Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεγα να το αγοράσω μόλις πέσει στα 20 €, αλλά τώρα άντε γεια. Στα 10 και πολύ είναι. Κατά τα άλλα μας τα έχουν ζαλίσει με το RT τα graphic junkies/freaks...🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τοσα report που εχω κανει στο 5 θα με ρωτησουν στο τελος αν ειμαι συγγενης του saxos η του αρτεμη ματσα:lol:

 

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα για τους cheaters, είναι dedicated servers..Που να τους φτιάχνουμε εμείς όμως..Να είσαι admin στον δικό σου server και να πετάς τον κοπρίτη αμέσως εκτός..Δεν το κάνουν βέβαια, γιατί θα βρεθεί τρόπος να παίζεις το παιχνίδι online απ' το θείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Το πρόβλημα για τους cheaters, είναι dedicated servers..Που να τους φτιάχνουμε εμείς όμως..Να είσαι admin στον δικό σου server και να πετάς τον κοπρίτη αμέσως εκτός..Δεν το κάνουν βέβαια, γιατί θα βρεθεί τρόπος να παίζεις το παιχνίδι online απ' το θείο..

Στο BF3 είχαν καλύτερη λύση. Όμως, πολλοί admins σε πέταγαν έξω επειδή απλά ήσουν καλύτερος από αυτούς, ή πολύ καλός γενικότερα.

Σίγουρα μια πιό προσεγμένη λύση, θα έδινε αποτελέσματα, αλλά ούτε αυτό θέλουν. Χαλάει λέει το game experience με τα custom rules... My ass... Ατέλειωτες ώρες σε pistol/knife only, ή bolt action only, ή infantry only servers, που όχι μόνο ήταν δημοφιλείς, αλλά περίμενες ώρα στην ουρά για να μπεις. Ελευθερία και ποικιλία επιλογών το έλεγαν. Ούτε αυτό τους άρεσε.

Υπάρχουν ακόμα servers από clans (και μη) που τρέχουν BFBC, BF3, BF4, BFH, ενώ το 1 το βλέπω να κλείνει σύντομα... Σίγουρα παίζει ρόλο το gameplay, αλλά και οι servers όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Κατα Λαθος spoiler 😅

Λοιπον θελω βοηθεια.

 

Στηνω  συστημα με fx 8350 και 8 gb ραμ με μια 570 4gb.

Το παιχνιδι παρουσιαζει την εξης παραξενη εικονα τοσο στο low οσο και στο medium. Ffa on, vsync off, gpu ram limiter on, blur off

Cpu usage περιπου στο 95 και το gpu usage παιζει τρελα απο 0% ως 100%

Αυτο το βλεπω και στο afterburner, οπου το διαγραμμα του gpu usage ειναι σαν καρδιογραφημα, αλλα με πολυ πολυ μικρη αποσταση αναμεσα στις κορυφες , αλλα και απο το Osd των adrenaline 2019 οπου βλεπω το usage να παιζει 0% εως 100% , και ολα τα ενδιαμεσα, αλλαζοντας καθε δευτερολεπτο.

Εντωμεταξυ τα fps κρατανε 50 με 70 με spikes στα 100 αλλα και στα 40.

Me gpu usage 0% μπορει να εχω και 50 fps... Ομως  το παιχνιδι ειναι laggy και choppy.

 Εχει κανεις εμπειρια απο τετοια εικονα gameplay;

Επεξ/σία από The__Blade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το πρόβλημα για τους cheaters, είναι dedicated servers..Που να τους φτιάχνουμε εμείς όμως..Να είσαι admin στον δικό σου server και να πετάς τον κοπρίτη αμέσως εκτός..Δεν το κάνουν βέβαια, γιατί θα βρεθεί τρόπος να παίζεις το παιχνίδι online απ' το θείο..

ΧΑ ΧΑ ΧΑ . Τι μου θύμισες τώρα. Εποχές BF2 όταν είχαμε μαζί με 3-4 φιλαράκια δικό μας server. Μάλιστα βρισκόμουν καλεσμένος σε γάμο και 1:00 το πρωί με έπαιρναν τηλέφωνο να μπω να μπανάρω cheaters που ήταν μέσα, επειδή δεν υπήρχε κανείς admin εκείνη την ώρα.🤣🤣🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@The__Blade

ετσι οπως τα περιγραφεις σαν cpu bottleneck ακουγεται. Ξερω 570, αλλα στα low μια χαρα τη παλευει.

φανταζομαι δοκιμασες και dx11 και dx12 αλλα και FFR on/off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, panoc είπε

@The__Blade

ετσι οπως τα περιγραφεις σαν cpu bottleneck ακουγεται. Ξερω 570, αλλα στα low μια χαρα τη παλευει.

φανταζομαι δοκιμασες και dx11 και dx12 αλλα και FFR on/off.

 Δεν ειναι ακριβως bottleneck. 

Δεν εχω σταθερα χαμηλο gpu usage π.χ 30-50%. Παιζει απο 0% μεχρι και 100%.

Kαι το προβλημα δεν ειναι τα fps, μεσα στα αναμενομενα ειναι γυρω απο το 60.

Μιλαμε για stutter αισθητο στο gameplay και στο gpu usage. Τα fps ειναι αποδεκτα για το setup.

Κατι αλλο ειναι, εχω φαει το google και κανω συνεχεια δοκιμες αλλα δεν το εχω βρει.

Για να καταλαβεις ενας αλλος ειχε το ιδιο στο bf1 με 8350, βαζει μεσα εναν 6300 και ολα οκ , θα δοκιμασω να κλεισω cores στο τελος.🤣

Spoiler

Παλι λαθος σποιλερ, γραφω στο κιν. Για αυτο.

 

Επεξ/σία από The__Blade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, The__Blade είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Παλι λαθος σποιλερ, γραφω στο κιν. Για αυτο.

 

 

 

 

Spoiler

Όλο λάθος σπόιλερ. Πάρε ένα τέτοιο να δεις προκοπή. 😜

xOAGt4s.jpg

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν έχει κάποιος καμία ιδέα το παιχνίδι ξεκινάς να παίζεις με 70-90 fps και στο 20λεπτο αρχίζει fps drop μέχρι να πιάνει 35-50.......

RTX 2080

i7 7820X @4.9ghz custom wc dellided 65βαθμοί  μαξ γίνεται μόνο σε αυτό το παιχνίδι και σε καμία περίπτωση δεν τερματίζει όλη η ram και η vram της κάρτας

Επεξ/σία από aorus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα χαζά και τα κακά του, μπορώ να τα παραβλέψω...

Τον άθλιο ήχο, με τίποτα.

Είναι το πιο κακό κομμάτι του παιγνιδιού, με διαφορά από οτιδήποτε άλλο κατά τη γνώμη μου.

Το ξενέρωμα που μου προκαλεί, δεν περιγράφεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όλα τα χαζά και τα κακά του, μπορώ να τα παραβλέψω...

Τον άθλιο ήχο, με τίποτα.

Είναι το πιο κακό κομμάτι του παιγνιδιού, με διαφορά από οτιδήποτε άλλο κατά τη γνώμη μου.

Το ξενέρωμα που μου προκαλεί, δεν περιγράφεται.

Δεν έχω την ίδια άποψη, κάποια όπλα έχουν καλό ήχο και κάποια άλλα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...