Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ηχεία παίζω.

Τα ίδια ακριβώς που έπαιξα με το 3-4-1, τώρα και το 5.

Ο ήχος των όπλων, είναι αστείος (στην πλειοψηφία τους).

Positional, να είχαμε να λέγαμε.

Μου κάνει ειλικρινά εντύπωση, που κάποιοι στο συγκεκριμένο θέμα (ήχος) έχουμε μια άποψη και κάποιοι διαμετρικά αντίθετη.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο θέμα με τις ρυθμίσεις που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι (ή κάποιο κόλλημα όπως του φίλου που δεν έμπαινε το DX12 με τίποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Αρχικά, ήμουν σε αυτό το νήμα (και το προηγούμενο που είχε ανοίξει με τις φήμες) πριν από εσένα. Δεν ήρθα να κράξω, αλλά να διαβάσω με αγωνία τι ετοιμάζει το αγαπημένο μου franchise. Τη συνέχεια την ξέρουμε.

Ακριβώς!!! 

Μόνο που μόλις έμαθες-είδες ότι σου ¨ευνούχισαν¨ το αγαπημένο σου class τον sniper σε έλουσε κρύος ιδρώτας. Αν σε επόμενο pach τον κάνουν τον sniper κάτι σαν superman να σε κόβει στην μέση one shot στη φτέρνα, τότε...... τη συνέχεια την ξέρουμε. 

@Πέτρος και στα δικά μου ηχεία, Tannoy reveal 402 + sub Samson ακούγεται super, αλλά και στου κουμπάρου μου με 2.1 Genius σύστημα του πενηντάρικου ακούγεται πολύ καλά. Άνοιξα πριν τον ήχο και τρίζανε τα τζάμια του σπιτιού από τις ερπύστριες των τανκς. Αλλά ο ήχος του BREN όλα τα λεφτά!!!

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Καταρχάς δεν θα το έλεγα και τόσο φιάσκο το BF1. Μην πέφτεις και εσύ στην παγίδα των πωλήσεων. Αυτές δεν λένε απολύτως τίποτα. Είναι ο καλύτερος τρόπος για να πεις ψέμματα. Δηλαδή θα ήταν καλύτερο αν είχε π.χ. 300.000 περισσότερες πωλήσεις το ίδιο ακριβώς παιχνίδι;

Δεύτερο. Υπάρχει κάποια άλλη πιο εξελιγμένη game engine στην αγορά και δεν την χρησιμοποιούν; Ο ήχος με κατάπληξη ακούω από πολλούς πως δεν είναι καλός αλλά στα δικά μου ηχεία, (ναι παίζω με ηχεία και όχι ακουστικά) ακούγεται τουλάχιστον ίδιος, αν όχι καλύτερος από το BF1. 

Τις εποικοδομητικές γρίνιες όλοι τις κάνουμε και όλοι τις θέλουμε και αυτό είναι η ουσία των forums. Οι παρωπίδες είναι που δεν αντέχονται. 

στο BF4 αναφερομαι και τα τεραστια προβληματα που συνοδευαν την πρεμιερα του. τους πηρε εξι μηνες μεχρι να ερθει στα ισα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

στο BF4 αναφερομαι και τα τεραστια προβληματα που συνοδευαν την πρεμιερα του. τους πηρε εξι μηνες μεχρι να ερθει στα ισα του.

Έτσι είναι η dice θέλει κανένα  πεντάμηνο- εξάμηνο να στρώσουν τα παιχνίδια της. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

12 minutes ago, black66.gr said:

Μόνο που μόλις έμαθες-είδες ότι σου ¨ευνούχισαν¨ το αγαπημένο σου class τον sniper σε έλουσε κρύος ιδρώτας. Αν σε επόμενο pach τον κάνουν τον sniper κάτι σαν superman να σε κόβει στην μέση one shot στη φτέρνα, τότε...... τη συνέχεια την ξέρουμε.

Τουλάχιστον παραδέχεσαι ότι "ευνούχισαν" την κλάση, που πλέον είναι η μοναδική που χρειάζεται skill, ενώ οι άλλες είναι "spray & prey". To λέω, γιατί μέχρι στιγμής, μόνο τα περί SJW διαβάζεις...

 

22 minutes ago, black66.gr said:

Οι παρωπίδες είναι που δεν αντέχονται. 

Είπε, ενώ προηγουμένως παραδέχθηκε ότι ο ίδιος τις φοράει...

On 04/01/2019 at 13:29, black66.gr said:

Πάνω από όλα είπαμε. Η BF σειρά είναι μια κατηγορία από μόνη της, χωρίς ανταγωνιστή. Οπότε αγορά με κλειστά μάτια και ας μας νευριάζει καμμία φορά, έτσι για να ανάβουν λίγο τα αίματα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 λεπτά πριν, KilliK είπε

στο BF4 αναφερομαι και τα τεραστια προβληματα που συνοδευαν την πρεμιερα του. τους πηρε εξι μηνες μεχρι να ερθει στα ισα του.

Και τώρα το έχουν οι Neo-BFans -πάω να το κάνω trademark- (Bad Company 2 και μετά) σαν το καλύτερο BF.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Τουλάχιστον παραδέχεσαι ότι "ευνούχισαν" την κλάση, που πλέον είναι η μοναδική που χρειάζεται skill, ενώ οι άλλες είναι "spray & prey". To λέω, γιατί μέχρι στιγμής, μόνο τα περί SJW διαβάζεις...

 🤣🤣🤣 Τι θέλει η κλάση; Skills; Με one shot kill στη φτέρνα;;;;;;;; Να  έχεις στήσει αντίσκηνο στην μια άκρη του χάρτη και να καθαρίζεις κόσμο στην άλλη όπως το BF1,3,4; Ενώ όλες οι άλλες classes ήταν arcade οι snipers είχαν καταντήσει milsim για nooboμαγνήτης. Σπουδαία skills. Μάλλον θα είχες κλειστό το chat όταν έπαιζες, και ειδικά στο 1. 

Πραγματικά Skills ήθελε στο 2, πραγματικά skills θέλει και τώρα στο V. Εδώ σε θέλω μάστορα. Όχι εκεί που μπορούν όλοι.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις παίξει ποτέ sniper/recon σε κανένα BF. Είμαι 1000% σίγουρος ότι είσαι από αυτούς που γράφουν στο chat για campers & noobs όταν τρως τα headshotίδια χωρίς να ξέρεις από που σου ήρθε.

 

Εξήγησε μου σε παρακαλώ σε ποιο BF, είχε 1-shot-kill στη φτέρνα; 

Ρητορική ερώτηση...

Στο BF-V, αν δεν πετύχεις κεφάλι, δεν παίρνεις kill. Σε ποιά άλλη κλάση χρειάζεται να είσαι τόσο καλός; 

Καμία.

Επίσης είναι η μόνη κλάση με bullet drop. Εσύ που είσαι παιχτούρα, φαντάζομαι θα στήνεις το LMG στο δίποδο, στην άκρη της πίστας και θα τρως κόσμο, πηγαίνοντας για ύπνο χαρούμενος με τις επιδόσεις σου.

Για αυτό σας αρέσει, γιατί μετά από μια δεκαετία γκρίνιας, επιτέλους κατέστρεψαν την πιο αντιπαθητική κλάση και μπορείτε να παίζετε ανενόχλητοι.

Ευτυχώς που υπάρχει κι ο Captain Tony και σας σκορπάει τα μυαλά στα βράχια, για να μην αλωνίζετε ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις παίξει ποτέ sniper/recon σε κανένα BF. Είμαι 1000% σίγουρος ότι είσαι από αυτούς που γράφουν στο chat για campers & noobs όταν τρως τα headshotίδια χωρίς να ξέρεις από που σου ήρθε.

Εξήγησε μου σε παρακαλώ σε ποιο BF, είχε 1-shot-kill στη φτέρνα; 

Ρητορική ερώτηση...

Στο BF-V, αν δεν πετύχεις κεφάλι, δεν παίρνεις kill. Σε ποιά άλλη κλάση χρειάζεται να είσαι τόσο καλός; 

Καμία.

Επίσης είναι η μόνη κλάση με bullet drop. Εσύ που είσαι παιχτούρα, φαντάζομαι θα στήνεις το LMG στο δίποδο, στην άκρη της πίστας και θα τρως κόσμο, πηγαίνοντας για ύπνο χαρούμενος με τις επιδόσεις σου.

Για αυτό σας αρέσει, γιατί μετά από μια δεκαετία γκρίνιας, επιτέλους κατέστρεψαν την πιο αντιπαθητική κλάση και μπορείτε να παίζετε ανενόχλητοι.

Ευτυχώς που υπάρχει κι ο Captain Tony και σας σκορπάει τα μυαλά στα βράχια, για να μην αλωνίζετε ελεύθερα.

Σαφώς. Δεν μου αρέσει καθόλου το καμπέρωμα. Στο μόνο ΒF που έπαιξα αρκετά sniper ήταν το 2 και αυτό με SVD γιατί μου άρεσε και μου αρέσει να παίζω πάντα aggressive.

Την απάντηση για το BFV πάντως την έδωσες μόνος σου και σε ευχαριστώ που πιστοποιείς τα λόγια μου. Πρέπει να είσαι πολύ καλός να πάρεις kill. Εσύ είσαι;

Το τι class προτιμώ να παίζω δεν χρειάζεται να το πω εγώ ούτε και εσύ βέβαια. Αρκεί κάποιος να μπει στα stats μου και να το δει. Τις περισσότερες ώρες των νιάτων μου τις έχω σαν medic και assault. Οπότε και εκεί άκυρος είσαι. 

Ποιος ο σκοπός που αναφέρεις τον CT. Δεν υπάρχουν άλλοι εξίσου καλοί σε άλλα classes; Αλλά μάλλον έχεις κακή εμπειρία από Captain Tony και ματωμένα βράχια στην άκρη του χάρτη. 🤣

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνώμη κιόλας αλλά το παρόν thread πάει σφαιράτο για τοπ τεν.

10 πιο γραφικά μέρη της Ελλάδας

Όχι τίποτε αλλο, νομίζω πως με τόσα ποστ θα υπάρχει καμιά εταιρική ανακοίνωση και πέφτω πάνω σε άλλα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, γιατί το μετατρέπετε σε vs το νήμα;

Θέλει να γκρινιάξει/κράξει/στηλιτεύσει ο @Zaytsev; Αναφαίρετο δικαίωμά του.

Θέλει να υπερασπιστεί/εγκωμιάσει ο @black66.gr; Το αυτό με ανωτέρω.

Ποιος ο λόγος να τη λέει ο ένας στον άλλον;

Πρέπει, ντε και καλά, να επιβάλλουμε την γνώμη μας;

Ειρήνη υμίν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, black66.gr said:

Την απάντηση για το BFV πάντως την έδωσες μόνος σου και σε ευχαριστώ που πιστοποιείς τα λόγια μου. Πρέπει να είσαι πολύ καλός να πάρεις kill. Εσύ είσαι; 

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Αν δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις, δε φταίω εγώ.

Είπα ότι μόνο στην κλάση του sniper χρειάζεται skill, όχι στις υπόλοιπες.

Επίσης, αν ήμουν camper, δε θα με χάλαγε η αλλαγή, ακριβώς επειδή παίζω aggressive, με χαλάει. Και πού 'σαι, το SVD ήταν DMR... Παίξε με bolt action aggressive να γελάσουμε όλοι.

Όσο για τον CT, έχω παίξει μαζί του εκατοντάδες ώρες, είτε μαζί, είτε αντίπαλοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Παίδες, γιατί το μετατρέπετε σε vs το νήμα;

Θέλει να γκρινιάξει/κράξει/στηλιτεύσει ο @Zaytsev; Αναφαίρετο δικαίωμά του.

Θέλει να υπερασπιστεί/εγκωμιάσει ο @black66.gr; Το αυτό με ανωτέρω.

Ποιος ο λόγος να τη λέει ο ένας στον άλλον;

Πρέπει, ντε και καλά, να επιβάλλουμε την γνώμη μας;

Ειρήνη υμίν.

 

7 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Αν δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις, δε φταίω εγώ.

Είπα ότι μόνο στην κλάση του sniper χρειάζεται skill, όχι στις υπόλοιπες.

Επίσης, αν ήμουν camper, δε θα με χάλαγε η αλλαγή, ακριβώς επειδή παίζω aggressive, με χαλάει. Και πού 'σαι, το SVD ήταν DMR... Παίξε με bolt action aggressive να γελάσουμε όλοι.

Όσο για τον CT, έχω παίξει μαζί του εκατοντάδες ώρες, είτε μαζί, είτε αντίπαλοι. 

ΟΚ PEACE!!! Να το σταματήσουμε γιατί κουράσαμε και τους άλλους εδώ μέσα. Και μάλιστα άρχισα να κάνω και εγώ αυτά που κατηγορώ. Ας αφοσιωθούμε στο παιχνίδι και τα χούγια του ή τα καλά του μόνο. 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να ποσταρω την Jpeg της θειας του Κωνσταντινου (Κωνσταντινου & Ελενης) της Ανακατωστρας. Θυμαστε αυτοι που ελεγε εγω σας θελω μονιασμενους...!

Βοηθεια κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DEADLAZARUS

Δηλαδή εσύ βλέπεις νόημα στην αναμάσηση των ίδιων και των ίδιων πραγμάτων; Μπορεί να είναι και 50 σελίδες πριν που γράφτηκε κάτι καινούριο. Σαφώς ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει τη γνώμη του, αλλά το νήμα έχει καταντήσει ένα echochamber αυτοεπιβεβαίωσης.

Είπαμε η EA είναι ο διάολος, οι devs της DICE ανίκανοι, το BFV το χειρότερο BF ever και όλοι μαζί κατέστρεψαν το franchise. Να γράψουμε και τίποτα άλλο;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...