό.

Εγώ τουλάχιστον δεν το σκέφτομαι καν και αντίστοιχα όταν είμαι πιλότος και με σκοτώνουν στον αέρα δεν "σπάζομαι"

Βάσει των Κανόνων Πολέμου , δεν επιτρέπεται να ρίχνεις σε αλεξιπτωτιστές στον αέρα, είναι έγκλημα πολέμου. Να το θυμίσουμε στους Κρητικούς βέβαια, που είχαν σακατέψει τους Ναζί στην περίφημη Μάχη της Κρήτης 🤣

Γενικότερα η Μάχη της Κρήτης βρίθει από εγκλήματα κι από τις δύο πλευρές.

https://belisarius21.wordpress.com/2016/07/16/η-μάχη-της-κρήτης-ένας-αντίλογος-στις-α/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...