Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

"There's no such thing as bad publicity" ή κάπως έτσι. ;)

Ok υπάρχει, αλλά γίνεται ντόρος, οπότε ακούνε για το παιχνίδι πολλοί.

δεν εινα μονο η προβολη που προκαλειται. ειναι μια καινουργια τακτικη marketing που εχει κανει την εμφανιση της στο σινεμα και στα παιχνιδια τα τελευταια χρονια.

με το να εχουν τον τιτλο τους να προωθει μια SJW/PC εικονα, αυτοματως τον θωρακιζουν απο καθε ειδους αρνητικη κριτικη επειδη μπορει ευκολα να απαξιωθει ως ρατσιστικη,σεξιστικη,φασιστικη,κοκ. αυτο επισης θα επηρεασει και το εργο των "επαγγελματιων" κριτικων, ειτε επειδη πολλοι δεν θα θελουν να κατηγορηθουν για τα παραπανω οποτε θα υποχρεωθουν σε μια μια θετικη κριτικη, ειτε οι νεοτεροι mllenials  θα θελουν να επαινεσουν τον τιτλο επειδη στηριζει την φεμινιστικη/BLM/metoo/woke/whateva ατζεντα τους.

αυτο το βλεπουμε ηδη στην συμπεριφορα της EA και των devs του τιτλου, σβηνουν οτιδηποτε αρνητικο σχολιο και μπαναρουν κοσμο με την προφαση οτι ειναι σεξιστες. αν μη τι αλλο, κανει το damage control τους ευκολοτερο. και αυτο το φαινομενο θα το δουμε συχνοτερα στο μελλον.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Καλύτερο και πιο original από το δικό μου δεν υπάρχει ( :P ) οπότε ας τα αφήσουμε αυτά να πάμε back on topic. ;)

Άραγε να δούμε καμιά Κρήτη;

Πριν το reveal με τα immersive , hype vibes το πίστευα και γω. Τώρα; :(

@KilliK

Έχει παρατραβηξει πάντως το παραμύθι του metoo και όλες αυτές τις δηθενιλες των φεμινιστριών και όλων αυτών των "θιγμένων" υποστηριζόμενες κινήσεις βέβαια από υποχείρια άτομα #Μπονομπο 

___________

 
 

Περί women πράγματος στο BFV περισσότερο >

Θέλω να τονίσω αρχικά ότι:

Προσωπικά το περισσότερο που με χαλάει είναι οι βλακείες που είδαμε σε σχέση με περασμένα WW2 παιχνίδια. Ελπίζω να μας αλλάξει γνώμη η Dice στο ΕΑ play.

Είναι ευρέως γνωστο ότι η εταιρεία αποσκοπεί σε έξτρα κέρδος μ' αυτή την ποικιλόμορφη κίνηση, αλλά κάτι μου λέει ότι πάλι ο ίδιος αριθμός γυναικών / κλπ  θα παίζει στον πλανήτη.

Το έκαναν και άλλες εταιρείες, και το κάνουν εδώ και χρόνια και τα ίδια αποτελέσματα είδαμε.

- Για όσες εμφανίζονται και σχολιάζουν σε reddit, yt, fb comment αναφέροντας ότι όσοι γκρινιάζουν είναι σεξιστες και τέτοιες @@διες -

Αφού οι περισσότερες δεν έλκονται κιόλας από το θέμα gaming. Εχω ακούσει αρκετές απόψεις από κοπέλες φίλων να τους χαρακτηρίζουν τεμπέληδες επειδή παίζουν ένα παιχνίδι ξέρω γω. Βέβαια έχω και φίλους non gamers που έχουν την ίδια άποψη για τους gamers χαρακτηρίζοντας τους no lifers. 

 Ή πόσες φορές έχουμε ακούσει τη φράση " πάλι παιχνίδια παίζεις εισαι Χ ετών  " , " πάλι με αυτό ασχολείσαι ", παντόφλα κλπ. 

Τουλάχιστον έχουμε και άλλες ασχολίες από το να λέμε τι φάγαμε, ήπιαμε, γκομενικα, ρούχα κλπ. 

Περί Γυναικείας παρουσίας δεν έχω θέμα προσωπικά ως playae χαρακτήρα αλλά:
-Θα μπορούσαν απλά να σχεδιάσουν με τέτοιο τρόπο ώστε να βάλουν και γυναικείους χαρακτήρες σε συγκεκριμένα  maps ή modes όπου ταιριάζει ιστορικά κρατώντας μια ισορροπία, fun gameplay/ιστορικής ισορροπίας. Το ίδιο fun to play θα ήταν. 

Οι περισσότεροι ξενερωσαν με το όλο θέμα καθώς προβάλεται ως focus γυναικεία παρουσία όχι επειδή είναι σεξιστες αλλά επειδή γίνεται υπερβολικός συμβολισμός. Στατιστικώς αν το δεις, κιόλας, 9 στις 10 δεν έλκονται από το θέμα Πολεμικά παιχνίδια. Για κανένα candy crush / ποσα like σημερα στο insta ίσως.

__________

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Spoiler.Tags / Συμμάζεμα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος παντος θελει να κανει Pre Order και εχει και το ΒF1 Αν το κανει μεσα απο το μενου του BF1 εχει 10% στην τιμη του BF V (σε Ps4 ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, darkman είπε

Οποιος παντος θελει να κανει Pre Order και εχει και το ΒF1 Αν το κανει μεσα απο το μενου του BF1 εχει 10% στην τιμη του BF V (σε Ps4 ) :)

το ίδιο είδα και στο origin access..  μεγάλη ευκαιρία,από 80 στα 72 ευρώ μόνο! 

( ευχαριστώ αλλά θα περιμένω κανένα 6μήνο++ ) 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από madnifestah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, madnifestah είπε

το ίδιο είδα και στο origin access..  μεγάλη ευκαιρία,από 80 στα imageproxy.php?img=&key=2f3e8a0ffdb7258f72 ευρώ μόνο! 

( ευχαριστώ αλλά θα περιμένω κανένα 6μήνο++ ) 

Screenshot_1.png

Εεεε τότε λογικά θα έχει πέσει και η τιμή του και θα συμφέρει ποιο πολύ :) 

Αυτό  που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι αν αξίζει τα λεφτά της η deluxe μιας και η χάρτες θα είναι και στης δυο εκδόσεις η ίδιοι  :(  Να δώσεις παραπάνω λεφτά για να πάρεις τι ... ρούχα :) :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sstav είπε

36 ευρώ χθες από cdkeys.com με έκπτωση add 5%...

ούτε 6 ευρώ δεν δίνω.

κάτσε να περάσουν οι παιδικές ασθένειες μετά από κανά 3μήνο και βλέπουμε 

δεν ξεχνιέται το κάζο με το BF4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θέμα είναι ότι για να πέσει η τιμή του θα κάνει κανα χρόνο + ...ή τώρα ή τότε...

Η τακτική της ΕΑ στα preorder και after release pricing δεν θα αλλάξει νομίζω...εκτός αν είναι τόσο γτπκ ως παιχνίδι...

Με το κακό trailer έπεσε η τιμή του preorder....με ένα καλό EAplay θα ξανανέβει

Επεξ/σία από sstav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...