Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Αυτή την στιγμή στο Ρώσικο origin το παιχνίδι κάνει 19€

Aμα το βαλει και σε καμια MS store για Xbox μπορει να το τιμησω, αλλα δεν το βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, black66.gr είπε

Εντάξει μας τα είπατε, αλλά φτάνει πια. Αφήστε μας τώρα να το  ευχαριστηθούμε εμείς που μας αρέσει, που έχουμε δική μας γνώμη και άποψη, και δεν ακούμε κανέναν "ειδικό" του youtube. Αν τόσο πολύ θέλετε, ανοίξτε ένα άλλο thread, ονομάστε το αντίBFV ή όπως αλλιώς θέλετε και πηγαίνετε να τα χώνετε εκεί. Θα μας κάνετε μεγάλη χάρη.

Σου χαλαμε το ονειρο εεεε.Άλλαξε πλευρό και κανε οτι δεν μας ακους.

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που το πήρα,έρχομαι να κράξουμε παρέα με αυτούς τους παλιοφεμινιστες να ουμε που θέλουν να κατακτήσουν τον κόΖμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, spyros007 είπε

Σου χαλαμε το ονειρο εεεε.Άλλαξε πλευρό και κανε οτι δεν μας ακους.

Αγόρι μου μάλλον το δικό σου όνειρο χάλασε αν κρίνω από τις κατηγόριες εδώ μέσα. Εγώ μια χαρά την βρίσκω με το παιχνιδάκι. Εσείς τραβάτε το ζόρι. Όχι μόνο σαν παρατημένες αλλά και σαν απατημένες μαζί κάνετε.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε αμα τη βρισκεις παιχτο και ασε εμάς να τραβαμε το ζορι.Win win situation

SPYRER_007 για να δεις οτι και εγω δεν ειμαι χτεσινός

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@spyros007Φίλε μου  το ζόρι που τραβάει ο καθένας είναι δικό του πρόβλημα και δεν με ενδιαφέρει. 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι μπαίνω σε ένα thread BFV και αντί να μιλάμε για το παιχνίδι και τα αληθινά προβλήματα του,  γράφουμε πόσοι μαύροι, άσπροι, κίτρινοι, μπλε, στρατιώτες, ή πόσες  γυναίκες, άντρες ή από τις άλλες έχει σαν χαρακτήρες το παιχνίδι.  Εκτός αυτού κάνουμε και τέτοιες οικονομικές αναλύσεις περί των πωλήσεων που ούτε η Wall Street έχει ξαναματαδεί, λες και έχουν οι μισοί έχουν από ένα πακέτο μετοχών της Dice και οι άλλοι μισοί άλλο ένα ανταγωνίστριας εταιρείας, και προσπαθούν να ανεβάσουμε ο καθένας την τιμή τους.

Ε! Λοιπόν εγώ χέστηκα για όλα αυτά. Εμένα και πιστεύω στους περισσότερους που μπαίνουν σε αυτό το νήμα, το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι το παιχνίδι αυτό καθεαυτό που έτσι και αλλιώς το έχουμε πάρει και το ξέρουμε ποιο είναι, με τα όποια προβλήματα αλλά και καλά του.

@Zaytsev Τώρα αυτό για νέο μας το λες; Όλα αυτά που περιγράφει στο βίντεο ο τύπος που το έκανε, μπορεί και να είναι το πρώτο BF που βλέπει στη ζωή του. (Ή να κάνει πως είναι). Εσύ όμως που υποτίθεται ότι έχεις πείρα τα λες αυτά; Καλά σαν πρωτάρης κάνεις. Τα περισσότερα αν όχι όλα από αυτά τα bugs και glitches είναι το σήμα κατατεθέν ολόκληρης της σειράς. Εγώ από την εποχή BF2 που ξεκίνησα, περισσότερο σαν Bugfield το ακούω στην πιάτσα, παρά με την κανονική του ονομασία. Εκτός και αν δεν έχεις παίξει ποτέ στη ζωή σου κανένα BF οπότε πάσο. 

Πάρε καμιά 200+   βιντεάκια από όλη τη σειρά να΄χεις.

https://www.youtube.com/results?search_query=battlefield+glitches+and+bags+

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Φίλε μου  το ζόρι που τραβάει ο καθένας είναι δικό του πρόβλημα και δεν με ενδιαφέρει

Eσενα σου αρεσει η φασολαδα καποιοι αλλοι δεν την τρωνε γιατι ειναι μαγειρεμενη χαλια.Πειράζει η θα μας διώξεις και απο το θεμα επειδή  εχουμε αλλα γουστα.Εγω αυτο δεν καταλαβαινω.

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Eσενα σου αρεσει η φασολαδα καποιοι αλλοι δεν την τρωνε γιατι ειναι μαγειρεμενη χαλια.Πειράζει η θα μας διώξεις και απο το θεμα επειδή  εχουμε αλλα γουστα.Εγω αυτο δεν καταλαβαινω.

Εγώ προσωπικά αν δεν μου αρέσει η φασολάδα, δεν συχνάζω σε εστιατόριο πού σερβίρουν μόνο φασόλια. Πάω παραδίπλα που δεν έχουν. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΖΟΧΑΣ!!!!!!

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φασολια τρωμε και μεις φιλε μου απλα εχουμε γουστο και μας αρεσουν καλομαγειρεμενα.Εσύ τα τρως οπως νανε .Τωρα τι εισαι και ποσο εισαι ειναι δικο σου προβλημα και δεν με ενδιαφέρει.

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμασάς τα ίδια και τα ίδια, χωρίς να λες τίποτα. Έχεις φάει κόλλημα με τα SJW, που τελικά μόνο εσύ ασχολείσαι πλέον.

Το παιχνίδι έχει 1000 θέματα και 1000 προβλήματα. Η εταιρία μας κορόιδεψε, μας εξαπάτησε και μας χάλασε το αγαπημένο μας παιχνίδι.

Εσένα σου αρέσει, μεγειά σου με χαρά σου. Εμάς όχι και λέμε τα στραβά που βλέπουμε.

Εσύ που τόσο το αγαπάς, τι ψάχνεις να βρεις εδώ; Γιατί εγώ όσα χρόνια είμαι στο κουρμπέτι, τα forum έχουν 9 θέματα για προβλήματα κι 1 για συζήτηση. Αυτό θα είχε τις προοπτικές να γίνει το δεύτερο, αλλά απέτυχε. Δε φταίω εγώ, τα παράπονά σου στη Dice. Όσο για το να γράφω τα στραβά, είναι δικαίωμά μου κι ευτυχώς δε μπορείς να μου το αφαιρέσεις.

Α, κι αν σε ενοχλώ, υπάρχει και η "ignore list".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

1)Αναμασάς τα ίδια και τα ίδια, χωρίς να λες τίποτα. Έχεις φάει κόλλημα με τα SJW, που τελικά μόνο εσύ ασχολείσαι πλέον.

2)Το παιχνίδι έχει 1000 θέματα και 1000 προβλήματα. Η εταιρία μας κορόιδεψε, μας εξαπάτησε και μας χάλασε το αγαπημένο μας παιχνίδι.

3)Εσένα σου αρέσει, μεγειά σου με χαρά σου. Εμάς όχι και λέμε τα στραβά που βλέπουμε.

4)Εσύ που τόσο το αγαπάς, τι ψάχνεις να βρεις εδώ; Γιατί εγώ όσα χρόνια είμαι στο κουρμπέτι, τα forum έχουν 9 θέματα για προβλήματα κι 1 για συζήτηση. Αυτό θα είχε τις προοπτικές να γίνει το δεύτερο, αλλά απέτυχε. Δε φταίω εγώ, τα παράπονά σου στη Dice. Όσο για το να γράφω τα στραβά, είναι δικαίωμά μου κι ευτυχώς δε μπορείς να μου το αφαιρέσεις.

5)Α, κι αν σε ενοχλώ, υπάρχει και η "ignore list".

1) Μάλλον το αναμάσημα γίνεται από λόγου σου. Πωλήσεις, bugs, πωλήσεις, bugs, ξανά πωλήσεις, ξανά bugs και πάει λέγοντας. Μια απλή αναδρομή σε προηγούμενες αναρτήσεις σου φτάνει.

2) 1000 θέματα και 1000 προβλήματα ναι έχει το παιχνίδι όπως και κάθε παιχνίδι της σειράς στην αρχή του. TI ΟΧΙ;;;; Μια απλή αναδρομή πάλι στις πρώτες σελίδες των αντίστοιχων threads αρκεί.

Τώρα εξαπάτηση ίσως να θεωρούταν αν το έχεις αγοράσει το παιχνίδι. Εσύ που είσαι ατσίδας όμως, κοίταξες τις πωλήσεις, έριξες και την ματιά σου στο youtube και δεν την πάτησες. Οπότε δεν θεωρείται απάτη. Εκτός και αν το έχεις πάρει από preorder και δε μας το λες. 😜

3) Όλα είναι θέμα γούστου δεν το συζητάω αυτό. Προφανώς και όλοι δεν έχουμε τα ίδια, και ακόμα πιο προφανές δεν μπορούμε να δούμε όλοι τα ίδια πράγματα στραβά ή ίσια. 

4) Εγώ που το αγαπάω τι γυρεύω εδώ ή εσύ που το μισείς;;;; Εγώ αν δεν μου αρέσει κάτι, απλά το αγνοώ. Όπως ακριβώς έκανα και στο  WW3. Το αγόρασα, έπαιξα για λίγο δεν μου άρεσε, μπήκα να γράψω την γνώμη μου μια φορά και μετά έριξα μαύρη πέτρα.

Μιλάμε για τόσο καλό game παρεμπιπτόντως !!!! Αράχνιασε από την  τελειότητα το thread. Αλλά θα μου πεις εδώ δεν συχνάζεις εσύ που είσαι μέγας fan αλλά ούτε και κανένας άλλος βέβαια. Έτσι είναι η μοναξιά δεν αντέχεται. Οπότε λες δεν πάμε στο νήμα του BFV που έχει τον περισσότερο κόσμο; Κάτι θα βρούμε να πούμε. Τώρα από κει και πέρα αν εσύ θεωρείς πρόβλημα τις πωλήσεις, για μένα χεσμεντέν. Είπαμε γνώμες είναι αυτές.

ΟΚ, Θα πάω να κάνω παράπονα στη DICE γιατί έχει haters. 

Σαφώς και είναι δικαίωμά σου να λες τη γνώμη σου και δεν στο απαγορεύει κανένας. Άλλωστε όπως είπε και ο μέγας Dirty Harry: Opinions are like assholes.Everybody has one. Και εγώ συμπληρώνω: Every asshole says his own words.

5) Ignor list γιατί;  Ίσα ίσα δεν με ενοχλείς. Το αντίθετο μάλιστα. Με διασκεδάζεις. Αλλά άλλο διασκέδαση και άλλο σοβαρή κουβέντα. Τώρα όπως καταλαβαίνεις είναι η ώρα της διασκέδασης.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι η πρωτη φορα που η DICE βγαζει μισοτελειωμενο παιχνιδι, αλλα φαινεται οτι το  5 καταφερε να ξεπερασει και το φιασκο του 4. αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι αγνοησαν το αρχικο feedback απο τις alpha/beta, και προχωρησαν στην κυκλοφορια χωρις να διευθευτησουν πρωτα καποια απο τα προβληματα του, οπως ο ηχος που για μενα ειναι απο τα πιο σημαντικα. δεν ξερω αν οφειλεται σε έλλειψη χρονου, τους δυσκολευει η πεπαλαιωμενη game engine η κατι αλλο. 

και κατι αλλο. προφανως και θα μιλαμε για τα κακως κειμενα ενος παιχνιδιου. στο φιναλε λεφτα δινουμε, και πρεπει να γνωριζουμε για το αν τελικα αξιζει η οχι η αγορα του. εγω προσωπικα, παρα την πολιτικη ατζεντα του, ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια, μιας και το 1 δεν το επαιξα (επελεξα το OW τοτε). αλλα μετα τις φτωχες πωλησεις και τα τεχνικα/gameplay προβληματα που διαβασα, δεν προκειται να το παρω. και επειδη ειμαι και παλιος φαν του franchise, εννοειται οτι θα εκφρασω και την λυπη μου για την καταντια του εδω μεσα. απο κει και περα, οποιος δεν θελει να ακουει "γκρινιες", υπαρχει και το ignore. 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, black66.gr said:

Οπότε λες δεν πάμε στο νήμα του BFV που έχει τον περισσότερο κόσμο;

Αρχικά, ήμουν σε αυτό το νήμα (και το προηγούμενο που είχε ανοίξει με τις φήμες) πριν από εσένα. Δεν ήρθα να κράξω, αλλά να διαβάσω με αγωνία τι ετοιμάζει το αγαπημένο μου franchise. Τη συνέχεια την ξέρουμε.

Τώρα για τον κόσμο, ναι, περισσότερο έχει... Αλλά κόσμο...; 🤣

Τρεις κι ο κούκος σχολιάζετε θετικά... Άντε κι άλλοι τρεις να παίζουνε και να μη μιλάνε... Άμα το παιχνίδι ήταν τόσο καλό όσο θέλετε να το κάνετε, τα αρνητικά σχόλια θα είχαν χαθεί εδώ μέσα.

Επίσης, υπάρχει κι άλλο forum, λίγο πιό εκεί, ένα τσιγάρο δρόμος... Είδες φυσικά ότι γίνεται το ίδιο... Εγώ πάντως δεν έχω μπει για να γράψω, άλλοι κράζουν, ενώ είστε οι ίδιοι που το λέτε καλό... Ψάχνετε να βρείτε το "δίκιο" σας και δε σας αφήνουν... Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ειναι η πρωτη φορα που η DICE βγαζει μισοτελειωμενο παιχνιδι, αλλα φαινεται οτι το  5 καταφερε να ξεπερασει και το φιασκο του 4. αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι αγνοησαν το αρχικο feedback απο τις alpha/beta, και προχωρησαν στην κυκλοφορια χωρις να διευθευτησουν πρωτα καποια απο τα προβληματα του, οπως ο ηχος που για μενα ειναι απο τα πιο σημαντικα. δεν ξερω αν οφειλεται σε έλλειψη χρονου, τους δυσκολευει η πεπαλαιωμενη game engine η κατι αλλο. 

και κατι αλλο. προφανως και θα μιλαμε για τα κακως κειμενα ενος παιχνιδιου. στο φιναλε λεφτα δινουμε, και πρεπει να γνωριζουμε για το αν τελικα αξιζει η οχι η αγορα του. εγω προσωπικα, παρα την πολιτικη ατζεντα του, ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια, μιας και το 1 δεν το επαιξα (επελεξα το OW τοτε). αλλα μετα τις φτωχες πωλησεις και τα τεχνικα/gameplay προβληματα που διαβασα, δεν προκειται να το παρω. και επειδη ειμαι και παλιος φαν του franchise, εννοειται οτι θα εκφρασω και την λυπη μου για την καταντια του εδω μεσα. απο κει και περα, οποιος δεν θελει να ακουει "γκρινιες", υπαρχει και το ignore. 

Καταρχάς δεν θα το έλεγα και τόσο φιάσκο το BF1. Μην πέφτεις και εσύ στην παγίδα των πωλήσεων. Αυτές δεν λένε απολύτως τίποτα. Είναι ο καλύτερος τρόπος για να πεις ψέμματα. Δηλαδή θα ήταν καλύτερο αν είχε π.χ. 300.000 περισσότερες πωλήσεις το ίδιο ακριβώς παιχνίδι;

Δεύτερο. Υπάρχει κάποια άλλη πιο εξελιγμένη game engine στην αγορά και δεν την χρησιμοποιούν; Ο ήχος με κατάπληξη ακούω από πολλούς πως δεν είναι καλός αλλά στα δικά μου ηχεία, (ναι παίζω με ηχεία και όχι ακουστικά) ακούγεται τουλάχιστον ίδιος, αν όχι καλύτερος από το BF1. 

Τις εποικοδομητικές γρίνιες όλοι τις κάνουμε και όλοι τις θέλουμε και αυτό είναι η ουσία των forums. Οι παρωπίδες είναι που δεν αντέχονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...