Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πως βγαίνει το θολό Anti-Aliasing ???
Σε 1080p παιζω.
Μου θολώνει η εικονα και δε βλέπω καλα! 

Επεξ/σία από RPDrummer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vaggos88 είπε

Mήπως να φτιάχνανε το revive, που 1 στις 4 φορές δεν πιάνει (αν είναι πάνω σε βράχια ή κάπου "περίεργα" ο ψόφιος, 3 στις 4)?

Μήπως να φτιάχνανε τα jumps από κτίρια κλπ, που αλλάζει κατεύθυνση στον αέρα ο μάγκας, και γαζώνει σε 360 στυλ?

Μήπως να φτιάχνανε τα specialization στα όπλα, που ώρες ώρες δεν μπορείς να τα ξεκλειδώσεις στη μέση του γύρου?

Μήπως να φτιάχνανε τις σχετικές ταχύτητες στα αεροπλάνα, που κάποια στιγμή μας προσπέρασε κουτσός με αναπηρικό καροτσάκι?

Μήπως να κοιτάζανε λίγο το θέμα με τους αόρατους εχθρούς, που σε πυροβολούν εξ επαφής και δεν τους βλέπεις. Αντίστοιχα και το θέμα στο kill cam, που μόνο βράχια-τοίχους-κτίρια δείχνει?

Μήπως να έψαχναν λίγο τη δουλειά με κάγκελα, πανιά, καλύμματα κλπ, που σε κάποιες πίστες είναι τα καλύτερα αλεξίσφαιρα, ενώ μεταλλικές πόρτες δεν προσφέρουν την παραμικρή κάλυψη?

Μήπως να ξανασκεφτούν την υλοποίηση του spawn...που τις μισές φορές βγαίνω πλάτη σε ολόκληρες squad (και παίρνω 2-3 kill) και τις άλλες μισές βγαίνω με πλάτη (μη πω με κ.λο) σε αντίστοιχα και παίρνω 3 σκέτα?

Τα άλματα τους μάραναν και το slope skiing...όχι τα σκαλοπάτια 5 πόντων που δεν μπορείς να ξεπεράσεις τρέχοντας ή τα βράχια 2.5 μετρων που περνάς με άνεση πυροβολώντας ταυτόγχρονα.

1 ώρα πριν, overpower είπε

Εχω καιρο να μπω, αλλα βρεθηκε και εδω το ηλιθιο bug με τα ελληνικα πριν ξεκινησεις?

Nαι, ναι.

Εγγύηση η ΕΑ/DICE, τιμά τις παραδόσεις.

Επεξ/σία από Πέτρος
Τσίπουρο
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα αν και έχω ξαναρωτησει χωρίς να πάρω κάποια απάντηση, αλλά και από το ψάξιμο στο νετ άκρη δεν βγάζω συνοψίζοντας

το πρόβλημα μου αφορά μόνο το bf 5 μετά από 10 λεπτά περίπου τα fps αρχίζουν να πέφτουν μέχρι που φτάνουν στο μισό από 70πχ στα 32.. 

Εγκατέστησα οτιδήποτε έχει βγει από drivers, καθάρισμα με ddu ξανακατεβασα το παιχνίδι το εγκατεστησα σε ssd, δοκίμασα ότι settings στα γραφικά και ως τελική λύση είναι και φορμάτ και στην καθαρή εγκατάσταση το αποτέλεσμα ήταν μια τρύπα στο νερό, έχω το ίδιο θέμα είτε σε single είτε σε multi, ,το σύστημα μου είναι ,i7 7820x rtx 2080 με ,custom wc Δεν έχω θέμα με θερμοκρασίες και πρόβλημα έχω μόνο στο bf5 αν ήταν από το θείο θα είχε φάει διαγραφή αλλά λυπάμαι τα 60€  και δε μπορώ να παίξω αναγκάζομαι να βγαίνω και να ξαναεκκινω την εφαρμογή α έχω 16 gb ram ,,και δοκίμασα και με 32 το αποτέλεσμα ΙΔΙΟ

Αν έχει κανείς κάποια ιδέα που πιθανόν μου διαφεύγει και έχει την διάθεση με χαρά μου να τον ακούσω 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από aorus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aorus είπε

Καλησπέρα αν και έχω ξαναρωτησει χωρίς να πάρω κάποια απάντηση, αλλά και από το ψάξιμο στο νετ άκρη δεν βγάζω συνοψίζοντας

το πρόβλημα μου αφορά μόνο το bf 5 μετά από 10 λεπτά περίπου τα fps αρχίζουν να πέφτουν μέχρι που φτάνουν στο μισό από 70πχ στα 32.. 

Εγκατέστησα οτιδήποτε έχει βγει από drivers, καθάρισμα με ddu ξανακατεβασα το παιχνίδι το εγκατεστησα σε ssd, δοκίμασα ότι settings στα γραφικά και ως τελική λύση είναι και φορμάτ και στην καθαρή εγκατάσταση το αποτέλεσμα ήταν μια τρύπα στο νερό, έχω το ίδιο θέμα είτε σε single είτε σε multi, ,το σύστημα μου είναι ,i7 7820x rtx 2080 με ,custom wc Δεν έχω θέμα με θερμοκρασίες και πρόβλημα έχω μόνο στο bf5 αν ήταν από το θείο θα είχε φάει διαγραφή αλλά λυπάμαι τα 60€  και δε μπορώ να παίξω αναγκάζομαι να βγαίνω και να ξαναεκκινω την εφαρμογή α έχω 16 gb ram ,,και δοκίμασα και με 32 το αποτέλεσμα ΙΔΙΟ

Αν έχει κανείς κάποια ιδέα που πιθανόν μου διαφεύγει και έχει την διάθεση με χαρά μου να τον ακούσω 

Ευχαριστώ

Τσ συμπτώματα δείχνουν memory leak ή τη κλασική  *** με την standby list των windows.

edit: τώρα διάβασα στο κάνει και με 32 GB, ίσως φταίει κάτι άλλο τότε. Το σύστημα δουλεύει σωστά στα υπόλοιπα games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για την αργοπορημένη απάντηση, σε οτιδήποτε άλλο game ή πρόγραμμα ο υπολογιστής δουλεύει άψογα, όσο έχω ψάξει αναφέρουν πολλοί το memory leak, αλλά και με 32gb που δοκίμασα να έχω πάλι, οκ με τα 32gb κράτησε πάνω από 20λεπτο μέχρι που άρχισαν πάλι τα fps να πέφτουν κατακόρυφα, αλλά με τα 16  8-10 λεπτά το πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι..
refund η ΕΑ δίνει;και αν ναι στις πόσες ώρες;

Γιατί έπαιξα λίγο το SP και το βρήκα άνοστο...εαν και το MP δεν λέει κάτι,να το τζάσω να γλιτώσω τα 20€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το πήρες 20 ευρώ, μάλλον ήταν από κλειδάδικο, οπότε η απάντηση είναι όχι.

Refund κάνει μόνο για παιχνίδια που έχουν αγοραστεί από το store της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Για να το πήρες 20 ευρώ, μάλλον ήταν από κλειδάδικο, οπότε η απάντηση είναι όχι.

Refund κάνει μόνο για παιχνίδια που έχουν αγοραστεί από το store της.

αχ σε παρακαλώ κάνε μια χάρη στην εαυτό σου και μη βγάζεις συμπεράσματα μόνος σου,διάβασε 1-2 σελίδες πίσω να δεις ότι αναφέρω ότι το πήρα από ORIGIN(ρώσικο) :)

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://help.ea.com/en-us/help/account/returns-and-cancellations/

Αναφορά σε κείμενο
  • Within 24 hours after you first launch the game.
  • Within 14 days from the day you bought it, if you have not launched the game.
  • Within 14 days from the release date if you pre-ordered the game, if you have not launched the game.

 

Επεξ/σία από dfk_7677
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aorus είπε

Sorry για την αργοπορημένη απάντηση, σε οτιδήποτε άλλο game ή πρόγραμμα ο υπολογιστής δουλεύει άψογα, όσο έχω ψάξει αναφέρουν πολλοί το memory leak, αλλά και με 32gb που δοκίμασα να έχω πάλι, οκ με τα 32gb κράτησε πάνω από 20λεπτο μέχρι που άρχισαν πάλι τα fps να πέφτουν κατακόρυφα, αλλά με τα 16  8-10 λεπτά το πολύ...

Έτσι για το καλό, δοκίμασε αν θέλεις αυτό:

https://www.wagnardsoft.com/content/intelligent-standby-list-cleaner-v1000-released

Τρέξε το πριν ξεκινήσεις στο παιγνίδι, ως admin, και άσε το στο παρασκήνιο όσο παίζεις.

Είναι περίεργο να συμβαίνει τόσο γρήγορα, αλλά τουλάχιστον να αποκλείσεις ή επιβεβαιώσεις τη standby.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

αχ σε παρακαλώ κάνε μια χάρη στην εαυτό σου και μη βγάζεις συμπεράσματα μόνος σου,διάβασε 1-2 σελίδες πίσω να δεις ότι αναφέρω ότι το πήρα από ORIGIN(ρώσικο) :)

Τότε κάνει

https://www.origin.com/irl/en-us/store/great-game-guarantee

Στις 10/1/2019 στις 2:54 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Αυτή την στιγμή στο Ρώσικο origin το παιχνίδι κάνει 19€

 

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Να ρωτήσω κάτι..
refund η ΕΑ δίνει;και αν ναι στις πόσες ώρες;

Γιατί έπαιξα λίγο το SP και το βρήκα άνοστο...εαν και το MP δεν λέει κάτι,να το τζάσω να γλιτώσω τα 20€

Με μπέρδεψε που είπες 19 και μετά 20.

Που να ξέρω ότι τους άφησες και ένα ευρώ πουρ μπουάρ;

😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...